:: پرمخاطب ها  

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 468 تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating)


رهبر معظم انقلاب: امنیت، اولویت و موضوع درجه‌ یك كشور/ دشمن به‌دنبال ایجاد دوقطبی در جامعه است؛ همه مراقب باشند

فرمانده معظم كل قوا «امنیت» را موضوعی «درجه یك» خواندند و بر نظارت كامل و جدی مسئولان نیروی انتظامی بر «سلامت فكر، عمل و اخلاق كاركنان» و «تامین امنیت اجتماعی و اخلاقی» تاكید كردند.

30a30.ir : به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای صبح یكشنبه در دیدار فرماندهان و مسئولان نیروی انتظامی، افزودند: برنامه‌ها را بر «عقل و منطق»، «عزم و اقتدار» و «قانونگرایی و عطوفت» استوار كنید تا تصویری كاملاً مطلوب از ناجا در ذهن مردم قدرشناس ترسیم شود.

رهبر انقلاب با اشاره به چند رویداد مهم ماههای اخیر از زحمات و تلاشهای فرماندهان و كاركنان نیروی انتظامی و وزیر محترم كشور در برقراری امنیت در مراسم دهه فجر و راهپیمایی ۲۲ بهمن، برگزاری همراه با آرامش و امنیت دو مرحله انتخابات مجلس شورای اسلامی و همچنین انتخابات مجلس خبرگان، و حضور مسئولانه در راههای مواصلاتی كشور در ایام سفرهای نوروزی، تشكر و قدردانی كردند.

حضرت آیت الله خامنه ای در خصوص سفرهای نوروزی این نكته را نیز متذكر شدند كه اگرچه آمار تلفات تصادف های جاده ای كاهش یافته است اما آمار تلفات همچنان بالاست و نیروی انتظامی و دستگاههای مسئول باید تلاش كنند، این آمار به‌‎طور مستمر كاهش یابد.

رهبر انقلاب، موضوع امنیت را بسیار مهم و در درجه اول اولویت خواندند و با تأكید بر اینكه بدون امنیت، زندگی روزمره مردم و فعالیتهای علمی، دانشگاهی، اقتصادی و اداره كشور امكان پذیر نیست، گفتند: اقدام و عمل در حوزه اقتصاد مقاومتی و شكل گیری شجره طیبه اقتصاد درون زا نیز نیازمند امنیت است.

حضرت آیت الله خامنه ای بررسی ریشه های ناامنی را توسط نیروی انتظامی و دستگاههای مسئول حائز اهمیت دانستند و با تأكید بر لزوم كمك همه دستگاهها به نیروی انتظامی، خاطرنشان كردند: سلامت، دقت و احساس انگیزه بالا در فرماندهان رده بالای نیروی انتظامی و رفتارِ انصافاً پدرانه وزیر محترم كشور با نیروی انتظامی، فرصت های مغتنمی است كه باید بیش از پیش از آنها برای رسیدن به اهداف مورد نظر استفاده كرد.

ایشان با تأكید بر لزوم كمك دولت برای ارتقای كمی و كیفی نیروی انتظامی، لزوم توجه جدی به موضوع كمك های مردمی را مورد اشاره قرار دادند و افزودند: نیروی انتظامی و وزارت كشور باید با بررسی دقیق، عرصه های حضور و كمك مردمی را مشخص و اعلام كنند.

رهبر انقلاب با اشاره به گستردگی ارتباط نیروی انتظامی با آحاد مردم، سلامت این نیرو را بسیار مهم برشمردند و گفتند: «سلامت فكر، عمل و اخلاق در نیروی انتظامی»، ضمن جلب پشتیبانی مردم، ارتباط نیرو با قشرهای مختلف مردم را صمیمانه خواهد كرد.

حضرت آیت الله خامنه ای لازمه سلامت نیروی انتظامی را، «وجود نظارت دقیق، همه جانبه و دائمی» دانستند و گسترش دایره حضور نیروی انتظامی در سراسر كشور و برقراری امنیت در همه مناطق سكونتی و محیطهای زیستی مردم اعم از مناطق حاشیه ای شهرها، مناطق دور دست و شهرهای كوچك را مورد تأكید قرار دادند.

رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه موضوع «امنیت اخلاقی» و دغدغه های مردم در این زمینه، از موضوعات مهمی است كه باید مورد توجه نیروی انتظامی قرار گیرد، گفتند: اعتیاد، شرارتها، و هنجارشكنی ها، موجب تهدید امنیت جسمی، جانی و اخلاقی جامعه می شوند، بنابراین باید با استفاده از دیدگاههای كارشناسانه انسانهای متفكر و صاحب نظر به‌خصوص در درون نیروی انتظامی، برای مقابله با این مسائل، برنامه ریزی دقیق كرد.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان كردند: در موضوعات مربوط به امنیت اخلاقی، بعد از برنامه ریزی دقیق، مستحكم، عقلانی و صحیح، دیگر نباید به مخالفت برخی افراد یا فضاسازی های رسانه ای توجه شود بلكه باید با توكل بر خدا كار را پیش برد.

ایشان شكل گیری یك تصویر كاملاً مطلوب از نیروی انتظامی را در ذهن مردم ضروری دانستند و تأكید كردند: باید تصویر یك «یار مهربان و مقتدر» از نیروی انتظامی، در ذهن مردم ترسیم شود.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: «اقتدار و قاطعیت بدون بی رحمی»، «سلامت درونی»، «حضور بهنگام و سریع»، «عطوفت و كمك به مردم»، و «قانون گرایی» عواملی هستند كه موجب ارائه تصویری مثبت از نیروی انتظامی خواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه ای، تحقق این موارد را زمینه ساز پیشرفت نیروی انتظامی و سهیم شدن این نیرو در پیشرفت عمومی كشور دانستند.

رهبر انقلاب روند پیشرفتهای كشور را با وجود تلاشهای ۳۷ ساله دشمنان، «خوب» و «مداوم» ارزیابی كردند و افزودند: نظام اسلامی به پشتوانه ملت، بینی دشمنان را به خاك مالیده است و سعی دشمنان برای ایجاد ناامیدی، بدبینی و اختلاف در كشور نیز در عصبانیت آنها از پیشرفتهای ایران، ریشه دارد.

حضرت آیت الله خامنه ای، همه مسئولان و مردم را به مراقبت از وحدت موجود در كشور فراخواندند و افزودند: ایجاد دو جریانی، دو فرقه ای و دو قطبی از ضربه های مهلكی است كه دشمن به‌دنبال آن است.

ایشان، وجود برخی ناهنجاریها و كجرویها در جامعه را مانند هر كشور دیگری دانستند و افزودند: برای تحلیل كلی اوضاع ایران، باید حركت عمومی را مورد توجه قرار داد كه به فضل الهی، این حركت و نگاه غالب، بسیار خوب است.

رهبر انقلاب همچنین فعالیتهای بخش عقیدتی- سیاسی نیروی انتظامی را در تقویت ظرافت‌مندانه انگیزه های دینی در ناجا، با ارزش و قابل تقدیر خواندند.
ایشان از صبر و بردباری خانواده های فرماندهان و كاركنان نیروی انتظامی نیز كه زمینه ساز خدمات گسترده آنان می شوند، تشكر كردند.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، سردار سرتیپ اشتری فرمانده نیروی انتظامی با تبریك اعیاد شعبانیه، اعلام كرد: «اشراف و كنترل بر مرزها»، «افزایش ظرفیت عملیاتی برای مبارزه با اشرار، تروریستها و قاچاقچیان»، «هوشمندسازی سامانه‌ها»، «كاهش تعداد جان‌باختگان تصادفات رانندگی»، «توجه به انضباط در همه ابعاد»، «صیانت از نیروی انسانی» و «كمك به تحقق اقتصاد مقاومتی» از برنامه‌ها و فعالیت‌های نیروی انتظامی است.

سردار اشتری افزود: پاسخ به دغدغه‌ها و مطالبات عمومی مبنی بر برخورد با ناهنجاری‌ها و فساد سازمان‌یافته در اولویت برنامه‌های كاری نیروی انتظامی قرار گرفته كه البته نیازمند پیگیری مداوم و همدلی قوای سه گانه و دستگاه‌های مختلف كشور است.

 

 

*ایرنا

کد خبر:  1557281
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار و رویداد ها
Tags: مقام معظم رهبری, امنیت , رهبر معظم انقلاب, خامنه ای, آیت الله خامنه ای, اقتصاد مقاومتی, نیروی انتظامی, فرمانده نیروی انتظامی, امام خامنه ای, امنیت اخلاقی, سردار سرتیپ اشتری, سردار اشتری
22222

مطالب مرتبط :

شهادت یک مأمور ناجا در سیستان و بلوچستان


 به‌دنبال درگیری در دلگان سیستان و بلوچستان، یک مأمور ناجا به شهادت رسید.   سردار رحیمی فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با تأیید این خبر...

حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرم مطهر امام خمینی(ره)


  رهبر معظم انقلاب اسلامی، ساعتی پیش و به مناسبت ایام‌‌الله دهه مبارک فجر، با حضور در حرم مطهر امام خمینی(ره) و گلزار شهدای بهشت زهرا، یاد بنیان...

پیام مقام معظم رهبری در پی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی


 رهبر انقلاب اسلامی در پیامی ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند.   بسم‌الله الرحمن الرحیم انّا لله و انّا الیه راجعون با دریغ...

آمریکا برجام را نقض کرد؛ ثابت شد که رهبر ایران درست می‌گوید


30a30.ir : خبرگزاری روسی اسپوتنیک (Sputnik) در یادداشتی با اشاره به تمدید تحریم‌های ضدایرانی دولت آمریکا همزمان با دوره انتقال قدرت در ایالات متحده نو...

عزیمت بیش از دو میلیون ایرانی به کربلا/ زائران بازگشت خود را مدیریت کنند


30a30.ir : به نقل از سازمان حج و زیارت، اوحدی جمعه شب درخصوص وضعیت مرزهای کشور با توجه به سفر زائران اربعین گفت: به همراه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هف...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   
No articles match criteria.

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
گمانه زنی در مورد تغییرات مدیران خودرو سازی ها
سرپرست دانشگاه آزاد معارفه شد/ میرزاده حضور نیافت
امروز؛ برگزاری جلسه دادگاه رضا ضراب
ورود هیات ایرانی به مذاکرات صلح سوریه در آستانه
چرا صلاحیت احمدی نژاد احراز نشد؟
مناظره زنده شد
پیشنهاد رئیس جمهور وسیع‌ترین کشور مسلمان ... ممنوعیت نقاب و ریش بلند!
«اخبار بد» برای عربستان و امارات
شهادت جوان فلسطینی هنگام رانندگی
انفجاری قوی پایتخت یونان را لرزاند
اصلاحات اردوغان رأی آورد/ هوادارانش به خیابان ریختند
واکنش اتحادیه اروپا به موفقیت اردوغان در همه پرسی
داعش بار دیگر با گاز سمی به غرب موصل حمله کرد
"عفت مرعشی" و "فاطمه هاشمی رفسنجانی" به انگلیس رفتند
توطئه جدید علیه تهران/ هواپیماهای ایران در تیررس قرار گرفتند
خسارات ناشی از سیل به روستاهای جبل و باراندوز- ارومیه | تصاویر
اظهارات جدید احمدی نژاد درباره انتخابات: شرایط تغییر کرده!
حاشیه‌های آخرین روز ثبت‌نام انتخابات‌ریاست‌جمهوری
حاجی بابایی: با شعار "دولت کار آمد و مردمی" وارد عرصه انتخابات شده ام
9 کشته در پی وقوع سیل در 4 استان
جزییات درگذشت عارف لرستانی
روز سخت مهاجران در دریای مدیترانه
پایان پریشانی نرگس
اعدام فجیع چهار کرد به دست داعش در شهر رقه

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران