:: پرمخاطب ها  

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 498 تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating)


آب، محیط زیست و صندوق بازنشستگی سه اولویت مهم کاری دولت یازدهم

سخنگوی دولت از موضوع آب، محیط زیست و صندوق بازنشستگی به عنوان سه اولویت مهم برنامه کاری دولت یازدهم نام برد و گفت:این بخش ها در برنامه پنج ساله آینده در اولویت قرار داده شده و برنامه ریزی مناسبی برای این سه بخش در نظر گرفته شده است.

30a0.ir : محمدباقر نوبخت شامگاه شنبه در نخستین نشست شورای اداری استان خوزستان در محل سالن شهید علی هاشمی استانداری خوزستان، افزود: در خوزستان به آب به عنوان یک موضوع ملی در برنامه ششم توسعه باید تمرکز شود که اعتبارات خاصی برای این بخش برای پنج سال آینده در نظر گرفته شده است.
وی عنوان کرد: خوزستان در بخش آب و کشاورزی از امتیازات ویژه ای برخوردار است که مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری خواستار اجرای طرح 550 هزار هکتاری در این استان شده اند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی افزود: برای اجرای طرح 550 هزار هکتاری سالانه دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی در اختیار دولت قرار می گیرد و در ابتدای سال 95 بالغ بر 60 هزار میلیارد ریال در حساب های مرتبط با وزارت نیرو و جهاد کشاورزی برای احیای طرح 550 هزار هکتاری واریز شده است.
وی عنوان کرد: مبلغ 60 هزار میلیارد ریال اعتبار این طرح بدون انتظار برای تخصیص پرداخت می شود و استان می تواند از این اعتبار برای رونق و پیشبرد این طرح استفاده کند.
نوبخت گفت: همچنین یک ردیف بودجه برای توسعه پایدار استان غیر از ردیف های تملک دارایی و جاده به ردیف های بودجه ای استان اضافه شده که برای طرح توسعه پایدار استان بالغ بر یک هزار میلیارد ریال برای شروع این طرح در نظر گرفته شده است.
سخنگوی دولت یازدهم عنوان کرد:برای احیای رودخانه کارون یک هزار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است، همچنین 500 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه خرمشهر اختصاص یافته است ضمن اینکه در بودجه سال 95 رقمی معادل 500 میلیارد ریال برای اتصال راه آهن خرمشهر به بصره اختصاص یافته است و 300 میلیارد ریال نیز برای خروج شناورهای غرق شده از رودخانه اروند در نظر گرفته شده است.
سخنگوی دولت بیان کرد: از دیگر موضوعاتی که دولت به آن توجه خاص دارد توجه به پیشران های توسعه از جمله بحث گردشگری است که در برنامه ششم توسعه مورد توجه قرار گرفته و خوزستان از این طرح ملی سهم می برد.
نوبخت گفت: خوزستان با داشتن ظرفیت های تاریخی و طبیعی گردشگری و مسافران راهیان نور و زائران عتبات عالیات شرایط بسیار مناسبی در زمینه رونق بخش گردشگری دارد.
سخنگوی دولت اظهار کرد: موضوع خاص اشتغال و تولید داخلی از دیگر موضوعات بسیار مهمی است که دولت برای تولید اشتغال و تولید سرمایه از بخش خصوصی و تولید استفاده خواهد کرد.
وی افزود: به دلایل مختلف از همه ظرفیت های خالی واحدهای تولیدی موجود استفاده نمی شود که می توان با سرمایه گذاری تولید و اشتغال را از قبل این واحدهای تولیدی ایجاد کرد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور عنوان کرد: داشتن شناسنامه از تک تک واحدهای تولیدی امر مهم دیگری است که باید انجام شود ضمن اینکه با یک سرمایه گذاری در گردش می توان واحدهای تولیدی نیمه فعال را فعال کرد و برای فعالسازی این واحد ها می توان از تسهیلات ارزان قیمت استفاده کرد.
نوبخت گفت: 50 هزار میلیارد ریال به عنوان یارانه و کمک به واحد های تولیدی نیمه فعال پرداخت می شود تا بتوانند به تولید خود رونق بخشند چرا که اکثر واحدهای تولیدی به دلیل نداشتن سرمایه در گردش امکان فعالیت ندارند.
سخنگوی دولت افزود: در حال حاضر واحدهای تولیدی در بازار تقاضای مورد نیاز خود را ندارند که برای حل این مشکل می توان راه را برای صادرات تولیدات این واحدها فراهم کرد.
وی گفت: به همین منظور در بودجه امسال 10 هزار میلیارد ریال برای کمک به صادرات غیر نفتی در نظر گرفته شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور بیان کرد: دولت این آمادگی را دارد که سیاست فعال سازی واحدهای تولیدی نیمه فعال را در تمامی استان های کشور اجرا کند و خوزستان به عنوان پایلوت نخستین استان کشور خواهد بود که این سیاست در آن اجرا می شود.
نوبخت اظهار کرد: واحدهای تولیدی اگر بدهی دارند و شرایط اقتصادی آن ها دچار مشکل شده است با پایلوت قرار دادن استان در فعال سازی واحدهای تولیدی نیمه فعال می توان از این فرصت استفاده کرد و دولت به واحدهای تولیدی نیمه فعال تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می کند.
سخنگوی دولت افزود: به واحدهای مسکونی فرسوده و افرادی که در بحث ساخت و ساز واحدهای مسکونی فعالیت دارند وام کم بهره با حداکثر 10 درصد سود بانکی پرداخت می شود.
وی گفت: امروز نیاز زیادی به عرصه ساخت و ساز مسکن در کشور احساس می شود که بسیاری از بخش ها در کنار ساخت و ساز فعال می شود.
نوبخت بیان کرد: برنامه دیگر دولت پرداخت تسهیلات خاص به پرورش ماهی در قفس و کشت محصولات گلخانه ای است.
سخنگوی دولت اظهار کرد: همچنین امسال مقرر شده است 90 هزار خودروی حمل و نقل عمومی فرسوده در کشور از دور خارج شوند و تسهیلات ویژه ای به این بخش پرداخت می شود.
وی با بیان اینکه امروز نیاز به اقدام داریم که اقدامات هدفمند می تواند نتایج بسیار ارزشمندی را به دنبال داشته باشد، گفت: رئیس جمهوری هم اکنون در سفر به پاکستان برای توسعه مناسبات هستند و بعد از پایان یافتن این سفر به کشورهای اروپایی و اتریش سفر خواهند کرد.
محمدباقر نوبخت جمعه شب در ششمین روز نوروز 95 وارد خوزستان شد و سپس به همراه عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان از طرح های در دست اجرا در زمینه گردشگری در بهمنشیر اهواز دیدن کرد.
وی روز شنبه به همراه جمعی از مسئولان استان از یادمان شهدای شلمچه و هویزه دیدن کرد و بعد از حضور در نخستین نشست شورای اداری استان خوزستان را به مقصد تهران ترک کرد.

 

 

 

 

*ایرنا

کد خبر:  1554835
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار و رویداد ها, استانها
Tags: یارانه, دولت یازدهم, محمدباقر نوبخت, محیط زیست, نوبخت, گردشگری, بودجه, سخنگوی دولت, صندوق بازنشستگی, خوزستان, آب, صندوق توسعه ملی, کشاورزی, احیای رودخانه کارون, بودجه سال 95, بودجه 95, رودخانه اروند
22222

مطالب مرتبط :

وعده چند برابر کردن یارانه نقدی، واقعیت یا سراب


  اگر کسانی که وعده افزایش چندبرابری یارانه نقدی را به مردم می‌دهند، درصورت پیروزی در انتخابات بخواهند وعده خود را محقق کنند دو راه پیش رو دارند...

نمایان شدن بی‌اعتمادی مردم به روحانی در خوزستان


 «فاصله بی‌اعتمادی میان مردم و دولت در استان خوزستان و مخصوصا اهواز به اندازه ای است که حتی رئیس جمهوری که برای حل بحران به منطقه رفته نمی تواند ...

لغو ۴ پرواز فرودگاه آبادان به علت گردو غبار


 بدی هوای مسیر پروازی و لزوم افزایش ایمنی سفر مسافران، لغو چهار پرواز فرودگاه بین المللی آبادان را به همراه داشت.   پروازهای اصفهان - آباد...

دستور جدید روحانی برای پرداخت حقوق کارمندان


 رئیس سازمان برنامه و بودجه از تصمیم رئیس جمهور برای پرداخت حقوق کارمندان دولت تا قبل از اتمام هر ماه خبر داد و گفت: نتایج اولیه سرشماری تا اول ب...

سخنگوی دولت: نرخ ارز به زودی کاهش می یابد


 سخنگوی دولت افزایش نرخ ارز طی روزهای اخیر را ناشی از عوامل روانی دانست و گفت: در روزهای آینده شاهد کاهش نرخ ارز خواهیم بود.   سخنگوی دولت...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
افسر سابق سیا خبر داد: نشانه‌های مسمومیت ترامپ با ماده پلونیوم
وزارت اطلاعات: عوامل مرتبط با شبکه ماهواره‌ای ایران اینترنشنال در داخل دستگیر شدند
مدارک لازم برای ثبت‌نام در انتخابات مجلس یازدهم
تفکر بسیجی در عرصه مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز موفق خواهد بود
12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه‌بندی بنزین
این شهید می‌گفت دوست ندارد بمیرد!/ «محمدمهدی رضوان» شهید 19 ساله امنیت به روایت مردم محله هرندی
رئیس «سیا» به دیدار شاه سعودی رفت
وقایع 13 آبان مبدأ تاریخ استکبارستیزی مردمی آگاه است
آغاز کلاس‌های دانشگاه آزاد با عبور دانشگاهیان از پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی
جزئیات عملیات دستگیری سرشبکه آمدنیوز به اطلاع مردم خواهد رسید
دستورکار هفته آینده مجلس/ طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت بررسی می‌شود
ماهاتیر محمّد: پیشرفت‌های ایران شگفت‌آور و خوشحال‌کننده است
جهانگیری: لوایح FATF و CFT در جلسه سران قوا تصویب شده است
سرلشکر باقری: تلفات سنگین و انهدام تجهیزات دشمن هزینه تهاجم به ایران است
اعلام برائت از اعضا خائن و فراری پایگاه بسیج
ناکامی ائتلاف سعودی در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی
رهبر انقلاب: پایان درست جنگ یمن تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت
انتقاد بسیج دانشجویی به نحوه برخورد مدیران دانشگاه امیرکبیر با تشکل‌های دانشجویی
جدیدترین دستاوردهای نیروی زمینی ارتش رونمایی شد
یک فوریت لایحه حذف چهار صفر از پول ملی به تصویب مجلس رسید
مقام معظم رهبری: نام شهید بر فراز کوی‌ها و برزن‌ها موهبتی است که باید ادامه یابد
روحانی در سازمان ملل: پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم «نه» خواهد بود
رئیس جمهور وارد نیویورک شد
دستگاه قضا به ماجرای اظهارات نمایندگان درباره ماجرای سحر خدایاری ورود کند
فراخوان سراسری «نهضت مردمی تحول در صدا و سیما» منتشر شد

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران