:: پرمخاطب ها  
اعلام برائت از اعضا خائن و فراری پایگاه بسیج
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
یک فوریت لایحه حذف چهار صفر از پول ملی به تصویب مجلس رسید
دستورکار هفته آینده مجلس/ طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت بررسی می‌شود
12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه‌بندی بنزین
روحانی در سازمان ملل: پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم «نه» خواهد بود
سرلشکر باقری: تلفات سنگین و انهدام تجهیزات دشمن هزینه تهاجم به ایران است
ماهاتیر محمّد: پیشرفت‌های ایران شگفت‌آور و خوشحال‌کننده است
آغاز کلاس‌های دانشگاه آزاد با عبور دانشگاهیان از پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی
رهبر انقلاب: پایان درست جنگ یمن تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت
مقام معظم رهبری: نام شهید بر فراز کوی‌ها و برزن‌ها موهبتی است که باید ادامه یابد
انتقاد بسیج دانشجویی به نحوه برخورد مدیران دانشگاه امیرکبیر با تشکل‌های دانشجویی
جزئیات عملیات دستگیری سرشبکه آمدنیوز به اطلاع مردم خواهد رسید
ناکامی ائتلاف سعودی در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 532 تعداد امتیازدهی:  2   (Article Rating)


اطلاعاتی که گوگل از شما دارد و شما نمی دانید

این حقیقت که تقریبا هر کاری را به صورت آنلاین انجام می دهیم ردیابی و ثبت می شود، تقریبا انکارناپذیر است.

30a30.ir :، گوگل به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های جهان احتمالا داده های بیشتری از ما نسبت به هر فرد دیگری در اختیار دارد که به این غول دنیای فناوری اجازه می دهد با تبلیغ کنندگان درباره پروفایل دقیق کاربران تعامل داشته باشد. اما آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که گوگل دقیقا درباره ما چه می داند؟

 
از نظر تئوری، سن شما، جنسیت شما، علایق شما، عادات جستجوی شما و تاریخچه موقعیت مکانی شما - به همراه اطلاعاتی که در پروفایل گوگل+ (Google+) خود وارد کرده اید - باید تصویری جامع را ارائه کنند. با این وجود، بسته به این که چه مجوزها و سطح دسترسی را به گوگل ارائه کرده اید، این تصویر می تواند به شدت تحریف شده باشد.

 
بازدید از صفحه حساب کاربری

یک مرورگر وب باز کرده و با تایپ https://myaccount.google.com/ در نوار آدرس وارد صفحه حساب کاربری خود شوید. برای دسترسی به این صفحه باید وارد حساب کاربری گوگل خود شده باشید. اگر این گونه نیست در قسمت گوشه سمت راست بالای نمایشگر روی آیکون دایره کلیک کرده و نام کاربری و گذرواژه خود را وارد کنید.
 
اگر از هر یک از خدمات گوگل مانند جیمیل، هنگ اوتس یا تقویم استفاده می کنید، در حقیقت دارای حساب کاربری گوگل هستید.

 
کدام دستگاه ها به حساب کاربری شما دسترسی دارند؟

در گذر زمان، شما ممکن است از طریق دستگاه های مختلف وارد حساب کاربری گوگل خود شوید و بررسی این مساله که کدام دستگاه ها همچنان دسترسی دارند، ارزشمند است و می توانید دستگاه هایی که دیگر استفاده نمی کنید را از فهرست حذف کنید.
 
روی زبانه Sign-in & security کلیک کرده و به سمت پایین حرکت کنید تا Device activity & notifications را مشاهده کنید. در این بخش فهرستی از دستگاه هایی که به تازگی استفاده شده اند (Recently used devices) نمایش داده می شود که با اطلاعات زمانی که آخرین بار برای دسترسی به حساب کاربری شما مورد استفاده قرار گرفته اند، همراهی می شوند.
 
اگر دستگاه یا دستگاه هایی در فهرست قرار دارند که دیگر مورد استفاده قرار نمی دهید روی آنها کلیک کرده و سپس روی دکمه Remove کلیک کنید. با این اقدام، شما از حساب کاربری گوگل و هر اپلیکیشن متصل در آن دستگاه خارج می شوید.

 
کدام اپلیکیشن ها به حساب کاربری شما متصل شده اند؟

از بخش Sign-in & security می توانید برای ردیابی این که کدام اپلیکیشن ها و سایت ها برای اتصال به حساب کاربری گوگل شما تایید شده اند، استفاده کنید و آنهایی که دیگر استفاده نمی کنید یا مورد اعتماد نیستند را حذف کنید. در این بخش به سمت پایین حرکت کرده تا Connected apps & sites را مشاهده کنید و روی Manage apps کلیک کنید تا اپلیکیشن های متصل به حساب کاربری شما نمایش داده شوند. اپلیکیشن هایی که استفاده نمی کنید را انتخاب کرده و سپس روی دکمه Remove کلیک کنید.
 
از این بخش می توانید برای بررسی گذرواژه هایی که از کروم و اندروید با قفل هوشمند گوگل (Google Smart Lock) ذخیره شده اند نیز استفاده کنید و هر کدام که دیگر استفاده نمی کنید را حذف کنید.
 

گوگل چه داده های جستجویی را از من نگه می دارد؟

اگر دوست دارید بدانید گوگل چه داده های جستجویی از شما نگه می دارد به صفحه خانه حساب کاربری خود (https://myaccount.google.com/) بازگردید و روی زبانه Personal info & privacy کلیک کنید. به سمت پایین حرکت کنید تا Actitvity controls را مشاهده کنید و زیر Your searches and browsing activity روی Manage activity کلیک کنید.
 
در قسمت بالا گوشه راست بخش Insights روی پیکانی که در کنار last week قرار دارد کلیک کرده و all time را انتخاب کنید. با این کار فهرستی زمانی از هر چیزی که جستجو کرده اید و این که چه زمانی وارد حساب کاربری گوگل خود شده اید ارائه می شود.
 
شما می توانید جستجوهایی مشخص را حذف کنید. اگر قصد دارید گوگل دیگر جستجوهای شما را ردیابی نکند به بخش Personal info & privacy بازگشته و زیر Activity controls گزینه Your searches and browsing activity را غیر فعال کنید.
 
گوگل درباره این که انجام این کار از استفاده محصولاتی مانند گوگل ناو (Google Now) و گوگل+ (Google+) از وب شما و فعالیت اپلیکیشن ها برای ارتقا پیشنهادات و به روزرسانی ها و ارائه محتوای شخصی سازی شده جلوگیری می کند، هشدار می دهد.
 

گوگل درباره این که در چه مکان هایی بوده ام چه می داند؟

در حال حاضر، بسیاری از اپلیکیشن های گوگل اطلاعات موقعیت مکانی کاربر را به منظور شخصی سازی تجربه وی استفاده می کنند. در نتیجه گوگل احتمالا اطلاعات نسبتا خوبی درباره این که کجا بوده اید، دارد. اگر دوست دارید بدانید گوگل چه اطلاعاتی را در این زمینه نگهداری می کند به زبانه Personal info & privacy مراجعه کرده و زیر Places you go روی Manage activity کلیک کنید. با انجام این کار نقشه ای پدیدار می شود که در آن مکان هایی که در آنها با دستگاه هایی که وارد حساب کاربری گوگل خود شده اید، نمایش داده می شوند. اگر اطلاعات آدرس خانه و محل کار خود را وارد کرده باشید این مکان ها نیز نمایش داده می شوند.
 
با کلیک روی نقطه های قرمز رنگ روی نقشه اطلاعات بیشتری درباره این که چه زمانی از آن محل بازدید کرده اید، مسیرهایی که طی کرده اید و مکان هایی که در آنها اقامت داشته اید به همراه هر عکسی که گرفته اید نمایش داده می شوند. برای حذف هر یک از این سوابق تنها روی آیکون سطل آشغال در گوشه پنل Timeline کلیک کنید.
 
می توانید گوگل را از ردیابی و ثبت این اطلاعات باز دارید. برای این کار به بخش Personal info & privacy بازگشته و Places you go را غیرفعال کنید. بار دیگر گوگل نسبت به محدودیت برخی عملکردها در برخی محصولات این شرکت مانند گوگل مپس و گوگل ناو هشدار می دهد.
 
یکی از روش های خوب برای این که دریابید گوگل درباره این که چه کسی هستید، چه فکری می کند بررسی اطلاعاتی است که از آنها برای ارائه تبلیغات به شما استفاده می کند. به صفحه Personal info & privacy مراجعه کرده و به سمت پایین حرکت کنید تا Ad settings را مشاهده کنید و سپس روی Manage ad settings کلیک کنید.
 
اکنون می توانید ببینید گوگل جنسیت و سن شما را چه چیزی شناسایی کرده و فهرستی از علایق که با پروفایل شما مرتبط هستند، نمایش داده می شود. اگر تبلیغات مرتبط را مشاهده می کنید شما می توانید این علایق را ویرایش کنید و یا همگی آنها حذف کنید.

 
داده های خود را دانلود کنید

در نهایت می توانید یک کپی از محتوایی که در حساب کاربری شما وجود دارد را دریافت کنید و از آن برای سرویسی دیگر یا فقط برای ثبت در سوابق شخصی استفاده کنید. در بخش Personal info & privacy به سمت پایین حرکت کرده تا به Control your content رسیده و زیر Download your data روی Create Archive کلیک کنید. انجام این کار شما را به صفحه ای منتقل می کند که امکان انتخاب داده ها را فراهم کرده و سپس یک کپی از آنها در قالب یک فایل زیپ (Zip) به شما ایمیل می شود.
 
گوگل نسبت به زمانبر بودن این فرآیند (چند ساعت یا شاید روزها) هشدار می دهد اما پس از آماده شدن این فایل به شما ایمیل می شود.

 

 

*مشرق

کد خبر:  1556986
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: خبرنامه, علمی
Tags: گوگل, google, اپلیکیشن, آنلاین, گوگل ترند, گوگل+, Google+, خدمات گوگل, حساب کاربری گوگل, قفل هوشمند گوگل, Google Smart Lock, گوگل ناو, Google Now, اپلیکیشن های گوگل
22222

مطالب مرتبط :

گوگل مردم را کتاب خوان می کند


30a30.ir :  به طور کلی خواندن کتاب مستلزم صرف وقت است و پیدا کردن یک کتاب مناسب می تواند زمان زیادی را از فرد بگیرد. در همین حال شرکت گوگل، سر...

با این فناوری دیگرنیاز به تعویض تلفن همراهتان ندارید


3a030.ir :  یکی از مشکلات گوشی های تلفن همراه، قدیمی شدن فناوری و نبود امکان ارتقای آن است که باعث می شود سالیالنه هزینه های گزافی برای خرید گوشی...

برنامه جدید گوگل که به درد همه می خورد


30a30.ir : شرکت گوگل روز سه شنبه یک اپلیکیشن جدید به نام "گوگل دیو" را به بازار معرفی کرد تا به طور مستقیم با برنامه فیس تایم شرکت اپل که امکان تماس و...

آیا می دانید معنی «گوگل» چیست؟


30a30.ir :  انتخاب نام گوگل جنبه شعاری دارد؛ به این مفهوم که گوگل قصد دارد تا سرویسها و خدمات و اهداف خود را به تمام جهان گسترش دهد. به بیان د...

گوگل "اسرائیل" را جایگزین "فلسطین" کرد!


30a30.ir : انجمن روزنامه نگاران فلسطین با انتشار بیانیه ای، این اقدام را توطئه رژیم اسرائیل خوانده و ان را اقدامی در جهت تحریف تاریخ و جغرافیا، و سلب ...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   
No articles match criteria.

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
روحانی: در نشست مشترک با سران قوا درباره ارز و کاهش تورم هم‌اندیشی شد
تشکر رهبر انقلاب از رعایت اصول بهداشتی در مجالس عزاداری
نامه ۵۹ بسیج دانشجویی به سیدحسن نصرالله | مصیبت بیروت خللی در مقابله با مستکبران ایجاد نخواهد کرد
تشکر رئیس جمهور از مقام معظم رهبری و دستور تشکیل کارگروه ویژه رفع موانع تولید
رهبر انقلاب: پیری جمعیت از همه خطرات بزرگ‌تر است/ مسئله‌ فرزندآوری در خانواده اولویت دارد
لبه فناوری روز دنیا در دستان ماست/ بنای خودروسازی نداریم، به خودروسازان کمک می‌کنیم
کارمندان بدون ماسک غیبت بخورند/ خدمات مترو و اتوبوس منوط به ماسک زدن باشد
رئیس جمهور: الزام استفاده از ماسک در مرحله جدید مقابله با شیوع کرونا اقدامی ناگزیر است
بمب خبری جدید علیه ترامپ؛ درخواست از چین برای کمک به پیروزی در انتخابات
حذف چهار صفر از پول ملی مغایر سیاست‌های کلی نظام دانسته نشد
رهبر معظم انقلاب: شعار «نفس بکشیم» مردم آمریکا، شعار همه ملت های مظلوم جهان است/ امام(ره) انسانی تحول‌خواه و تحول آفرین بود
گزینه‌های نهایی فراکسیون مردمی انقلاب اسلامی برای هیئت‌رئیسه مجلس
ابلاغ اجرای قانون اعطای تابعیت به فرزندان دارای مادر ایرانی با 8 ماه تاخیر
دولت جوان و حزب اللهی علاج مشکلات کشور است/نگذارید مطالبه گری، اعتراض به نظام اسلامی تلقی شود
رئیس‌جمهور: فروش سهام عدالت را تسهیل کنید/ منشأ فداکاری مردم ایران در مبارزه با کرونا قرآن و ائمه( ع) هستند
روحانی: کمک به اقشار آسیب پذیر، وظیفه بزرگ همگانی است
جهانگیری: فروش سهام عدالت به صورت وکالتی قانونی نیست
رهبر انقلاب: کار بزرگ معلمان شکوفاسازی استعدادها در مسیر ارزش‌های انقلابی است
رئیس‌جمهور: رفتارهای مداخله‌جویانه آمریکا مخل امنیت و صلح منطقه است
سرلشکر باقری پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره نظامی «نور ۱» را تبریک گفت
افزایش برد موشک‌های نیروی دریایی سپاه به ۷۰۰ کیلومتر
رئیس‌جمهور: وام یک میلیون تومانی به یارانه‌بگیران، قرض‌الحسنه شد/ حذف سود ۱۲ درصدی
رهبر انقلاب: ملت ایران در آزمون کرونا خوب درخشید/ مسئله کرونا ما را از توطئه استکبار غافل نکند
روحانی: سلامت مردم اولویت نخست است، امّا چرخ اقتصاد نیز باید حرکت کند
ستاد مقابله با کرونا با همه دستگاه‌ها و نهادها کاملا هماهنگی دارد

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران