گروه خبری اخبار و رویداد ها, بین الملل ::  ادعای علاوی: ایران مقصر خونریزی‌های عراق است!

ادعای علاوی: ایران مقصر خونریزی‌های عراق است!
1110 بازدید  :: 0 نظر  :: Article Rating ::  2017/03/06
 معاون اسبق رئیس‌جمهور عراق در مصاحبه‌ای اختصاصی با فاکس نیوز، ادعا‌هایی مضحک علیه ایران مطرح کرد.
 
ایاد علاوی، معاون اسبق رئیس‌جمهور عراق در مصاحبه‌ای اختصاصی با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز، ادعا‌هایی مضحک و بی‌اساس بر ضد ایران مطرح کرد. وی در این مصاحبه به آنچه اشتباهات باراک اوباما در منطقه نامید، پرداخت و ابراز امیدواری کرد دونالد ترامپ آن‌ها را جبران کند.
در بخشی از ادعا‌های مضحک ایاد علاوی آمده است: «اشتباه اصلی اوباما، فاصله گرفتن از کشور و منطقه‌ای بود که ناامیدانه به حمایت آمریکا نیاز داشت. در زمانی که عراق نمی‌توانست روی پای خود بایستد، اوباما تصمیم به رفتن گرفت و پر کردن این خلأ را به ایران سپرد. تأثیر جدید ایران، دلیل بخش بزرگی از خونریزی‌ها محسوب می‌شود.»
علاوی که پیش‌تر نخست‌وزیر موقت عراق نیز بود، از این مصاحبه برای حمله به ایران بهره برد و در بخشی دیگر از ادعا‌های مضحک و بی‌اساس خود افزود: «تأثیر ایران به خونریزی، مصیبت و بروز جنگ در خاورمیانه منجر می‌شود. ایران، عاملی بی‌ثبات‌کننده بوده است. ایران، سوریه، عراق و سایر مناطق را بی‌ثبات می‌کند.»
وی در ادامه ادعا‌های خود افزود اوباما سبب شد عناصر نزدیک به ایران در عراق زمام امور را به دست گیرند.
علاوی در خصوص افزایش فعالیت‌های روسیه در منطقه نیز معتقد است باید با مسکو و ولادیمیر پوتین برای شکست گروه تروریستی داعش همکاری شود.
ادعا‌های ضد ایرانی ایاد علاوی در حالی مطرح می‌شود که دولت عراق بارها از حضور مستشاری تهران در این کشور استقبال کرده و آن را در نبرد با گروه تروریستی داعش ضروری دانسته است.
 
العالم