:: پرمخاطب ها  

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 439 تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating)


قدرت و توان نیروهای مسلح از مدیریت خوب و فرماندهی مقام معظم رهبری است

حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی با بیان اینکه مقام معظم رهبری، فرماندهی کل قوا و نیروهای نظامی و انتظامی را برعهده دارند و قدرت و توان نیروهای مسلح از مدیریت خوب و فرماندهی ایشان است، تاکید کرد: اگر این مقدار امنیت و ثبات فعلی کشور نبود، امکان فعالیت اقتصادی نیز وجود نداشت.

3a030.ir : چهارمین نشست شورای عالی پیشکسوتان اتاق ایران روز چهارشنبه با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در اتاق ایران برگزار شد.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری در این نشست، گفت: «شما به عنوان پرچمداران اقتصاد کشور باید نظام و رهبری را همراهی کنید و بدانید جاده اقتصاد کشور آسفالت نیست و پستی و بلندی هایی دارد.»
وی افزود: «من به عنوان رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب، می توانم همه مسائل و مشکلات شما را به عرض ایشان برسانم.»

وی ادامه داد: «همه موارد مطرح شده در نشست را به صورت مکتوب و دسته بندی شده و با رعایت اولویت ها به دفتر مقام معظم رهبری ارسال کنید تا ایشان در جریان این موارد قرار بگیرند.»

محمدی گلپایگانی گفت: «مقام معظم رهبری فرماندهی کل قوا و نیروهای نظامی و انتظامی را برعهده دارند و با کیاست و هوشمندی و تمام تلاشی که ایشان برای نیروهای مسلح دارند، وضعیت این نیروها با زمان جنگ اصلاً قابل مقایسه نیست و با تجهیزاتی که امروز داریم یقین بدانید که اگر دشمن امید به موفقیت داشت، اصلا برای وارد شدن به کشور درنگ نمی کرد.»

وی افزود: «این قدرت و توان نیروهای مسلح از مدیریت خوب و فرماندهی مقام معظم رهبری به اینجا رسیده است. البته نیروهای مسلح نیز همیشه گوش به فرمان ایشان هستند.»
محمدی گلپایگانی تصریح کرد: «اگر این مقدار امنیت و ثبات فعلی کشور نبود، امکان فعالیت اقتصادی نیز وجود نداشت.»

وی اظهار داشت: «مقام معظم رهبری پرکارترین فرد در جایگاه خود است و همه ما دانش آموزانی هستیم که در خدمت ایشان همواره موارد تازه می آموزیم.»
در آغاز نشست، چند تن از پیشکسوتان اتاق ایران به بیان نظرات و مسایل خود در رابطه با شرایط اقتصاد کشور پرداختند.

«علاءالدین میر محمد صادقی» رئیس شورای عالی پیشکسوتان اتاق ایران، در حضور رئیس دفتر مقام معظم رهبری به تقدیر از تلاش های شبانه روزی «محسن جلال پور» رئیس اتاق ایران پرداخت و گفت: «جلال پور همواره نظر مثبتی به این شورا داشته و معتقد بود در اتاق ایران همیشه باید از نظرات و پیشنهادات پیشکسوتان استفاده کنیم.»

میرمحمد صادقی افزود: «او بسیار پرتلاش بود و همین زحمات شبانه روزی وی برای بخش خصوصی ایران باعث شد بیماری قلبی ایشان عود کرده و دکترها به وی اجازه فعالیت سخت و سنگین را ندهند.»

رئیس شورای عالی پیشکسوتان اتاق ایران به بیان مشکلات اقتصاد ایران پرداخته و تامین مالی را از مشکلات اصلی فعالان اقتصادی عنوان کرد و گفت: «بانک ها باید به صنایع کوچک و متوسط و به طور کلی صنایع برای تامین مالی آنها همکاری کنند.»

وی اجرای ناصحیح قانون مالیات بر ارزش افزوده را مشکل دیگر دانست و گفت: «این قانون در ایران هنوز به صورتی که لازم است پیاده نمی شود.»
رئیس شورای عالی پیشکسوتان اتاق ایران، حذف مقررات غیرضروری را از موضوعات مهم دانست و گفت: «بعضی از مقررات مانع کار بخش خصوصی است و دولت باید برای حذف قوانین غیرضروری با بخش خصوصی مشورت کند.»
میرمحمد صادقی همچنین نرخ ارز و موانع صادرات غیر نفتی را از مشکلات دیگر اقتصاد ایران عنوان کرد.

وی گفت: «در دوره ای حجم صادرات ما به هیچ وجه با ترکیه قابل مقایسه نبود اما در حال حاضر ترکیه بسیار از ما پیش افتاده است و ما باید نقاط ضعف و قوت خود را در این زمینه شناسایی کرده و وضعیت را بهبود ببخشیم.»
در ادامه، «سید حسین سلیمی» عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران، به مشکل بیکاری و لزوم بهبود فضای کسب و کار در کشور اشاره کرد.

وی گفت: «بین پنج تا هفت میلیون بیکار در کشور وجود دارد و برای ایجاد اشتغال، نیاز به افزایش سرمایه گذاری داریم و برای بالارفتن میزان سرمایه گذاری ها نخست باید فضای کسب و کار کشور بهبود یابد.»
وی گفت: «بهبود فضای کسب و کار و افزایش سرمایه گذاری ها در کشور چاره ایجاد اشتغال در کشور است.»

«سید حمید حسینی» عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران در سخنانش موضوع دیدار فعالان اقتصادی با مقام معظم رهبری را مطرح کرد و گفت: «در سال هایی ما به عنوان فعالان اقتصادی با مقام معظم رهبری دیدارهایی داشتیم و سخنان خود را با ایشان را مطرح می کردیم اما چند سالی است که این اتفاق نمی افتد و اگر این دیدارها دوباره برپا شود، برای فعالان بخش خصوصی بسیار مطلوب خواهد بود.»
«غلامحسین جمیلی» از پیشکسوتان اتاق ایران، لزوم پایش اهداف و برنامه های مرتبط با اقتصاد مقاومتی را در پایان امسال خواستار شد.

وی گفت: «برای سنجش میزان عملیاتی شدن برنامه های مرتبط با اقتصاد مقاومتی در پایان سال، دولت و مجلس و بخش خصوصی و همه سازمان ها باید گزارش بدهند که درسال اقتصاد مقاومتی چه اقداماتی برای عملیاتی شدن برنامه ها انجام داده اند.»

وی همچنین در مورد سیاست های اصل 44 که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده اند، گفت: «نتیجه اجرای سیاست های کلی اصل 44 با نیات و اهداف مورد نظر مقام معظم رهبری فاصله زیادی دارد و بیش از 80 درصد واگذاری های در راستای سیاست های کلی اصل 44 به غیر از بخش خصوصی واقعی بوده است.»

جمیلی افزود: «در حالی که هدف اصلی این سیاست ها تقویت بخش خصوصی بوده است. استدعا دارم که این مورد را نیز از طرف فعالان اقتصادی با مقام معظم رهبری در میان بگذارید.»
«مهدی معصومی اصفهانی» عضو هیئت نمایدگان اتاق تهران نیز قاچاق را عامل اصلی رکود در اقتصاد دانست.

وی گفت: «دولت نباید در اقتصاد مانند یک تاجر و به صورت مستقل وارد شود و دخالت دولت در اقتصاد در نظم تجاری کشور اختلال ایجاد کرده است.»
معصومی اصفهانی افزود: «دولت نباید مقابل بازار قرار بگیرد. در امور اقتصادی نخست باید بخش خصوصی و بعد تعاونی وارد شوند واگر اینها موفق نبودند، آن موقع دولت وارد تصدی گری اقتصاد شود.»

«علی عبداللهیان» عضو شورای عالی پیشکسوتان اتاق ایران، استفاده از نظرات و مشورت های فعالان پیشکسوت بخش خصوصی را مورد توجه قرار داد.
وی گفت: «با توجه به عنایت مقام معظم رهبری به مسایل اقتصادی و توجه وافر ایشان به این حوزه، ما به عنوان پیشکسوتان فعالان اقتصادی آماده هستیم تا به عنوان چشم و گوش مقام معظم رهبری عمل کرده و از طرف دبیرخانه اتاق صحبت ها و مشورت های خود را در مورد مسایل اقتصادی به ایشان برسانیم.»

 

 

 

*ایرنا

کد خبر:  1560357
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار و رویداد ها
Tags: صادرات , مقام معظم رهبری, اصل 44, رهبر معظم انقلاب, نرخ ارز, اقتصاد مقاومتی, محمدی گلپایگانی, نیروی انتظامی, فرمانده کل قوا, نیروی نظامی, حجت الاسلام گلپایگانی, شست پیشکسوتان, اتاق ایران
22222

مطالب مرتبط :

شهادت یک مأمور ناجا در سیستان و بلوچستان


 به‌دنبال درگیری در دلگان سیستان و بلوچستان، یک مأمور ناجا به شهادت رسید.   سردار رحیمی فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با تأیید این خبر...

حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرم مطهر امام خمینی(ره)


  رهبر معظم انقلاب اسلامی، ساعتی پیش و به مناسبت ایام‌‌الله دهه مبارک فجر، با حضور در حرم مطهر امام خمینی(ره) و گلزار شهدای بهشت زهرا، یاد بنیان...

پیام مقام معظم رهبری در پی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی


 رهبر انقلاب اسلامی در پیامی ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند.   بسم‌الله الرحمن الرحیم انّا لله و انّا الیه راجعون با دریغ...

سخنگوی دولت: نرخ ارز به زودی کاهش می یابد


 سخنگوی دولت افزایش نرخ ارز طی روزهای اخیر را ناشی از عوامل روانی دانست و گفت: در روزهای آینده شاهد کاهش نرخ ارز خواهیم بود.   سخنگوی دولت...

آخرین نوسانات نرخ ارز؛خيز صعودی قیمت طلا، سکه و ارز


 بازار طلا و سکه و ارز درهفته ای که گذشت در اکثر روزها شاهد حرکت صعودی قیمت بوده است. گرچه ارزش جهانی طلا با نوسانات جزئی هفته گذشته را پشت سر گ...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
افسر سابق سیا خبر داد: نشانه‌های مسمومیت ترامپ با ماده پلونیوم
وزارت اطلاعات: عوامل مرتبط با شبکه ماهواره‌ای ایران اینترنشنال در داخل دستگیر شدند
مدارک لازم برای ثبت‌نام در انتخابات مجلس یازدهم
تفکر بسیجی در عرصه مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز موفق خواهد بود
12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه‌بندی بنزین
این شهید می‌گفت دوست ندارد بمیرد!/ «محمدمهدی رضوان» شهید 19 ساله امنیت به روایت مردم محله هرندی
رئیس «سیا» به دیدار شاه سعودی رفت
وقایع 13 آبان مبدأ تاریخ استکبارستیزی مردمی آگاه است
آغاز کلاس‌های دانشگاه آزاد با عبور دانشگاهیان از پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی
جزئیات عملیات دستگیری سرشبکه آمدنیوز به اطلاع مردم خواهد رسید
دستورکار هفته آینده مجلس/ طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت بررسی می‌شود
ماهاتیر محمّد: پیشرفت‌های ایران شگفت‌آور و خوشحال‌کننده است
جهانگیری: لوایح FATF و CFT در جلسه سران قوا تصویب شده است
سرلشکر باقری: تلفات سنگین و انهدام تجهیزات دشمن هزینه تهاجم به ایران است
اعلام برائت از اعضا خائن و فراری پایگاه بسیج
ناکامی ائتلاف سعودی در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی
رهبر انقلاب: پایان درست جنگ یمن تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت
انتقاد بسیج دانشجویی به نحوه برخورد مدیران دانشگاه امیرکبیر با تشکل‌های دانشجویی
جدیدترین دستاوردهای نیروی زمینی ارتش رونمایی شد
یک فوریت لایحه حذف چهار صفر از پول ملی به تصویب مجلس رسید
مقام معظم رهبری: نام شهید بر فراز کوی‌ها و برزن‌ها موهبتی است که باید ادامه یابد
روحانی در سازمان ملل: پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم «نه» خواهد بود
رئیس جمهور وارد نیویورک شد
دستگاه قضا به ماجرای اظهارات نمایندگان درباره ماجرای سحر خدایاری ورود کند
فراخوان سراسری «نهضت مردمی تحول در صدا و سیما» منتشر شد

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران