:: پرمخاطب ها  

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 441 تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating)


رییس جمهوری: توسعه امید در نسل جوان یكی از آثار مهم برجام است/ خطر اسلام انقلابی در برابر انقلاب اسلامی

رییس جمهوری یكی از آثار مهم برجام را توسعه امید در نسل جوان ایران دانست و گفت: اگر این امید افزایش یافت می توانیم بر مشكلات غلبه كنیم.

30a30.ir : حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در دیدار جمعی از معلمان كشور كه به مناسبت گرامیداشت هفته معلم در سالن اجلاس سران برگزار شد، افزود: بسیار خرسند و خوشحالم كه امروز در جمع معلمان كه بزرگ ترین مسوولیت فرهنگی و اجتماعی نسبت به نسل جوان و نوجوان كشور و سازندگان آینده دارند، حضور یافته ام.

روحانی افزود: شهید مطهری به حق معلم واقعی كشور بود و امروز با كتاب ها، مقالات و نوارهایی كه از ایشان به جا مانده به تعلیم و تربیت نسل حاضر ادامه می دهد.
وی یادآور شد: شهید مطهری به حق یك سرمایه بزرگ برای كشور بود و امروز نیز آثار او یك سرمایه بزرگ است. او به حق یك فقیه بود، به معنای آن كه به اعماق فرهنگ اسلامی دست یافته بود و دانش عمیقی به فرهنگ وسیع اسلام داشت.

رییس جمهوری گفت: شهید مطهری به حق یك متفكر بود و در كمتر مساله ای می بینید كه او در مقالات، كتاب ها و سخنرانی وارد شود و نظریه ویژه خود را ارائه نكند. او كاملا به زمان آشنا بود و جامعه و نسل جوان را می شناخت و جهان را به خوبی مطالعه كرده بود و این مهم است.

**معلمی می خواهیم كه مصلحت جامعه را بر منافع زودگذر ترجیح دهد
روحانی ادامه داد: معلمان باید همیشه شرایط فردا را ببینند چون افرادی را تربیت می كنند كه برای 15 یا 20 سال و یا سال های بیشتر قرار است مسوولیت مهم اجتماعی را بر دوش بگیرند.

وی با بیان این كه شهید مطهری به حق شجاع بود اظهارداشت: ما معلم آزاده و شجاع كه مصلحت جامعه و نسل جوان و مصلحت كشور را بر منافع زودگذر چند روزه ترجیح دهد، می خواهیم.
رییس جمهوری یادآور شد: شهید مطهری آنچه كه فكر می كرد لازم است تا برای جامعه بگوید، گفت و در این زمینه زجرها كشید. شهید مطهری از فشارهایی كه از بخش های مختلف جامعه دیروز به او می شد، خم به ابرو نمی آورد.

روحانی اظهار داشت: وقتی دانش عمیق، شناخت روزگار جهان، متفكر بودن، اندیشمند بودن، شهامت و شجاعت توام شدند، آن وقت یك معلم نمونه چون شهید علامه مطهری ساخته می شود.
وی یادآور شد: همین امروز هم كه كتاب های شهید مطهری را ورق بزنیم برای مشكلات امروز نیز كتاب های او سخن می گوید. بی جهت نبود كه امام راحل او را خلاصه و عصاره زندگی خود می دانست و من شاهد بودم كه امام (ره) چه قدر به شهید مطهری به عنوان یكی از بهترین شاگردانش احترام می گذاشت.

**خطر اسلام انقلابی در برابر انقلاب اسلامی
رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه به جمله شهید مطهری درباره انقلاب اسلامی و اسلام انقلابی اشاره كرد و گفت: او در مقالاتش پیرامون انقلاب اسلامی به این خطر بزرگ اشاره می كند و می گوید ما «انقلاب اسلامی» داریم نه «اسلام انقلابی».

روحانی افزود: انقلاب اسلامی به معنای آن است كه در جامعه تحرك بزرگ و انقلابی را در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی به پا كنیم كه هدف آن اسلام و ارزش های اسلامی باشد اما اسلام انقلابی به معنای آن است كه ما اصل را به انقلاب و مبارزه اختصاص می دهیم و بخشی از اسلام را قبول داریم كه ما را به جهاد و مبارزه دعوت كند.

وی ادامه داد: یكی از مشكلات ما قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در برابر برخی از گروهك ها و حتی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در برابر برخی از آن ها این بود كه انقلاب اسلامی را نپذیرفته بودند، اسلام انقلابی را قبول داشتند و می گفتند آنجایی كه جهاد و مبارزه است آنجا ما اسلام را قبول داریم.
رییس جمهوری اضافه كرد: به تعبیر شهید مطهری، اسلام احكام بی شماری دارد كه یكی از آن جهاد و مبارزه است و اگر ما انقلاب را می خواهیم به خاطر تحقق ارزش های اسلام است و اگر مبارزه را دنبال می كنیم برای استقرار اهداف نظام اسلامی، فرهنگ اسلام و اجرای قرآن و سیره پیامبر(ص) و ائمه خدا است.

روحانی افزود: همین امروز ما این مشكل را داریم و باید كتاب شهید مطهری را بازخوانی كنیم و معلمان ما باید برای جوانان تشریح كنند كه ما انقلاب اسلامی داریم و در پی اسلام انقلابی نیستیم.
وی با بیان این كه «همان هایی كه معتقد به اسلام انقلابی بودند، قاتل معلم بزرگوار بودند و همان گروهك ها بودند كه وی را به شهادت رساندند»، ادامه داد: شهید مطهری درد را به خوبی می شناخت و مرهم دردها و زخم ها را نیز به خوبی می دانست، هر كجا مشكلی می دید با شهامت و قدرت به پا می خاست.

رییس جمهوری یادآور شد: در جلسات جامعه روحانیت در اوایل سال 1355 و اوایل 1356 ایشان به همراه شهید بهشتی از بزرگان آن جمع بودند كه شهید مطهری همه جا در همه مسائل انقلاب با صراحت نظراتش را تبیین و بیان می كرد.

**كتاب های شهید مطهری سرمایه بزرگ برای عدم انحراف نسل جوان
رییس‌جمهوری گفت: ما امروز نیازمند تشریح ابعاد فرهنگ اسلامی و ابعاد انقلاب اسلامی هستیم و كتاب‌ها و آثار شهید مطهری به‌عنوان بزرگ‌ترین مرجع برای مراجعه به افكار و اندیشه او برای فهم اسلام و راه صحیح انقلاب اسلامی است.

روحانی افزود: مطهری یك سرمایه بزرگ برای جامعه دیروز، امروز و فردای ما خواهد بود و ما از این سرمایه به‌عنوان سرمایه بزرگ برای عدم انحراف نسل جوان انقلابی، عاشق كشور و فداكار برای پیشرفت كشور باید استفاده كنیم.
وی ادامه داد: اگر ما توسعه، پیشرفت و تحول در كشور را می‌خواهیم، منشاء و بزرگ‌ترین عامل آن معلمان سراسر كشور هستند.

رییس‌شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این كه معلم به معنای عام كلمه كسی است كه در زندگی چیزی به ما می‌آموزد، اضافه كرد: شاید مادر و پدر اولین و بزرگ‌ترین معلمان همه ما هستند و سپس در مدرسه و دانشگاه، معلمان هستند. در جامعه نیز بزرگان، فرهیختگان، صاحبنظران، صاحبان بیان و صاحبان قلم، معلمان جامعه هستند؛ به واقع هر كس به ما می‌آموزد، معلم ما است.

روحانی اضافه كرد: اما معلم به اصطلاح امروزی به مفهوم مربیان و معلمان هم آموزش و هم پرورش در سطح ابتدایی، متوسطه و پیش‌دبستانی است كه بار سنگینی را بر دوش دارند.
وی ادامه داد: معلمی شغلی نیست كه بخواهیم با حقوق، مزایا و فوق‌العاده كار او را پاس بداریم و جبران كنیم، معلمی عشق است و اگر معلمی عاشق شغلش نباشد، نمی‌تواند برای هدف تعلیم و تربیت جامعه گام بردارد.

رییس‌جمهوری تصریح كرد: اگر می‌خواهیم كشور ما متحول شود، آمارها و شاخص‌ها به ما می‌گوید ما كجا هستیم، ما نمی‌خواهیم شعار دهیم و خودبزرگ‌بینی داشته باشیم و بگوییم ما بالاترین و برترین در عالم هستیم و البته نمی‌خواهیم خودكم‌بینی داشته باشیم، پیشرفت‌های بزرگ كشور را نباید از دید و ذهن دور داشته باشیم.

روحانی افزود: آن روز افتخار می‌كنیم كه در كشور ما هیچ بی‌سوادی نباشد و در مقایسه با سایر كشورها در این زمینه برترین باشیم.
وی ادامه داد: آن روز ما افتخار می‌كنیم كه آنهایی كه در دوره دبستان، دبیرستان و دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوند نسبت به آنهایی كه در كشورهای دیگر درس خوانده‌اند، دارای امتیاز بالاتری باشند. البته خداوند یك استعداد و هوش ذاتی بالایی را به ما ایرانی‌ها داده است و یك فرهنگ غنی گذشته داریم كه مربوط به هزاران سال است. ما اسلام را به جان و دل پذیرفته‌ایم و در تعالی فرهنگ اسلام، ایرانیان كوشش كرده‌اند.

رییس قوه مجریه گفت: ما امروز شرایط بسیار خوبی برای رشد جامعه داریم اما در عین حال باید همه توان و كوشش خود را برای توسعه كشور به كار بگیریم، این توسعه قطعا از دبستان، دبیرستان و آموزش و پرورش شروع می‌شود و هرچه در این جا سرمایه‌گذاری كنیم، حاصل آن می‌توانیم در سنین بالاتر در جامعه درو كنیم.

روحانی افزود: جای هیچ تردیدی نیست این كه سن ساخته شدن انسان در مسیر فرهنگ مطلوب چه سنینی است، در روایات ما به هفت سال اول و هفت سال دوم اهمیت فراوانی داده شده كه آغاز هفت ساله اول و همه هفت سال دوم در اختیار معلمان است و ما هر كاری بخواهیم انجام دهیم در سن نوجوانی و آغاز جوانی است.

وی ادامه داد: وقتی سبك زندگی، ذهنیت، اخلاق و رفتار انسانی شكل گرفت تغییر خیلی سخت و بسیار مشكل است، كما این كه در علم و دانش نیز بیشترین یادگیری در زمان نوجوانی و آغاز جوانی است. خیلی چیزها در دبستان و دبیرستان آموخته‌ایم كه یادمان نمی‌رود اما در دوره دانشگاه چیزهایی را یاد گرفته‌ایم كه یادمان رفته است. بعد از دوران دانشگاه كه سن بالاتر می‌رود، یادگیری هم سخت‌تر می‌شود.

**بحثی كوتاه در شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره آموزش زبان خارجی
رییس‌جمهوری به جلسه روز گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی هم اشاره كرد و گفت: در این جلسه درباره بیانات رهبر معظم انقلاب درباره زبان‌های خارجی در آموزش و پرورش بحث كوتاهی داشتیم.

روحانی افزود: یكی از سوالات ما در این جلسه این بود كه چطور در اروپا بچه‌های دبستانی و دبیرستانی حداقل به دو زبان خارجی دیگر مسلط می‌شوند،‌ در حدی كه هم می‌توانند حرف بزنند و هم می‌توانند كتاب مطالعه كنند و هم می‌توانند بنویسند.

وی ادامه داد: چرا ما در این زمینه عقب هستیم؟ چگونه باید تعلیم دهیم؟ از چه سنی باید شروع كنیم؟ چرا یك زبان خارجی تعلیم می‌دهیم؟ هرچه ما بتوانیم جوان‌هایمان را به چند زبان آشنا كنیم، یك دریچه جدید علم، دانش و فهم جهانی به روی ما باز می‌شود.

رییس‌جمهوری با بیان این كه ترجمه خیلی وقت‌ها نمی‌تواند كار زبان را انجام دهد، گفت: كسی كه به زبان عربی آشنا است، از خواندن قرآن لذت دیگری می‌برد و درك دیگری دارد.

روحانی افزود: اگر می‌خواهیم به علم جهانی دسترسی داشته باشیم، باید زبا‌ن‌های خارجی را بیاموزیم البته این كه چه زبان خارجی و چند زبان خارجی بیاموزیم، به امكانات،‌ تعداد معلمان آشنا به زبان خارجی ارتباط دارد.

وی ادامه داد: در مدرسه اگر 98 درصد دانش‌آموزان یك زبان خارجی را انتخاب كنند، برای آن دو درصد باقیمانده ما نمی‌توانیم با امكاناتی كه داریم، زبان دیگری بیاموزیم.

رییس جمهوری گفت: ما با امكاناتی كه داریم هر زبان مهم خارجی را كه به دانش آموز یاد بدهیم به نفع زندگی دانش آموز خواهد بود.

روحانی افزود: امروز در شبه قاره هند كه بیش از یك و نیم تا دو میلیارد جمعیت در آنجا زندگی می كنند به خاطر این كه این جمعیت عظیم به زبان انگلیسی مسلط هستند، ببینید در IT چه كار می كنند و چه شغل بزرگی را به دست آورده اند.

وی ادامه داد: ما زبانی را باید یاد دهیم كه در كنار آن علم راحت تر به دست آید و شغل بیشتر برای نسل جوان آینده به وجود آورد و ارتباط اقتصادی ما را با دنیا تسهیل كند البته امروز سطح روابط ما با دنیا وسیع است.

رییس جمهوری با بیان این كه آموزش و پرورش پایه های اولیه رشد و توسعه جامعه ما است، گفت: اگر دانش آموز خوب نداشتیم چه طور می توانیم در صحنه علمی، در صنعت و حل معضلات جامعه، نوجوان و جوان ما بتواند حلال مشكلات باشد.

روحانی افزود: پایه تعلیم و تربیت معلم است، این كه من در جمع امروز جوانانی را می بینم كه یا معلم و یا دانشجویی هستند كه خود را برای تعلیم و تربیت آماده می كنند، بسیار جای خوشحالی است.

وی یادآور شد: همه ما یك روز دانش آموز بودیم و من به یاد دارم كه در دوره دبستان معلمینی كه برای تدریس می آمدند برخی از آنان معلمانی بودند كه به دنبال پر كردن ساعتشان بودند و برخی نیز معلم هایی بودند كه عاشقانه از لحظه ای كه وارد كلاس می شدند با شوق و ذوق برای ادای وظیفه تلاش می كردند.

رییس جمهوری گفت: ما باید دانش آموزان را فرزندان خود بدانیم، هر معلمی باید دانش آموزان كلاس خودش را فرزندان خودش بداند و بداند اگر این ها را درست تربیت كند كل كشور در مسیر پیشرفت قرار می گیرد. راه توسعه كشور از طریق معلمان فرهیخته و عاشق است.

**برجام فرصتی برای پیشرفت و انسجام جامعه
روحانی اضافه كرد: امروز فضا برای پیشرفت كشور پس از برجام آماده شده اما از این فضا باید بهترین استفاده صورت بگیرد و معلمان باید به دانش آموزان امید بدهند چرا كه هیچ چیز برای آینده كشور ما بالاتر از امید به آینده نیست.

وی تاكید كرد: اگر خدای نكرده در امید نسل جوان ما خللی حاصل شد ما نمی توانیم به توسعه برسیم؛ برجام یكی از آثار مهم آن توسعه امید در نسل جوان جامعه بود، اگر این امید افزایش پیدا كرد ما بر مشكلات غلبه كرده و از آنان عبور می كنیم.

رییس جمهوری ادامه داد: این همه تلاش و زحمت برای این نبود كه وقتی برجام به فرجام رسید، دعوا را شروع كنیم، همه این كارها برای این بود كه فضا برای پیشرفت كشور و وحدت جامعه و انسجام جامعه آماده شود.

روحانی با تاكید بر این كه یكی از بزرگ ترین وظایف معلمان، ایجاد وحدت و انسجام ملی است، گفت: خدا نكند معلمی شاگرد خودش را دو جور ببیند و دسته بندی داشته باشد و بگوید این 10 نفر از یك خانواده ای هستند كه تفكر آنان با من همخوانی دارد و این پنج نفر از خط مقابل هستند.

وی افزود: نگاه ما به دانش آموز كاملا باید یكسان باشد و دانش آموز از هر قومیت، مذهب، تفكر سیاسی و وابسته به هر حزبی باشد باید نگاه ما به او یكسان باشد و برای تعلیم همه آنها كوشش شود. پایان سال تحصیلی ما باید امید، وحدت و اعتدال بیشتر برای جامعه باشد.

**ده ها نهاد تحت عنوان دغدغه فرهنگی از دولت پول می گیرند
رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: اگر می خواهیم فرهنگ در جامعه ما رشد كند باید سرمایه گذاری ما در آموزش وپرورش باشد، امروز ده ها نهاد در این كشور تحت عنوان دغدغه فرهنگی از دولت پول می گیرند اما ظاهرا سخنشان دغدغه برای فرهنگ جامعه است.

روحانی فرهنگ را مهم ترین مساله دانست و گفت: اگر می خواهیم فرهنگ جامعه رشد كند آن بودجه را باید در آموزش وپرورش خرج كنیم، ما نمی خواهیم در كشور تعلیمات موازی درست كنیم، بچه هایی كه در دبستان و دبیرستان هستند هر چه می خواهیم باید آنجا پول خرج كنیم چرا كه فرهنگ آنجا ساخته می شود، شما می خواهید در سن بزرگسالی این كار را انجام دهید و مدام به دولت فشار می آورید و پول از بودجه عمومی می گیرید و با تابلوها و نهادها و تشكلات مختلف این پول را از دولت می گیرید.

** آموزش وپرورش طریق حل آسیب های اجتماعی
وی افزود: اگر یك سوم یا یك پنجم این بودجه را در آموزش و پرورش هزینه كنیم، تعالی فرهنگی جوان و نوجوان ما چند برابر خواهد شد. هم در شورای عالی انقلاب فرهنگی و هم در شورای اجتماعی كشور از ابتدای دولت یازدهم مدام تكرار كرده ام و گفته ام اگر می خواهیم آسیب های اجتماعی را حل كنیم راه آن از طریق آموزش و پرورش است.

رییس قوه مجریه گفت: اگر می خواهیم آسیب های اجتماعی را حل كنیم به فكر درمان نباشیم و به فكر بهداشت باشیم و راه آن سرمایه گذاری در آموزش و پرورش است.

روحانی افزود: خداوند یك نعمت به نام كلاس درس، آموزش و پرورش و معلمان به ما داده است چرا از این ظرفیت استفاده نمی كنیم؟ چرا می خواهیم ظرفیت های موازی ایجاد كنیم كه آنها نه در آموزش و نه در پرورش تخصص دارند و فقط یك تابلوهایی را ایجاد كرده ایم و مداوم نیز به سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دولت فشار می آورید؟ به فكر اهداف بلندمان در كشور عزیزمان باشیم و بدانیم هر مقدار در آموزش و پرورش سرمایه گذاری كنیم، ضرر نخواهیم كرد.

**افزایش دو برابری اعتبارات آموزش و پرورش
وی ادامه داد: من ضمن این كه قبول دارم دولت در فرصت های آینده باید تلاش بیشتر برای آموزش و پرورش انجام دهد اما روز گذشته از سازمان مدیریت خواستم آخرین آمار را در خصوص بودجه آموزش و پرورش به من ارائه دهند كه براساس این آمار اعتبارات ادارات كل آموزش و پرورش استان ها در سال 92، 14 هزار و 700 میلیارد تومان بوده كه این رقم امسال به 27 هزار و 400 میلیارد یعنی دو برابر افزایش پیدا كرده است.

رییس جمهوری یادآور شد: میزان بودجه ای كه تخصیص داده شده در سه سال گذشته به ترتیب 113.4 درصد، 108.6 درصد و 108.4 درصد بوده است. یعنی هر سال آنچه تخصیص یافته بیش از صد درصد اعتبارات مصوب بوده است.

روحانی افزود: اعتبارات مربوط به حقوق و مزایای فرهنگیان طی سال های 92 تا 95 به طور متوسط 20.7 درصد افزایش یافته به طوری كه میانگین حقوق و مزایای معلمان عزیز در این مدت از یك میلیون و 280 هزار تومان به دو میلیون 330 هزار تومان افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در سال 95، سه هزار و 500 میلیارد تومان به صورت ویژه برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان و همچنین چهار هزار و 500 میلیارد تومان برای پرداخت پاداش پایان خدمت كارمندان و فرهنگیان اختصاص داده شده است. البته برای كاركنان ستادی نیز 35 درصد فوق العاده در نظر گرفته شده است چرا كه طرح رتبه بندی برای ستادی ها اجرا نمی شود.

رییس جمهوری اضافه كرد: همچنین مجوز جذب 14 هزار و 903 نفر برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان و 500 نفر نیروی آموزشی جدید ویژه استان سیستان و بلوچستان برای رفع محرومیت اعطا شده است.

 

 

 

*ایرنا

کد خبر:  1557236
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار و رویداد ها
Tags: روحانی, حسن روحانی, رئیس جمهور ایران, رهبر معظم انقلاب, شورای عالی انقلاب فرهنگی, آموزش و پرورش, امام, دانش آموزان, معلم, دانش آموز, انقلاب اسلامی, برجام, هفته معلم, بودجه آموزش و پرورش, اسلام انقلابی
22222

مطالب مرتبط :

پیام کتبی رئیس جمهوری ایران به امیر کویت


  پیام کتبی دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران خطاب به شیخ صباح الاحمد امیر کویت امروز /دوشنبه/ تسلیم وزیر امور خارجه این کشور شد .  ...

آمادگی اصلاح طلبان برای ردصلاحیت روحانی/ فریدون دردسرساز شد


 «روزنامه های اصلاح طلب علاقه عجیبی به دامن زدن به شایعه بی اساس رد صلاحیت روحانی دارند...»   پایگاه آمریکایی المانیتور (almonitor) با انت...

سی ان ان: ترامپ دیگر از لغو و یا حتی تجدیدنظر در برجام سخن نمی گوید


  شبکه خبری سی ان ان گفت: از آنجا که فرماندهان نظامی رژیم صهیونیستی دریافته اند که توانایی پیروزی در عملیات نظامی علیه ایران را ندارند، دونالد ت...

نمایان شدن بی‌اعتمادی مردم به روحانی در خوزستان


 «فاصله بی‌اعتمادی میان مردم و دولت در استان خوزستان و مخصوصا اهواز به اندازه ای است که حتی رئیس جمهوری که برای حل بحران به منطقه رفته نمی تواند ...

واکنش ترامپ به روحانی؛ «بهتر است مراقب باشی»


 در حالی که حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، در راهپیمایی روز بیست و دو بهمن هشدار داده بود که هر کس ملت ایران را تهدید کند پشمان خواهد شد، ...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   
No articles match criteria.

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
گمانه زنی در مورد تغییرات مدیران خودرو سازی ها
سرپرست دانشگاه آزاد معارفه شد/ میرزاده حضور نیافت
امروز؛ برگزاری جلسه دادگاه رضا ضراب
ورود هیات ایرانی به مذاکرات صلح سوریه در آستانه
چرا صلاحیت احمدی نژاد احراز نشد؟
مناظره زنده شد
پیشنهاد رئیس جمهور وسیع‌ترین کشور مسلمان ... ممنوعیت نقاب و ریش بلند!
«اخبار بد» برای عربستان و امارات
شهادت جوان فلسطینی هنگام رانندگی
انفجاری قوی پایتخت یونان را لرزاند
اصلاحات اردوغان رأی آورد/ هوادارانش به خیابان ریختند
واکنش اتحادیه اروپا به موفقیت اردوغان در همه پرسی
داعش بار دیگر با گاز سمی به غرب موصل حمله کرد
"عفت مرعشی" و "فاطمه هاشمی رفسنجانی" به انگلیس رفتند
توطئه جدید علیه تهران/ هواپیماهای ایران در تیررس قرار گرفتند
خسارات ناشی از سیل به روستاهای جبل و باراندوز- ارومیه | تصاویر
اظهارات جدید احمدی نژاد درباره انتخابات: شرایط تغییر کرده!
حاشیه‌های آخرین روز ثبت‌نام انتخابات‌ریاست‌جمهوری
حاجی بابایی: با شعار "دولت کار آمد و مردمی" وارد عرصه انتخابات شده ام
9 کشته در پی وقوع سیل در 4 استان
جزییات درگذشت عارف لرستانی
روز سخت مهاجران در دریای مدیترانه
پایان پریشانی نرگس
اعدام فجیع چهار کرد به دست داعش در شهر رقه

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران