گروه خبری اخبار و رویداد ها, بین الملل, خبرنامه ::  دلایل استقبال برخی از جشن تولد ملکه انگلیس


1052 بازدید  :: 0 نظر  :: Article Rating ::  2019/06/09

 به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، 23 ام خرداد روز تولد رسمی ملکه انگلیس است که سفارت انگلستان بنا دارد در این روز در سفارت انگلیس در تهران جشن تولد برگزار کند. ملکه الیزابت هرساله دو جشن تولد دارد که یکی روز 21 آوریل روز واقعی تولدش است که مراسمی همراه با اعضای خانواده برگزار می‌کند و تاریخ دیگر نیز معمولاً یک ماه بعد و به صورت قراردادی انتخاب می‌شود که به صورت رسمی در انگلیس و کشورهای مشترک المنافع برگزار می‌شود. امسال این تاریخ  13 ژوئن یا 23 خرداد است.

متاسفانه در سکوت و بی توجهی رسانه‌ها، این مراسم هر ساله در سفارت انگلیس در تهران نیز برگزار می‌شود و امسال بنا بر این است تا هزینه آن از مردم ایران اخذ شود! این تصمیم سفارت انگلیس به این دلیل اخذ شده که سفیر انگلستان در ایران معتقد است پول مالیات دهندگان انگلیسی نباید در ایران هزینه شود و انجام هزینه از جیب مردم ایران نیز بدون شک اقدامی در جهت تحقیر ملت ایران است که قصد دارد القا کننده علاقه ملت ایران به ملکه و خاندان سلطنت باشد!

برای این منظور برای فعالین اقتصادی بزرگ و برندهای معروف ایرانی ایمیلی ارسال شده و از برگزاری جشن تولد خبر داده شده و از آنها بابت هزینه مراسم دعوت به همکاری شده است. البته قابل ذکر است که جذب اسپانسر برای این مراسم توسط فارت‌خانه‌های انگلستان در کشورهای مختلف دنیا امری رایج است، اما نکته اینجاست که برخلاف روش مرسوم سفارتخانه که در هر کشوری از اتباع کشور خودش اسپانسر می‌گیرد، اسپانسرهای این مراسم در ایران قرار است از مردم ایران گرفته شود.

 متاسفانه تعداد قابل توجهی از دریافت کنندگان این ایمیل اعلام آمادگی کرده‌اند.

دلایل استقبال برخی!

 دلیل استقبال فعالین اقتصادی و صاحبان برند‌های ایرانی را می‌توان دو مسئله دانست:

بسیاری از افراد متمول به دلیل آنکه وابسته یا وابستگان فامیلی در کشور انگلیس دارند، همواره از هر همکاری با سفارت برای برقراری ارتباط نزدیک استقبال می‌کنند. (اما تجربه تاریخی نشان داده انگلیسی‌ها هیچ‌گاه در مقابل چنین خوش خدمتی‌هایی واکنش مناسب نشان نداده و هیچ تعهدی به قدرشناسی نداشته و ندارند، بسیاری از کسانی که در سال‌های‌ دور قبل از انقلاب به سفارت انگلیس خدمت می‌کرده‌اند، بر اساس نیاز و اقتضائات سفارت، حتی به سفارش سفیر به قتل رسیده‌اند)
واقعیتی پنهان در مورد جامعه ایران نشان می‌دهد که به دلیل تبلیغات انگلیسی‌ها، وابستگان آنها و در سال‌های اخیر رسانه‌های انگلیسی فارسی زبان، بخشی از جامعه ایران علاقه‌ای کاذب به کشور انگلستان داشته و این پادشاهی استعمارگر را آمال و آرزوی خود برای زندگی و رفت و آمد می‌دانند! جالب است بدانیم که این احساس در ایرانی‌ها در مورد هیچ کشور دیگری نظیر آمریکا، فرانسه، آلمان، کانادا و ... اینقدر پررنگ نبوده و در حالی که دیگر کشورهای غربی و اروپایی در چند دهه اخیر برای چنین القایی به جامعه ایران سرمایه گذاری کرده‌اند، هیچ گاه نتوانسته‌اند نفوذ فرهنگی انگلیس را پیدا کنند.) باعث تأسف است بدانیم که برخی از ایرانی‌ها بابت هرگونه ارتباطی با سفارت انگلیس احساس افتخار می‌کنند. در نمونه‌ای یک فعال اقتصادی ایرانی که ساعتی را در یک کافه به دعوت یک کارمند جزء بومی سفارت در تهران به نوشیدن قهوه پرداخته، تا سالها بابت این اتفاق احساس افتخار می‌کرده است!

موضوعات مهم و پیشنهادی برای طرح مسئله در افکار عمومی

خیانت‌های انگلیس در قبال ملت ایران

نگاهی به شبکه‌های معاند ماهواره‌ای نشان می‌دهد بیشترین تمرکز این شبکه‌ها (خصوصاً آنها که سرمایه‌گذاری بیشتر و تأثیرات مخرب‌تری بر جامعه ایران نهاده‌اند) در انگلستان مستقر هستند. برخی از این شبکه‌ها اساساً با سرمایه‌گذاری رژیم‌هایی غیر از انگلستان فعالیت می‌کنند، اما میزبانی مرکز پخش و دفاتر آنها بر عهده انگلستان است. از بی بی‌سی فارسی و من‌وتو گرفته تا شبکه ایران اینترنشنال که با  پول سعودی فعالیت می‌کند، شبکه‌های وابسته به جریانات شیعه افراطی، شبکه‌های وابسته به وهابیت و ... نمونه‌های آن است.

در بحث‌های تاریخی نیز موارد بیشماری از ضربه این استعمارگر پیر به ملت ایران وجود دارد که از جداسازی بخش‌هایی از خاک ایران، قحطی بزرگ ایران که باعث مرگ نیمی از ملت ایران شد، فعالیت‌هایی برای بر هم زدن اتحاد مسلمانان، اقداماتی برای ضربه به شیعیان (نمونه خرید کتاب‌های خطی شیعه در عراق و واکنش هوشمندانه آیت‌الله مرعشی رضوان الله)، قرارداد فروش تانک‌های چیفتن و کلاهبرداری انگلیس از ایران در جنگ، فروش تسلیحات، از جمله سلاح های شیمیایی به عراق که در سایه اقدام مشابه آلمانی‌ها مغفول مانده و کمتر در مورد آن صحبت شده است و .... را می‌توان برشمرد.

 فعالیت‌های سفارت انگلیس در تهران

جالب است بدانیم سفارت عریض و طویل انگلستان در ایران با تعداد بسیار بالای کارمندانش بر خلاف سفارت‌های دیگر کشورها وظایف ذاتی خود را انجام نمی‌دهد. در آماری بسیاری عجیب فقط 10 الی 20 درصد از ایرانی‌های متقاضی ویزا از این سفارت با جواب مثبت روبه‌رو می‌شوند. رد درخواست بین 80 تا 90 درصد متقاضیان این سوال را به ذهن متبادر می‌کند که سرکنسول انگلیس و کارمندانش در ایران دقیقا چه می‌کنند؟

نگاهی به صفحات شبکه‌های اجتماعی این افراد نشان می‌دهد که یا در محیط سفارت مشغول میهمانی دادن هستند یا در خیابان‌های بالا شهر تهران و پارتی‌های شبانه در حال عیش و نوش می‌باشند. اما ترویج فحشا فقط یک بُعد از مأموریت سفارت در ایران است! در بعد دوم این کارمندان به مثابه مأموران اطلاعاتی در حال جذب افراد برای به کارگیری، ایجاد ارتباط و هدایت در جهت منافع انگلستان  و اتصال به سرویس انگلیس هستند.

نقش آفرینی در شکست برجام

طرفداران توافق هسته‌ای موسوم به برجام نیز باید بدانند که یکی از مهمترین بازیگران این توافق که همه تلاشش را برای جلوگیری از امضاء و اجرای آن به کار گرفت، انگلستان بود. اما انگلیسی‌ها در این اقدام نیز مانند دیگر فعالیت‌هایشان کاملاً موزیانه و مخفیانه عمل کردند، به طوری که امروز طرفداران این توافق فقط آمریکا یا حداکثر فرانسه را مقصر در عدم نتیجه بخشی‌ برجام می‌دانند و باز هم روباه پیر به شکلی مخفیانه به ملت ایران ضربه زد. نگاهی به رسانه های انگلیسی فارسی زبان نشن می‌دهد که همواره تلاش می‌شود بار منفی شکست برجام مشخصاً بر گردن دونالد ترامپ قرار گیرد.

دشمنی‌های کانادا و استرالیا

نگاهی به اخبار آشکار به خوبی پرده از دشمنی این دو کشور با ملت ایران بر می‌دارد که مقوله‌ای مطول است. اما باید بدانیم که این دو کشور از زمره کشورهای مشترک المنافع و زیر نظر پادشاهی بریتانیا و ملکه محسوب می‌شوند و مشخصاً در مسئله ضدیت با ایران از انگلستان دستور می‌گیرند. در واقع انگلیس بسیاری از مأموریت‌های خود علیه ایرانی‌ها را بر عهده این دو کشور قرار داده است که باز هم نشان از سیاست کثیف روباه پیر برای حفظ وجهه خود دارد.

تبلیغ انگلستان

انگلیسی‌ها به کمک رسانه های پرتعداد خود، فیلم‌ها و عوامل نفوذی در داخل در پروژه‌ای که از سال‌ها پیش آغاز شده است، همواره در تلاش برای تبلیغ انگلیس و ارائه چهره‌ای جذاب از این کشور برای ایرانی‌ها هستند. پروژه بریتیش رویال فامیلی نیز بخشی از این پازل را تشکیل می‌دهد که اخبار آن متاسفانه در رسانه های ما به وفور یافت می‌گردد. خانواده سلطنتی که در واقع یک خانواده تبهکار و فاسد با انواع و اقسام جرائم است، برای ایرانی‌ها به گونه‌ای تصویر می‌شود که گویی یک خانواده الگو برای عالی‌ترین سبک زندگی، آداب و رفتار اجتماعی و خانوادگی، فرهنگ و دیگر شئون زندگی هستند. سخن در مورد فساد و تبهکاری این خاندان نه تنها می‌تواند اقدامی پرمخاطب باشد، بلکه دقیقاً مقابله با یکی از جدی‌ترین طرح های انگلستان در قبال جامعه ایران محسوب می‌شود. در مقابل باید بدانیم که انگلیسی‌ها برای تصویر سازی از جامعه شیعه ایران در کشور خود ، دقیقاً بر عکس عمل کرده و صحبت با گردشگران انگلیسی در ایران نشان می‌دهد که این افراد پیش از مسافرت به ایران تصویری یک بیابان با مردمانی عقب مانده در اوج فلاکت، سختی و بدبختی را از جامعه ما داشته‌اند.

شبکه رسانه‌ای انگلیسی

واقعیت وجود این شبکه، مسئله‌ای است که حتی خبرنگاران فعال سیاسی نیز در مورد آن اطلاع ندارند! انگلیسی‌ها با بکارگیری شبکه‌ای بسیار پیچیده همه فضای رسانه ای ایران را تحت رصد قرار داده و هر صدایی علیه منافع انگلستان را مشخص نموده و برای خنثی سازی آن به روش مقتضی اقدام می‌کنند. از تخریب غیر مستقیم افراد تا پاسخ‌های غیر مستقیم به موضوعاتی که علیه انگلیسی‌ها مطرح می‌گردد، همه و همه باعث شده که امروز هر کلید واژه ای را برای دریافت محتوا علیه انگلستان به زبان فارسی در اینترنت جستجو کنیم، بیش از آنکه مطالبی علیه انگلستان را بیابیم، مطالبی له این کشور را پیدا می‌کنیم!

اقدامات خلاف بین المللی برای جلوگیری از مؤفقیت ایرانی‌ها

حقد و کینه انگلیس برای جلوگیری از موفقیت ایران و ایرانی تا حدی پیش رفته که آنها در مواردی که بدانند یک تیم علمی، ورزشی و ... برای حضور در میدانی در کشورشان عازم شده و امکان مؤفقیت و اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی وجود دارد، از هیچ کارشکنی‌ای (البته در پوشش‌های متنوع به طوری که دست این کشور عیان نباشد) دریغ نمی‌کنند. در مورد اعزام تیم‌های علمی مواردی در اینترنت منتشر شده است و در مورد تیم‌های ورزشی‌ آخرین نمونه کارشکنی در مورد تیم نوجوانان تکواندو ایران برای حضور در مسابقات جهانی در انگلستان اتفاق افتاده است. کارشکنی محسوس انگلستان به این صورت بود که به نفرات دارای شانس قطعی طلا در تیم ایران، ویزا ندادند و دیگر نفرات نیز با مشکلاتی روبه رو شدند تا با روحیه‌ای خراب به مسابقات وارد شوند. انگلیسی‌ها حتی برخلاف قوانین بین‌المللی از نصب پرچم ایران به عنوان یکی از شرکت کنندگان رسمی نیز در سالن خودداری کردند و بهانه های واهی از قبیل مفقود شدن پرچم را بیان نمودند!  

حوزه اقتصادی

تجارت اقتصادی انگلستان در منطقه غرب آسیا عددی در حدود 26 میلیارد پوند است که سهم ایران از این تجارت در حدود سه دهم درصد آن است که به کالاهای مصرفی کم ارزش اختصاص محدود می‌شود. در این بین بیشترین حجم از این تجارت به فروش تسلیحات به عربستان و امارات اختصاص می‌یابد که البته در جنگ علیه مردم مظلوم یمن و ناامنی منطقه به کار گرفته می‌شود.

انگلیس با آغاز دور دوم تحریم‌ها شرکت‌های تجاری دولتی را از ایران خارج کرد و به شرکت‌های خصوصی نیز هشدار داد که در برابر مجازات‌های آمریکا هیچ حمایتی از آنها نخواهد کرد. (اطلاعات بیشتر در این رابطه را می‌توان از سایت‌های گمرک و سایت‌های مشابه دریافت نمود.) 

خطرناک‌ترین دشمن، دشمنی است که دشمنی‌اش را پنهان کرده است. امام علی (ع)

امید است اقدام اخیر سفارت انگلیس در خصوص احیای ادبیات استعماری با مردم ایران به بهانه برگزاری جشن تولد ملکه در تهران خنثی و از همین فرصت استفاده شود تا دریچه‌ای جدید برای شناخت بیشتر این دشمن خبیث در افکار عمومی باز گردد.