:: پرمخاطب ها  
اعلام برائت از اعضا خائن و فراری پایگاه بسیج
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
یک فوریت لایحه حذف چهار صفر از پول ملی به تصویب مجلس رسید
دستورکار هفته آینده مجلس/ طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت بررسی می‌شود
12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه‌بندی بنزین
ماهاتیر محمّد: پیشرفت‌های ایران شگفت‌آور و خوشحال‌کننده است
روحانی در سازمان ملل: پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم «نه» خواهد بود
آغاز کلاس‌های دانشگاه آزاد با عبور دانشگاهیان از پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی
رهبر انقلاب: پایان درست جنگ یمن تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت
مقام معظم رهبری: نام شهید بر فراز کوی‌ها و برزن‌ها موهبتی است که باید ادامه یابد
سرلشکر باقری: تلفات سنگین و انهدام تجهیزات دشمن هزینه تهاجم به ایران است
انتقاد بسیج دانشجویی به نحوه برخورد مدیران دانشگاه امیرکبیر با تشکل‌های دانشجویی
ناکامی ائتلاف سعودی در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی
جزئیات عملیات دستگیری سرشبکه آمدنیوز به اطلاع مردم خواهد رسید

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 423 تعداد امتیازدهی:  2   (Article Rating)


وزارت اطلاعات بر مساله نفوذ اشراف کامل دارد/ وقتی موردی از نفوذ نباشد جنجال نفوذ نمی کنیم

وزیر اطلاعات با تاکید بر این که این وزارتخانه بر موضوع نفوذ اشراف کامل اطلاعاتی دارد، گفت: سوء استفاده ابزاری از پروژه نفوذ در منازعات سیاسی، مقابله با این مساله را به انحراف می کشاند.

30a30.ir : حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی روز سه شنبه در پاسخ به سوال 3 نماینده مجلس شورای اسلامی درباره پروژه نفوذ و اقدامات وزارت اطلاعات در این زمینه افزود: برخورد سطحی و غیر هوشمندانه با راهبرد رهبر معظم انقلاب اسلامی جفا به این هشدار است.

وی تاکید کرد: با مطالعه دقیق، هوشیاری در اجرا، اشراف بر مصادیق محتمل نفوذ و زیر ضربه بردن مصادیقی که نفوذ در آن مسلم شده است از لوازم کار مقابله با نفوذ است.
وزیر اطلاعات ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها در هشدارهای هوشمندانه ای به پروژه نفوذ دشمن اشاره کردند، همه دستگاه ها و همه نهادهای نظام باید نسبت به این هشدارها حساسیت به خرج دهند و طبیعی است که دستگاه های اطلاعاتی و حفاظت اطلاعات باید نسبت به این هشدارها حساسیت بیشتری داشته باشند.

علوی خاطرنشان کرد: مساله نفوذ که رهبر معظم انقلاب اسلامی به آن اشاره کردند، یک پروژه بسیار عمیق و از پیچیدگی برخوردار است و باید در مساله نفوذ، مبادی، مقصد، هدف دستگاهی که نفوذ می کند، روش ها، عناصری که نفوذ می کند، ابزارها و راه هایی که با آن نفوذ انجام می شود و همچنین انواع نفوذ اعم از جریانی و رخنه ای و اعم از نرم و سخت شناسایی شود.

وی یادآور شد: مقابله با نفوذ هم باید با مطالعه همه این بخش ها و اشراف اطلاعاتی بر همه این عرصه ها با کار حرفه ای و کارشناسی انجام شود؛ با اشراف اطلاعاتی و رصد هر حرکت مشکوکی بتوانیم جلوی نفوذ را بگیریم.
وزیر اطلاعات با بیان این که سوء استفاده و استفاده ابزاری از پروژه نفوذ در منازعات سیاسی، مقابله با نفوذ را به انحراف می کشاند، افزود: برخورد سطحی و غیر هوشمندانه با راهبرد رهبر معظم انقلاب در زمینه نفوذ، جفا به این هشدار است.
وی تاکید کرد: مطالعه دقیق، هوشیاری در عرصه اجرا، اشراف بر مصادیق محتمل نفوذ و زیر ضربه بردن مصادیقی که احتمال قوی نفوذ در آن ها مسلم می شود از لوازم کار مقابله با نفوذ است.
وزیر اطلاعات تصریح کرد: همان گونه که در کمیسیون تخصصی هم مطرح کردم، وزارت اطلاعات بر مساله نفوذ اشراف کامل اطلاعاتی دارد، اقدامات لازم را انجام داده و هرجا مصداقی از مصادیق نفوذ بوده بدون تسامح زیر ضربه برده است.

علوی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها از نقش این وزارتخانه در مقابله با نفوذ و رد عناصر نفوذ و جلوگیری از ورود آنها به کشور قدردانی کرده اند که موارد آن در بیانات ایشان کاملا قابل رصد و دستیابی است.
وی با تاکید بر این که لازمه مقابله با نفوذ، بسته شدن درهای ورودی کشور نیست، به بیان مثالی برای مقابله با حشرات در فصل زمستان و بهار پرداخت و اظهار داشت: دستگاه اطلاعاتی و وزارت اطلاعات این عرصه سربازی گمنام امام زمان(عج) توری بسیار قوی و هوشمندی است که هم اجازه بهره بری کشور از هوای بهاری را می دهد و هم جلوی نفوذ حشرات موذی را به فضای کشور گرفته، می گیرد و خواهد گرفت.
وزیر اطلاعات یادآور شد: در این زمینه ذکر خیلی از مسایل با امنیت و مصالح ملی کشور سازگاری ندارد، اگر عزیزان مایل بودند، جلسه غیر علنی تشکیل شود، خدمت عزیزان توضیح می دهیم.


**چرا سفر 15 روزه سناتور ایالتی آمریکا در سال 89 حساسیت ایجاد نکرد؟
علوی در ادامه در پاسخ به سوال دیگری درمورد سفر جیم داباکیس سناتور سابق آمریکایی به تهران، گفت: سفر یک آقایی به نام «جمیس داباکیس»؛ وی سناتور یک سنای ایالتی در یکی از ایالت های آمریکا بوده است، اگر بخواهیم معادل سازی کنیم همچون عضو شورای شهر در یکی از شهرها می شود.

وی با بیان این که این فرد سناتور سنای فدرال آمریکا نیست، افزود: وزارت اطلاعاتی که بر تروریست ها، داعشی ها، تکفیری ها که بدون گذرنامه از مرزهای غیررسمی و با پنهان کاری وارد کشور جمهوری اسلامی ایران می شوند، اشراف دارد و آن را زیر ضربه برده و به رغم این که تکفیری ها در کشورهای مختلف به امنیت آنها ضربه زده اند، در جمهوری اسلامی با همکاری همه دستگاه مجالی به آنان نداده است، آیا ممکن است نسبت به ورد افرادی از مرزهای رسمی با گذرنامه و به صورت کشف، اشراف اطلاعاتی نداشته باشد؟

وزیر اطلاعات ادامه داد: وزارت اطلاعات بر ورود این آقای داباکیس همراه با فرد دیگری به نام استیفن موریس، اشراف کامل اطلاعاتی را داشته است، ورود، اقامت، بازدیدها، دیدارها، ترددهای نامبرده همه تحت اشراف اطلاعاتی بوده و هیچ موردی از چتر اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج)خارج نبوده است و می دانم ذکر توضیحات بیشتر از این را شما عزیزان نمی پسندید چرا که بیش از نیاز اطلاعاتی مردم و نمایندگان، نیاز اطلاعاتی دشمن را برآورده می کند و نباید به سادگی نیازهای اطلاعاتی دشمن را از تریبون عمومی در اختیار دشمن قرار دهیم.

علوی با بیان این که سفر داباکیس به ایران، برای اول بار نبوده است، اضافه کرد: این فرد به همراه استیفن موریس در سال 1389 هم به ایران سفر داشته است، در سال جاری 18 شهریور وارد و 24 شهریور رفته است در حالی که در آن سال و در 16اردیبهشت ماه وارد کشور و 30 اردیبهشت از کشور رفته اند.

وی اظهار داشت: برای وزارت اطلاعات جای سوال است که چطور سفر 6 روزه این شخص در سال جاری باعث حساسیت شده است و احتمال نفوذ در موردش هست و اشراف هم داریم، وقتی موردی از نفوذ نباشد دیگر در ارتباط با آن جنجال نفوذ نمی کنیم؛ اما سفر 15 روزه این شخص در سال 89، حساسیتی ایجاد نکرده است و جنجال رسانه ای راه نینداخته است.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری درمورد بازی های اینترنتی گفت: اما مساله دوم که آن را به عنوان یک نمود نفوذ مطرح کردند مساله بازی های رایانه ای (game conection) است. عزیزان از آن به عنوان یک شرکت فرانسوی یاد کردند.

وزیر اطلاعات یادآور شد: گیم کانکشن یک شرکت نیست تا فرانسوی یا غیرفرانسوی باشد. گیم کانکش مانند المپیک است. کشورهایی که بازی فوتبال یا بازی های دیگر دارند در آن عضو می شوند و یک نهاد بین المللی می شود و نه یک شرکت ملیتی مثل شرکت فرانسوی و امثال آن.
علوی حاطرنشان کرد: در هر سال سه بار این نمایشگاه برگزار می شود و شرکت هایی که در دنیا بازی های رایانه ای تولید می کنند در این نمایشگاه ها برای بازار یابی، تبادل نظر و تجربه شرکت می کنند.

وی با یادآوری این که این نمایشگاه در پاییز در پاریس، اول بهار در سانفرانسیسکو و آخر فصل بهار در چین برگزار می شود، گفت: کشور ما هم از کشورهایی است که بازی های رایانه ای تولید می کند. رهبر معظم انقلاب اسلامی هم بر تولید بازی های رایانه ای در بیانات مختلف هم براثرگذاری بازی های رایانه ای و هم بر تولید و توجه به بازی های رایانه ای تاکید کردند که متن بیانات ایشان موجود است و عزیزانی که می خواهند ببیند بعدا مراجعه کنند.

وزیر اطلاعات افزود: مثال دیگری برای گیم کانکشن نمایشگاه کتاب است. ناشرهای کشورهای مختلف در نمایشگاه کتاب شرکت می کنند. در کشور ما در حال حاضر 28 نمایشگاه کتاب تشکیل شده است. همانطوری که نمایشگاه کتاب تشکیل می شود و با توجه به آن که بازی های رایانه ای تولیدی شرکت های ایرانی از نظر فناوری مورد اهتمام قرار گرفته است خود تولید کنندگان در سطح دنیا پیشنهاد کردند با این توانمندی ایرانیان در عرصه تولید بازی های رایانه ای یک نمایشگاه آن در ایران برگزار شود.
علوی ادامه داد: برگزاری این نمایشگاه مثل برگزاری نمایشگاه کتاب است. در حوزه حاکمیتی است. تحت نظارت است و هرکس را که بخواهیم می توانیم اجازه دهیم و هرکس هم که نخواهیم می توانیم اجازه ندهیم مانند ناشرانی که در نمایشگاه کتاب شرکت می کنند.

وی با بیان این که آثاری فرصتی بر این نمایشگاه در ایران مترتب است، اظهارداشت: نخست زمینه ورود قاچاق بازی های رایانه ای را در حد زیادی منتفی می کند از مسیر رسمی می آید و امکان پالایش وجود دارد و اثر منفی اقتصادی هم ندارد.
وی ادامه داد: از طرف دیگر زمینه ورود بازی های رایانه ای جمهوری اسلامی ایران به بازارهای مختلف دنیا وجود دارد و امکان انتقال پیام فرهنگی ایران به کشورهای دیگر به وجود می آید آن هم با ذوق و هنر و خلاقیت ایرانی و با فرهنگ اسلامی ایرانی یکی از راه های تبلیغ همین بازی های رایانه ای است.

وزیراطلاعات با تاکید بر این که وزارت بر این مساله اشراف کامل دارد، یادآور شد: طبیعی است هر حرکتی می تواند بستری برای نفوذ دشمن باشد و وزارت اطلاعات بر این عرصه ها اشراف کامل دارد همانطوری که تا الان اجازه اقدام تروریستی نداده است، اجازه نفوذ به عناصری که می خواهند نفوذ کنند نداده است و نخواهد داد.

علوی در پاسخ به سوال سوم در زمینه سفرهای خارجی رییس دانشگاه علم و صنعت گفت: سفر شهروندان جمهوری اسلامی ایران به کشورهای مختلف غیر از رژیم اشغالگر قدس هم از نظر قانونی مجاز و بلااشکال است و هم از نظر شرعی مباح و بلکه مستحب است.
وی ادامه داد: سفرهایی هم که انجام می شود یا شخصی است یا ماموریتی و فرصت های مطالعاتی ، آموزشی و امثال آن با بودجه عمومی است.
وزیر اطلاعات همچنین گفت: سفرهای شخصی به ما ربطی ندارد مگر این که از آن سوءاستفاده در زمینه نفوذ شود، در آن صورت ما ورود می کنیم و به آن اشراف داریم. در مواردی که شائبه ورود وجود دارد ما ورود می کنیم.

علوی افزود: اما سفرهایی که ماموریتی، آموزشی و امثال آن این مرتبط با دستگاه هایی است که این ماموریت را به افراد واگذار می کنند و ما هم با توجه به این که از هر کدام از آنها سرویس های دشمن ممکن است برای به دام انداختن افراد، طعمه گذاری ، تاثیرگذاری، تخلیه اطلاعاتی سواستفاده کنند، اشراف اطلاعاتی خودمان را حفظ می کنیم.

وی تصریح کرد: اگر با مورد مشکوکی برخورد کردیم روی آن با دقت بیشتری اشراف را ادامه می دهیم و در صورتی که مسلم شود که حریف، رقیب و به خصوص سرویس های دشمن وارد قضیه شده اند برخورد لازم ا انجام می دهیم بنابراین این مصداقی را که عزیزان گفتند تحت اشراف اطلاعاتی بوده و هیچ موردی که زمینه مظنون بودن را فراهم کند وجود نداشته است.

به گزارش ایرنا ، وزیر اطلاعات برای پاسخ به سوال مشترک جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد، حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم و حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر درمورد اقدامات این وزارتخانه درجلوگیری و برخورد با مصادیق نفوذ در جامعه علمی و فرهنگی کشور، سفر جیم داباکیس سناتور سابق آمریکایی به تهران، علت انعقاد قرارداد با یک شرکت فرانسوی برای بازی های رایانه ای در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی حضور یافت.

کریمی قدوسی به نمایندگی این سوال مشترک را مطرح کرد.
در آغاز این جلسه وزیر اطلاعات پیشنهاد برگزاری جلسه غیرعلنی کرد که مجلسی ها نپذیرفتند اما در هنگام پاسخ حجت الاسلام و المسلمین علوی به سوالی درمورد سفرجیم داباکیس سناتور سابق آمریکایی به تهران، تعدادی از نمایندگان خواستار برگزاری جلسه غیرعلنی شدند که وزیر اطلاعات اظهارداشت: نمایندگان محترم بدانند که من موارد خاص را مطرح نمی کنم و موضوعاتی نخواهم گفت که مورد سوء استفاده دشمن قرار گیرد.
وی ادامه داد: به همین دلیل می خواهم که جلسه به صورت علنی ادامه یابد زیرا سوال علنی مطرح شده و ما نیز می خواهیم که جواب را علنی پاسخ دهیم.
پس از انجام رای گیری، نمایندگان مجلس مخالفت خود را با برگزاری این جلسه به صورت غیرعلنی اعلام کردند.
 

 

 

*ایرنا/محسن طاهرزاده ** انتشاردهنده: مهرنوش خانزائی

 

کد خبر:  1561172
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار مهم, اخبار و رویداد ها
Tags: مجلس , مجلس شورای اسلامی, رهبر معظم انقلاب, چین , سید محمود علوی, پاریس , علوی, وزارت اطلاعات, وزیر اطلاعات, رایانه, نمایشگاه کتاب, سانفرانسیسکو, بازی های رایانه ای, سناتور سابق آمریکایی, جیم داباکیس, بازی های اینترنتی, استیفن موریس
22222

مطالب مرتبط :

فردا؛ آغاز روند بررسی بودجه ۹۶ در صحن مجلس


 سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس از آغاز روند بررسی لایحه بودجه ۹۶ از فردا (یکشنبه 24 بهمن ماه) در جلسات علنی پارلمان خبر داد.   بهروز نعمتی سخنگوی...

حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرم مطهر امام خمینی(ره)


  رهبر معظم انقلاب اسلامی، ساعتی پیش و به مناسبت ایام‌‌الله دهه مبارک فجر، با حضور در حرم مطهر امام خمینی(ره) و گلزار شهدای بهشت زهرا، یاد بنیان...

وزیر اطلاعات: به شواهدی دال بر خرابکاری یا وجود اراده تروریستی در حادثه پلاسکو نرسیده ایم


  وزیر اطلاعات تاکید کرد: نیروهای امنیتی از ابتدای وقوع آتش سوزی در ساختمان پلاسکو، در محل حاضر شده و به بررسی علائم و شواهد موجود پرداختند اما ...

پیام مقام معظم رهبری در پی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی


 رهبر انقلاب اسلامی در پیامی ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند.   بسم‌الله الرحمن الرحیم انّا لله و انّا الیه راجعون با دریغ...

رئیس جمهوری پنج قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد


  حجت الاسلام و المسلمین دکترحسن روحانی رئیس جمهوری در نامه های جداگانه ای به وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی، علوم تحقیقات و فناوری و دادگس...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
گزینه‌های نهایی فراکسیون مردمی انقلاب اسلامی برای هیئت‌رئیسه مجلس
ابلاغ اجرای قانون اعطای تابعیت به فرزندان دارای مادر ایرانی با 8 ماه تاخیر
دولت جوان و حزب اللهی علاج مشکلات کشور است/نگذارید مطالبه گری، اعتراض به نظام اسلامی تلقی شود
رئیس‌جمهور: فروش سهام عدالت را تسهیل کنید/ منشأ فداکاری مردم ایران در مبارزه با کرونا قرآن و ائمه( ع) هستند
روحانی: کمک به اقشار آسیب پذیر، وظیفه بزرگ همگانی است
جهانگیری: فروش سهام عدالت به صورت وکالتی قانونی نیست
رهبر انقلاب: کار بزرگ معلمان شکوفاسازی استعدادها در مسیر ارزش‌های انقلابی است
رئیس‌جمهور: رفتارهای مداخله‌جویانه آمریکا مخل امنیت و صلح منطقه است
سرلشکر باقری پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره نظامی «نور ۱» را تبریک گفت
افزایش برد موشک‌های نیروی دریایی سپاه به ۷۰۰ کیلومتر
رئیس‌جمهور: وام یک میلیون تومانی به یارانه‌بگیران، قرض‌الحسنه شد/ حذف سود ۱۲ درصدی
رهبر انقلاب: ملت ایران در آزمون کرونا خوب درخشید/ مسئله کرونا ما را از توطئه استکبار غافل نکند
روحانی: سلامت مردم اولویت نخست است، امّا چرخ اقتصاد نیز باید حرکت کند
ستاد مقابله با کرونا با همه دستگاه‌ها و نهادها کاملا هماهنگی دارد
ربیعی: صد هزار میلیارد تومان برای جبران خسارت‌های اقتصادی کرونا اختصاص یافت
رهبر انقلاب: مقامات آمریکا شارلاتان و تروریست هستند/ اگر کوته‌بینی نکنیم ایران به قلّه حکومت اسلامی می‌رسد
روحانی: سال ۹۹ سال افتتاح طرح‌های بزرگ و تحول در زندگی مردم خواهد بود
رهبر معظم انقلاب سال ۱۳۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند
گزارش روحانی از جلسه سران قوا/ تعطیلی الزامی بازارها و پاساژها و مراکز خرید
روحانی: باید با کمک مردم هر چه زودتر روند شیوع کرونا را کنترل کنیم
نشست اضطراری در کاخ سفید برای تعیین ابتلای ترامپ به کرونا
اتحادیه اروپا: رفع تحریم‌ها بخش ضروری برجام است/ ایران به اجرای کامل توافق برگردد
بیش از ۵۰ کانون دانشگاه آزاد کشتار مسلمانان در هند را محکوم کردند
سازمان جهانی بهداشت اطلاعات تازه‌ای درباره «کرونا» منتشر کرد
تأکید ایران بر آرام سازی سریع فضای متشنج موجود در ادلب

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران