:: پرمخاطب ها  
اعلام برائت از اعضا خائن و فراری پایگاه بسیج
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
یک فوریت لایحه حذف چهار صفر از پول ملی به تصویب مجلس رسید
دستورکار هفته آینده مجلس/ طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت بررسی می‌شود
12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه‌بندی بنزین
روحانی در سازمان ملل: پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم «نه» خواهد بود
سرلشکر باقری: تلفات سنگین و انهدام تجهیزات دشمن هزینه تهاجم به ایران است
ماهاتیر محمّد: پیشرفت‌های ایران شگفت‌آور و خوشحال‌کننده است
رهبر انقلاب: پایان درست جنگ یمن تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت
آغاز کلاس‌های دانشگاه آزاد با عبور دانشگاهیان از پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی
مقام معظم رهبری: نام شهید بر فراز کوی‌ها و برزن‌ها موهبتی است که باید ادامه یابد
انتقاد بسیج دانشجویی به نحوه برخورد مدیران دانشگاه امیرکبیر با تشکل‌های دانشجویی
ناکامی ائتلاف سعودی در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی
جزئیات عملیات دستگیری سرشبکه آمدنیوز به اطلاع مردم خواهد رسید

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 416 تعداد امتیازدهی:  2   (Article Rating)


سیاستمداران و بازارهای مالی اروپا در تب و تاب انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

 در حالی که مردم آمریکا امروز سه شنبه 18 آبان (هشتم نوامبر) برای انتخاب رئیس جمهوری به پای صندوق های رای می روند ، بازارهای مالی اروپا و برخی از سیاستمداران و مردم اروپا نیز در تب و تاب انتخابات آمریکا هستند.

30a30.ir : در اکثر کشورهای اروپایی نگرانی هایی درباره پیروزی احتمالی دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان وجود دارد و این کشورها بیشتر خواستار پیروزی هیلاری کلینتون نامزد دموکرات ها هستند که علت آن نیز با مواضع اعلامی ترامپ مرتبط است که معطوف به کمرنگ کردن ائتلاف های سنتی آمریکا در قالب هایی از جمله سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) است و همچنین نگرانی از بی ثباتی بیشتر در اقتصاد جهانی با روی کار آمدن ترامپ است.


** رسانه های روسی
رسانه های روسی یک روز مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به حمایت های گسترده رسانه ای و همچنین پشتیبانی‏های باراک اوباما از هیلاری کلینتون در برابر دونالد ترامپ به عنوان نبرد نابرابر در انتخابات ریاست جمهوری پرداختند.
خبرگزاری ایتارتاس در این زمینه به تداوم سفرهای تبلیغاتی رئیس جمهوری آمریکا برای پشتیبانی از کلینتون پرداخته است.

شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه نیز در این باره گزارش داد: ترامپ رقیب کلینتون بارها از اف بی آی خواست در مورد فساد مالی و کارنامه خلاف قانون نامزد حزب دمکرات تحقیق کند.
شبکه سراسری ان. تی. وی روسیه هم گزارش داد که پلیس فدرال آمریکا اطلاعات مربوط به دسترسی کلینتون به مسائل محرمانه را نادیده گرفته است.

این رسانه همچنین افزود: یک روز مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به عنوان مهمترین موضوع سیاسی این کشور، اف بی آی به جنجال ایمیل ها که می توانست آرزوی کلینتون را برای ورود به کاخ سفید بر باد بدهد، پایان داد.

خبرگزاری روسیا سگودنیا هم روابط کنونی مسکو و واشنگتن را بررسی کرده و نوشته است: فقط یک معجزه بزرگ می تواند سبب بهبودی روابط روسیه و آمریکا شود.
روسیا سگودنیا مستند به دیدگاههای کارشناسان افزود: روابط مسکو و واشنگتن در مسیر رویارویی قرار گرفته است و روسیه اذعان دارد که امیدی برای نوسازی همکاری ها وجود ندارد.


** طنین نام روسیه در انتخابات آمریکا
نام روسیه در رقابت های انتخاباتی امسال آمریکا بیش از هر زمان دیگری مطرح بوده و دموکراتهای آمریکا ، روسیه را به تلاش برای تاثیرگذاری در انتخابات آمریکا به نفع ترامپ از طریق هک کردن صندوق های ایمیلی حزب دمکرات برای انتشار مطالب محرمانه متهم می کنند ؛ اتهامی که روسیه آنها را رد کرده اما به نوشته برخی رسانه ها شاید حقیقت در این باره هیچگاه مشخص نشود.

به نوشته روزنامه گاردین، آنچه مشخص است اینکه ولادیمیر پوتین بطور شخصی علاقه ای به کلینتون ندارد که سابقه این بی علاقگی به دوران وزارت امور خارجه کلینتون باز می گردد.
یک نظرسنجی در تابستان نشان داد که 22 درصد روسها دیدگاه مثبتی به ترامپ دارند در حالی که این رقم درباره کلینتون 8 درصد بود.


** نظرسنجی های اروپایی
نتایج نظرسنجی انتشار یافته یک روز مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نشان می دهد که مردم اروپا بیشتر خواهان پیروزی هیلاری کلینتون در رقابت با دونالد ترامپ برای ورود به کاخ سفید هستند.

تعمیم یافته های نظرسنجی شرکت تحقیقاتی Ifop فرانسه که به درخواست خبرگزاری اسپوتنیک روسیه انجام شده است، نشان می دهد که فرانسوی ها با 56 درصد حامیان جدی نامزد حزب دموکرات هستند و انگلیسی ها با 36 درصد در پایین ترین جایگاه حامیان وی قرار دارند. اسپانیایی ها و ایتالیایی ها به ترتیب با 55 و 53 درصد ردیف های دوم و سوم طرفداران کلینتون معرفی شده اند و سپس نیمی از آلمان ها و 47 درصد لهستانی ها می خواهند وی را رئیس جمهور بعدی آمریکا ببینند.


**نوسان های بورس اروپا با بالا و پایین رفتن وضعیت رقابتی ترامپ
همزمان با افزایش بخت پیروزی ترامپ در نظرسنجی های اواخر هفته گذشته و اوایل هفته جاری ارزش سهام در بورسهای اروپایی کاهش یافت که بیشترین میزان آن مربوط به ایتالیا بود و با گمانه زنی تاخیر در همه پرسی اصلاح قانون اساسی در این کشور همراه شد. اصلاحات پیشنهادی نخست وزیر ایتالیا در قانون اساسی روز یکشنبه 14 آذر (4 دسامبر) به رای مردم گذاشته می شود.
روز دوشنبه 17 آبان ، با اعلام پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) مبنی بر عدم پیگرد هیلاری کینتون درباره موضوع ایمیلها ؛ بار دیگر ارزش سهام در اروپا افزایش یافت.

ارزش سهام در بازارهای اروپا و همچنین ارزش برابری دلار و قیمت نفت اواخر هفته گذشته با نزدیک شدن ترامپ به کلینتون در نظرسنجی ها ، کاهش یافت در حالیکه دارایی های مطمئن مانند طلا و فرانک سوئیس با افزایش ارزش رو به رو شد.

کلینتون به عنوان نامزدی که وضع موجود را حفظ خواهد کرد مطرح شده است که این موضوع برای بازارهای مالی که وضعیت نامعلوم را دوست ندارند ، بسیار مهم است. اما با افزایش احتمال پیروزی ترامپ بر اساس نظرسنجی های تازه، نگرانی در بازارهای مالی به علت واضع ترامپ درباره موضوعاتی مانند سیاست خارجی ، روابط تجاری و مهاجران ، افزایش یافته است. تحلیلگران می گویند اکنون موضوع اصلی مورد توجه بازارهای مالی اروپا نگرانی از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان است.


** انگلیس/ انتقاد از ترامپ با وجود رای به برگزیت
رای انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا در همه پرسی سوم تیر ماه (23 ژوئن) این احساس را به وجود آورد که پوپولیسم در انگلیس قدرت گرفته و به تبع آن انگلیسی ها باید بیشتر طرفدار دونالد ترامپ باشند .

ترامپ نیز در آمریکا با شعارهایی پوپولیستی از جمله حمله به طبقات سیاسی حاکم و وعده مقابله با مهاجران و خارج کردن قدرت از دست بروکرات های حاکم مشابه شعارها و تعهدات طرفداران برگزیت در انگلیس خود را مطرح کرد. با این حال شبکه خبری 'سی ان بی سی' گزارش داده که با وجود این شباهتها ، اکثر مردم انگلیس از هیلاری کلینتون نامزد دموکرات ها حمایت می کنند.
اسکات لوکاس استاد مطالعات آمریکا در دانشگاه بیرمنگام به این شبکه خبری گفت: فقدان شفافیت در مواضع و سیاست های ترامپ و اینکه او در صورت انتخاب به مقام ریاست جمهوری دقیقا چه کار خواهد کرد؛ موجب نگرانی بسیاری از مردم انگلیس است .

وی افزود: به گمان من اکثر مردم انگلیس احساس راحتی بیشتری با هیلاری کلینتون دارند زیرا او یک فرد شناخته شده است و حتی اگر با او مخالف باشید می دانید که او چه در سر دارد.

 

** انتقاد شهردار لندن از ترامپ
لفاظی های ترامپ و غیرقابل پیش بینی بودن او تاثیر خوبی بر مقام های انگلیس نداشته است. پیشنهاد سال گذشته او مبنی بر منع موقتی ورود مسلمانان به آمریکا با واکنش منفی صادق خان شهردار مسلمان لندن رو به رو شد.

صادق خان در ماه مه گذشته به شبکه ان بی سی نیوز گفت: امیدوارم ترامپ به لندن بیاید تا خودم را به عنوان یک مسلمان سازگار با ارزشهای غربی به او معرفی کنم و صدها هزار و بلکه میلیون ها مسلمان ساکن انگلیس را که عاشق انگلیسی بودن هستند و عاشق غربی بودن هستند را به او معرفی کنم .
بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلیس و از حامیان اصلی برگزیت نیز از پیشنهاد ترامپ برای منع ورود مسلمانان انتقاد و ابراز تاسف کرد.

مایکل کالینانس استاد تاریخ آمریکا در دانشگاه نورتمبریا انگلیس گفت: حتی پس از رای برگزیت نیز مردم انگلیس کلینتون را شخصیت مناسب تری برای رهبری یکی از نزدیکترین متحدان انگلیس می دانند.

وی افزود: شهروندان انگلیس از جمله محافظه کارها بطور گسترده ای از 'خدمات بهداشت عمومی' انگلیس که هزینه آن با پول مالیات دهندگان تامین می شود حمایت می کنند و تعهد کلینتون به حفظ برنامه بیمه درمانی باراک اوباما نیز موجب افزایش مقبولیت کلینتون در انگلیس می شود.


** دیدگاه 'بسیار منفی' مردم انگلیس از انتخابات آمریکا
شرکت «کانتار مدیا» که محتوای رسانه های اجتماعی را در انگلیس رصد می کند اعلام کرده رقابت های انتخاباتی در آمریکا با واکنش منفی مردم انگلیس مواجه شده است و نیمی از مطالب پست شده در این رسانه ها درباره هر دو نامزد انتخابات آمریکا 'بسیار منفی' طبقه بندی شده است.
بر اساس تحلیل محتوای رسانه های اجتماعی نیز گفته می شود که مردم انگلیس بیشتر خواستار پیروزی کلینتون هستند هر چند در مجموع احساس خوبی نسبت به انتخابات آمریکا ندارند.

دونالد ترامپ همزمان با اعلام نتایج همه پرسی برگزیت در اواخر تیر ماه گفته بود که 'مردم آمریکا نیز در ماه نوامبر استقلال خود را اعلام خواهند کرد و به سیاست هایی در زمینه تجارت ، مهاجرت و روابط خارجی رای دهند که شهروندان آمریکا را در اولویت اول قرار دهد.'

ترامپ گفت: ' مردم آمریکا در انتخابات نوامبر فرصت دارند که حکومت نخبگان جهانی را رد کنند و پذیرای دولتی از خودشان و برای خودشان باشند. ' هیلاری کلینتون نیز به سرعت به این اظهارات واکنش نشان داد و هر چند بطور مستقیم از ترامپ نام نبرد اما از آمریکایی ها خواست 'با کنار هم قرار گرفتن برای حل مشکلات به عنوان یک کشور نه ضربه زدن به یکدیگر به رای برگزیت پاسخ بدهند. '
مردم انگلیس در شهر ادینبریج در جنوب لندن روز شنبه این هفته در مراسم آتش بازی سالانه آدمک بزرگی از ترامپ را به آتش کشیدند.


** انتقاد تلویحی نخست وزیر انگلیس از ترامپ
ترزا می نخست وزیر انگلیس که پیش از رسیدن به مقام نخست وزیری انتقادات صریحی از دونالد ترامپ مطرح کرده بود ، یکشنبه شب گفت‌ مبارزات انتخاباتی باید 'آرام و سنجیده و متمرکز بر موضوعات' باشد.

می در سفر به هند ، در پاسخی محتاطانه به پرسش هایی درباره سیاست های جنجالی ترامپ درباره مسلمانان و همچنین آتش زدن آدمک ترامپ در یکی از شهرهای انگلیس ، بطور تلویحی از نارضایتی خود از مبارزات انتخاباتی ترامپ سخن گفت.

به نوشته روزنامه انگلیسی تلگراف ، این سخنان درحالی مطرح شد که به گفته منابع آگاه ، انگلیس درصدد کسب تضمین هایی از اردوگاه ترامپ درخصوص این نگرانی است که چنانچه ترامپ به قدرت برسد انگلیس را در خطر مواجهه با روسیه قرار خواهد داد.
نخست وزیر انگلیس پیش از این در مقام وزیر کشور به شدت از اظهارات ترامپ مبنی بر اینکه 'برخی مناطق انگلیس به علت افراط گرایی اسلامی مناطق ورود ممنوع هستند' ، انتقاد کرده بود.

 

** نگرانی مردم و برخی سیاسیون آلمانی از ریاست جمهوری احتمالی ترامپ
بیش از سه چهارم از مردم آلمان همانند برخی از سیاستمداران این کشور بر این نظرند که با روی کار آمدن احتمالی دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری آمریکا، روابط آلمان و آمریکا دچار مشکل خواهد شد.

نتایج یک نظرسنجی که روز یکشنبه این هفته منتشر شد نشان داد بسیاری از مردم آلمان از پیروزی ترامپ نگرانی دارند و آن را موجب لطمه دیدن روابط آلمان با آمریکا می دانند. نظرسنجی موسسه «امنید» (Emnid) نشان داد که 77 درصد از مردم آلمان از تیرگی روابط آلمان - آمریکا در صورت پیروزی ترامپ نگران هستند. در مقابل 67 درصد گفتند در صورت پیروزی هیلاری کلینتون روابط نزدیک آلمان با آمریکا بدون تغییر باقی خواهد ماند.

یواخیم گائوک (Juachim Gauck) رئیس جمهوری آلمان در گفت وگو با نشریه اشپیگل که روز یکشنبه منتشر شد نیز در مورد رسیدن احتمالی ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا ابراز نگرانی کرد و گفت: چیزی که موجب می شود درباره ترامپ نگران باشیم غیر قابل پیش بینی بودن اوست؛ نمی توان گفت که انتظار چه چیزی را از پرزیدنت ترامپ می توان داشت.

نوربرت روتگن رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان آلمان و عضو حزب اتحادیه دموکرات مسیحی مرکل صدر اعظم آلمان نیز گفت که اعتقاد دارد در صورت پیروی ترامپ روابط آلمان - آمریکا دچار تحت فشار قرار می گیرد.

روتگن در گفت وگو با روزنامه 'بیلد ام سونتاگ' گفت: انتخاب ترامپ یک سنگینی تاریخی بر روابط آلمان - آمریکا ایجاد خواهد کرد و موجب بدترین سردی و بیگانگی (estrangement) در روابط دو کشور از زمان جنگ ویتنام تا کنون خواهد شد.
 

**‌ سکوت مرکل درباره ترامپ
آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان با وجود انتقادهای ترامپ از سیاست مهاجرپذیری وی، تاکنون موضع آشکاری درباره ترامپ نگرفته است. ترامپ پیش از این مرکل را به 'ویران کردن آلمان' متهم کرده بود اما در ماه سپتامبر مرکل را یک رهبر واقعا بزرگ توصیف کرد.
اما فرانک والتر اشتاین مایر جور صدر اعظم را کشیده و در سخنانی در ماه اوت ترامپ را 'موعظه گر نفرت' لقب داد.

وی با کنار گذاشتن پروتکل های دیپلماتیک آشکارا گفت که درباره انتخابات آمریکا بی طرف نیست و افزود: با توجه به حرف های ترامپ واقعا موجب هراس از این موضوع می شود که با به قدرت رسیدن او چه اتفاقی برای جهان خواهد افتاد.

به نوشته روزنامه گاردین ، اگر قرار بود انتخابات آمریکا در آلمان برگزار شود کلینتون با اختلاف بالایی به پیروزی می رسید. نظرسنجی موسسه 'اینفراتست دیمپ' (Infratest Dimap) در ماه اکتبر نشان داد که 86 درصد مردم آلمان طرفدار کلینتون هستند. این نظرسنجی نشان داد که حتی در میان حزب دست راستی و ضد مهاجرتی 'آلترناتیو برای آلمان' نیز تنها یک نفر از هر چهار نفر ممکن است به ترامپ رای بدهد.
دیدگاه اکثریت در آلمان این است که ریاست جمهوری ترامپ وضعیت ناآرام اقتصاد جهانی را بدتر خواهد کرد و موجب وارد شدن زیان شدیدی به اقتصاد صادرات محور آلمان خواهد شد.


** رویکرد فرانسوی انتخابات آمریکا
فرانسه در حالی به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 2017 نزدیک می شود، که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همچنان یکی از مهمترین عناوین اخبار رسانه های فرانسوی است.
در جریان کارزار انتخاباتی نامزدهای قطعی یا بالقوه انتخابات ریاست جمهوری فرانسه بارها به نام هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ نامزدهای دو حزب عمده در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اشاره شده است. آخرین نظرسنجی صورت گرفته در این باره نیز نشان می دهد که 64 درصد فرانسویان به مساله انتخابات ریاست جمهوری آمریکا علاقه مند هستند.

«نیکلا سارکوزی» رئیس جمهوری سابق فرانسه و یکی از نامزدهای انتخابات درون حزبی «جمهوریخواهان» این کشور ، ابراز امیدواری کرده که «هیلاری کلینتون» نامزد دمکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به پیروزی برسد.

«آلن ژوپه» شهردار بوردو و رقیب اصلی سارکوزی در انتخابات درون حزبی جمهوریخواهان، نیز در این باره گفت: با توجه به صحبت های آقای ترامپ و بی توجهی او به اوضاع دنیا و قضاوتش در مورد اروپا و فرانسه، دوستان آمریکایی خود را به تامل در مورد رایشان فرا می خوانم.
اما «ژان فردریک پوآسون» از نامزدهای حزب راست میانه گفته است که دونالد ترامپ را به هیلاری کلینتون ترجیح می دهد. پوآسون در این باره گفت: ترامپ قصد دارد بیشتر به آمریکا و کمتر به مابقی جهان بپردازد.

«مارین لو پن» رهبر حزب راست افراطی «جبهه ملی» و نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری 2017 میلادی، پیشتر در مخالفت با اقدامات آمریکا در صادرات مدل اقتصادی خود به سراسر جهان، گفته بود: اگر آمریکایی بودم به دونالد ترامپ رای می دادم.
«فرانسوآ اولاند» رئیس جمهوری فرانسه نیز در کنفرانسی پیش بینی کرده بود که یک زن رئیس جمهوری آمریکا خواهد شد.

«مانوئل والس» نخست وزیر فرانسه، ترامپ را برای انتخاب ریاست جمهوری، «انسانی ناشایست» خوانده است.
ترامپ پیشتر در اظهاراتی سیاست فرانسه در قبال مهاجران و نیز ممنوعیت حمل سلاح را مورد انتقاد قرار داده بود.

یک ماه پیش، نتایج نظرسنجی موسسه فرانسوی «اودوکسا» (Odoxa) نشان داد، 86 درصد فرانسوی ها امیدوارند هیلاری کلینتون نامزد دمکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا پیروز شود. این نظرسنجی نشان داد که 64 درصد فرانسویان به مساله انتخابات ریاست جمهوری آمریکا علاقه دارند که تنها 11 درصد آنها به پیروزی دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا امیدوارند.


** حمایت نخست وزیر ایتالیا از کلینتون
در ایتالیا نیز طرفداری از کلینتون بسیار بالاست و نظرسنجی ها نشان می دهد که حدود 63 درصد از رای دهندگان ایتالیایی پیروزی کلینتون را بر ترامپ ترجیح می دهند.

ایتالیایی ها بخوبی می دانند که ترامپ با دو تن از چهره های سیاسی گذشته ایتالیا مقایسه شده است : یکی بنیتو موسولینی رهبر فاشیست اسبق این کشور و دیگری سیلویو برلوسکونی میلیاردر و سلطان رسانه ای که در سه انتخابات پیروز شد اما در نهایت به علت یک رشته رسوایی های مالیاتی و اخلاقی به زیر کشیده شد.

روزنامه لارپوبلیکا ایتالیا در این باره نوشت: ترامپ نیز مانند برلوسکونی با وجود مواضع و رفتارهایش نظر مساعد طبقه خاصی از رای دهندگان متنفر از نظام سیاسی حاکم را به خود جلب کرده است . از نگاه این رای دهندگان هیچ چیزی نمی تواند موجب از بین رفتن محبوبیت افرادی مانند ترامپ شود بلکه فقط رفتارهای خودویرانگر این افراد می تواند آنان را به زیر بکشد.

در ایتالیا رقابت برای ورود به کاخ سفید همواره از منظر رقابت های سیاسی این کشور تفسیر می شود و چهره های سیاسی این کشور از طرفداری آشکار از نامزدهای انتخاباتی آمریکا ابایی نداشته اند. متئو رنتزی نخست وزیر ایتالیا رهبر حزب دموکرات ایتالیا مطابق گرایش های مرکزگرایانه اش آشکارا از کلینتون حمایت کرده است. در طیف سیاسی راست ایتالیا نیز متئو سالوینی رئیس 'اتحاد شمال' با سفر به آمریکا حمایت خود را از ترامپ اعلام کرد.

حزب اتحاد شمال در ایتالیا خواستار تبدیل نظام سیاسی این کشور به نظام فدرالی و خودمختاری منطقه ای بخصوص در مناطق شمالی ایتالیا است.

متئو رنتزی نخست وزیر ایتالیا اواخر مهر ماه در جریان سفر به آمریکا و دیدار با باراک اوباما در کاخ سفید در سخنی طعنه آمیز نسبت به ترامپ گفت: آینده جهان درباره ساختن پل است نه دیوار .اشاره او به برنامه ترامپ برای احداث در مرز با مکزیک برای جلوگیری از ورود پناهجویان مکزیکی است.

به این ترتیب باید منتظر ماند و دید آیا مطابق میل اکثر سیاسیون و مردم اروپا هیلاری کلینتون ساکن کاخ سفید آمریکا می شود یا با انتخاب احتمالی ترامپ ، لرزه های بیشتری در روابط دو سوی آتلانتیک ایجاد خواهد شد.

برگزاری انتخابات مهم و سرنوشت ساز ریاست جمهوری، سنا ، نمایندگان و فرمانداران و شهرداران برخی ایالات و شهرهای آمریکا در روز سه شنبه (هشتم نوامبر - 18 آبان) سبب شده تا 2016 سال انتخابات در آمریکا خوانده شود.

در انتخابات هشتم آبان ماه علاوه بر مشخص شدن رئیس جمهوری و معاون او، تکلیف 34 کرسی از مجموع 100 کرسی مجلس سنا آمریکا نیز مشخص می شود و افراد منتخب در دوره شش ساله کنگره 115 آمریکا تا سوم ژانویه 2023 حضور خواهند داشت. 435 عضو مجلس نمایندگان نیز در این روز انتخاب می شوند. فرمانداران 12 ایالت و شهرداران 17 شهر نیز سرنوشت سیاسی خود را در این انتخابات همزمان می آزمایند.
 

 

*ایرنا/بابک جعفری - انتشار دهنده: مریم شفیعی

 

کد خبر:  1561314
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار و رویداد ها, بین الملل
Tags: نامزد, اوباما, اروپا, باراک اوباما, کاخ سفید, هیلاری کلینتون, کلینتون, سنا, دموکرات, انتخابات ریاست جمهوری آمریکا, جمهوریخواه, دمکرات, انتخابات آمریکا, انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا, دونالد ترامپ, ترامپ, هیلاری
22222

مطالب مرتبط :

ورود هیات ایرانی به مذاکرات صلح سوریه در آستانه


  به گزارش دریافتی از سفارت جمهوری اسلامی ایران از آستانه ، مذاکرات در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (13 و 14 اردیبهشت) انجام خواهد شد. امروز سه شنب...

ترامپ: مسکو و واشنگتن با هم کنار نمی آیند


 رئیس جمهوری آمریکادر نشست خبری مشترک با دبیرکل ناتو با بیان اینکه روابط آمریکا و روسیه به «پایین‌ترین حد رسیده است» گفت که ناتو «دیگر منسوخ نیست...

اظهار نظر عجیب پسر ترامپ دربارۀ نقش ایوانکا در حمله به سوریه!


 گزارش های رسانه‌ای به نقل از پسر ترامپ، نقش ایوانکا دختر رئیس جمهور آمریکا در حمله موشکی به حمص را ثابت می کند.       اریک، پ...

ترامپ حقوق سه ماه اولش را بخشید


دونالد ترامپ که وعده داده بود به صورت رایگان در سمت ریاست جمهوری کار کند، حقوق سه ماه اول خود را به "سرویس پارک ملی" اهدا کرد که همچون سایر نهادهای دو...

سفر داماد ترامپ به عراق


 یک مقام آمریکایی از سفر «جرد کوشنر» به عراق خبر داد.       به گزارش آسوشیتد پرس، یک مقام آمریکایی یکشنبه شب از سفر جرد کوشنر،...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   
No articles match criteria.

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
۴۳۰۰ میلیارد اعتبار مترو پردیس/ بار اصلی مسکن ملی استان تهران در پرند
روحانی: در نشست مشترک با سران قوا درباره ارز و کاهش تورم هم‌اندیشی شد
تشکر رهبر انقلاب از رعایت اصول بهداشتی در مجالس عزاداری
نامه ۵۹ بسیج دانشجویی به سیدحسن نصرالله | مصیبت بیروت خللی در مقابله با مستکبران ایجاد نخواهد کرد
تشکر رئیس جمهور از مقام معظم رهبری و دستور تشکیل کارگروه ویژه رفع موانع تولید
رهبر انقلاب: پیری جمعیت از همه خطرات بزرگ‌تر است/ مسئله‌ فرزندآوری در خانواده اولویت دارد
لبه فناوری روز دنیا در دستان ماست/ بنای خودروسازی نداریم، به خودروسازان کمک می‌کنیم
کارمندان بدون ماسک غیبت بخورند/ خدمات مترو و اتوبوس منوط به ماسک زدن باشد
رئیس جمهور: الزام استفاده از ماسک در مرحله جدید مقابله با شیوع کرونا اقدامی ناگزیر است
بمب خبری جدید علیه ترامپ؛ درخواست از چین برای کمک به پیروزی در انتخابات
حذف چهار صفر از پول ملی مغایر سیاست‌های کلی نظام دانسته نشد
رهبر معظم انقلاب: شعار «نفس بکشیم» مردم آمریکا، شعار همه ملت های مظلوم جهان است/ امام(ره) انسانی تحول‌خواه و تحول آفرین بود
گزینه‌های نهایی فراکسیون مردمی انقلاب اسلامی برای هیئت‌رئیسه مجلس
ابلاغ اجرای قانون اعطای تابعیت به فرزندان دارای مادر ایرانی با 8 ماه تاخیر
دولت جوان و حزب اللهی علاج مشکلات کشور است/نگذارید مطالبه گری، اعتراض به نظام اسلامی تلقی شود
رئیس‌جمهور: فروش سهام عدالت را تسهیل کنید/ منشأ فداکاری مردم ایران در مبارزه با کرونا قرآن و ائمه( ع) هستند
روحانی: کمک به اقشار آسیب پذیر، وظیفه بزرگ همگانی است
جهانگیری: فروش سهام عدالت به صورت وکالتی قانونی نیست
رهبر انقلاب: کار بزرگ معلمان شکوفاسازی استعدادها در مسیر ارزش‌های انقلابی است
رئیس‌جمهور: رفتارهای مداخله‌جویانه آمریکا مخل امنیت و صلح منطقه است
سرلشکر باقری پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره نظامی «نور ۱» را تبریک گفت
افزایش برد موشک‌های نیروی دریایی سپاه به ۷۰۰ کیلومتر
رئیس‌جمهور: وام یک میلیون تومانی به یارانه‌بگیران، قرض‌الحسنه شد/ حذف سود ۱۲ درصدی
رهبر انقلاب: ملت ایران در آزمون کرونا خوب درخشید/ مسئله کرونا ما را از توطئه استکبار غافل نکند
روحانی: سلامت مردم اولویت نخست است، امّا چرخ اقتصاد نیز باید حرکت کند

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران