:: پرمخاطب ها  
اعلام برائت از اعضا خائن و فراری پایگاه بسیج
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
یک فوریت لایحه حذف چهار صفر از پول ملی به تصویب مجلس رسید
دستورکار هفته آینده مجلس/ طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت بررسی می‌شود
ماهاتیر محمّد: پیشرفت‌های ایران شگفت‌آور و خوشحال‌کننده است
12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه‌بندی بنزین
روحانی در سازمان ملل: پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم «نه» خواهد بود
سرلشکر باقری: تلفات سنگین و انهدام تجهیزات دشمن هزینه تهاجم به ایران است
آغاز کلاس‌های دانشگاه آزاد با عبور دانشگاهیان از پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی
رهبر انقلاب: پایان درست جنگ یمن تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت
مقام معظم رهبری: نام شهید بر فراز کوی‌ها و برزن‌ها موهبتی است که باید ادامه یابد
انتقاد بسیج دانشجویی به نحوه برخورد مدیران دانشگاه امیرکبیر با تشکل‌های دانشجویی
ناکامی ائتلاف سعودی در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی
جزئیات عملیات دستگیری سرشبکه آمدنیوز به اطلاع مردم خواهد رسید

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 603 تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating)


عزیمت بیش از دو میلیون ایرانی به کربلا/ زائران بازگشت خود را مدیریت کنند

«سعید اوحدی» رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به عزیمت بیش از دو میلیون زائر ایرانی اربعین به کربلا به زائران توصیه کرد برگشت خود به کشور را مدیریت کنند.
 

30a30.ir : به نقل از سازمان حج و زیارت، اوحدی جمعه شب درخصوص وضعیت مرزهای کشور با توجه به سفر زائران اربعین گفت: به همراه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هفته اخیر بازدیدی از مرزهای چذابه و مهران داشتیم و شاهد بودیم که در قرارگاه ها و موکب ها خدمات خوبی به زائران ارائه می شود.

وی با بیان اینکه امسال در این ایام شاهد دو حماسه بودیم، افزود: حماسه اول حضور حماسی و میلیونی زائران اربعین بود و حماسه دوم ایثار و گذشت و خدمات خالصانه همه عوامل اجرایی در همه دستگاه ها و نیروهای مردمی و خودجوش در خدمت رسانی به زائران اربعین است.

رئیس سازمان حج و زیارت با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم تا روح مردمی مراسم پیاده روی اربعین حفظ شود، تصریح کرد: اگر بخواهیم به این مراسم قالب دولتی دهیم، قطعا با مشکل مواجه خواهیم شد.
اوحدی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب که فرمودند «فاجعه منا نباید فراموش شود»، اعلام کرد: امسال سه موکب مزین به نام شهدای مظلوم منا در سه مرز کشور و دو موکب در نجف و کربلا برپا شده است که خدمات مناسبی به زائران اربعین ارائه می کند.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به ازدحام زائران در مرزها از تلاش های همه دستگاه های خدمت رسان به ویژه نیروی انتظامی، سپاه، بسیج، استانداری و شهرداری های استان خوزستان و ایلام قدردانی کرد.

اوحدی ادامه داد: روز سه شنبه بازدیدی از مرز مهران داشتم، شرایط در آنجا کمی متفاوت بود، متاسفانه برخی از زائران با وجود توصیه های مکرر، بدون روادید به مرز آمده بودند و حضور این جمعیت باعث کندی عبور زائران شده بود و از طرفی دولت عراق اجازه ورود به زائران بدون مدارک معتبر و لازم را نمی داد و در حال حاضر شاهد بسته شدن مرز از طرف عراق هستیم اما مرزهای چذابه و شلمچه مشکلی وجود ندارد.

رئیس سازمان حج گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز سه شنبه در بازدید از مرز مهران در تماس های مکرر موضوع فوق را پیگیری کردند و قرار شد در جلسه هیئت دولت موضوع مطرح و چاره اندیشی شود.

اوحدی گفت: بر اساس مصوبه ستاد مرکزی اربعین، یک آمایش استانی بر اساس جمعیت استان ها و تقسیمات کشوری صورت گرفت و مقرر شد، 42 درصد زائران از مرز مهران، 33 تا 35 درصد از مرز شلمچه و بقیه جمعیت نیز از مرز چذابه اعزام شوند که این موارد در سامانه سماح نیز لحاظ شده بود.

رئیس سازمان حج و زیارت به صدور دو میلیون روادید برای زائران ایرانی اربعین اشاره داشت و گفت: امروز (جمعه) نیز در برخی از 16 دفتر کنسولگری برای گذرنامه های باقیمانده روادید صادر می شود.

رئیس کمیته اعزام اربعین، صدور دو میلیون روادید برای زائران ایرانی اربعین توسط 16 دفتر کنسولگری عراق را اقدامی بزرگ، ستودنی و یک رکورد در میان کنسولگری های کشورها در ایران توصیف کرد.

وی با بیان این مطلب که در ابتدا در ستاد اربعین مصوب شده بود که ثبت نام زائران اربعین فقط در سامانه سماح انجام گیرد، توضیح داد: این سامانه کانال امنی برای ثبت نام زائران اربعین بود و بیش از یک میلیون و 300 هزار نفر از زائران اربعین در سامانه ثبت نام و روادید خود را دریافت کرده اند.
رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه در برخی رسانه ها اعلام می شود که مبلغ بیمه زائران اربعین به حساب سازمان حج ریخته می شود، تصریح کرد: قرارداد بیمه توسط وزارت کشور بسته شده و مبالغ بیمه یک ریالش هم وارد سازمان حج و زیارت نمی شود و به صورت مستقیم به بیمه طرف قرارداد، داده می شود. همچنین مبالغ مربوط به هلال احمر مستقیما به حساب آن نهاد واریز می شود و سازمان حج و زیارت صرفا یک بستر نرم افزاری فراهم کرد که به 2300 دفتر خدمات زیارتی در سراسر کشور به آن متصل بود.

اوحدی با اشاره به تلاش شبانه روزی همکاران انفورماتیک این سازمان برای فراهم آوردن بستری مناسب برای ثبت نام زائران ادامه داد: حدود 700 هزار نفر از زائران اربعین خارج از سماح ثبت نام کرده اند که اطلاعاتی از آنها نداریم. این در حالی است که برای ثبت نام کنندگان سماح می دانستیم که اینها چه روزی و از چه مرزی عازم عراق می شوند و چه روزی و از چه مرزی به کشور باز می گردند و اطلاعاتی که از زائران داشتیم به برنامه ریزی ها و مدیریت عملیات کمک شایانی داشت.
این مقام مسئول گفت: 30 درصد ثبت نام کنندگان سماح را خانم ها و 70 درصد را آقایان تشکیل می دادند و این آمار تفکیکی و اطلاعاتی از این دست را در سامانه سماح داریم که به برنامه ریزی های همه دستگاه ها در ارائه خدمات به زائران کمک خواهد کرد.

رئیس سازمان حج و زیارت درخصوص بازگشت زائران اربعین به کشور توضیح داد: بر اساس آمار سامانه سماح مشخص است که روز دوم، پنجم و دهم آذرماه ماه امسال ، بالاترین حجم زائران ورودی به کشور را خواهیم داشت و مشخص است که در این سه روز از هر مرز چه تعداد زائر وارد کشور می شود که این اطلاعات تنها مربوط به زائرانی است که در سماح ثبت نام کرده اند.

وی افزود: حتی در جلساتی که داشتیم، تأکید کردیم که اطلاعات زائرانی که در سماح ثبت نام نکرده اند نیز وارد این سامانه شود که این اطلاعات در اختیار کمیته قرار گیرد که متاسفانه این امر اتفاق نیفتاد.
رئیس سازمان حج و زیارت خواستار مدیریت زائران اربعین به کشور شد و گفت: از دیروز 150 هزار نفر از مرز مهران به کشور بازگشته اند و 150 هزار نفر از مرز شلمچه و بیش از 100 هزار نفر از زائران اربعین از مرز چزابه به کشور بازگشته اند که این مدیریت سفر بیانگر هوشمندی مردم است.

رئیس سازمان حج به اقدام شایسته نیروی انتظامی در تفاهم با ستاد عمره و عتبات داشگاهیان برای تسهیل در امر اعزام دانشجویان اشاره کرد و گفت: با این اقدام 30 هزار دانشجو بدون وثیقه و تنها با تعهد ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان به زیارت اربعین مشرف شدند.

وی گفت: امروز شاهدیم که مراسم پیاده روی اربعین مختص قشر خاصی از مردم نیست و این مراسم تبدیل به یک همایش بزرگ آزادی خواهی و دفاع از ارزش ها و همایش وحدت جهانی برای مردمی که از ظلم و ستم استکبار به ستوه آمده اند، تبدیل شده است.

رئیس سازمان حج و زیارت به زائران اربعین دارای روادید که در مرز مهران منتظر هستند، توصیه کرد که خود را برای عزیمت به عراق به مرزهای شلمچه و چذابه برسانند به دلیل اینکه شرایط در مرزهای جنوبی کشور مساعد است.

وی با بیان اینکه روزانه 80 هزار فقره گذرنامه توسط نیروی انتظامی صادر و روادید زائران در کمتر از 24 ساعت صادر می شد، به زائران بدون روادید و گذرنامه توصیه کرد که به قوانین و مقررات دو کشور احترام بگذارند.

اوحدی همچتین با توجه به اینکه اغلب مراجع رسیدن به کربلا و دادن سلام به امام حسین(ع) را برای زیارت اربعین کافی دانسته اند، به زائران توصیه کرد: برگشت خود به کشور را مدیریت کنند تا با مشکلی مواجه نشوند.
 

 

*ایرنا/تنظیم کننده:مرتضی شحنه-انتشار دهنده: مهدی نعمتی

 

کد خبر:  1561423
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار مهم, اخبار و رویداد ها
Tags: هلال احمر, کربلا, حج, شلمچه, سعید اوحدی, رئیس سازمان حج و زیارت, نیروی انتظامی, زیارت, مرز مهران, زائر ایرانی, چذابه, ربعین, سماح, اربعین حیسنی
22222

مطالب مرتبط :

شهادت یک مأمور ناجا در سیستان و بلوچستان


 به‌دنبال درگیری در دلگان سیستان و بلوچستان، یک مأمور ناجا به شهادت رسید.   سردار رحیمی فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با تأیید این خبر...

پیگیری حقوقی، غرامت و دیه زائران ایرانی در راس مذاکرات ایران و عربستان


  نماینده ولی‌فقیه در امورحج و زیارت گفت: جلسات متعدد در رابطه با مذاکرات ما با عربستان در داخل انجام شده و در این جلسات موضوع امنیت ، امکانات و...

رهبر معظم انقلاب اسلامی:آمریکا همان امریکاست و نتیجه انتخابات آن برای ما فرقی نمی‌کند


30a30.ir : به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح چهارشنبه در دیدار هزاران نفر از مردم ا...

کنگره بزرگ اربعین در کلام رهبری


30a30.ir : رهپویان مکتب حسینی همزمان با سالروز اربعین حسینی(ع) در حرکت و نمایشی زیبا، اتحاد و وحدت جامعه اسلامی را به نمایش می گذارند و به منظور تجدید...

روحانی: رشد اقتصادی تا پایان امسال به بالای 5 درصد می رسد/ جهان به دنبال تعامل با ایران است


30a30.ir : حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در سی و یکمین سفر استانی خود در ورزشگاه شهید رجایی قزوین با تمجید از استقبال باشکوه مردم این استان اظهار ک...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   
No articles match criteria.

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
رئیس جمهور: الزام استفاده از ماسک در مرحله جدید مقابله با شیوع کرونا اقدامی ناگزیر است
بمب خبری جدید علیه ترامپ؛ درخواست از چین برای کمک به پیروزی در انتخابات
حذف چهار صفر از پول ملی مغایر سیاست‌های کلی نظام دانسته نشد
رهبر معظم انقلاب: شعار «نفس بکشیم» مردم آمریکا، شعار همه ملت های مظلوم جهان است/ امام(ره) انسانی تحول‌خواه و تحول آفرین بود
گزینه‌های نهایی فراکسیون مردمی انقلاب اسلامی برای هیئت‌رئیسه مجلس
ابلاغ اجرای قانون اعطای تابعیت به فرزندان دارای مادر ایرانی با 8 ماه تاخیر
دولت جوان و حزب اللهی علاج مشکلات کشور است/نگذارید مطالبه گری، اعتراض به نظام اسلامی تلقی شود
رئیس‌جمهور: فروش سهام عدالت را تسهیل کنید/ منشأ فداکاری مردم ایران در مبارزه با کرونا قرآن و ائمه( ع) هستند
روحانی: کمک به اقشار آسیب پذیر، وظیفه بزرگ همگانی است
جهانگیری: فروش سهام عدالت به صورت وکالتی قانونی نیست
رهبر انقلاب: کار بزرگ معلمان شکوفاسازی استعدادها در مسیر ارزش‌های انقلابی است
رئیس‌جمهور: رفتارهای مداخله‌جویانه آمریکا مخل امنیت و صلح منطقه است
سرلشکر باقری پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره نظامی «نور ۱» را تبریک گفت
افزایش برد موشک‌های نیروی دریایی سپاه به ۷۰۰ کیلومتر
رئیس‌جمهور: وام یک میلیون تومانی به یارانه‌بگیران، قرض‌الحسنه شد/ حذف سود ۱۲ درصدی
رهبر انقلاب: ملت ایران در آزمون کرونا خوب درخشید/ مسئله کرونا ما را از توطئه استکبار غافل نکند
روحانی: سلامت مردم اولویت نخست است، امّا چرخ اقتصاد نیز باید حرکت کند
ستاد مقابله با کرونا با همه دستگاه‌ها و نهادها کاملا هماهنگی دارد
ربیعی: صد هزار میلیارد تومان برای جبران خسارت‌های اقتصادی کرونا اختصاص یافت
رهبر انقلاب: مقامات آمریکا شارلاتان و تروریست هستند/ اگر کوته‌بینی نکنیم ایران به قلّه حکومت اسلامی می‌رسد
روحانی: سال ۹۹ سال افتتاح طرح‌های بزرگ و تحول در زندگی مردم خواهد بود
رهبر معظم انقلاب سال ۱۳۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند
گزارش روحانی از جلسه سران قوا/ تعطیلی الزامی بازارها و پاساژها و مراکز خرید
روحانی: باید با کمک مردم هر چه زودتر روند شیوع کرونا را کنترل کنیم
نشست اضطراری در کاخ سفید برای تعیین ابتلای ترامپ به کرونا

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران