:: پرمخاطب ها  

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 342 تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating)


برنامه‌ای خطرناک‌تر از بمب هسته‌ای در ایران!/ ترامپ وارد عمل می‌شود؟

 «آمریکا باید اقدامات تهاجمی بیشتری را برای جلوگیری از توسعه این برنامه توسط ایران در دستور کار قرار دهد. تحریم مقامات و شرکت های ایرانی می تواند به عنوان اولین قدم در این راستا به اجرا در آید.»

طرح اتهامات بی اساس علیه ایران توسط مقامات و رسانه های آمریکایی، سیاستی است که سال ها توسط واشنگتن برای تخریب چهره ایران مورد استفاده قرار گرفته است و کوتاه آمدن ایران نسبت به حقوق هسته ای خود و اثبات صلح آمیز بودن آن نیز تغییری در این سیاست ایجاد نخواهد کرد.

در همین راستا مجله آمریکایی "فوربز" (Forbes) با انتشار گزارشی در پایگاه آنلاین خود تحت عنوان "به ایران اجازه ندهید برنامه تسلیحات شیمیایی و بیولوژیک خود را به راحتی پیش ببرد"، به طرح اتهامات واهی علیه ایران پرداخته است.

در این گزارش آمده است: «دولت ترامپ باید از توافق هسته ای حمایت کند و در عین حال برای جلوگیری از توسعه برنامه سلاح های شیمیایی و بیولوژیکی ایران اقدام نماید.

پرزیدنت دونالد ترامپ توافق هسته ای را یک رسوایی خوانده و از آن با عنوان بدترین توافقی که تاکنون مورد مذاکره قرار گرفته، یاد کرده است. بر فرض اینکه ترامپ توافق هسته ای را پاره نکند، این توافق باید به صورت محکم و بدون هیچ اغماضی نسبت به تخلفات ایران به اجرا در آید و این موضوع در اولویت قرار گیرد؛ اقدامی که تا کنون صورت نگرفته است و ایران قبل از خشک شدن جوهر توافق آن را نقض کرده است.

مقامات تهران به تلاش خود برای دستیابی به تکنولوژی هسته ای از آلمان ادامه داده اند. از این گذشته ایران به صورت دائمی به آزمایش های موشکی خود ادامه داده و قطعنامه ها و تحریم های سازمان ملل را زیر پا گذاشته است.

گذشته از نقض توافق هسته ای و عبور از محدودیت های موشکی توسط ایران، کشورهای غربی تلاش ایران برای دستیابی به قابلیت های ساخت تسلیحات شیمیایی و بیولوژِیکی را نادیده گرفته اند. برنامه ای که می تواند مخرب تر از برنامه تسلیحات هسته ای باشد

گزارش سرویس تحقیقات کنگره در ماه اکتبر سال 2016 در رابطه با "سیاست خارجی و دفاعی ایران" به اطلاعاتی نگران کننده در رابطه با برنامه های تسلیحات شیمیایی و بیولوژیک ایران اشاره داشت.»

در انتهای این گزارش ضمن پیشنهاد به دولت ترامپ برای برخورد قاطع با ایران، آمده است: «ترامپ باید همانگونه که وعده داده است به سختی بر توافق هسته ای نظارت کند تا ایرانیان شانسی برای تقلب در توافق و نقض آن نداشته باشند، باید همین وعده را در رابطه با برنامه تسلیحات شیمیایی و بیولوژیکی ایران به اجرا در آورد.

آمریکا باید اقدامات تهاجمی بیشتری را برای جلوگیری از توسعه برنامه تسلیحات شیمیایی و بیولوژیکی ایران در دستور کار قرار دهد. تحریم های جدیدی که مقامات و شرکت های ایرانی را هدف قرار می دهد می تواند به عنوان اولین قدم در این راستا به اجرا در آید.»

نکته ای که باید در رابطه با گزارش سرویس تحقیقات کنگره مورد توجه قرار گیرد آن است که این گزارش از ادعاهای گمراه کننده ای برای متهم کردن ایران در رابطه با سلاح های شیمیایی استفاده کرده است. در این گزارش آمده: «طبق بررسی های انجام شده توسط سرویس تحقیقات کنگره، ایران توانایی تولید عوامل جنگ شیمایی و احتمالا توانایی ساخت عوامل جنگ بیولوژیکی برای اهداف تهاجمی را در صورت تصمیم به ورود در این عرصه ها، دارد... این در مورد پایبندی ایران به تعهدات خود در کنواسیون سلاح های شیمایی سوال ایجاد می کند.»

این پاراگراف این طور نشان می دهد که توانایی تولید عوامل جنگ شیمیایی، پتانسیلی برای برای نقض کنوانسیون های ضد سلاح شیمیایی است. در حالی که کنوانسیون ضد سلاح های شیمایی داشتن چنین قابلیت هایی را ممنوع نکرده است. در واقع ده ها تن از اعزای این کنوانسیون نه تنها خود چنین قابلیت هایی را دارند بلکه حتی این عوامل را برای مقاصد صلح آمیز تولید می کنند؛ به عنوان مثال تولید فسژن برای استفاده در فرآیندهای متالوژیکی. ایران پیش از اینکه در 3 نوامبر 1997 عضو کنوانسیون منع سلاح های شیمیایی شود برنامه ساده ای در این زمینه داشت. ایران مورد بازرسی های دقیق در این زمینه قرار گرفته است و هیچ شواهدی مبنی بر رعایت نکردن بندهای کنوانسیون وجود نداشته است.

تمامی این گزافه گویی ها علیه ایران در حالی است که ایالات متحده آمریکا حداقل در هفت دهه اخیر استفاده از "جنگ بیولوژیک" را در دستور کار خود قرار داده و اوج بکارگیری این شیوه نیز به جنگ این کشور با ویتنام و پس از آن، بازمی‌گردد.

آمریکا در سال ۱۹۴۳ برنامه سلاح‌های بیولوژیک خود را آغاز کرد و انبار عظیمی از عوامل و سلاح‌های بیولوژیک به وجود آورد و پس از آن بارها اسنادی مبنی بر آزمایش عوامل شیمایی توسط آمریکا حتی بر روی مردم این کشور فاش شده است.

در سال ۲۰۰۱ سندی از پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا به دست آمد که نشان می‌داد، طی سال‌های ۱۹۶۲ تا ۱۹۷۳ هزاران سرباز آمریکایی عمدا در معرض عوامل شیمیایی و بیولوژیک قرار گرفته اند، عواملی مانند گاز اعصاب، گاز سارین، باکتری ای کولای (E-coli)، باکتری باسیلوس گلوبیجی (Bacillus globigii)، سیاه زخم و طاعون بر روی نظامیان بی‌خبر از همه جا که توان هیچ‌گونه دفاع یا محفاظتی از خود نداشتند، انواع و اقسام آزمایش‌های شیمیایی و بیولوژیک انجام شد.

اما این اسناد دقیقا دو روز پس از حملات ۱۱ سپتامبر منتشر شد و به دلیل شرایط حاکم بر آمریکای پس از حوادث ۱۱ سپتامبر توجه زیادی به آن نشد و اعتراضات گسترده ای را به همراه نداشت

در حال حاضر نیز گروه های تروریستی در سوریه و عراق از تسلیحات شیمیایی و بیولوژیکی استفاده کرده اند؛ روشن است که تجهیز این تروریست ها به تسلیحات شیمیایی توسط کشورهای حامی آن ها و در راس آن ها آمریکا صورت گرفته و یا تکنولوژی مورد نیاز برای ساخت آن را در اخیار تروریست ها قرار داده اند. در یمن نیز عربستان سعودی در حال استفاده از تسلیحات شیمایی است که آمریکا در اختیار آل سعود قرار داده است؛ موضوعی که بارها توسط سازمان ها و نهادهای حقوق بشری مانند سازمان عفو بین الملل محکوم شده است.

آمریکا در حال حاضر بزرگترین منبع تسلیحات میکروبی و بیوتکنولوژیکی جهان است.

جام نیوز

 

 

 

کد خبر:  1561537
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار و رویداد ها, بین الملل
Tags: امریکا, ایران, برنامه هسته ای, بمب هسته ای, ترامپ
22222

مطالب مرتبط :

ورود هیات ایرانی به مذاکرات صلح سوریه در آستانه


  به گزارش دریافتی از سفارت جمهوری اسلامی ایران از آستانه ، مذاکرات در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (13 و 14 اردیبهشت) انجام خواهد شد. امروز سه شنب...

مناظره زنده شد


 کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، از تصویب پخش زنده مناظرات خبر داد.       با تصویب کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهور...

توطئه جدید علیه تهران/ هواپیماهای ایران در تیررس قرار گرفتند


 "با توجه به حمایت مستقیم ماهان از سپاه که در نبردهای نیابتی منطقه حضور دارد، این شرکت را می‌‌توان با تحریم‌ مجبور به تعطیل شدن کرد، اقدامی‌که شا...

ترامپ: مسکو و واشنگتن با هم کنار نمی آیند


 رئیس جمهوری آمریکادر نشست خبری مشترک با دبیرکل ناتو با بیان اینکه روابط آمریکا و روسیه به «پایین‌ترین حد رسیده است» گفت که ناتو «دیگر منسوخ نیست...

اظهار نظر عجیب پسر ترامپ دربارۀ نقش ایوانکا در حمله به سوریه!


 گزارش های رسانه‌ای به نقل از پسر ترامپ، نقش ایوانکا دختر رئیس جمهور آمریکا در حمله موشکی به حمص را ثابت می کند.       اریک، پ...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   
No articles match criteria.

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
گمانه زنی در مورد تغییرات مدیران خودرو سازی ها
سرپرست دانشگاه آزاد معارفه شد/ میرزاده حضور نیافت
امروز؛ برگزاری جلسه دادگاه رضا ضراب
ورود هیات ایرانی به مذاکرات صلح سوریه در آستانه
چرا صلاحیت احمدی نژاد احراز نشد؟
مناظره زنده شد
پیشنهاد رئیس جمهور وسیع‌ترین کشور مسلمان ... ممنوعیت نقاب و ریش بلند!
«اخبار بد» برای عربستان و امارات
شهادت جوان فلسطینی هنگام رانندگی
انفجاری قوی پایتخت یونان را لرزاند
اصلاحات اردوغان رأی آورد/ هوادارانش به خیابان ریختند
واکنش اتحادیه اروپا به موفقیت اردوغان در همه پرسی
داعش بار دیگر با گاز سمی به غرب موصل حمله کرد
"عفت مرعشی" و "فاطمه هاشمی رفسنجانی" به انگلیس رفتند
توطئه جدید علیه تهران/ هواپیماهای ایران در تیررس قرار گرفتند
خسارات ناشی از سیل به روستاهای جبل و باراندوز- ارومیه | تصاویر
اظهارات جدید احمدی نژاد درباره انتخابات: شرایط تغییر کرده!
حاشیه‌های آخرین روز ثبت‌نام انتخابات‌ریاست‌جمهوری
حاجی بابایی: با شعار "دولت کار آمد و مردمی" وارد عرصه انتخابات شده ام
9 کشته در پی وقوع سیل در 4 استان
جزییات درگذشت عارف لرستانی
روز سخت مهاجران در دریای مدیترانه
پایان پریشانی نرگس
اعدام فجیع چهار کرد به دست داعش در شهر رقه

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران