:: پرمخاطب ها  

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 459 تعداد امتیازدهی:  2   (Article Rating)


توصیه‌های رهبر انقلاب برای استفاده از ماه‌های رجب، شعبان و رمضان

 پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، گزارش بیست‌و‌هفتمین شماره نشریه‌ خط حزب‌الله در خصوص توصیه‌های رهبر انقلاب برای استفاده از ماه‌های رجب، شعبان و رمضان را با عنوان فصل پنجم منتشر كرد.

30a30.ir : به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای،در این گزارش آمده است: اعتقاد و توجه به نقش عوامل معنوی در موفقیت‌های یك ملّت در كنار عوامل مادی، از خطوط مورد تأكید دائمی رهبر معظم انقلاب اسلامی است. دعا، مناجات، استغفار، تضرّع، توسّل، تقرّب به ذات پروردگار و تلاش برای خودسازی كلید گشایش درهای رحمت الهی به روی جامعه است. لذا استفاده هر چه بیشتر از فرصت سه ماه پر بركت رجب و شعبان و رمضان به مثابه پنجمین فصل از سال -كه گویی خداوند رحمان این فصل مجازی پر بركت و معنویت را در كنار فصول دیگر سال قرار داده- توصیه همیشگی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به جامعه مومن و انقلابی است.

*گام به گام تا معراج
«ماه رجب یك فرصت تقرّب به ارزش‌های الهی و تقرّب به ذات مقدّس پروردگار و فرصت خودسازی است. اینها همه فرصتند؛ هر فرصتی هم نعمت است و هر نعمتی هم نیازمند شكر و سپاس است. ماه رجب از این نعمت‌ها است. بعد هم ماه شعبان است كه آن هم نعمت دیگری است و این دو ماه از نظر كُمَّلین و اهل توحید و اهل معنا مقدّمه‌ی ماه رمضانند؛ و ماه رمضان ماه عروج است، ماه رفتن به معراج است.(1394/02/06)

*شستشویی كن و آنگه به خرابات خرام!
«ماه‌های رجب و شعبان، ماه‌های آماده شدن دل انسان برای ماه رمضان است.(1380/08/20) شستشویی كن و آنگه به خرابات خرام‌. انسان باید این شستشو را در ماه رجب و شعبان بكند تا بتواند در ماه رمضان بر سرِ سفره‌ی الهی وارد شود و از آن سفره متنعّم گردد و فیض ببرد. (1380/07/04)

*فرصت اتصال دل به نور پروردگار
«این روزها را قدر بدانید. در هر ساعتی از این ساعات، یك انسان اگر هوشمند و زرنگ و آگاه باشد، می‌تواند چیزی را به دست بیاورد كه در مقابل آن، همه‌ی نعمت‌های دنیا پوچ است؛ یعنی می‌تواند رضا و لطف و عنایت و توجه الهی را به دست آورد. این سه ماه را قدر بدانید. در این سه ماه، فرصت برای وصل كردن و منور نمودن دل‌ها به لطف و نور پروردگار، بیش از همیشه است.»(1369/11/19)

*دعاهای معجزه‌گون!
«جوانان عزیز! از خداوند بخواهید، دل‌های باصفای خود را متوجّه خدا كنید و با او حرف بزنید. این مناجات شعبانیّه، این دعاهای ماه رجب و ماه شعبان، این مضامین عالی، این معارف رقیق و نورانی با الفاظ زیبا و معجزه‌گون، وسیله‌ای برای دعاكردن ماست.»(1380/08/20)

*توصیه به دعا و استغفار در ماه رجب بی‌جهت نیست
«دعا همیشه خوب است، اما این دعا را برای روزهای ماه رجب، یا برای ایام خاصی از ماه رجب به ما توصیه كرده‌اند؛ پیداست خصوصیتی در این ماه هست، خصوصیتی در این ایام هست؛ از این خصوصیات باید استفاده كرد.»(1389/04/07)

*هدیه بزرگ الهی برای هدایت و معنویت
«دعاهایی كه در این ماه وارد شده، درس‌های تربیت است. اگر در معانی این دعاها تدبّر كنیم، بزرگترین هدیه‌های معنوی الهی را در اینها خواهیم یافت.»(1377/07/29)

*رجب، ماه صفا دادن به دل
«رجب، ماه صفا دادن به دل و طراوت بخشیدن به جان است؛ دعای ماه رجب، اعتكاف ماه رجب، نماز ماه رجب، همه وسیله‌یی است برای این‌كه ما بتوانیم دل و جان خود را صفا و طراوتی ببخشیم.»(1384/05/28)

*اعتكاف، یكی از رویش‌های انقلاب است
«پدیده‌ی اعتكاف یكی از رویش‌های انقلابی است. ما اول انقلاب این چیزها را نداشتیم. زمان جوانی ما وقتی ایام ماه رجب فرا میرسید، در مسجد امام قم -آن‌هم فقط قم؛ در مشهد من اصلاً اعتكاف ندیده بودم- شاید پنجاه نفر، صد نفر فقط طلبه اعتكاف می‌كردند. این پدیده‌ی عمومی؛ این ‌كه ده‌ها هزار نفر در مراسم اعتكاف شركت كنند، آن هم اغلب جوان، جزو رویش‌های انقلاب است. من یك وقت عرض كردم كه انقلاب ما ریزش دارد، اما رویش هم دارد؛ رویش‌ها بر ریزش‌ها غلبه دارند. پس خوشا به حالتان معتكفین عزیز!»(1384/05/28)

* اعتكاف، یكی از بركات انقلاب است
«واقعاً چقدر منظره‌ی زیبا و معطّری است كه جمع كثیری از جوانهای ما برخلاف سیره‌ی متعارف جوان‌های دنیا كه غرق در شهوات و تمایلات نفسانی هستند، روزها و شبهائی را روزه بگیرند؛ بروند در یك مسجدی بنشینند، اعتكاف كنند؛ شب و روزشان را ذكر و فكر و شنیدن معارف الهی و شنیدن احكام و مذاكره‌ی علم حقیقی - كه علم توحید است - قرار دهند؛ این خیلی چیز مهمی است. اینها از بركت انقلاب است.»(1392/02/25)

* تحوّل اساسی تحوّل معنوی است نه صرفاً سیاسی!
«در نظام اسلامی، آن تحوّلی كه به وجود می‌آید، صرفاً تحوّل سیاسی نیست. فرق اساسی نظام الهی با نظام‌های دیگر، همین است. در نظام الهی، انسان‌ها تحوّل معنوی پیدا می‌كنند. انسان مادّی، انسان معنوی و الهی می‌شود و آرزوهای مادّی به آرزوهای والای انسانی و خدایی تبدیل می‌گردد.»(1377/07/29)

* موفقیت و حل مشكلات، در پرتو تقویت رابطه ملت با خدا
«قاعده و پایه اساسی این كار آن است كه امروز در نظام اسلامی ما، مردم رابطه قلبی و معنوی خودشان را با خدا قوی‌تر كنند و با خدا انس بیشتری بگیرند و این فرصت ماه رجب و فرصت‌های متبرّك، فرصت‌های مغتنمی است. تا امروز هم ملت ایران هر توفیقی پیدا كرده است، به بركت تكیه به معنویات آن را به دست آورده است. این معنویت را باید روزبه‌روز زیاد كرد.»(1377/07/29)«بركات ماه رجب منحصر به این ولادت‌ها نیست؛ توصیه می‌كنم خودم را و شما را كه از بركات ماه رجب استفاده كنیم با تقویت پیوند و ارتباط قلبی با خدای متعال. اگر آحاد ما رابطه‌ی خودمان را با خدا تقویت كنیم، بسیاری از معضلات، مشكلات، نابسامانی‌ها، ناهنجاری‌ها به خودیِ خود مرتفع خواهد شد.»(1394/02/09)

 

 

 

*ایرنا

کد خبر:  1555931
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار مهم, اخبار و رویداد ها, اجتماعی, خبرنامه, مذهبی, رمضان
Tags: خامنه ای, آیت الله خامنه ای, رمضان, ماه مبارک رمضان, امام خامنه ای, ماه شعبان, رمضان 95, رمضان 1395, رمضان ١٣٩٥, عید فطر ۱۳۹۵, ماه‌ رجب
22222

مطالب مرتبط :

رهبر معظم انقلاب اسلامی:آمریکا همان امریکاست و نتیجه انتخابات آن برای ما فرقی نمی‌کند


30a30.ir : به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح چهارشنبه در دیدار هزاران نفر از مردم ا...

کنگره بزرگ اربعین در کلام رهبری


30a30.ir : رهپویان مکتب حسینی همزمان با سالروز اربعین حسینی(ع) در حرکت و نمایشی زیبا، اتحاد و وحدت جامعه اسلامی را به نمایش می گذارند و به منظور تجدید...

ژنرال عون: سلام مرا به آیت الله خامنه ای و دکتر روحانی برسانید


30a30.ir : رئیس جمهوری لبنان در این دیدار که عصر دوشنبه در « بعبدا» کاخ ریاست جمهوری این کشور برگزار شد، ضمن تشکر از پیام تبریک و تماس تلفنی رئیس جمهو...

ابزار جدید تهران علیه واشنگتن/ «افتضاحی تاریخی»


30a30.ir : پخش زنده مناظرات انتخاباتی آمریکا در ایران برای رسانه های آمریکایی نگران کننده بوده و روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز (New York Times) با ان...

کشتار مردم یمن به‌دست دولت سعودی بدترین نوع تروریسم است


30a30.ir : حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر ,روز چهارشنبه در دیدار آقای سائولی نینیستوو رئیس‌جمهوری فنلاند با اشاره به پدیده تروریسم...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   
No articles match criteria.

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
گمانه زنی در مورد تغییرات مدیران خودرو سازی ها
سرپرست دانشگاه آزاد معارفه شد/ میرزاده حضور نیافت
امروز؛ برگزاری جلسه دادگاه رضا ضراب
ورود هیات ایرانی به مذاکرات صلح سوریه در آستانه
چرا صلاحیت احمدی نژاد احراز نشد؟
مناظره زنده شد
پیشنهاد رئیس جمهور وسیع‌ترین کشور مسلمان ... ممنوعیت نقاب و ریش بلند!
«اخبار بد» برای عربستان و امارات
شهادت جوان فلسطینی هنگام رانندگی
انفجاری قوی پایتخت یونان را لرزاند
اصلاحات اردوغان رأی آورد/ هوادارانش به خیابان ریختند
واکنش اتحادیه اروپا به موفقیت اردوغان در همه پرسی
داعش بار دیگر با گاز سمی به غرب موصل حمله کرد
"عفت مرعشی" و "فاطمه هاشمی رفسنجانی" به انگلیس رفتند
توطئه جدید علیه تهران/ هواپیماهای ایران در تیررس قرار گرفتند
خسارات ناشی از سیل به روستاهای جبل و باراندوز- ارومیه | تصاویر
اظهارات جدید احمدی نژاد درباره انتخابات: شرایط تغییر کرده!
حاشیه‌های آخرین روز ثبت‌نام انتخابات‌ریاست‌جمهوری
حاجی بابایی: با شعار "دولت کار آمد و مردمی" وارد عرصه انتخابات شده ام
9 کشته در پی وقوع سیل در 4 استان
جزییات درگذشت عارف لرستانی
روز سخت مهاجران در دریای مدیترانه
پایان پریشانی نرگس
اعدام فجیع چهار کرد به دست داعش در شهر رقه

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران