ممبر کانال تلگرام
ارسال پیامک
 
  
 درآمد و اشتغال پایدار از اینترنت  پنل رایگان تبلیغات و ارسال انبوه تلگرام و وایبر

 


:: پرمخاطب ها  

:: ویژه  
No articles match criteria.

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 115 تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating)


جهانگیری : پیام انتخابات اعتدال، عقلانیت، پیشرفت و بازگشت به قانون است

معاون اول رییس جمهوری، دولت و مجلس را دو قوه مستقل و دو بازوی توانای نظام توصیف كرد و گفت: پیام انتخابات، اعتدال، عقلانیت، پیشرفت، بازگشت به قانون، مبارزه با مفاسد و اعتلای سطح زندگی و معیشت مردم است.

3a030.ir : اسحاق جهانگیری در همایش فرایند «قانون گذاری –الزامات و راهكارها» در جمع منتخبان مجلس دهم كه در سالن مجلس قدیم در حال برگزاری است، افزود: وظیفه دولت این بود كه زمینه حضور و اعمال رای همه شهروندان در سراسر كشور و در دورترین نقاط را فراهم كند.

وی تاكید كرد: از این پس دولت و مجلس به عنوان دو قوه مستقل و دو بازوی توانای نظام با هم نظری و هم سویی در انتخابات 92 و 94 وظیفه سنگین تری دارند وآن پاسخگویی به مطالبات ملت است.
جهانگیری با بیان اینكه دولت در سال 92 در شرایط بسیار دشواری كار خود را آغاز كرد، افزود: دولت سعی كرده طی این سال ها شرایط ، مسائل و مشكلات بوجود آمده در عرصه های بین المللی و داخلی را حل كند.

وی گفت: در عرصه بین المللی با انتخاب تیمی حرفه ای و هدایت رهبر معظم انقلاب و حمایت مجلس شورای اسلامی بخصوص شخص آقای لاریجانی كه در مقطعی خاص با گذشت از خود، برجام را عملی كردند؛ یكی از پیچیده ترین مذاكرات جهانی را به نتیجه رساندیم و تحریم های ظالمانه را برچیدیم.

معاون اول رییس جمهوری تصریح كرد: اینكه در شرایط پسا تحریم و اجرای برجام هستیم، اهمیت دوره دهم اگر بیشتر از دوره نهم نباشد، كمتر نیست. دولت و مجلس نیازمند همراهی و همكاری هر چه فشرده تر برای حل مسائل منطقه ای، داخلی و جهانی هستند.

جهانگیری ادامه داد: شرایطی در منطقه حاكم است كه باید با هوشمندی و درایت با آن برخودر كرده و آن را اجرایی كنیم و مسائل داخلی را هم با منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و همراهی مجلس برطرف كنیم.

وی با اشاره به دیدار چندی پیش خصوصی خود با رهبر معظم انقلاب گفت: ایشان اقتصاد را همواره موضوع اول كشور می دانند و در جلسه ای فرموند كه باید مشكلات اقتصادی حل شود.

معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: پس از ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی، برخی در خارج از دولت سعی می كردند كه اجرای آن را به دست بگیرند اما رهبر معظم انقلاب صریحا فرمودند كه اجرای آن بر عهده دولت و فرماندهی آن بر دوش معاون اول رییس جمهوری است.

جهانگیری یكی از اقدامات دولت در سال های گذشته را ایجاد ثبات در بازار معرفی كرد و گفت: بازگشت ثبات به بازار، بزرگترین دستاورد دولت بود و ما توانستیم تورم را از 40 درصد در سال 92 به 11 درصد در ماه های اخیر و تورم نقطه ای را در ماه گذشته به 8.9 درصد برسانیم كه پیش بینی ها گویای آن است كه تورم نقطه ای در 6 ماهه اول امسال به 6 درصد برسد.

وی افزود: از ركود خارج شدیم اما به دنبال افزایش رونق تولید هستیم و توانستیم طی این سال ها طرح تحول سلامت را اجرایی كنیم تا بار زیادی را از دوش مردم برداریم.

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینكه مردم و رهبری در سال 95 انتظارات زیادی از دولت دارند، تصریح كرد: دولت برنامه های دقیقی برای اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی تدوین كرده كه بتواند در اهداف كمی و كیفی آن را اجرایی كند.

جهانگیری ادامه داد: برخی اظهار نظرها كه امروز انجام می شود متاسفانه ربطی به اقتصاد مقاومتی و 24 بند ابلاغی مقام معظم رهبری ندارد و ما توانستیم مجموعه ای از سیاست های اقتصادی كلان در زمینه اقتصاد مقاومتی را مورد اتفاق تمامی صاحب نظران است، تهیه كنیم و مسئول اجرای این سیاست ها دولت است.

وی با بیان اینكه امسال مهمترین موضوع كشور به حركت در آوردن تولید داخلی كشور است، گفت: اگر بتوانیم رشد اقتصادی بالای 5 درصد داشته باشیم، می گوییم اقتصاد رشد كرده و باید سال های بعد نیز از این رشد مواظبت كنیم تا در بخش های مختلف نیز رشد اقتصادی ادامه یابد. پیش بینی می شود با برداشته شدن تحریم ها رشد فروش نفت افزایش پیدا كند.

معاون اول رییس جمهوری تصریح كرد: دولت پس از توافق هسته ای خود را آماده كرده بود كه در روز اجرای برجام، فروش نفت را افزایش دهد به همین دلیل توانستیم تولید خود را به 2 میلیون بشكه در روز برسانیم.

جهانگیری مهمترین محدودیت دولت را منابع مالی عنوان كرد و گفت: برای برطرف كردن آن باید بخش خصوصی را باور كنیم و متاسفانه به دلایل اقدامات قبلی، امروز اعتماد بخش خصوصی كم شده است.
وی بدهی دولت را در حال حاضر و بر اساس گزارش وزیر امور اقتصادی و دارایی بالغ بر 380 هزار میلیارد تومان اعلام كرد.

معاون اول رییس جمهوری تصریح كرد: نظام بانكی كشور با چالش های بزرگی روبروست و این كه گفته می شود بعد از برجام با بانك های اروپایی كار كنیم، متاسفانه می بینیم كه بانك های ما استانداردهای كافی برای كار با بانك های خارجی را ندارند.

جهانگیری همچنین معوقات بانكی در كشور را 90 هزار میلیارد تومان اعلام كرد و گفت: بخشی از این معوقات به عنوان سپرده در بانك مركزی قرار می گیرد.

وی با انتقاد از افزایش سود بانكی اظهار داشت: افزایش ناسالمی در سود بانكی رخ داده و جنگ زرگری در افزایش سود بین بانك ها وجود دارد.

معاون اول رییس جمهوری یادآور شد: در حال حاضر تورم به زیر 11 درصد رسیده اما بانك ها سود خود را كاهش نمی دهند. اگر می خواهیم كه تولید آغاز شود باید سود بانكی را كاهش دهیم.

جهانگیری با تاكید بر اینكه اگر بخواهیم اقتصاد كشور به حركت درآید باید مشكلات بانك ها حل شود و سود بانك ها را كاهش دهیم، خاطرنشان كرد: پیش بینی می شود بتوانیم با رفت و آمدهایی كه سپرده گذاران خارجی به ایران دارند، منابع خوب خارجی جذب كنیم.

وی تصریح كرد: اینكه دولت در آمدهای خود را وصول می كند تا بتواند خود را اداره كند، حقیقتی تلخ است به دلیل اینكه حجم دولت بزرگ شده و هر روز بر دامنه مخارج دولت افزوده می شود.

معاون رییس جمهوری تصریح كرد: باید دولت و مجلس درباره بزرگ شدن و حجیم شدن دولت تصمیمی بگیرند تا بتوانیم این مشكل را حل كنیم.

جهانگیری گفت: طرح های نیمه تمام حدود 500 تا 600 هزار میلیارد تومان لازم دارند و اگر بتوانیم حتی به قیمت صفر طرح هایمان را واگذار كنیم كار بسیار خوبی است.

**تهیه 200 میلیارد دلار طرح در وزارت نفت
جهانگیری ادامه داد: باید در بخش گاز، نفت و پتروشیمی به‌خصوص در میادین مشترك سرمایه‌داری كنیم. به طور مثال قطری‌ها در سال 92 یك و نیم میلیارد بشكه بیشتر از ما از میدان مشترك برداشت كرده‌اند كه اگر بخواهیم آن را ضرب در دلار كنیم، ده‌ها میلیارد دلار می‌شود.

وی گفت: وزارت نفت 200 میلیارد دلار طرح تهیه كرده و وقتی می‌توان در آن حضور یافت كه مجلس و دولت با هم همراه باشند.

معاون اول رییس جمهوری، بازارهای صادرات ایران را آمریكا و شمال اروپا ندانست و گفت: این كشورهای منطقه هستند كه بازار هدف ما بوده و باید درباره صادرات كالا فكری شود.

جهانگیری خواستار یكسان‌سازی نرخ ارز شد و افزود: ما در ابتدای دولت، سه نرخ ارز داشتیم اما امروز دو نرخی هستیم و باید ارز را تك‌نرخی كنیم. بانك مركزی باید بر منابع ارزی تسلط داشته باشد و برخی رسانه‌ها ذخایر ارزی را حدود 100 هزار میلیارد دلار برآورد می‌كنند كه در این زمینه باید شفاف‌سازی صورت گیرد.

وی ادامه داد: ما درباره رسیدگی برنامه ششم در مجلس نهم موافق نیستیم و مصوبات كمیسیون تلفیق را قبول نداریم. بیش از این مجلس تصویب كرد كه برنامه پنجم توسعه یك سال دیگر تمدید شود و این زمان خوبی برای دولت است تا بتوانیم با همراهی مجلس جدید برنامه ششم توسعه را تدوین كنیم.

**ارسال لایحه سهام عدالت به مجلس دهم
معاون اول رییس جمهوری درباره سهام عدالت نیز گفت: سهام مهم‌ترین شركت‌های كشور به‌عنوان سهام عدالت در اختیار مردم قرار دارد، بدون آن كه مشخص شود سرمایه‌گذاری چگونه در این شركت‌ها صورت می‌پذیرد و یا تقسیم سود چگونه باید باشد.

جهانگیری اضافه كرد: درباره سهام عدالت كار دقیقی انجام شده و پس از تشكیل مجلس دهم لایحه بررسی سهام عدالت به مجلس تقدیم می‌شود.

وی تاكید كرد: مسایل اقتصادی را می‌توان با همدلی مجلس دهم و دولت مرتفع كرد و مشكلات زیادی را از پیش‌روی دولت برداشت.

جهانگیری در ابتدای این جلسه نیز از لاریجانی برای برگزاری این همایش تشكر كرد و گفت: از رییس مجلس تشكر می‌كنم كه بانی خیر شده‌اند و به من هم این فرصت را دادند تا از منظر دولت توضیحاتی را به نمایندگان منتخب ارائه دهم.

وی ادامه داد: دولت این توفیق را یافت كه با برگزاری انتخاباتی سالم، خواست مردم تحقق یابد و باید از مردم تشكر كنیم كه به درخواست رهبر معظم انقلاب پاسخ داده و با مشاركت خوب، دو دوره انتخابات را به خوبی انجام دادند كه این اقدام مردم، شتاب خوبی به فرآیند مردم سالاری داد و نشان داد كه مردم بر سرنوشت خود حاكم هستند و دولت نیز زمینه حضور مردم را فراهم و با حفظ رأی مردم از آن به خوبی امانتداری كرد.

 

 

*ایرنا

کد خبر:  1557257
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار مهم, اخبار و رویداد ها
Tags: اسحاق جهانگیری, انتخابات , نفت, مجلس , مقام معظم رهبری, تحریم ها, دولت, هسته ای, رهبر معظم انقلاب, جهانگیری, لاریجانی, اقتصاد مقاومتی, معاون اول رئیس جمهور, پیام انتخابات, توافق هسته ای, توافق, انتخابات مجلس دهم, پتروشیمی, مجلس دهم, برجام, اجرای برجام
22222

مطالب مرتبط :

روحانی:مجلس خبرگان برای شرایط سخت اطمینان بخش است


3a30.ir : به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در پایان مراسم افتتاحیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری...

مجلس نهم و دولت یازدهم؛ استیضاح و سیمان ریزی تا تصویب 20 دقیقه ای برجام


30a30.ir : در روزهای واپسین دولت دهم، مردم ایران که خواستار تغییر در سیاست داخلی وخارجی کشور بودند با حضور در پای صندوق های رای، فضای جدیدی را با انتخ...

رهبر معظم انقلاب اسلامی: مسئولیت مجلس خبرگان حراست دقیق و همه‌جانبه از هویت اسلامی و انقلابی نظام است


30a30.ir : به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، متن پیام حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی که صبح سه شنبه از سوی حجت الاسلام...

حکیمی پور:در انتخاب رئیس مجلس باید به سمت رای برنامه ای و لیستی حرکت کنیم


3a030.ir : احمد حکیمی پور روز درباره انتخاب رئیس مجلس شورای اسلامی و حواشی آن در این دوره افزود: با توجه به انتخابات این دوره، حساسیت انتخاب هیات رئیس...

آمریکا در کنار صدور بیانیه باید در برجام اقدام عملی نیز داشته باشد


3a030.ir : محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در نشست خبری مشترک با «موری مک‌کولی» وزیر خارجه نیوزلند با تبریک میلاد حضرت ولیعصر (عج) و اظهار خوشح...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   

       کمينه


آخرین اخبار  
جلسه رییس سازمان سینمایی با سعید سهیلی برای پیگیری قاچاق «گشت2»
بیانیه ترامپ برای آغاز ماه رمضان
تهران با موشک های خود به جنگ دولت ترامپ رفت
کره شمالی خطرناک تر می شود
خوشحال از سفر پرتعداد آمریکایی‌ها به ایران/ زمان سفر شیعیان سعودی به مشهد
چرا زن و دختر ترامپ در واتیکان مشکی پوش شدند؟!
جزییات طرح «کارورزی» برای فارغ‌ التحصیلان بیکار
روحانی:مجلس خبرگان برای شرایط سخت اطمینان بخش است
داعش، در فلوجه، جوخه‌های اعدام برپا کرد
پیامدهای پنهان کاری در رابطه زناشویی!
زنان سعودی برای چه کاری به کویت می‌روند
نواب رئیس و منشی‌های هیات رئیسه خبرگان پنجم انتخاب شدند
سخنگوی داعش: عربستان اولین شکست خورده ها خواهد بود
مجلس نهم و دولت یازدهم؛ استیضاح و سیمان ریزی تا تصویب 20 دقیقه ای برجام
مطرح شدن نامزدی ژنرال سلیمانی برای ریاست جمهوری/ پیامی به کشورهای منطقه
رئیس مجلس خبرگان با اختلاف رای مشخص شد
رهبر معظم انقلاب اسلامی: مسئولیت مجلس خبرگان حراست دقیق و همه‌جانبه از هویت اسلامی و انقلابی نظام است
داعش کودکان را برای عملیات در اروپا آموزش می‌دهد
خانم بازیگر آمریکایی در سوریه چه می کند؟ + عکس
حکیمی پور:در انتخاب رئیس مجلس باید به سمت رای برنامه ای و لیستی حرکت کنیم
وزیر خارجه نیوزیلند: نیازمند ساختار بزرگتری برای توسعه همکاری ها هستیم
آمریکا در کنار صدور بیانیه باید در برجام اقدام عملی نیز داشته باشد
آیا تحویل دختر صدام به عراق نزدیک است؟
ضیافت سیما برای رمضان
چرا زنان به شوهر خود خیانت می کنند؟

 

 

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران