ممبر کانال تلگرام
ارسال پیامک
 
  
 درآمد و اشتغال پایدار از اینترنت  پنل رایگان تبلیغات و ارسال انبوه تلگرام و وایبر

 


:: پرمخاطب ها  
No articles match criteria.

:: ویژه  
No articles match criteria.

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 82 تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating)


اولویت جدی ما تضمین اجرای صحیح برجام توسط غرب است/ لزوم مقابله هماهنگ با تروریسم

وزیر امور خارجه با بیان اینکه باید غربی‌ها را برای اجرای تعهداتشان زیر فشار بگذاریم، تاکید کرد: توان دفاعی ایران به هیچ فرد یا کشوری ارتباط نداشته و ندارد.

30a30.ir :  محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان صبح روز شنبه طی سخنانی در گردهمایی مجلس دهمی‌ها که در محل مجلس قدیم برگزار شد، اظهار داشت: به باور ما و براساس اصول قانون اساسی ایران سیاست خارجی موضوعی فراجناحی و ملی است، دید ما نسبت به الزامات سیاست خارجی و ضرورت تعامل سازنده، عزتمند و مقتدرانه براساس این اصل است که تنها باید در خدمت منافع ملی و برای پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه و جهان باشد.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه تصریح کرد: برای همین سکان‌دار سیاست خارجی شخص مقام معظم رهبری هستند و نقش برجسته ایشان در جای جای سیاست خارجی ضرورت داشتن یک سیاست فراجناحی و ملی است.

«ما هم بیش از هر چیزی ملتزم به دستورات و نظرات ایشان هستیم و ان‌شاءالله در مابقی مدتی که در این مسئولیت و در خدمت شما خواهم بود، مهم‌ترین اصل برای ما اجرای نظرات مقام معظم رهبری خواهد بود، برای پیشبرد سیاست خارجی نیاز به همدلی، هم‌فکری و همکاری بین تمام قوا داریم و در اینجا ضرورت دارد از نقش برجسته مجلس شورای اسلامی و البته ریاست محترم مجلس نهم جناب آقای لاریجانی در پیشبرد اهداف و سیاست خارجی در مجلس نهم سپاسگزاری می‌کنم.»

وی در همین زمینه خاطرنشان کرد: مجلس در کنار دولت امکان پیشبرد کار را در موضوع مهم برجام فراهم کرد، اکنون هم از شما خواهران و برادران که مسئولیت برگزیده شدن از طرف مردم را بر دوش دارید، تقاضا می‌کنیم یار و یاور دولت باشید.

وزیر امور خارجه کشورمان در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: ما هم به شما اطمینان می‌دهیم که در طول مسئولیت‌تان در تمام موضوعات سیاست خارجی مردم و نمایندگان آنان را محرم خودمان بدانیم، امروز قدرت از روش‌های مختلف قابل استفاده است و نفوذ از مسیرهای مختلف قابل به دست آوردن است و دیپلماسی عمومی یکی از ابزارهای مهم قدرت ماست، حضور مردم همانطور که برای ما قدرت آفریده، از طریق نمایندگان آنان و دیپلماسی پارلمانی می‌توانیم این قدرت را در عرصه بین‌المللی که بر اثر دموکراسی و مردم‌سالاری دینی به منصه ظهور رسیده، نشان دهیم. اولین حوزه‌ای که ما با مجلس شورای اسلامی در حوزه دیپلماسی پارلمانی می‌توانیم همکاری داشته باشیم در حوزه گروه‌های دوستی و حضور فعال مجلس محترم در صحنه‌هایی مختلف مانند بین‌المجالس اسلامی، بین‌المجالس آسیایی و جهانی همکاری کنیم، از امکانات و کارشناسان وزارت خارجه در خدمت شما خواهیم بود.

وی ادامه داد: بحث هم‌فکری و استفاده از نظرات و دیدگاه‌های نمایندگان مجلس در پیشبرد سیاست خارجی همواره از اصول اساسی ما بوده و آن را ادامه خواهیم داد، هم‌فکری ما برای ایجاد یک جبهه واحد مستحکم برای پیشبرد یک سیاست خارجی است، سیاست خارجی گرچه ممکن است محل تفاوت دیدگاه‌ها باشد ولی در برابر سیاست‌های زورمدارانه باید یکپارچه بایستیم و مقاومت کنیم و سیاست خودمان را به پیش ببریم.

ظریف همچنین تاکید کرد: زمانی که ما در صحنه‌های بین‌المللی حاضر می‌شویم باید این امکان را داشته باشیم که در حمایت یکپارچه همه بخش‌های کشور بر سیاست خارجی تکیه کنیم، باید بدانیم اگر در صحنه بین‌المللی ما نکاتی را مطرح می‌کنیم نباید آن نکات دستاویز اختلافات داخلی قرار گیرد بلکه باید با نگرشی بین‌المللی و با این نگرش که این هدف پیگیری سیاست خارجی است، مورد توجه قرار گیرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه سخنانش یادآور شد: ما در حد توانمان در خدمت شما هستیم تا توضیحات لازم را در مورد ضرورت‌ها و اقدامات سیاست خارجی فعال و مقتدر بیان کنیم.

وی ادامه داد: اولویت جدی ما در روزها و ماه‌های آینده تضمین اجرای صحیح برجام توسط کشورهای غربی است و دیگر اولویت وجود امنیت در منطقه و تضمین مقابله هماهنگ با خطر بسیار جدی افراط و تروریسم محسوب می‌شود که امروز تمام منطقه را به خود مشغول کرده است.

ظریف بر همین اساس گفت: هر روز خبرهای نگران‌کننده‌ای از گسترش افراط در منطقه به گوش می‌رسد، خبرهایی که اگر حکام منطقه به آن توجه کنند متوجه می‌شوند که بیشتر از هر کسی خود آنها در معرض خطر افراط هستند.

ظریف در ادامه سخنانش با اشاره به موضوع برجام، تاکید کرد: در بحث برجام باید چند نکته را مدنظر داشته باشیم، برجام یک ضرورت تاریخی بود که در شرایط ویژه کشور با نظر رهبر معظم انقلاب پیگیری شد و نتایج آن هم نتایجی است که طی آن در برابر 6 قدرت بزرگ جهانی و علی‌رغم 6 قطعنامه شورای امنیت شرایطی پدید آمد که هیچ فردی در دنیا نمی‌تواند بگوید ایران در برجام ضرر کرده است، اگر شما مقالاتی که در این باره نوشته شده و بحث‌هایی که در این باره مطرح می‌شود را بررسی کنید خواهید دید که یک نفر نیست که بگوید ایران متضرر شده است.

وی اضافه کرد: شرایط ویژه‌ای در کشور حاکم بود، فروش نفت کشور هر چند ماه 20 درصد کاهش پیدا می‌کرد، سرمایه‌گذاری در کشور وجود نداشت، امکان دریافت دارایی‌ها وجود نداشت، زمانی که ما ماهانه 700 میلیون دلار از طریق اجرای توافق موقت ژنو پول کشور، پول نفت را وارد می‌کردیم، تقریبا تنها پول نقدی که ارز بین‌المللی وارد خزانه کشور می‌شد، پولی بود که از طریق توافق ژنو وارد کشور می‌شد.

وی با بیان اینکه این نکات قابل فراموش کردن نیست، گفت: امروز به حمدالله در برابر ایران صف کشیدند که در ایران سرمایه‌گذاری کنند، هفته گذشته رئیس‌جمهور کره با 240 شرکت کره‌ای و 25 میلیارد دلار فاینانس به ایران آمد و قبل از او، دیگر کشورها هم به ایران آمده بودند، روس‌ها و چینی‌ها هم به ایران آمدند؛ همه این کشورها با میلیاردها دلار برنامه‌ریزی برای حضور فعال در ایران به کشورمان آمدند، در شرایطی که ما ناگزیر بودیم از فاینانس یک به یک استفاده کنیم آن هم با شرایط بسیار سخت که کمتر از پول ما به ما فاینانس می‌دادند، ولی امروز بدون محدودیت انجام می‌دهیم و تنها مذاکره ما درباره این است که آیا تضمین دولتی به این فاینانس‌ها بدهیم یا نه.

وی ادامه داد: همه ما باید غربی‌ها را در برابر تعهداتشان مسئول بدانیم و آنها را برای اجرای تعهداتشان زیر فشار بگذاریم، وظیفه بنده، دولت و بانک مرکزی و همه ما این است که بیشترین فشار را در صحنه بین‌المللی روی طرف مقابل برای تضمین اجرای تعهداتشان در برجام وارد کنیم، باید اطمینان حاصل کنیم که تعهدات به صورت کامل اجرا می‌شود، همان کاری که ما ساعت‌ها، روزها و ماه‌های گذشته در مذاکرات خصوصی آن را دنبال کردیم و به لطف خدا به بسیاری از آنها دست یافتیم.

وزیر خارجه کشورمان همچنین یادآور شد: یقین دارم از این به بعد با حمایت شما بیشتر به اهداف‌مان دست خواهیم یافت، برای ایجاد فضای مناسب در صحنه بین‌المللی برای سرمایه‌گذاری در ایران همه ما باید توجه کنیم که دشمنان، بدخواهان و صهیونیست‌ها به دنبال القای فضای ناامن در ایران هستند و به شدت می‌خواهند سرمایه‌ گذاران را از سرمایه‌گذاری در ایران بترسانند، ما همه بدون در نظر گرفتن دیدگاه‌ها و اختلاف نظراتمان باید یک صدا اعلام کنیم که ایران امن‌ترین، بهترین و سودآورترین کشور برای سرمایه‌گذاری است.

وی اضافه کرد: اگر می‌خواهیم تمام اهداف اقتصاد مقاومتی که رهبر معظم انقلاب روی آن تاکید دارند را با قدرت اجرا کنیم، ناگزیریم که واقعیت را به جهانیان نشان دهیم و واقعیت هم این است که جمهوری اسلامی ایران امن است.

وزیر خارجه کشورمان اضافه کرد: همانطور که مقام معظم رهبری چند روز پیش در عید مبعث فرمودند، ما به دنبال جنگ با هیچ کشوری نبوده و نیستیم و با صدای بلند به دنیا اعلام می‌کنیم، ضمن اینکه توان دفاعی ما با هیچ فرد و هیچ کشوری ارتباط نداشته و ندارد؛ علی‌رغم همه دیدگاه‌هایی که در کشور وجود دارد که نشان‌دهنده مردم‌سالاری دینی است اما باید در نشان دادن واقعیات کشور به دشمن یک دل و هم‌صدا باشیم.

وی با بیان اینکه می‌خواهیم همزمان به دنیا اعلام کنیم که ایران محیط امن برای سرمایه‌گذاری است، تصریح کرد: بنابراین با اطمینان از ایفای تعهدات طرف مقابل در موضوع برجام و ضمن اینکه در این موضوع بسیار سخت‌گیر هستیم، به دنبال آن هستیم که به دنیا اعلام کنیم شرایط ایران برای سرمایه‌گذاری امن است، نکند کاری انجام دهیم که صهیونیست‌ها می‌خواهند با سرمایه‌گذاری وسیع انجام دهند.

وزیر امور خارجه کشورمان ادامه داد: موضوع دوم وضعیت منطقه و نگرانی‌های ما از امنیت منطقه است، واقعیت این است که جمهوری اسلامی ایران از زیر بار تحریم‌های شدید بین‌المللی خارج شده و به دنبال حضور فعال‌تر و موثرتر در عرصه بین‌المللی است، بسیاری از گروه‌ها و کشورهایی که به این موضوع عادت کرده بودند در سایه ایران‌هراسی، سیاست‌های غلط خودشان را پیش ببرند، تلاش خواهند کرد در برابر این واقعیت اقدام کنند و امروز به دنبال آن هستند که ایران را به عنوان خطر به دنیا معرفی نمایند.

ظریف همچنین گفت: امروز در واقع خطر افراط در منطقه ما خطری است که بیش از هر چیز واقعیت دولت‌های منطقه را تهدید کرده است و برخی از این دولت‌ها آگاهانه به جای اینکه در برابر این خطر مقابله کنند، تلاش می‌کنند این خطر که بیش از هر چیز متوجه نظام پوسیده دولتی در برخی کشورهای عربی هست را به تقابل شیعه و سنی و خطر بین ایران و برخی قدرت‌های عربی تبدیل کنند.

ظریف گفت: گروهی از یک طرف به خاطر نگرانی از نقش قدرتمند ایران و از طرفی دیگر برای منتقل کردن فشاری که بیش از هر چیز قدرت‌های منطقه را در معرض خطر خودش قرار داده، به دنبال آن هستند که این هدف را به سمت شیعه و سنی منتقل کنند.

وزیر خارجه همچنین گفت: وظیفه ما در جمهوری اسلامی ایران این است که مانع شکل‌گیری این صورت جدید از ایران‌هراسی و شیعه هراسی در منطقه شویم و همزمان حضور قدرتمند ما در این منطقه اولین پیش‌نیاز رسیدن به چنین هدفی است.

وزیر خارجه کشورمان همچنین یادآور شد: علاوه بر این، دیپلماسی فعال منطقه‌ای ما برای ایجاد امنیت، آرامش و ثبات در منطقه ضمن افشا کردن سیاست‌های بسیار خطرناک برخی از حکام منطقه به ویژه رژیم سعودی برای یک مقابله هماهنگ با خطر افراط‌گرایی که خطری برای کل منطقه است اقدام کنیم، حقیقت دیگری است که ما باید با جدیت و با آینده‌نگری و درک واقعیات در منطقه انجام دهیم و در این امر بسیار دقیق که بیش از موضوع هسته‌ای با امنیت ملی این مردم ارتباط دارد، دقت به خرج دهیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم  مجلس آینده مجلسی باشد که با همکاری و هماهنگی برای پیشبرد اهداف انقلاب و مقام معظم رهبری، نقش سازنده‌ای را ایفا کند.

 

 

*فارس

کد خبر:  1557254
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار مهم, اخبار و رویداد ها
Tags: ایران, نفت, مجلس , مجلس شورای اسلامی, مقام معظم رهبری, قانون اساسی, هسته ای, رهبر معظم انقلاب, محمدجواد ظریف, ظریف , اقتصاد مقاومتی, وزیر خارجه ایران , تحریم‌ ها, مجلس دهم, Iran , ایران هراسی, صهیونیست‌, شیعه هراسی, برجام, اجرای برجام, گردهمایی مجلس دهمی ها
22222

مطالب مرتبط :

روحانی:مجلس خبرگان برای شرایط سخت اطمینان بخش است


3a30.ir : به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در پایان مراسم افتتاحیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری...

مجلس نهم و دولت یازدهم؛ استیضاح و سیمان ریزی تا تصویب 20 دقیقه ای برجام


30a30.ir : در روزهای واپسین دولت دهم، مردم ایران که خواستار تغییر در سیاست داخلی وخارجی کشور بودند با حضور در پای صندوق های رای، فضای جدیدی را با انتخ...

مطرح شدن نامزدی ژنرال سلیمانی برای ریاست جمهوری/ پیامی به کشورهای منطقه


30a30.ir : روزنامه «العرب» طی ادعایی در سرمقاله امروز خود به قلم «سالم الکتبی» تحلیلگر اماراتی نوشت: «ژنرال "قاسم سلیمانی" روابط مستحکمی با رهبر عالی ...

رهبر معظم انقلاب اسلامی: مسئولیت مجلس خبرگان حراست دقیق و همه‌جانبه از هویت اسلامی و انقلابی نظام است


30a30.ir : به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، متن پیام حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی که صبح سه شنبه از سوی حجت الاسلام...

حکیمی پور:در انتخاب رئیس مجلس باید به سمت رای برنامه ای و لیستی حرکت کنیم


3a030.ir : احمد حکیمی پور روز درباره انتخاب رئیس مجلس شورای اسلامی و حواشی آن در این دوره افزود: با توجه به انتخابات این دوره، حساسیت انتخاب هیات رئیس...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   
No articles match criteria.

       کمينه


آخرین اخبار  
روحانی:مجلس خبرگان برای شرایط سخت اطمینان بخش است
داعش، در فلوجه، جوخه‌های اعدام برپا کرد
پیامدهای پنهان کاری در رابطه زناشویی!
زنان سعودی برای چه کاری به کویت می‌روند
نواب رئیس و منشی‌های هیات رئیسه خبرگان پنجم انتخاب شدند
سخنگوی داعش: عربستان اولین شکست خورده ها خواهد بود
مجلس نهم و دولت یازدهم؛ استیضاح و سیمان ریزی تا تصویب 20 دقیقه ای برجام
مطرح شدن نامزدی ژنرال سلیمانی برای ریاست جمهوری/ پیامی به کشورهای منطقه
رئیس مجلس خبرگان با اختلاف رای مشخص شد
رهبر معظم انقلاب اسلامی: مسئولیت مجلس خبرگان حراست دقیق و همه‌جانبه از هویت اسلامی و انقلابی نظام است
داعش کودکان را برای عملیات در اروپا آموزش می‌دهد
خانم بازیگر آمریکایی در سوریه چه می کند؟ + عکس
حکیمی پور:در انتخاب رئیس مجلس باید به سمت رای برنامه ای و لیستی حرکت کنیم
وزیر خارجه نیوزیلند: نیازمند ساختار بزرگتری برای توسعه همکاری ها هستیم
آمریکا در کنار صدور بیانیه باید در برجام اقدام عملی نیز داشته باشد
آیا تحویل دختر صدام به عراق نزدیک است؟
ضیافت سیما برای رمضان
چرا زنان به شوهر خود خیانت می کنند؟
آموزش نظامی کشنده برای سربازان زن و مرد آمریکایی + عکس
کبد چرب دارید؟ پوست این میوه داروی شماست!
بزرگترین پیروزی روحانی در آستانه تبدیل شدن به یک مسئولیت سنگین است
پخش اعلامیه‌ای بی‌سابقه در پایتخت داعش
ظریف :خشونت و تندروی هیچ جایی در فرهنگ ایران ندارد
ایران بجای روسیه باید با ترکیه متحد شود/ آمریکا و روسیه بدنبال تشکیل حکومت فدرالی در سوریه
آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان از داد و ستد با ایران حمایت کردند

 

 

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران