:: پرمخاطب ها  

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 351 تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating)


رئیس قوه قضائیه: نباید به هر بهانه ای بنا را بر تخریب دولت گذاشت

رئیس قوه قضاییه با تبریک فرارسیدن هفته دولت، پایبندی به آرمان ها و ارزش های انقلابی و الهی و حفظ استقلال، عزت و کرامت جمهوری اسلامی ایران در کنار تلاش برای رفع مشکلات مردم را از مهمترین وظایف دولت دانست و خواستار رعایت انصاف در نقد عملکرد دولت شد.

3a030.ir : به گزارش روز سه شنبه اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قوه قضایی، هفته دولت را فرصتی مغتنم برای ارزیابی کارنامه دولت، تشکر از زحمات رئیس جمهور و وزرا و بیان کاستی ها و مشکلات در قالب نقدهای سازنده برای اصلاح امور دانست و گفت: هفته دولت یادآور پایبندی بزرگان و پیشگامانی همچون شهید رجایی و شهید باهنر به ارزش های الهی و انقلابی است و همه دولتمردان باید با تعهد نسبت به ارزش های انقلاب، این ارزش ها را پاس بدارند.

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه مسئولیت در جمهوری اسلامی ایران وسیله ای برای خدمت کردن است افزود: مسئولان قوا و مدیران رده های پایین تر اگر گمان کنند که مسئولیت ها فرصتی برای توجه به امور دنیوی است معلوم می شود که آرمان های انقلاب را نشناخته اند.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به اینکه التزام و تعهد به ارزش های انقلابی و الهی و پایبندی به احکام نورانی اسلام از سوی مسئولان، همواره مورد تاکید حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری بوده است؛ به مسئولیت ها و وظایف بسیار سنگین دولت و دستگاه اجرایی نیز اشاره و تاکید کرد: همانگونه که در هفته قوه قضاییه در خصوص نقد و ارزیابی عملکرد دستگاه قضایی بر رعایت انصاف و توجه به کمبودها و کاستی های قوه قضاییه تاکید کردم؛ اکنون نیز در معیار و سطحی وسیع تر عرض می کنم که در ارزیابی عملکرد و تلاش های بی شائبه دولت باید جانب انصاف را رعایت کرد و مجموعه تلاش ها و خدمات دولت را در کنار کمبودها و مشکلاتی دید که البته بسیاری از آنها میراث دولت های قبل و حاصل تحریم های ظالمانه بوده است. در واقع میلیونها خدمت از طریق وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی در طول سال، به مردم عزیز ارائه می شود. چشم بستن بر این خدمات، نوعی کفران نعمت است. خدمت رسانی در زمینه برق و آب و مخابرات و راه و مسکن و خدمات پزشکی و بهداشتی و کشاورزی و دهها و صدها مورد دیگر ، امور کمی نیست. گاهی کثرت نعمت مانع دیدن آن می شود.
رئیس دستگاه قضا افزود: البته در کنار توجه به خدمات و تلاش های دولت باید برخی نارسایی ها، مفاسد و سوء مدیریت ها را هم دید و نسبت به رفع آنها تلاش کرد.

آیت الله آملی لاریجانی در ادامه با اشاره به اینکه نباید به هر بهانه ای بنا را بر تخریب دولت گذاشت گفت: باید به همه منتقدین گوشزد شود که در نقد عملکرد دولت، زحمات و تلاش های دولتمردان نیز در جای خود دیده شود.

رئیس دستگاه قضا خدمت رسانی به مردم در جمهوری اسلامی ایران را محدود در چارچوب وظایف و مسئولیت ها ندانست و با تاکید بر اینکه همه مسئولان باید هر آنچه در توان دارند و نه آنچه در قانون برایشان تعریف شده است؛ در خدمت به مردم به کار بگیرند، گفت: توقع این است که همه ما مسئولان فراتر از میزان تکلیف های قانونی از خودمان و وقت و توانمان برای باز کردن گره مشکلات کشور و مردم مایه بگذاریم و خدمت به مردم را با پرهیز از مباحث حاشیه ای عبادت بدانیم.

رئیس قوه قضاییه یکی از وظایف مهم دولت را عملیاتی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی اعلام کرد و افزود: رویکرد اصلی اقتصاد مقاومتی توجه به امکانات و سرمایه داخلی است و مردم باید نتایج این مسئله را احساس کنند.

آیت الله آملی لاریجانی به فراخوان برگزاری همایشی در تهران و شرط گذاری مجریان خارجی این همایش برای عدم حضور افراد حاضر در لیست تحریم ها اشاره کرد و گفت: مسئولان اجرایی کشور باید در قبال شرکت های خارجی که ادعا کرده اند مسئولان و افرادی که تحریم شده اند حق ورود به این همایش را ندارند قاطعانه برخورد کنند و در برابر آنها منفعل نباشند.

رئیس دستگاه قضا با تاکید بر ضرورت حفظ عزت و کرامت جمهوری اسلامی ایران در مراودات بین المللی تاکید کرد: اینگونه سخنان توهین به یک ملت است و مسئولان ذی ربط باید به شدت با آن برخورد کنند و البته اگر چنین مواردی تکرار شود دستور رسیدگی و برخورد خواهم داد.

آیت الله آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک فرارسیدن روز پزشک و تاکید بر حساسیت شغل پزشکی و لزوم توجه به زحمات پزشکان گفت: پزشکان محترم به دلیل اینکه با جان مردم و سلامتی آنها در ارتباط هستند مسئولیت بسیار سنگینی بر دوش دارند و در این راستا توجه به اخلاق پزشکی بسیار مهم و ضروری است.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه متاسفانه برخی گزارش ها از قصور و تقصیر برخی پزشکان در انجام وظایف حکایت دارد تصریح کرد: دستگاه قضایی در این دوره تمام آنچه را که در چارچوب قانون لازم بود تا پزشکی در اثر قصور و تقصیر به زندان نیافتد؛ انجام داده است اما در عین حال نمی شود از برخی قصورها و تقصیرها در انجام امور پزشکی که موجب ضرر و زیان به مراجعان و بیماران می شود چشم پوشی کرد.

آیت الله آملی لاریجانی با تاکید بر اینکه دانش پزشکی در ایران ارتقای بسیار خوبی یافته است و در سطح منطقه و جهان مورد توجه است افزود: باید از طریق خود پزشکان محترم و سازمان نظام پزشکی و پزشکی قانونی تلاش شود که خدایی ناکرده در انجام وظایف پزشکی کوتاهی پیش نیاید و منجر به شکایت و مراجعه به دستگاه قضایی نشود و در هر حال رعایت حقوق شهروندان و استیفای حقوق آنان در صورت مراجعه به دادگستری و شکایت، وظیفه قوه قضاییه است.

رئیس قوه قضاییه در ادامه با گرامیداشت روز صنایع دفاعی و تشکر از تلاش های انجام شده در این بخش و فعالیت های وزارت دفاع گفت:دستاوردها و تلاش های بی شائبه انجام شده در وزارت دفاع و در بخش صنایع دفاعی از جمله صنایع هوا- فضا موجب افتخار و عظمت جمهوری اسلامی ایران است.

در جلسه مسئولان عالی قضایی بحث و بررسی درباره پیش نویس آیین نامه اجرایی ماده 261 قانون آیین دادرسی کیفری ادامه یافت و موادی از آن به تصویب رئیس قوه قضاییه رسید.

 

 

 

*ایرنا

کد خبر:  1560416
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار مهم, اخبار و رویداد ها, اجتماعی
Tags: قوه قضائیه, باهنر , رجایی , اقتصاد مقاومتی, قانون, آیت الله لاریجانی, رئیس قوه قضائیه, هفته دولت, روز پزشک, آیت الله آملی لاریجانی, هفته دولت 95, صنایع دفاعی
22222

مطالب مرتبط :

دعواهای سیاسی باعث رنجش مردم می‌شود/ ناامید کردن مردم خیانتی بزرگ


30a30.ir : حجت  الاسلام والمسلمین حسن روحانی شامگاه چهارشنبه در نشست شورای اداری استان البرز که در سالن شهدای دولت برگزار شد از مردم استان البرز ...

وزیراطلاعات:امنیت ایران اسلامی متاثر از وحدت و همدلی است


30a30.ir : حجت الاسلام سید محمود علوی عصر چهارشنبه که به نمایندگی از رییس جمهوری به شهرستان اشتهارد استان البرز سفر کرده است در دیدار با مردم این شهرس...

رهبر معظم انقلاب اسلامی:آمریکا همان امریکاست و نتیجه انتخابات آن برای ما فرقی نمی‌کند


30a30.ir : به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح چهارشنبه در دیدار هزاران نفر از مردم ا...

نسخه پایداری برای انتخابات ۹۶؛ هرکس کار خود را بکند


30a30.ir :  «از دوستانی که احساس می کنند باید کنار زمین خودشان را گرم کنند؛ خواهش می کنیم منصرف شوند» این تازه ترین اظهارات محمد رضا باهنر است که...

چگونگی اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از زمان ابلاغ تاکنون بررسی شد


30a30.ir :  به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، ابتدا، معاون اول رئیس‌جمهوری به عنوان فرمانده ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، گزارشی از کلی...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   
No articles match criteria.

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
گمانه زنی در مورد تغییرات مدیران خودرو سازی ها
سرپرست دانشگاه آزاد معارفه شد/ میرزاده حضور نیافت
امروز؛ برگزاری جلسه دادگاه رضا ضراب
ورود هیات ایرانی به مذاکرات صلح سوریه در آستانه
چرا صلاحیت احمدی نژاد احراز نشد؟
مناظره زنده شد
پیشنهاد رئیس جمهور وسیع‌ترین کشور مسلمان ... ممنوعیت نقاب و ریش بلند!
«اخبار بد» برای عربستان و امارات
شهادت جوان فلسطینی هنگام رانندگی
انفجاری قوی پایتخت یونان را لرزاند
اصلاحات اردوغان رأی آورد/ هوادارانش به خیابان ریختند
واکنش اتحادیه اروپا به موفقیت اردوغان در همه پرسی
داعش بار دیگر با گاز سمی به غرب موصل حمله کرد
"عفت مرعشی" و "فاطمه هاشمی رفسنجانی" به انگلیس رفتند
توطئه جدید علیه تهران/ هواپیماهای ایران در تیررس قرار گرفتند
خسارات ناشی از سیل به روستاهای جبل و باراندوز- ارومیه | تصاویر
اظهارات جدید احمدی نژاد درباره انتخابات: شرایط تغییر کرده!
حاشیه‌های آخرین روز ثبت‌نام انتخابات‌ریاست‌جمهوری
حاجی بابایی: با شعار "دولت کار آمد و مردمی" وارد عرصه انتخابات شده ام
9 کشته در پی وقوع سیل در 4 استان
جزییات درگذشت عارف لرستانی
روز سخت مهاجران در دریای مدیترانه
پایان پریشانی نرگس
اعدام فجیع چهار کرد به دست داعش در شهر رقه

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران