:: پرمخاطب ها  
اعلام برائت از اعضا خائن و فراری پایگاه بسیج
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
یک فوریت لایحه حذف چهار صفر از پول ملی به تصویب مجلس رسید
دستورکار هفته آینده مجلس/ طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت بررسی می‌شود
12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه‌بندی بنزین
ماهاتیر محمّد: پیشرفت‌های ایران شگفت‌آور و خوشحال‌کننده است
روحانی در سازمان ملل: پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم «نه» خواهد بود
رهبر انقلاب: پایان درست جنگ یمن تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت
آغاز کلاس‌های دانشگاه آزاد با عبور دانشگاهیان از پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی
مقام معظم رهبری: نام شهید بر فراز کوی‌ها و برزن‌ها موهبتی است که باید ادامه یابد
انتقاد بسیج دانشجویی به نحوه برخورد مدیران دانشگاه امیرکبیر با تشکل‌های دانشجویی
سرلشکر باقری: تلفات سنگین و انهدام تجهیزات دشمن هزینه تهاجم به ایران است
ناکامی ائتلاف سعودی در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی
جزئیات عملیات دستگیری سرشبکه آمدنیوز به اطلاع مردم خواهد رسید

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 454 تعداد امتیازدهی:  2   (Article Rating)


روحانی: برجام یک افتخارسیاسی و حقوقی برای تاریخ ملت ایران ثبت کرد

رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: برخی سئوال می کنند و می گویند که برجام برای ما چه کرده است این در حالی است که برجام یک افتخار سیاسی و حقوقی برای تاریخ ملت ایران ثبت کرده است.

30a30.ir : حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در سخنرانی خود در جمع مردم سمنان در ورزشگاه تختی این شهر بیان داشت: دولت یازدهم زمانی کار خود را آغاز کرد که اسلام هراسی و ایران هراسی وهمچنین تحریم ها درنطقه اوج بود.
وی ادامه داد: کار خود را در حالی آغاز کردیم که تورم، رکود، بیکاری و عدم آرامش در بازار، زندگی مردم و آینده کشور و اقتصاد را در ذهن مردم با تردیدهای فراوان مواجه کرده بود.
وی بیان داشت: ملت بزرگ ایران یک تصمیم تاریخی گرفت، تصمیم گرفت تا اسلام هراسی و ایران هراسی قدرت های بزرگ جهانی و صهیونیسم بین الملل را با شکست مواجه کند تا همه فشارهایی که بر سر این مردم بود، فشارتحریم و مشکلات منطقه ای و بین المللی یکی بعد از دیگری را حل و فصل کند.
روحانی افزود: باید از ملت بزرگ ایران تقدیر و تشکر کنم که در طول مدت 31 ماه گذشته همواره در کنار دولت و نظام و پاسخگوی ندای رهبری فرزانه انقلاب بوده اند وامروز ما از فراز بلندی که پیش رو داشتیم وارتفاع بلندی که باید بپیماییم تقریبا به قله آن نزدیک شده ایم و ملت بزرگ و سرافراز ایران که توانست با قدرت خود تمام قطعنامه های تحریمی فصل هفت علیه ایران را از بین ببرد همه قطعنامه هایی که علیه این کشور بود امروز لغو شده است.
وی ادامه داد: چه کسی گمان می کرد که شش قطعنامه شورای امنیت و 12 قطعنامه شورای حکام یکی پس از دیگری لغو شود و به زباله دان تاریخ برای همیشه انداخته شود.
وی اظهار داشت: مگر مردم ما یادشان رفته است که برای فروش نفت ایران که به عنوان یک قدرت اقتصادی در صحنه اقتصادی و بین المللی حضور داشت به نصف تقلیل دادند مگر مرم شاهد و ناظر آن نبودند که کشتیرانی به سمت بنادر ایران تحریم شد و همه کالاها باید به بندر کشور دیگر برود و تخلیه شود و از آنجا با لنج ها و کشتی های کوچک به بنادرایران حمل شود و هیچ پول بانکی به کشور دیگر نمی شد منتقل کرد.
وی اظهار داشت: به قرن نوزدهم رفته بودیم و همه چیز از طریق صرافی ها حل و فصل می شد، تمام کانال های بانکی و بیمه ای به روی ایران بسته شده بود و از رسانه ها می خواهم اخلاق را مد نظر قرار دهند.
رئیس جمهوری با اشاره به این که بازگشت به دیار امن و امان و ایمان لذت خاص خود را دارد بیان داشت: نگاه به مردم استان سمنان و شهر و دیار و خیابان و خطه استان سمنان برای من یادآور دوران کودکی و جوانی و یادآور سرزمین علم و ادب و اخلاق است.
وی ضمن سلام و درود بر مردم گرمسار ، آرادان، سرخه، سمنان، مهدیشهر، دامغان، شاهرود، میامی و سراسر این خطه بیان داشت: پیر و جوان و مرد و زن استان سمنان همه آن هایی که در تاریخ پرافتخار انقلاب، دفاع مقدس و همه مراحل پشتیبان امام راحل، رهبری نظام و کشور بوده و هستند و خواهند بود.

*** ملت آشوب وهرج ومرج رسانه ای را نمی پسندد/منویات رهبری در اقتصاد مقاومتی را عملیاتی می کنیم
رئیس جمهوری گفت: انتقاد به دولت اشکالی ندارد و نقد دولت گاهی لازم است اما ملت ما آشوب و هرج و مرج رسانه ای را نمی پسندند و هجمه های غیر اخلاقی رسانه ها در شان ملت بزرگ ایران نیست.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در سخنرانی خود در جمع پرشور مردم سمنان در ورزشگاه تختی این شهربیان داشت: اگر حمایت شما مردم دلاور ایران نبود نمی توانستیم این موفقیت ها را در برابر قدرت های بزرگ به دست آوریم، برای من جای تعجب است برخی می خواهند القا کنند که ملت ایران پیروز نیست و آمریکا پیروز است!
وی افزود: برای من جای تعجب است که برخی می گویند دیپلمات های ایرانی پیروز نیستند و صهیونیست ها پیروزند باید پرسید تعصب ملی و غیرت دینی کجا رفت؟ واقعیت ها برای مردم روشن شد و چرا برخی در برابر عظمت ملت ایران که یک موفقیت بزرگ تاریخی به دست آورده است، سرفرود نمی آورند، آمریکا و صهیونیست ها عظمت دارند یا ایران عزیز ما؟
وی اظهار داشت: به حول و قوه الهی زنجیرهای تحریم را گسسته ایم ، امروز روابط بانکی بین بانک های ایران و بانک های جهان یکی پس ازدیگری گشوده می شود و به هر کشوری که می رویم نخستین قرارداد ما ارتباط بانکی بانک مرکزی ما با آن کشور و بانک های دیگر است.
وی ادامه داد: ما در پاکستان و ترکیه این قراردادها را امضا کردیم و هر مقام خارجی به تهران می آید نخستین قرارداد ما قرارداد بانکی است اما یادمان باشد وقتی ویرانه رخ می دهد بازسازی زمان می برد.
وی افزود: امروز موانع از پیش پای ما برداشته شده است، مسیر پیش پای تاجران، کارآفرینان و صادرکنندگان ما باز شده است، اما در عین حال وقتی موانع برداشته شد برای اینکه سرمایه گذاران خارجی به ایران بیایند و سرمایه گذاری کنند نیاز به زمان دارد.
رئیس دولت یازدهم اضافه کرد: فقط سه ماه از برجام گذشته است اما برخی تصور می کنند 30 سال از برجام گذشته است اما باید دید در مدت سه ماه گذشته چه گشایش های فراوانی ایجاد شده است.
وی بیان داشت: امروز گردشگران روز به رو برای بازدید از ایران زیبا به کشور ما می آیند و هر روز تعدادی از شرکت ها و بخش خصوصی خارجی وارد ایران می شوند و قراردادها امضا می شود، مگر شرکت های بزرگ دنیا بیکار هستند که دو هفته به ایران بیایند و مذاکره کنند، این ها شرکت های بزرگ جهانی هستند و ساعت و دقیقه آنها قیمت دارد چرا نمی خواهیم واقعیت را بپذیریم؟
وی افزود: صادرات نفت ما قبل از اجرای برجام یک میلیون بشکه در روز بود، امروز صادرات ما بیش از دو میلیون بشکه است، ما جایگاه خود را در بازار نفت که به ناروا و ظالمانه گرفته بودند، بازستاندیم.
روحانی گفت: امروز در زمینه هسته ای که دیروز می گفتند برای ایران منطقه ممنوعه است، کیک زرد خریداری می کنیم، اورنیوم غنی شده و آب سنگین در بازار دنیا به فروش می رسانیم و این همان موادی است که یک سال و دو سال پیش به عنوان مناطق ممنوعه برای ایران بود.
وی ادامه داد: امروز مسیر و راه برای حرکت ما باز شده است، برخی ازاقلام حساس صنعت نفت و پتروشیمی که تا شش ماه پیش با قیمت گزاف می خردیم امروز برخی از آنها را به نصف، یک سوم قیمت و حتی یک دهم قیمت در بازار خریداری می کنیم تا دیروز یک کشور در برخی از کالاها فروشنده بود و نمی توانستیم با آنها چانه بزنیم اما امروز ده ها کشور فروشنده هستند و می توانیم در بازار جهانی بهترین کالا را با مناسب ترین قیمت خریداری کنیم.
رئیس جمهوری گفت: ما به تلاش این ملت افتخار می کنیم و برجام ثمره تلاش ملت بزرگ ایران و ثمره هدایت های رهبر معظم انقلاب است.
روحانی گفت: امروز در مقطعی هستیم که بعد از برداشته شدن تحریم ها از این فضا باید استفاده کنیم،رقابت، حزب و جناح در دوران انتخابات اشکالی ندارد، دوران انتخابات دوران رقابت است و امروز که انتخابات در بخش بزرگی از کشور تمام شده و در بخش دیگر باقی مانده است و اوایل اردیبهشت انجام می شود مردم همانند هفت اسفند پای صندوق خواهد رفت.
وی ادامه داد: دیگر باید رقابت ها را کنار بگذاریم، برجام اگر نقدی داشت مربوط به زمانی بود که هنوز تصویب و اجرا نشده بود، برجامی که رهبر معظم انقلاب، مجلس و شورای عالی امنیت ملی و همه تایید کردند امروز زمان اجرای آن است، امروز زمان اجراست، امروز دیگر زمان برخی از نقدها و بیان ها نیست.
وی تاکید کرد: امروز باید از این فرصت و فضا استفاده کنیم و همه ما باید برادرانه و منسجم در کنار هم برای ساختن ایرانی آباد تلاش کنیم و اطمینان داشته باشید دولت منتخب شما به حول و قوه الهی با هدایت های رهبری وکمک شما مردم در تمام میدان ها چیزی را کم نخواهد گذاشت.
روحانی ادامه داد: در اجلاس سازمان کنفرانس اسلامی که با حضور 56 کشور عضو این سازمان برگزار شد، یکی دو کشور دنبال این بودند که صحنه کنفرانس اسلامی را به گونه ای کنند که بگویند ایران دشمن آرامش منطقه است و در امور داخلی دیگر کشورها مداخله می کند اما در سرتاسر این کنفرانس همه نطق ها و سخنرانی ها ما کاری که خود می خواستیم انجام دهیم را انجام دادیم، می خواستیم بگوییم دشمن دنیای اسلام، تروریسم و صهیونیسم است و در این هدف بلند موفق بودیم.
رئیس شورای عالی امنیت ملی گفت: سراسر این کنفرانس در مذاکره و نطق سران کنفرانس فضایی بود که از ایران تجلیل شد ولو اینکه یکی دو کشورهمواره دنبال این بودند که زهر خود را بریزند اما عظمت این ملت و کشور جایگاه خود را در دنیای اسلام و سراسر جهان خواهد داشت و روز به روز بیشترخواهد شد.
روحانی گفت: امروز زمانی است که همه ما باید در فضای بعد از برجام به دنبال اخلاق و اقتصاد باشیم این در حالی است که در گفت و گوی تلفنی ایام عید با مراجع تقلید، یکی از مراجع بزرگ قم عنوان کرد که امسال کاری کنید سال برجام اخلاقی باشد، به تعبیر او برجام دو باید برجام اخلاقی باشد و ما باید در سال جاری اخلاق، ادب، راستگویی، خدمت به مردم و عظمت کشور را همواره مد نظر داشته باشیم.
روحانی اظهار داشت:امسال سال اقتصاد، اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل است، دیروز دولت و معاون اول رئیس جمهوری برنامه های سال 95 را برای اقتصاد مقاومتی ابلاغ کرد، حدود یکسال روی این برنامه کار و مطالعه شده است این در حالی است که برنامه را نمی توان یک روزه ابلاغ کرد، این برنامه ها تدوین شده و همه اسناد پشتیبان دارد.
وی تصریح کرد: ان شاء الله امسال همه در کنار هم دست به دست هم دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر مقاومتی را اجرا وعملیاتی می کنیم، اقتصاد مقاومتی به معنای این است که بتوانیم صادرات غیرنفتی خود را نسبت به واردات غیرنفتی افزایش دهیم و بعد از 63 سال، سال 94 نخستین سالی بود که دولت توانست صادرات غیرنفتی بر واردات پیشی بگیرد، این افتخار بزرگ برای ملت ایران بود.

 

 

*ایرنا

کد خبر:  1557040
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار و رویداد ها, استانها
Tags: روحانی, حسن روحانی, تحریم ها, دولت یازدهم, رئیس جمهور ایران, رهبر معظم انقلاب, قطعنامه , بیکاری, شورای امنیت, اقتصاد مقاومتی, شورای حکام, ایران هراسی, سمنان, اسلام هراسی, برجام, افتخار سیاسی
22222

مطالب مرتبط :

پیام کتبی رئیس جمهوری ایران به امیر کویت


  پیام کتبی دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران خطاب به شیخ صباح الاحمد امیر کویت امروز /دوشنبه/ تسلیم وزیر امور خارجه این کشور شد .  ...

آمادگی اصلاح طلبان برای ردصلاحیت روحانی/ فریدون دردسرساز شد


 «روزنامه های اصلاح طلب علاقه عجیبی به دامن زدن به شایعه بی اساس رد صلاحیت روحانی دارند...»   پایگاه آمریکایی المانیتور (almonitor) با انت...

سی ان ان: ترامپ دیگر از لغو و یا حتی تجدیدنظر در برجام سخن نمی گوید


  شبکه خبری سی ان ان گفت: از آنجا که فرماندهان نظامی رژیم صهیونیستی دریافته اند که توانایی پیروزی در عملیات نظامی علیه ایران را ندارند، دونالد ت...

نمایان شدن بی‌اعتمادی مردم به روحانی در خوزستان


 «فاصله بی‌اعتمادی میان مردم و دولت در استان خوزستان و مخصوصا اهواز به اندازه ای است که حتی رئیس جمهوری که برای حل بحران به منطقه رفته نمی تواند ...

واکنش ترامپ به روحانی؛ «بهتر است مراقب باشی»


 در حالی که حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، در راهپیمایی روز بیست و دو بهمن هشدار داده بود که هر کس ملت ایران را تهدید کند پشمان خواهد شد، ...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
ابلاغ اجرای قانون اعطای تابعیت به فرزندان دارای مادر ایرانی با 8 ماه تاخیر
دولت جوان و حزب اللهی علاج مشکلات کشور است/نگذارید مطالبه گری، اعتراض به نظام اسلامی تلقی شود
رئیس‌جمهور: فروش سهام عدالت را تسهیل کنید/ منشأ فداکاری مردم ایران در مبارزه با کرونا قرآن و ائمه( ع) هستند
روحانی: کمک به اقشار آسیب پذیر، وظیفه بزرگ همگانی است
جهانگیری: فروش سهام عدالت به صورت وکالتی قانونی نیست
رهبر انقلاب: کار بزرگ معلمان شکوفاسازی استعدادها در مسیر ارزش‌های انقلابی است
رئیس‌جمهور: رفتارهای مداخله‌جویانه آمریکا مخل امنیت و صلح منطقه است
سرلشکر باقری پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره نظامی «نور ۱» را تبریک گفت
افزایش برد موشک‌های نیروی دریایی سپاه به ۷۰۰ کیلومتر
رئیس‌جمهور: وام یک میلیون تومانی به یارانه‌بگیران، قرض‌الحسنه شد/ حذف سود ۱۲ درصدی
رهبر انقلاب: ملت ایران در آزمون کرونا خوب درخشید/ مسئله کرونا ما را از توطئه استکبار غافل نکند
روحانی: سلامت مردم اولویت نخست است، امّا چرخ اقتصاد نیز باید حرکت کند
ستاد مقابله با کرونا با همه دستگاه‌ها و نهادها کاملا هماهنگی دارد
ربیعی: صد هزار میلیارد تومان برای جبران خسارت‌های اقتصادی کرونا اختصاص یافت
رهبر انقلاب: مقامات آمریکا شارلاتان و تروریست هستند/ اگر کوته‌بینی نکنیم ایران به قلّه حکومت اسلامی می‌رسد
روحانی: سال ۹۹ سال افتتاح طرح‌های بزرگ و تحول در زندگی مردم خواهد بود
رهبر معظم انقلاب سال ۱۳۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند
گزارش روحانی از جلسه سران قوا/ تعطیلی الزامی بازارها و پاساژها و مراکز خرید
روحانی: باید با کمک مردم هر چه زودتر روند شیوع کرونا را کنترل کنیم
نشست اضطراری در کاخ سفید برای تعیین ابتلای ترامپ به کرونا
اتحادیه اروپا: رفع تحریم‌ها بخش ضروری برجام است/ ایران به اجرای کامل توافق برگردد
بیش از ۵۰ کانون دانشگاه آزاد کشتار مسلمانان در هند را محکوم کردند
سازمان جهانی بهداشت اطلاعات تازه‌ای درباره «کرونا» منتشر کرد
تأکید ایران بر آرام سازی سریع فضای متشنج موجود در ادلب
رئیس سازمان پدافند غیرعامل: رویکرد ما حمایت همه‌جانبه از وزارت بهداشت است/ فعلا نیاز به قرنطینه شهر نیست

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران