:: پرمخاطب ها  
No articles match criteria.

:: ویژه ها  
No articles match criteria.

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 339 تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating)


وزیر خارجه نیوزیلند: نیازمند ساختار بزرگتری برای توسعه همکاری ها هستیم

وزیر امور خارجه نیوزیلند با اشاره به فضای گسترده همکاری های تهران- ولینگتون گفت: نیازمند معماری و ساختار بزرگتری برای توسعه همکاری های دوجانبه هستیم.

30a30.ir : موری مک کالی در نشست خبری مشترک با محمد جواد ظریف ضمن قدردانی از سفر موفقفیت آمیز چند هفته پیش وزیر امور خارجه کشورمان به ولینگتون گفت: به عنوان وزرای خارجه متعهدیم موانع موجود بر سر روابط دو جانبه را از بین برداریم. در طول سفر وزیر خارجه ایران به ولینگتون توفیق های زیادی برای اصلاح روابط اقتصادی به دست آمد و همکاری های دو کشور در زمینه آموزش هم گسترش یافت.
وی با اشاره به سفر وزیر تجارت نیوزیلند به تهران که همراه با یک هیات گسترده تجاری صورت گرفت وهمچنین سفر وزیر کشاورزی این کشور به ایران، گفت: طی هفته آینده مقامات ارشد صنایع اصلی نیوزیلند سفری به ایران خواهند داشت تا مذاکراتی در خصوص کشاورزی و باغداری انجام دهند.
موری مک کالی افزود : علاوه بر این، نمایندگانی از دانشگاههای نیوزیلند هم پاسخ مثبتی به درخواست آقای ظریف برای همکاری های بیشتر دادند.
وی با اشاره به عضویت نیوزیلند در شورای امنیت سازمان ملل گفت: برخی از موضوعات در منطقه (خاورمیانه) ، شورای امنیت سازما ن ملل را با چالش مواجه می کند و نیوزلند معتقد است هم کشورهایی که تحت تاثیر این موضوع هستند و هم قدرتهای بزرگ باید بازیگرانی سازنده و موثر در شورای امنیت باشند.
وزیر خارجه نیوزیلند ادامه داد: ما با گفت و گو می توانیم مشکلات و چالش های منطقه را حل و فصل کنیم و می دانیم که شورای امنیت سازمان ملل می تواند فعالیت های خود را به خوبی انجام دهد.
وی در پاسخ به سوالی پیرامون چشم انداز همکاری های اقتصادی و سیاسی دو جانبه تهران- ولینگتون گفت: فضای بسیار گسترده ای برای رشد و همکاری های اقتصای و تجاری بین دو کشور وجود دارد.
وزیر امور خارجه نیوزیلند با بیان اینکه رایزنی ها و مشورتهای اقتصادی کافی نیست ،خاطرنشان کرد: نیازمند معماری و ساختار بزرگتری برای توسعه همکاری ها هستیم و آرمانهای ما خیلی جلوتر از این موضوع است.
وزیر خارجه نیوزیلند همچنین از امضای توافق با وزیر جهاد کشاورزی کشورمان خبر داد که این توافق به افزایش روابط کشاورزی ، باغداری و صنایع مرتبط دو کشور کمک می کند.
وی با اشاره به اظهارات وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص چالش های مالی گفت: با کمک یکدیگر تلاش می کنیم بر این چالشها غلبه کنیم و هر دو طرف تعهد قوی برای انجام این کار داریم تا بتوانیم بر این موانع بزرگ بر سر راه مسائل تجاری ، غلبه کنیم .
موری مک کالی در عین حال سفرهای مقامات دو کشور را وزنه سنگینی در توسعه روابط دو جانبه عنوان کرد و بار دیگر از سفر چندی پیش محمد جواد ظریف به ولینگتون قدردانی کرد.
وزیر خارجه نیوزیلند با اشاره به ریاست خود بر شورای امنیت سازمان ملل متحد در زمان تصویب برجام گفت: این کار نه تنها به خاطر اهمیت آن بلکه به خاطر پتانسیل ها و فصل های جدیدی است که در روابط دوجانبه و منطقه ای ایجاد می کند.
وی با اشاره به تحولات منطقه اظهار داشت: ما تمامی طرفهای درگیر را به استفاده از فرصت ایجاد شده تشویق می کنیم تا به حل بحرانهایی که پیش از این ایجاد شده است، کمک کنند و این امر می تواند از طریق گفت و گوهای سازنده انجام شود.

** باید راهی برای توقف کشتارها پیدا کنیم
وزیر خارجه نیوزیلند با اشاره به اقدامات شورای امنیت سازمان ملل برای دسترسی مردم به کمک های بشر دوستانه و حل بحرانهای منطقه گفت: قطعنامه دسترسی بشردوستانه، ضمانتی برای موفقیت فرایند سیاسی نیست و باید راهی برای توقف کشتارها پیدا کنیم.
وی با اشاره به گفت و گوهای کشورهای عضو شورای امنیت برای موفقیت گفت و گوهای سیاسی اظهار داشت: این عرف است که با کشورها گفت و گو کنیم و در حال حاضر شورای امنیت سازمان ملل در جامعه بین المللی تنها نهادی است که اختیار دارد تا وارد گفت و گو با کشورها شود و طرفهای مختلف را دور هم جمع کند.
موری مک کالی در پایان گفت : در مذاکرات امروز با آقای ظریف ، ما به عنوان عضو شورای امنیت بر حل و فصل این مشکلات و چالش ها تاکید کردیم.

 

 

 

*ایرنا

کد خبر:  1559393
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار و رویداد ها
Tags: ایران, خاورمیانه , محمدجواد ظریف, ظریف , شورای امنیت, تهران , وزیر خارجه ایران , موری مک کالی, وزیر خارجه نیوزیلند, ولینگتون
22222

مطالب مرتبط :

مناظره زنده شد


 کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، از تصویب پخش زنده مناظرات خبر داد.       با تصویب کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهور...

توطئه جدید علیه تهران/ هواپیماهای ایران در تیررس قرار گرفتند


 "با توجه به حمایت مستقیم ماهان از سپاه که در نبردهای نیابتی منطقه حضور دارد، این شرکت را می‌‌توان با تحریم‌ مجبور به تعطیل شدن کرد، اقدامی‌که شا...

تردد بدون محدودیت خودروهای پلاک ایران در عراق


 بر اساس توافقات بین دو کشور ایران و عراق، این روزها در شهر کربلا و دیگر شهرهای مذهبی عراق خودروهایی با پلاک جمهوری اسلامی ایران در حال تردد هستن...

کارخانه اسلحه‌سازی ایران بیخ گوش اسرائیل?!


 ایران در لبنان کارخانه اسلحه‌سازی تاسیس کرده است. ظاهرا در این کارخانه انواع سلاح ‌از جمله موشک با برد بالاتر از ۵۰۰ کیلومتر و نیز پهپادهای انفج...

پیام کتبی رئیس جمهوری ایران به امیر کویت


  پیام کتبی دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران خطاب به شیخ صباح الاحمد امیر کویت امروز /دوشنبه/ تسلیم وزیر امور خارجه این کشور شد .  ...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   
No articles match criteria.

       کمينهریاضی اول ابتدایی


آخرین اخبار  
گمانه زنی در مورد تغییرات مدیران خودرو سازی ها
سرپرست دانشگاه آزاد معارفه شد/ میرزاده حضور نیافت
امروز؛ برگزاری جلسه دادگاه رضا ضراب
ورود هیات ایرانی به مذاکرات صلح سوریه در آستانه
چرا صلاحیت احمدی نژاد احراز نشد؟
مناظره زنده شد
پیشنهاد رئیس جمهور وسیع‌ترین کشور مسلمان ... ممنوعیت نقاب و ریش بلند!
«اخبار بد» برای عربستان و امارات
شهادت جوان فلسطینی هنگام رانندگی
انفجاری قوی پایتخت یونان را لرزاند
اصلاحات اردوغان رأی آورد/ هوادارانش به خیابان ریختند
واکنش اتحادیه اروپا به موفقیت اردوغان در همه پرسی
داعش بار دیگر با گاز سمی به غرب موصل حمله کرد
"عفت مرعشی" و "فاطمه هاشمی رفسنجانی" به انگلیس رفتند
توطئه جدید علیه تهران/ هواپیماهای ایران در تیررس قرار گرفتند
خسارات ناشی از سیل به روستاهای جبل و باراندوز- ارومیه | تصاویر
اظهارات جدید احمدی نژاد درباره انتخابات: شرایط تغییر کرده!
حاشیه‌های آخرین روز ثبت‌نام انتخابات‌ریاست‌جمهوری
حاجی بابایی: با شعار "دولت کار آمد و مردمی" وارد عرصه انتخابات شده ام
9 کشته در پی وقوع سیل در 4 استان
جزییات درگذشت عارف لرستانی
روز سخت مهاجران در دریای مدیترانه
پایان پریشانی نرگس
اعدام فجیع چهار کرد به دست داعش در شهر رقه
ترامپ: مسکو و واشنگتن با هم کنار نمی آیند

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران