:: پرمخاطب ها  

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 422 تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating)


دولت یازدهم برای تحقق حقوق زنان، با همه توان فعال است

 رییس جمهوری گفت:‌ دولت یازدهم فرصت حضور زنان در فعالیت های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی را حق زنان می داند و با همه توان در کنار آنان فعال خواهد بود.

30a30.ir :  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی دوشنبه شب در ضیافت افطار با جمعی از فعالان حوزه زنان و خانواده گفت: امروز در روند توسعه کشور و پیشبرد سیاستهای اقتصاد مقاومتی، باید زنان مشارکت گسترده تری داشته باشند و مگر می شود نیمی از اعضای یک کشور در خانه بمانند و در صحنه کار و تلاش، حضور نداشته باشند و آن کشور بتواند از لحاظ اقتصادی پیشرفت کند.

وی اظهارداشت: امروز یک رسالت بزرگ زنان جامعه ایران، ارائه الگوی زن مسلمان فعال اجتماعی در سطح جهان است و زن ایرانی می تواند این کار را بخوبی انجام دهد.

رییس جمهوری با اشاره به تقارن این مراسم با 24 خرداد، گفت: 24 خرداد 92 روز امید و روزی بود که مردم ایران اسلامی توانستند با بهترین بیان و زبان که همان رای و صندوق آراء بود ، در برابر همه نقشه های شومی که دشمنان علیه این کشور طراحی کرده بودند، بایستند و به جهانیان اعلام کنند که ملت بزرگ ایران به خوبی قادر است حق خود را باز ستاند و نقشه های دشمنان را خنثی کند.
دکتر روحانی با قدردانی از حضور و مشارکت گسترده زنان در انتخابات خرداد 92 و اسفند 94 اظهارداشت: زنان جامعه ما در مسیر احقاق حقوق خود، با همه توان و قدرت ایستاده اند و به راهشان ادامه خواهند داد.

رییس جمهوری با اشاره به سخنان خانم ریگی فرماندار شهرستان قصرقند استان سیستان و بلوچستان در این مراسم گفت: زنان جامعه ما راهگشای توسعه بیش از پیش جامعه هستند و بر خلاف آنچه که برخی تنگ نظران فکر می کنند، زن، مشکل و معضل جامعه نیست.

دکتر روحانی تصریح کرد: زنان، قومیت و مذهب، هیچیک مشکل نیستند. زنان ایران اسلامی در سایه برکت انقلاب اسلامی، با مذاهب و قومیت های مختلف و به عنوان نیمی از جمعیت کشور به خوبی می توانند در صحنه های اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی حضور فعال داشته باشند.

رییس جمهوری گفت: این چه اندیشه ای است که گفته شود یا زن باید بتواند وظیفه مادری خود را انجام دهد که البته بسیار مهم است و یا حضور در جامعه پیدا کند. ما چنین تفکری در اسلام نداریم، در اسلام زن و مرد در خلقت و ایفای نقش برابرند، البته زن ها نقش خاص خود را در برخی موارد دارند و اگر بخواهیم امتیاز انسانها را برمبنای کاری که انجام می دهند، بسنجیم در برخی موارد زن ها وظایف خطیرتر و سختتری را بردوش دارند.

دکتر روحانی اظهارداشت: ما چنین تفکری در اسلام نداریم که یک نوع جنسیت به عنوان نقش اول و یک جنسیت به عنوان نقش دوم مطرح باشد. انسان در پیشگاه خداوند دارای کرامت است. یکی از شعارهای 24 خرداد 92 نیز اعتدال بود و یک معنای اعتدال، عدالت اجتماعی در میان زنان و مردان جامعه ما است.

رییس جمهوری با اشاره به پیشتازی ها و افتخارآفرینی های زنان ایرانی در میدان های علمی ، ورزشی و هنری تصریح کرد: این چه تفکری است که گفته شود امنیت و اخلاق زن، فقط در درون خانه تامین می شود. زنان ایرانی در سایه انقلاب اسلامی ضمن احترام به اخلاق و معنویت، در فعالیتهای اجتماعی مشارکت گسترده دارند و آنچه اسلام برای ما مقرر کرده است امنیت کامل مردان و زنان در کنار یکدیگر است.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه ما جامعه مردسالار و زن سالار نداریم ، گفت: آنچه ما در اسلام داریم شایسته سالاری است و در رسیدن به این شایستگی، تفاوتی بین زن و مرد وجود ندارد. حضور زنان در فعالیت های اجتماعی نیز منافاتی با وظایف مادری و خانوادگی آنان ندارد و دولت یازدهم فرصت حضور زنان در فعالیت های اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی را حق زنان می داند و با همه توان در کنار آنان فعال خواهد بود.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده نیز در این مراسم با تبریک ماه مبارک رمضان و گرامیداشت تقارن این ضیافت با سالگرد انتخابات 24 خرداد 92 اظهار داشت: 24 خرداد یادآور خلق حماسه سیاسی و رای به عقلانیت ، اعتدال و تدبیر و امید و نیز مشارکت همگانی زنان و اعتماد آنان به شعارهای سکاندار تدبیر و امید بود.

شهیندخت مولاوردی با اشاره به اینکه وضعیت زنان در دهه های گذشته دستخوش فراز و فرودهای بسیاری بوده است،گفت: راهبرد عمده در حوزه زنان وخانواده در دهه اخیر، تقویت نهاد خانواده در کنار توجه به جایگاه زنان و استیفای حقوق شرعی و قانونی بانوان در همه حوزه ها است. معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: در دهه چهارم انقلاب اسلامی ،دولت اعتدال همچنان میراث دار روند و وضعیتی بود که جامعه از توسعه نامتوازن و عدم تعادل بویژه در حوزه زنان و خانواده رنج می برد.

مولاوردی با تاکید بر اینکه دولت تدبیر و امید برای بهبود وضعیت موجود، اقدامات گسترده ای را در زمینه های مختلف در دستور کار خویش قرار داده است ،اظهار داشت: امیدواریم برنامه های متعددی که به اجرا در آمده است، به تحقق اهداف بلند مدت در حوزه زنان و توانمند سازی آنان در همه سطوح منجر شود.

خانم ریگی فرماندار شهرستان قصرقند استان سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه امروز توجه به سرمایه نگاه امام راحل به حقوق زنان، تغییر نگرش به جایگاه زنان را امری ضروری و لازم می داند، گفت: تحول هویتی جامعه زنان و توفیق آنان در رفع مسائل و مشکلات و آسیب های اجتماعی توفیقی است که زنان کشور در سال های گذشته به آن نائل شده اند.

فرماندار قصرقند، شکل گیری گفتمان توسعه و ایجاد اراده در زنانی که به حاشیه رفته اند و تغییر نگاه به نقش آفرینی زنان در جامعه را در تقویت حضور بانوان در عرصه های مختلف تاثیرگذار دانست و گفت: مطمئناً بدون حمایت دولت توانمندی های زنان به گفتمان تبدیل نمی شود. همچنین خانم بیتا بیات نائب رییس اتاق بازرگانی استان البرز نیز در سخنانی با اشاره به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در کشور بر ضرورت همکاری و همدلی بخش های دولتی و خصوصی در راستای تقویت تولید دانش بنیان در جامعه و ایجاد اشتغال تاکید کرد.

خانم بیات با اشاره به حضور زنان در عرصه های مختلف اقتصادی از جمله اقتصاد بین المللی، خواستار برنامه ریزی و حمایت دولت برای حضور قدرتمند زنان در فعالیت های اقتصادی شد.
پریوش نظریه، نویسنده و بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون با بیان برخی مشکلات و مسائل در حوزه سینما و تاتر خواستار توجه و حمایت بیشتر دولت از هنرمندان و فعالیت های هنری شد.
نظریه همچنین با انتقاد از برخی ناهنجاری ها و رفتارهای نامناسب در محیط زیست و طبیعت ایران خواستار تصویب قانون حمایت از حیوانات و تلاش برای نجات و حفظ محیط زیست در کشور شد.در پایان این مراسم، نماز مغرب و عشاء به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر روحانی اقامه شد.

 

 

 

*ایرنا

کد خبر:  1559607
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار مهم, اخبار و رویداد ها
Tags: انتخابات , روحانی, حسن روحانی, دولت یازدهم, دولت, رئیس جمهور ایران, زنان , خانواده, محیط زیست, اقتصاد مقاومتی, افطار, حقوق زنان, زنان ایرانی, ضیافت افطار, وضعیت زنان
22222

مطالب مرتبط :

مناظره زنده شد


 کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، از تصویب پخش زنده مناظرات خبر داد.       با تصویب کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهور...

اظهارات جدید احمدی نژاد درباره انتخابات: شرایط تغییر کرده!


 محمود احمدی نژاد در جدیدترین مصاحبه خود پس از ثبت نام و داوطلب شدن برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری، درباره دلیل این اقدام خود گفت: "شرایط به ...

حاشیه‌های آخرین روز ثبت‌نام انتخابات‌ریاست‌جمهوری


 آخرین روز ثبت نام دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تشکیل صفی از مردم برای ورود به وزارت کشور، پیش از باز شدن درهای ستاد آغاز شد.   ...

حاجی بابایی: با شعار "دولت کار آمد و مردمی" وارد عرصه انتخابات شده ام


 حمیدرضا حاجی بابایی با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کرد.   حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در...

آغاز سومین روز ثبت‌ نام انتخابات ریاست‌ جمهوری


 سومین روز ثبت‌نام از داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری آغاز شد.     ثبت‌نام از داوطلبان این انتخابات صرفا در ستاد انتخا...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   
No articles match criteria.

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
گمانه زنی در مورد تغییرات مدیران خودرو سازی ها
سرپرست دانشگاه آزاد معارفه شد/ میرزاده حضور نیافت
امروز؛ برگزاری جلسه دادگاه رضا ضراب
ورود هیات ایرانی به مذاکرات صلح سوریه در آستانه
چرا صلاحیت احمدی نژاد احراز نشد؟
مناظره زنده شد
پیشنهاد رئیس جمهور وسیع‌ترین کشور مسلمان ... ممنوعیت نقاب و ریش بلند!
«اخبار بد» برای عربستان و امارات
شهادت جوان فلسطینی هنگام رانندگی
انفجاری قوی پایتخت یونان را لرزاند
اصلاحات اردوغان رأی آورد/ هوادارانش به خیابان ریختند
واکنش اتحادیه اروپا به موفقیت اردوغان در همه پرسی
داعش بار دیگر با گاز سمی به غرب موصل حمله کرد
"عفت مرعشی" و "فاطمه هاشمی رفسنجانی" به انگلیس رفتند
توطئه جدید علیه تهران/ هواپیماهای ایران در تیررس قرار گرفتند
خسارات ناشی از سیل به روستاهای جبل و باراندوز- ارومیه | تصاویر
اظهارات جدید احمدی نژاد درباره انتخابات: شرایط تغییر کرده!
حاشیه‌های آخرین روز ثبت‌نام انتخابات‌ریاست‌جمهوری
حاجی بابایی: با شعار "دولت کار آمد و مردمی" وارد عرصه انتخابات شده ام
9 کشته در پی وقوع سیل در 4 استان
جزییات درگذشت عارف لرستانی
روز سخت مهاجران در دریای مدیترانه
پایان پریشانی نرگس
اعدام فجیع چهار کرد به دست داعش در شهر رقه

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران