:: پرمخاطب ها  
No articles match criteria.

:: ویژه ها  
No articles match criteria.

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 300 تعداد امتیازدهی:  2   (Article Rating)


ظریف: برخی از كشورهای منطقه افراط گرایی را تشویق می كنند

وزیر امور خارجه با اشاره به فرصت های متعدد برای گسترش همكاری های ایران و تركمنستان در زمینه مبارزه با افراط گرایی و خشونت و مقابله با خطر تروریسم گفت: متأسفانه برخی از كشورها در منطقه با تشویق افراط گرایی، زمینه تشدید فرقه گرایی را دامن می زنند.

30a30.ir : محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه امروز -شنبه- در دیدار رشید مراد اف معاون رئیس كابینه وزرا و وزیر خارجه تركمنستان این مطلب را مطرح كرد.
وی افزود: ما فرصت های خوبی برای رایزنی فیمابین دو كشور برای ارتقای همكاری های خود در مبارزه با خشونت و افراط گرایی، تروریسم و مبارزه با مواد مخدر داریم.

محمد جواد ظریف با اشاره به چشم انداز روابط دو كشور گفت : رهبران دو كشور علاقه زیادی به گسترش مستمر مناسبات دو كشور دارند و رایزنی های مقامات عالیه دو كشور، ظرفیت های جدید را برای توسعه فراهم كرده است .

وزیر امور خارجه ادامه داد: ما خرسندیم كه در اولین فرصت، دعوت جنابعالی برای سفر به عشق آباد را استجابت گوییم و در سفر اخیر رؤسای جمهوری دو كشور 27 سند یادداشت تفاهم برای افزایش همكاری های دو كشور امضا شد كه نشان دهنده عزم جدی طرفین بر گسترش همه جانبه در روابط است .

ظریف افزود : هدف دو كشور ارتقای سطح همكاری ها به تراز تجاری ایده آل است و از جمله این همكاری ها اجرای خط مواصلاتی ریلی اینچه برون و نهایتاً اتصال به طرح توسعه چابهار كه می تواند ظرفیت های مواصلاتی و ترانزیتی دو كشور را به چندین برابر افزایش دهند .

وی با تشریح فراهم ساختن تسهیلات روادید برای تبادل مردمی گفت : ما آمادگی داریم تبادل مردمی و تجار بین دو كشور را با اعطای روادیدهای سریعتر، فراهم سازیم و رایزنی مستمر مسئولان گمرك دو كشور می تواند راه های تبادل كالا و افراد را تقویت كند و همچنین راه های مقابله با ورود و خروج مواد مخدر را تقویت بخشند .

وزیر امور خارجه از جمله زمینه های همكاری فیمابین را در حوزه آبی دانست و گفت: ما در حوزه آبی از جمله سد دوستی نیاز به پیشبرد اهداف مشترك دو كشور داریم .

ظریف با اشاره به دیدگاه های رؤسای جمهوری دو كشور برای ارتقای سطح تبادل كالا به كالا گفت: سطح همكاری ها در بخش تبادل كالا به كالا و همكاری های ترانزیتی در حوزه انرژی را در سطح منطقه می توانیم در قالب ساختار پنجره واحد در مبادی ورودی افزایش دهیم .
در این دیدار دو طرف راه های گسترش مناسبات دوجانبه و مسائل منطقه ای را نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.


** به دنبال ارتقای كیفیت روابط با ایران هستیم
رشید مراد اف معاون رئیس كابینه وزرا و وزیر امور خارجه تركمنستان نیز در این دیدار گفت : خوشبختانه روابط دیرینه ما همواره رو به گسترش است و ما عنایت خاصی برای گسترش مناسبات دو كشور داریم.

وی با دعوت از ظریف برای دیدار از تركمنستان افزود: رهبران دو كشور اراده زیادی برای پیشرفت مناسبات دو كشور دارند .

معاون رئیس كابینه وزرا و وزیر امور خارجه تركمنستان با اشاره به اسناد فراوانی كه بین دو كشور در سفر ریاست جمهوری ایران به تركمنستان به امضا رسید ، گفت: هدف ما امضای اسناد به طور كمی نیست، بلكه كیفیت بخشیدن به مناسبات دو كشور هدف اصلی مقامات تركمنی می باشد .

رشید مراد اف اهمیت رایزنی های رؤسای جمهوری دو كشور بطور مستمر را خاطرنشان كرد و گفت : دیدارهای رؤسای جمهوری دو كشور همواره از خاصیت جهش دهنده به مناسبات فیمابین برخوردار بوده است .

معاون رئیس كابینه وزرا و وزیر امور خارجه تركمنستان با اشاره به همكاری های منطقه ای ایران با تركمنستان افزود: همكاری های سه كشور ایران ، تركمنستان و افغانستان در زمینه آب و برق می توانند زمینه ساز پیشرفت منطقه ای را فراهم سازند و پیشنهاد تشكیل كار گروه كارشناسی برای مسائل مربوط به آب بین سه كشور را ارائه كرد.

مراد اف با تشریح اسناد و ساز و كارهای خوبی كه تا كنون در مبارزه با مواد مخدر بین دوكشوربه امضاء رسیده خواستار رایزنی های بیشتر مقامات مرزبانی و انتظامی دو كشور برای تحقق عملی نسبت به مبارزه با این پدیده شوم شد.

عضو كابینه تركمنستان با تشریح اهداف خط ریلی جمهوری اسلامی ایران، تركمنستان، قزاقستان و خلیج فارس برای انتقال كالا از چین به خلیج فارس گفت: این خط ریلی 18 روز زمان انتقال كالا را نسبت به مسیرهای دیگر كاهش داده كه زمان و هزینه حمل و نقل را كاهش فزاینده داده است ، ما امیدواریم این كریدور را هر روز نسبت به قبل، شكوفا تر سازیم و در این مسیر همكاری های چند جانبه افزایش یابد.

 

 

*ایرنا

کد خبر:  1557262
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار و رویداد ها
Tags: ایران, خلیج فارس, چین , قزاقستان , محمدجواد ظریف, ظریف , وزیر خارجه ایران , مواد مخدر, تركمنستان, زیر خارجه تركمنستان, مراد اف, رشید مراد اف
22222

مطالب مرتبط :

مناظره زنده شد


 کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، از تصویب پخش زنده مناظرات خبر داد.       با تصویب کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهور...

پیشنهاد رئیس جمهور وسیع‌ترین کشور مسلمان ... ممنوعیت نقاب و ریش بلند!


 نور سلطان نظر بایف رییس جمهور قزاقستان پیشنهاد کرد که گذاشتن ریش برای جوانان و پوشیدن نقاب برای دختران در این کشور ممنوع شود.   به گزارش ...

توطئه جدید علیه تهران/ هواپیماهای ایران در تیررس قرار گرفتند


 "با توجه به حمایت مستقیم ماهان از سپاه که در نبردهای نیابتی منطقه حضور دارد، این شرکت را می‌‌توان با تحریم‌ مجبور به تعطیل شدن کرد، اقدامی‌که شا...

تردد بدون محدودیت خودروهای پلاک ایران در عراق


 بر اساس توافقات بین دو کشور ایران و عراق، این روزها در شهر کربلا و دیگر شهرهای مذهبی عراق خودروهایی با پلاک جمهوری اسلامی ایران در حال تردد هستن...

کارخانه اسلحه‌سازی ایران بیخ گوش اسرائیل?!


 ایران در لبنان کارخانه اسلحه‌سازی تاسیس کرده است. ظاهرا در این کارخانه انواع سلاح ‌از جمله موشک با برد بالاتر از ۵۰۰ کیلومتر و نیز پهپادهای انفج...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   
No articles match criteria.

       کمينهریاضی اول ابتدایی


آخرین اخبار  
گمانه زنی در مورد تغییرات مدیران خودرو سازی ها
سرپرست دانشگاه آزاد معارفه شد/ میرزاده حضور نیافت
امروز؛ برگزاری جلسه دادگاه رضا ضراب
ورود هیات ایرانی به مذاکرات صلح سوریه در آستانه
چرا صلاحیت احمدی نژاد احراز نشد؟
مناظره زنده شد
پیشنهاد رئیس جمهور وسیع‌ترین کشور مسلمان ... ممنوعیت نقاب و ریش بلند!
«اخبار بد» برای عربستان و امارات
شهادت جوان فلسطینی هنگام رانندگی
انفجاری قوی پایتخت یونان را لرزاند
اصلاحات اردوغان رأی آورد/ هوادارانش به خیابان ریختند
واکنش اتحادیه اروپا به موفقیت اردوغان در همه پرسی
داعش بار دیگر با گاز سمی به غرب موصل حمله کرد
"عفت مرعشی" و "فاطمه هاشمی رفسنجانی" به انگلیس رفتند
توطئه جدید علیه تهران/ هواپیماهای ایران در تیررس قرار گرفتند
خسارات ناشی از سیل به روستاهای جبل و باراندوز- ارومیه | تصاویر
اظهارات جدید احمدی نژاد درباره انتخابات: شرایط تغییر کرده!
حاشیه‌های آخرین روز ثبت‌نام انتخابات‌ریاست‌جمهوری
حاجی بابایی: با شعار "دولت کار آمد و مردمی" وارد عرصه انتخابات شده ام
9 کشته در پی وقوع سیل در 4 استان
جزییات درگذشت عارف لرستانی
روز سخت مهاجران در دریای مدیترانه
پایان پریشانی نرگس
اعدام فجیع چهار کرد به دست داعش در شهر رقه
ترامپ: مسکو و واشنگتن با هم کنار نمی آیند

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران