:: پرمخاطب ها  

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 422 تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating)


تقدیر از نقش وزارت دفاع در برجام/ پیروزی اخلاقی ملت ایران یکی از موفقیت های بزرگ برجام بود

 رئیس شورای عالی امنیت ملی با تقدیر از نقش وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در برجام گفت: در برجام موفقیت و پیروزی های فراوانی را به دست آوردیم که یکی از آن موفقیت های بزرگ در برجام پیروزی اخلاقی ملت ایران بود.

30a30.ir : حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در آئین گرامیداشت روز ملی صنعت دفاعی افزود: روز صنعت دفاعی را به همه دست اندکاران این صنعت بسیار مهم و تاثیر گذار در سرنوشت کشور و همه مسئولان محترم این وزارتخانه تبریک و تهنیت عرض می کنم.

وی ادامه داد: به روان همه شهدایی که در دوران دفاع مقدس انقلاب اسلامی و در دوره های دیگر برای دفاع از سرزمین اسلامی نظام و انقلاب اسلامی جان خود را فدا کردند، درود و سلام می فرستیم و جایگاه بلندتری را در نزد قرب الهی برای آن ها آرزو می کنیم.

رئیس جمهوری اضافه کرد: مرداد 95 تفاوت هایی با مرداد سال 94 داریم؛ از لحاظ فضایی که در سطح منطقه و جهان برای جمهوری اسلامی ایران به وجود آمده و می توانیم از استعدادها، نیروهایمان و از فرصت هایی که برای کشور ما در سطح جهان وجود دارد، بهتر استفاده کنیم.

روحانی با خسته نباشید به مسئولین وزارتخانه دفاع و وزیر دفاع به خاطر تلاش های بسیار تاثیرگذار وارزشمندی که در برجام داشتند، خاطرنشان کرد: برجام کار عظیم و بزرگی بود که بسیاری از نیروها و کارگزاران نظام ما در بخش های مختلف نقش و تاثیر داشتند و وزارت دفاع از جمله آن ها بود.

رییس دولت تدبیر وامید اظهارداشت: ما در برجام موفقیت ها وپیروزهای فراوانی بدست آوردیم که یکی از آنها پیروزی اخلاقی ملت ایران بود .

روحانی افزود: در طول مدت 12 و13 سال یا بیشتر ما را متهم می کردند که به صورت مخفیانه در پی ساخت سلاح های کشتار جمعی هستیم و یکبار در ماجرای شیمیایی و الحاق ما به کنوانسیون شیمیایی و بازرسی هایی که آن زمان از ایران اسلامی انجام گرفت، ثابت شد که دشمنان ما تهمت های ناروا و واهی نسبت به ما روا داشته بودند.

وی تصریح کرد: ما دنبال ساخت سلاح شیمیایی وانبار کردن نبودیم این مساله یکبار برای جهانیان روشن شد و موضوع بعدی که برمبنای آن تبلیغ می کردند، ایران اسلامی را مستحق فشار می دانستند و قطعنامه تصویب می کردند و برمردم فشار وارد می کردند ، این بود که ایران مخفیانه در پی ساخت سلاح هسته ای است.

رئیس جمهوری افزود: در مساله پی. ام. دی که حل این مساله بار بزرگی بر دوش وزارت دفاع ومختصصین آن بود، برای پاسخ به ده ها سئوال آ‍ژانس برای آنکه ثابت شود دشمنان این انقلاب و بدخواهان نسبت به ما دروغ گفتند، حل مساله پی. ام. دی پیروزی اخلاقی ایران بود که به دنیا ثابت کردیم راستگو هستیم و بدخواهان ما دروغگو هستند.

روحانی اضافه کرد: این که آژانس بین المللی بعد از سال ها اعلام کرد که نسبت به گذشته پرونده هسته ای ایران بحثی نداریم و نسبت به گذشته پرونده کاملا بسته شده و امروز کاری که داریم نسبت به آینده و اجرای برجام است، این یک پیروزی حقوقی ، فنی و اخلاقی بود که ما بدست آوردیم و وزرات دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح همه توان فنی، حقوقی و سیاسی خود را برای این کار به کار گرفت.
وی با بیان اینکه کار بسیار عظیم و بزرگ بود، خاطرنشان کرد: از همه چیز برجام که بگذریم و از صدها خاصیت برجام بگذریم این را نمی تواند کسی منکر شود که ثابت کردیم بدخواهان ما دروغ می گویند و ما راست می گوییم.

رئیس جمهوری ادامه داد:ما توانستیم به جهانیان ثابت کنیم اگر فتوای رهبر معظم انقلاب این است که ساخت سلاح هسته ای، انبار سلاح هسته ای و بکار گیری آن نامشروع است؛ ما به این فتوا عمل کردیم.

روحانی با بیان این که «ما ملتی نیستیم که دورو و دو چهره باشیم، به زبان سخنی بگوییم و در عمل کار دیگری انجام دهیم»، تصریح کرد: به نظر من بازدید آمانو از پارچین یک بازدید تاریخی در تاریخ مسائل حقوقی جمهوری اسلامی ایران بود.

وی گفت: همه مسئولین، صاحب نظران، حقوقدانان و شخصیت هایی که در این زمینه ساعت ها، روزها و شب ها کار کردند و توانستند این کار بزرگ را به ثمر برسانند و تلاش کردند؛ من از این بابت از همه پرسنل وزارت دفاع و همه آنهایی که در این راستا کمک کردند، تشکر و قدردانی می کنم .
رئیس دولت یازدهم تصریح کرد: امروز فضای دیگری برای ما ایجاد شده است؛ این را وزارت دفاع و صنعت دفاعی به خوبی می تواند توضیح دهد که فضای بعد از برجام چقدر نسبت به قبل از برجام تغییر کرده است.

روحانی ادامه داد: امروز اگر ما یک نقشه ای می خواهیم، اگر امروز یک ماده اولیه ای را می خواهیم، امروز اگر فولاد خاص و آلیاژ خاصی مورد نظر ما است، امروز اگر ما می خواهیم رابطه علمی با یک موسسه ای برگزار و برقرار کنیم آیا شرایط امروز ما با شرایط یکسال پیش فرق کرده است یا نه؟ اگر فرق کرده است به معنای فضای جدیدی است که برجام برای ما در زمینه فناوری های پیشرفته و پیچیده به وجود آورده است.


**فاصله با صنعت دنیا را جبران کنیم
روحانی گفت: البته اساس کار این است که در همه این زمینه ها تلاش، فعالیت و اقدام کنیم و روی پای خودمان بایستیم و در مسیر خودکفایی حرکت کنیم.

رییس جمهوری یادآور شد: اما گاهی وقت ها یک همکاری، کار ما را چند سال جلو می اندازد. گاهی وقت ها است که یک نقشه کار ما را چند ماه جلو می اندازد. سرعت برای ما مهم است. دنیا که نایستاده منتظر حرکت ما باشد. باید فاصله خود را با صنعت دنیا جبران کنیم.

روحانی افزود: شما امروز از توربوجت هواپیما رونمایی کردید و این به معنای این است که صنعت دفاعی در این زمینه گام بلندی را برداشته است. کم کم در ساخت یک هواپیما، جنگنده و در بخش های مختلف ورود و تخصص پیدا می کنیم.

وی گفت: البته اگر ما در این بخش مسلط شویم، ممکن است یک روز موتور هواپیما هم از جایی دیگر بخریم، اویونیک هواپیما از جایی دیگر بخریم، آن اشکالی ندارد ما توانمند و قدرتمند شویم، در این صنایع ورود پیدا کنیم و بتوانیم بسازیم؛ در مراحل بعدی ممکن است یک موتور پیچیده تر را بخریم. ما وارد این صنعت شدیم که این خیلی مهم است.


**خاطرات روحانی از صنعت دفاع هوایی کشور در دوران دفاع مقدس
رییس جمهوری ادامه داد: سال اول جنگ آمریکایی ها رها کرده و رفته بودند، ما هم نمی خواستیم آنها بالای سر ما باشند. چقدر سخت بود وقتی یک موتور را باز می کردیم و یا می خواستیم جمع کنیم و ببندیم. یک موشک را باز می کردیم و می خواستیم تعمیر کنیم.

روحانی با بیان این که من یادم هست سال 1358 قبل از جنگ اولین باری که موتور فونیکس را در اصفهان باز کرده بودند و می خواستند با تعمیرات این موتور کاملا آشنا شوند یادآور شد: خیلی مهم است که ما قدم به قدم توانستیم جلو برویم. یک کامپوننت هایی در هواپیما بود که ما اینها را اصلا باز نمی کردیم. کل کامپوننت عوض می شد چون به ما نمی دادند. .

وی افزود: اولین باری که می خواستیم آنها را باز کنیم برای ما خیلی عجیب و غریب بود. خیلی از آنها را باز کردیم، تعمیر کردیم بعد اکثر آنها را باز کردیم به تعمیر رساندیم و بردیم رو هواپیما. کار بزرگی بود که در دوران دفاع مقدس اتفاق افتاد.

فرمانده پدافند هوایی کل کشور در سال های ۱۳۶۴ تا ۱۳۷۰ ادامه داد: خیلی مهم بود که ما در هر قدمی بتوانیم به یک بخشی از کار مسلط شویم.لامپ های رادار که دیگر از قدرت افتاده بود و کار نمی کرد، کسی فکر نمی کرد که این لامپ ها را بشود احیا کرد. زمانی به یک افسری می گفتم آنها را می شود احیا کرد، می گفت لامپ خانه شما وقتی می سوزد مگر می شود دیگر احیا کرد چگونه می شود این را احیا کرد.

روحانی گفت: زمانی که تلاش و کوشش کردیم به دلیل این که ما نداشتیم. ما بیشتر از یک عدد لامپ نداشتیم و همه لامپ ها از دست رفته بود. گاهی وقت ها ناچار می شدیم لامپ خارک را بیاوریم تهران و یا از تهران به خارک ببریم. شرایط ویژه ای داشتیم.

وی اضافه کرد: زمانی ناچار شدیم موشک هاگ تهران را به طور کلی خاموش کنیم. من به کسی نگفته بودم. به مسوولین رده بالای خودم نگفته بودم. خاموش کرده بودیم. چند ماه هم گذشته بود. یک جلسه ای بود با حضور مسوولین رده بالا بحث و صحبت شد که هاگ تهران، گفتم هاگ تهران خاموش است. گفتند هاگ تهران خاموش است؟ از کی(چه زمانی) خاموش است؟ گفتم دو تا سه ماه است. خیلی دچار تعجب شدند.

معاون جانشین فرماندهی کل قوا در دوران دفاع مقدس یادآور شد: در آن جلسه رهبر معظم انقلاب به من گفتند تو با چه جراتی این کار را کردی؟ سه ماه هاگ تهران خاموش است!؟ گفتم بله؛ من خاموش کردم با مسوولیت خودم. چون اگر می آمدم مشورت می کردم شما همه تردید می کردید. برای من خارک مهم بود و می خواستم حفظ کنم. قطعه نداشتم این کار را کردم. سه ماه هاگ تهران خاموش بود که البته آن زمانی که من داشتم می گفتم شرایط ما بهتر شده بود.

روحانی تاکید کرد: کار عظیم و بزرگی در آن مقطع نسبت به زمان خودش انجام گرفت. آن وقتی که ما توانستیم به این فناوری برسیم که چه کار کنیم که موشک های ضدتشعشع به رادارهای ما نخورد.
وی از خدای متعال برای شهیدان ستاری وبابایی علو درجات درخواست کرد و گفت: زمانی که با یکدیگر کار می کردیم، جلسات متعدد و ساعت ها کار؛ برای اولین بار در عملیات والفجرهشت این تلاشها جواب داد که کار بزرگی در آن مقطع بود که توانستیم حراست کنیم وامروز هم آن روحیه باقی مانده است.

رییس جمهوری افزود: به نظر من اساس مسئله باور و ایمان است که با این روحیه ایمان می توانیم به همه چیز برسیم. آن هایی که روز اول این موتورها را روشن کردند در چه شرایطی بودند و امروز در چه شرایطی هستیم .

روحانی تصریح کرد: استعداد ما ایرانی ها کمتر از دیگر کشورها نیست اگرچه عقب ماندگی تاریخی داریم که با سرعت می توان جبران کرد. روحیه جهاد، ایمان و باور به اینکه قادر هستیم به اهداف بلندمان دست یابیم، اساس کار است.

وی با بیان اینکه البته همه چیز و هر موفقیت و پیروزی را از ناحیه خدا می دانیم، ادامه داد: همه جا خدا به ما توفیق و روحیه می دهد و شرایط را اماده می کند و الحمدالله امروز در سی ویکم مرداد که در طول دو- سه سال گذشته خدمت شما رسیدیم، دیدیم یک گام به پیش است و در فناوری های مختلف قدم را پیش گذاشتیم و کار عظیمی انجام شده است.


**اعتبارات بنیه دفاعی سال 95 دو برابر سال 92 است
رییس جمهوری گفت: دولت با همه سختی هایی که از لحاظ مالی و پولی در طول سال های گذشته داشت برای نیروهای مسلح کم نگذاشتیم و اعتبارات بنیه دفاعی سال 95 بیش از دو برابر سال 92 است .

روحانی با بیان این که در سال گذشته بودجه دفاعی نزدیک دو برابر بوده و امسال بیش از دو برابر خواهد بود، افزود: این اقدام نشان می دهد دولت باهمه سختی ها، اولویت خود را نیروهای مسلح می داند و بنیه دفاعی را مورد توجه قرار می دهد و می داند توانمندی دفاعی یعنی چه.

وی اضافه کرد: اگر امروز قادر هستیم در دنیای سیاست و پشت میز مذاکره سخن بگوییم اول به خاطر قدرت ملی، وحدت ملی و به خاطر ملت یکپارچه و رهبری شجاع است .

رییس شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: همه این ها برای این است که نیروی مسلح توانمند و قوی داریم و اقتصادی داریم که می توانیم روی پای خود بایستیم.

این خیلی مهم بود که در سال گذشته که تمام کشورهای تولید کننده نفت چاره ای نداشتند و یا قیمت پول ملی شان از نصف کمتر یا تورم آنها سه رقمی شد و یا به بخش بزرگی از ذخایر ارزی خود دست بردند.

روحانی خاطرنشان کرد: عربستان از ذخایر خود استفاده کرد و تورم ونزوئلا 400 و 450 درصد شد. در روسیه و آذربایجان ارزش پول ملی در برابر ارز خارجی از نصف کمتر شد و جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که با قدرت در یک سال گذشته با همه کمبودهایی که در قیمت نفت بی سابقه به وجود آمد، هم رشد اقتصادی داشت و منفی نشد؛ در سال گذشته این رشد 1.3 درصد بود.

وی با بیان این که امسال رشد اقتصادی ما بهتر خواهد بود؛ ادامه داد: در سه ماهه اول رشد اقتصادی 4.4 بود. هدف گذاری ما تا پایان امسال، رشد اقتصادی 5 درصد است و در تورم هم ما روند کاهنده را ادامه دادیم و به تورم یک رقمی رسیدیم.


**به دوستان منطقه ای خود در شرایط سخت یاری رساندیم
رئیس دولت تدبیر و امید اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران کار بسیار عظیم و بزرگی در اقتصاد، فناوری، فرهنگ، مقاومت و ایستادگی و در کمک به ملت ها و کشورهای دیگر که انجام داده است. نه تنها ثبات و امنیت خود را حفظ کردیم بلکه دوستان، یاران و کشورهای همسایه را که به شرایط بسیار سختی مبتلا شده اند، یاری کردیم.

روحانی با بیان اینکه اگر کمک ما نبود معلوم نبود عراق، سوریه و لبنان چه وضعی داشتند، تصریح کرد: کمک های ما در کشورهای منطقه موثر بوده ، و از این دیدگاه، ثبات کشورهای منطقه، ثبات ماست و شکست تروریسم، شکست دشمنان ماست.

وی با اشاره به اینکه دنبال توانمندی در زمینه صنعت دفاعی و نیروهای مسلح برای بازدارندگی و دفاع موثرهستیم، گفت: تعبیری در جنگ داشتیم به عنوان دفاع موثر و دفاعی که دشمن را پشیمان کند ، در قدم اول توانمندی ما به نوعی باشد که بازدارنده باشد، چشم طمع به کشور ما نباشد و در شرایط مبادا، دفاع موثر کنیم، دشمن را تنبیه و پشیمان کنیم.


**بخش های قابل واگذاری صنعت دفاعی به بخش خصوصی سپرده شود
به گزارش ایرنا رئیس جمهوری در بخش دیگر از سخنان خود اظهار داشت:صنعت دفاعی باید همیشه به صنعت کشور ما کمک کند. رابطه خوب معاونت علمی و فناوری با وزارت دفاع، بسیار ارزشمند است برای این که شرکت های دانش بنیان، فناوری ها نوین و متخصصانی که وجود دارند با صنعت دفاعی متصل شوند.

روحانی افزود: ممکن است در بخش دفاعی مواردی اختصاصی و جزو اسرار باشد اما قسمت های دیگر را می توانید به شرکت های بیرونی واگذار کنید.

وی ادامه داد: همیشه قدم اول در تحرک صنعت، تکنولوژی و فناوری در دنیا معمولا نیروهای مسلح بوده اند؛ در بخش هوایی، الکترونیک و اینترنت اول نیروهای مسلح بوده اند. در بسیاری از علوم وفنون اول نیروهای مسلح راه را باز کردند، فناوری را به دست آوردند و بعد بخش های دیگر توانستند آن را کامل و تجاری سازی کنند و در بخش های غیر نظامی به کار بگیرند.

وی با بیان اینکه در بخش های مختلف همچون پهباد و انوع موشک حرکت بسیار خوبی داریم، اضافه کرد: موشک بحث عام است به طوری که در نیروی دریایی، هوایی و زمینی به موشک نیاز داریم و به حمدالله در زمینه های مختلف حرکت بسیار خوبی انجام دادیم.


** اس 300 کلمه رمزی برای ورود به خرید و فروش تسلیحات مورد نیاز
رییس دولت تدبیر و امید با اشاره به خریدهای تسلیحاتی در صنعت هوایی و در بخشهای مختلف گفت:رابطه ما با دنیا برای خرید تسلیحات برقرار شده است؛ در شرایط امروز دنیا ورود اس 300 یک کلمه رمز است که بعد از سالیان دراز به آن و امکاناتی که الان داریم، رسیدیم.

وی با اشاره به سابقه اقدامات انجام شده برای تامین سامانه دفاعی اس 300 گفت: در اواخر سال 1368 هنگامی که مسئول پدافند هوایی بودم، برای خرید اس 300 خدمت مقام معظم رهبری اولین نامه را نوشتیم و مرحوم ستاری هم در آن سهیم بود که به خرید سیستم پدافندی اس 300 نیاز داریم.

روحانی ادامه داد: از آن زمان تا امروز حدود 28 سالی طول کشیده است، معمولا در کشور ما خیلی چیزهایی که می خواهیم بگیریم، فراز و نشیب داریم؛ فقط برجام نیست که فراز و نشیب داریم؛ تا همه قبول کنند و به سهم خودشان برسند، زمان می برد و ما امروز به این نقطه رسیدیم.

رییس جمهوری اضافه کرد: این خرید به معنی علامتی است که با دنیا داریم کار می کنیم، می توانیم سلاح مورد نیاز را بخریم ، بفروشیم و بسازیم و قدم های ما، قدم های بسیار موثری بوده است.
روحانی ضمن قدردانی ازهمه دست اندرکاران صنعت دفاعی که امروز به نام آنهاست، اظهار داشت: به خاطر تلاشهای فراوانی که داشتند به همه آنها خسته باشید عرض می کنم، دولت کمک های خود را در این زمینه ادامه خواهد داد؛ ملت هم به تلاش های شما ارج می نهد و قطعا کار شما مردم را دلگرم می کند و ثبات و امنیت ما را بیشتر می کند.


**توانمندی دفاعی ایران به نفع همه مسلمانان است
رئیس جمهوری در بخش دیگر از سخنان خود اظهار داشت: پیام ما به همه همسایگان این است که قدرت نظامی و توانمندی دفاعی ما به ضرر کشورهای همسایه و مسلمانها نیست؛ ما به نفع مسلمان ها تلاش می کنیم.
روحانی گفت: امیدواریم یکی دو کشور که مسیر نادرستی را انتخاب کرده اند و فکر می کنند با هرج و مرج طلبی د رمنطقه و ابزار قراردادن تروریست ها به تفوقی می رسند، به اشتباه خود پی ببرند و برگردند.
وی تاکید کرد: خواست ما دوستی با همه کشورهای مسلمان، همسایگان و کمک به همه کشورهایی است که امروز با تروریسم و متجاوزین مقاومت و ایستادگی می کنند و آن را وظیفه انسانی، اسلامی و انقلابی خود می دانیم.

 

 

 

*ایرنا

کد خبر:  1560381
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار مهم, اخبار و رویداد ها
Tags: روحانی, حسن روحانی, عربستان , شورای عالی امنیت ملی, مقام معظم رهبری, رئیس جمهور ایران, هسته ای, رهبر معظم انقلاب, سلاح هسته ای, وزارت دفاع, قیمت نفت, صنعت دفاعی, دفاع مقدس, پدافند هوایی, سامانه, رشد اقتصادی, روز صنعت دفاعی, برجام, اس 300
22222

مطالب مرتبط :

«اخبار بد» برای عربستان و امارات


 صندوق بین المللی پول اخیرا پیش بینی کرد که کاهش تولید نفت و سیاست های ریاضتی بر اقتصاد عربستان سعودی به عنوان بزرگترین اقتصاد عربی تاثیر خواهد د...

کره شمالی آمریکا را به حمله هسته‌ای تهدید کرد


 رسانه‌های دولتی کره شمالی، روز سه‌شنبه، همزمان با نزدیک شدن ناوگروه تهاجمی آمریکا به شبه‌جزیره کره، این کشور را به حمله هسته‌ای تهدید کردند. &#...

پیام کتبی رئیس جمهوری ایران به امیر کویت


  پیام کتبی دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران خطاب به شیخ صباح الاحمد امیر کویت امروز /دوشنبه/ تسلیم وزیر امور خارجه این کشور شد .  ...

کاهش کم‌سابقه بهای نفت و طلا


بهای جهانی نفت و طلا علی‌رغم تجربه کردن افزایشی اندک در ساعات اخیر، چهارشنبه را با نزولی چشمگیر به پایان رساندند. به نقل از رویترز؛ بهای جهانی نفت صب...

آمادگی اصلاح طلبان برای ردصلاحیت روحانی/ فریدون دردسرساز شد


 «روزنامه های اصلاح طلب علاقه عجیبی به دامن زدن به شایعه بی اساس رد صلاحیت روحانی دارند...»   پایگاه آمریکایی المانیتور (almonitor) با انت...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   
No articles match criteria.

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
گمانه زنی در مورد تغییرات مدیران خودرو سازی ها
سرپرست دانشگاه آزاد معارفه شد/ میرزاده حضور نیافت
امروز؛ برگزاری جلسه دادگاه رضا ضراب
ورود هیات ایرانی به مذاکرات صلح سوریه در آستانه
چرا صلاحیت احمدی نژاد احراز نشد؟
مناظره زنده شد
پیشنهاد رئیس جمهور وسیع‌ترین کشور مسلمان ... ممنوعیت نقاب و ریش بلند!
«اخبار بد» برای عربستان و امارات
شهادت جوان فلسطینی هنگام رانندگی
انفجاری قوی پایتخت یونان را لرزاند
اصلاحات اردوغان رأی آورد/ هوادارانش به خیابان ریختند
واکنش اتحادیه اروپا به موفقیت اردوغان در همه پرسی
داعش بار دیگر با گاز سمی به غرب موصل حمله کرد
"عفت مرعشی" و "فاطمه هاشمی رفسنجانی" به انگلیس رفتند
توطئه جدید علیه تهران/ هواپیماهای ایران در تیررس قرار گرفتند
خسارات ناشی از سیل به روستاهای جبل و باراندوز- ارومیه | تصاویر
اظهارات جدید احمدی نژاد درباره انتخابات: شرایط تغییر کرده!
حاشیه‌های آخرین روز ثبت‌نام انتخابات‌ریاست‌جمهوری
حاجی بابایی: با شعار "دولت کار آمد و مردمی" وارد عرصه انتخابات شده ام
9 کشته در پی وقوع سیل در 4 استان
جزییات درگذشت عارف لرستانی
روز سخت مهاجران در دریای مدیترانه
پایان پریشانی نرگس
اعدام فجیع چهار کرد به دست داعش در شهر رقه

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران