:: پرمخاطب ها  

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 446 تعداد امتیازدهی:  2   (Article Rating)


آیت‌الله هاشمی رفسنجانی: به آمریكایی‌ها بگویید دوره زورگویی‌ها تمام شده است

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأكید بر این جمله كه «به آمریكایی‌ها بگویید دوره زورگویی‌ها تمام شده»، گفت: شاید بتوانند در كشوری مثل لیبی، دولتش را ساقط كنند، اما اوضاع آشفته لیبی همه دنیا را نا امن می‌كند.

30a30.ir : به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله اكبر هاشمی رفسنجانی عص روز شنبه در دیدار یان كوبیش نماینده ویژه دبیر كل سازمان ملل متحد در امور عراق با ابراز نگرانی از اوضاع این روزهای عراق و ظلم‌های فراوانی كه بر مردم این كشور می‌رود، گفت: (مردم عراق) در مقطعی، گرفتار استبداد خشن حزب بعث و صدام بودند كه علاوه بر ایجاد دشمنی با همسایگان، كشور را به سوی ویرانی برد.
وی اشغال كویت را هدفی برای سرپوش گذاشتن بر استقراض‌های فراوان به خاطر حمله به جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: غربی‌ها كه علیه صدام به حمایت از كویت برخاسته بودند، علاوه بر نیروهای سه گانه عراق، همه زیرساخت‌ها را نابود كردند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح اوضاع رقت انگیز مردم عراق به ویژه در سال‌های اخیر، گفت: تفرقه‌های قومیتی و مذهبی كه در عراق مزمن شده، همیشه این كشور را زجر می‌دهد.
هاشمی رفسنجانی با ارائه تحلیلی از چرایی و چگونگی شكل‌گیری داعش در عراق و گسترش آنها در برخی شهرهای این كشور، گفت: قبول این اتفاق آسان نیست كه یك گروه تروریستی یك سوم خاك كشور عراق را اشغال كرده‌اند و دولت و ملت نتوانند مقابله كارسازی علیه آنها داشته باشند.
وی تصمیم‌گیری‌های سران عشایر را برای بسیاری از مسایل عراق مهم دانست و گفت: این روزها احزاب و گروه‌های فراوان هم اضافه شدند كه به جای تقویت وحدت ، عوامل تفرقه را گسترش می‌دهند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با توضیح درباره سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در قبال كشورهای اسلامی و همسایه، گفت: براساس احساسات انسانی و اسلامی از هر جهت كه بتوانیم به دولت و ملت عراق كمك می‌كنیم.
هاشمی رفسنجانی مطالعه همه جانبه را ضرورت اصلاح مسایل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی دانست و گفت: در شرایطی كه ایران گرفتار تحریم‌های ظالمانه است، تا حدودی به همسایگان كمك می‌كنیم.
وی با بیان ضررهای فراوان اشغال عراق توسط آمریكا، گفت: اگر چه مستبدی چون صدام را ساقط كرد، اما پس از بهم خوردن نظام و ساختار مردم عراق، این كشور را رها كرد و رفت، ولی عوامل نفوذ آنان باقی ماند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان این جمله كه «به خاطر مشتركات فرهنگی، اطلاعات ایران از عراق زیاد است»، گفت: اگر جامعه جهانی و سازمان ملل برای حل مشكل عراق صادق و مصمم باشند، ایران آماده همكاری در همه زمینه‌هاست.
هاشمی رفسنجانی با تأكید بر ضرورت مبارزه اصولی و همه جانبه با پدیده شوم تروریسم، به عوامل تمایل جوانان كشورهای مختلف به گروه‌هایی چون داعش پرداخت و گفت: نارضایتی مردم و به خصوص جوانان از استكبار و عوامل استبدادی آنها در كشورهای مختلف، باعث تسهیل سربازگیری از سوی گروه‌هایی چون داعش می‌شود.
وی در بیان سوابق حضور استبداد و استعمار در ایران به همكاری‌های رژیم پهلوی و آمریكا در سال‌های مبارزه اشاره كرد و به توضیح درباره مقاطع مهم رویارویی آمریكا با مردم ایران از جمله كودتا علیه دولت ملی مصدق و تشویق عراق به تجاوز به ایران و حمایت‌های بی‌دریغ در طول هشت سال جنگ تحمیلی و در نهایت، درگیری رسمی علیه ایران تا حدّ اسقاط هواپیمای ایرباس حامل 290 مسافر پرداخت.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: پس از فراز و فرودهای فراوان، وقتی به خاطر تصویب برجام فضای گفت‌وگو باز شد، باز بعضی‌ها با خوی استكباری بحث بلوكه شدن اموال ایرانی را به بهانه دخالت ایران در چند اتفاق مطرح می‌كنند كه از اساس دروغ است و بر اساس یك تهمت دادگاه‌های آن، یك ابرقدرت اموال بلوكه شدن ایران را تاراج می‌كند كه اگر چنین باشد، ایران اسناد غیرقابل انكاری از دست داشتن آمریكا در كشته شدن مردم و جوانان خویش دارد.
هاشمی رفسنجانی با تأكید بر این جمله كه «به آمریكایی‌ها بگویید دوره زورگویی‌ها تمام شده»، گفت: شاید بتوانند در كشوری مثل لیبی، دولتش را ساقط كنند، اما اوضاع آشفته لیبی همه دنیا را نا امن می‌كند.

** بكار بردن سلاح های‌ شیمیایی توسط داعش تهدیدی برای مردم عراق و منطقه
یان كوبیش، نیز در این دیدار گفت‌وگوی حضوری با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را افتخاری برای هر شخصیت، مخصوصاً در عرصه‌های بین‌المللی دیپلماتیك دانست و گفت: از زمانی كه در آسیای میانه و قفقاز مشغول مأموریت‌های خویش بودم، همواره نام هاشمی رفسنجانی را به عنوان شخصیت تأثیرگذار در مناسبات منطقه‌ای و بین‌المللی می‌شنیدم.
نماینده ویژه دبیر كل سازمان ملل در امور عراق با اشاره به نقش و تأثیر كمك‌های دولت و ملت ایران از دولت و ملت عراق، گفت: زمانی كه تروریست‌های داعش شهرهای عراق را اشغال، خانه‌ها را ویران و مردم را آواره كرده بودند و به سوی بغداد حركت می‌كردند، حمایت‌های ایران به كمك مردم عراق آمد.
وی سوابق همكاری مردم دو كشور ایران و عراق را درخشان و طولانی دانست و گفت: می‌دانیم كه در مقطع فعلی ایران سرمایه‌گذاری‌های انسانی فراوانی در عراق داشته كه برای شرایط امروز آن كشور، ضروری است.
یان كوبیش، امنیت را نیاز ضروری همه عراق دانست و گفت: البته نیروهای عراقی هر روز پیروزی‌های درخشان به دست می‌آورند و داعش را به عقب می‌رانند.
وی اقدامات داعش را بهترین تعریف برای اقدامات تروریستی خواند و گفت: (این گروه) همین امروز در یك اقدام تروریستی در اطراف بغداد، ده‌ها نفر را كشت و مجروح كرد كه جنایتی دیگر بر جنایات بی‌شمار آنان بود.
نماینده ویژه دبیركل سازمان ملل در امور عراق، بكار بردن سلاح‌های شیمیایی توسط داعش را تهدیدی برای مردم عراق، منطقه و حتی جهان بین‌الملل دانست و گفت: یك بحران انسانی در عراق در حال گسترش است، در حالی كه هیچ توانی برای جبران عقب ماندگی‌ها ندارد كه این به خاطر كاهش قیمت نفت خام، یك بحران مالی هم شده است.
وی با ارائه آماری تحلیلی از اوضاع اقتصادی، فرهنگی و سیاسی عراق، با تاكید بر حفظ تمامیت ارضی و وحدت ملی این كشور، گفت: باید به مردم عراق كمك شود تا با داعش به عنوان دشمن بشریت بجنگد.

 

 

 

*ایرنا

کد خبر:  1557176
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار مهم, اخبار و رویداد ها
Tags: هاشمی رفسنجانی, هاشمی, سوریه, آتش بس در سوریه, عراق, آیت الله هاشمی, لیبی, رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام, آتش بس, صدام, داعش, داعش در عراق, موگرینی
22222

مطالب مرتبط :

داعش بار دیگر با گاز سمی به غرب موصل حمله کرد


 سخنگوی فرماندهی مشترک عملیات عراق اعلام کرد سازمان تروریستی داعش در غرب موصل با گازهای سمی به نیروهای عراقی حمله کرده است که دومین حمله از این ن...

اعدام فجیع چهار کرد به دست داعش در شهر رقه


 دفتر رسانه ای اتحادیه میهنی کردستان اعلام کرد داعش چهار نیروی کرد را در شهر رقه اعدام کرده است.       به گزارش پایگاه خبری شب...

اظهار نظر عجیب پسر ترامپ دربارۀ نقش ایوانکا در حمله به سوریه!


 گزارش های رسانه‌ای به نقل از پسر ترامپ، نقش ایوانکا دختر رئیس جمهور آمریکا در حمله موشکی به حمص را ثابت می کند.       اریک، پ...

درخواست عجیب اردوغان از روسیه


 رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد : روسیه باید در سیاست حمایت خود از سوریه بازنگری کند و برای " رهائی از شرّ نظام سوریه " به آمریکا بپیوندد!   ...

تروریست عامل حمله سوئد از کار خود خشنود است


 مطبوعات سوئد نوشتند عامل احتمالی حمله مرگباری که روز جمعه با استفاده از کامیون در استکهلم پایتخت سوئد روی داد، زبان به اعتراف باز کرده است. ...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه‌بندی بنزین
این شهید می‌گفت دوست ندارد بمیرد!/ «محمدمهدی رضوان» شهید 19 ساله امنیت به روایت مردم محله هرندی
رئیس «سیا» به دیدار شاه سعودی رفت
وقایع 13 آبان مبدأ تاریخ استکبارستیزی مردمی آگاه است
آغاز کلاس‌های دانشگاه آزاد با عبور دانشگاهیان از پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی
جزئیات عملیات دستگیری سرشبکه آمدنیوز به اطلاع مردم خواهد رسید
دستورکار هفته آینده مجلس/ طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت بررسی می‌شود
ماهاتیر محمّد: پیشرفت‌های ایران شگفت‌آور و خوشحال‌کننده است
جهانگیری: لوایح FATF و CFT در جلسه سران قوا تصویب شده است
سرلشکر باقری: تلفات سنگین و انهدام تجهیزات دشمن هزینه تهاجم به ایران است
اعلام برائت از اعضا خائن و فراری پایگاه بسیج
ناکامی ائتلاف سعودی در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی
رهبر انقلاب: پایان درست جنگ یمن تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت
انتقاد بسیج دانشجویی به نحوه برخورد مدیران دانشگاه امیرکبیر با تشکل‌های دانشجویی
جدیدترین دستاوردهای نیروی زمینی ارتش رونمایی شد
یک فوریت لایحه حذف چهار صفر از پول ملی به تصویب مجلس رسید
مقام معظم رهبری: نام شهید بر فراز کوی‌ها و برزن‌ها موهبتی است که باید ادامه یابد
روحانی در سازمان ملل: پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم «نه» خواهد بود
رئیس جمهور وارد نیویورک شد
دستگاه قضا به ماجرای اظهارات نمایندگان درباره ماجرای سحر خدایاری ورود کند
فراخوان سراسری «نهضت مردمی تحول در صدا و سیما» منتشر شد
آیت‌الله میرباقری: برخی با ترویج فرهنگ غربی مقابل حرکت اربعین قرار دارند
بروجردی: مذاکره با آمریکایی که تمامی تعهدات را نقض کرده بی‌معناست
واعظی صعود تیم بسکتبال کشورمان به بازی های المپیک را تبریک گفت
بازدید از مراکز هسته‌ای در دستورکار کمیسیون امنیت ملی قرار گرفت

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران