گروه خبری اخبار و رویداد ها, بین الملل, اجتماعی ::  استاد دانشگاه سوریه: ایران بینی ترامپ را با نابود کردن پهپاد آمریکایی به خاک مالید


835 بازدید  :: 0 نظر  :: Article Rating ::  2019/07/01

جواد امین استاد دانشگاه «مصطفی» سوریه در همایش « آمریکا و جنایت‌های قرن» که به همت مجمع بین‌المللی اساتید مسلمان و مناسبت هفته حقوق بشر آمریکایی در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، با اشاره به انهدام پهپاد جاسوسی آمریکا گفت: در ابتدا باید به نیروهای سپاه تبریک بگویم که  پهپاد آمریکایی را نابود کردند.

وی افزود:  امروز مردم سوریه از اینکه ایران پهپاد جاسوسی آمریکا را ساقط کرد بسیار خوشحال هستند. ایرانی‌ها به حقوق بشر اعتقاد دارند و بینی ترامپ را با نابود کردن پهپاد آمریکایی به خاک مالیدند.

وی در ادامه با اشاره به گزارش سازمان‌دیده‌بان حقوق بشر در سال ۲۰۱۹، افزود: براساس این گزارش 3 هزار و ۵۰۰ شهید بر اثر بمباران‌ در سوریه به شهادت رسیدند که حدود ۷۰۰ نفر از آنها از خانم‌ها بودند. بیش از ۲۵ مرکز یتیم‌خانه و مدرسه در اثر بمباران‌ها در سوریه ویران شده است و مقصر اصلی آمریکایی‌ها هستند.

این استاد دانشگاه با اشاره به پاسخ دندان‌شکن نیروهای جبهه مقاومت به حملات گروه‌های تروریستی مورد حمایت آمریکا تاکید کرد: امروز در سوریه حدود ۳۰ قبیله و عشیره وجود دارند که همگی به فرهنگ مقاومت اعتقاد دارند.

وی با بیان اینکه تمام پیروزی‌های مقاومت را مدیون امام (ره) هستیم، گفت: یمنی‌ها با الگو گرفتن از تعالیم امام(ره) به مقاومت ادامه می‌دهند و پیروز خواهند شد.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: جمهوری اسلامی همیشه از مستضعفان حمایت کرده و می‌کند و ما از حمایت‌های آیت‌الله خامنه‌ای از جبهه مقاومت تشکر می‌کنم.