:: پرمخاطب ها  

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 450 تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating)


آب، محیط زیست و صندوق بازنشستگی سه اولویت مهم کاری دولت یازدهم

سخنگوی دولت از موضوع آب، محیط زیست و صندوق بازنشستگی به عنوان سه اولویت مهم برنامه کاری دولت یازدهم نام برد و گفت:این بخش ها در برنامه پنج ساله آینده در اولویت قرار داده شده و برنامه ریزی مناسبی برای این سه بخش در نظر گرفته شده است.

30a0.ir : محمدباقر نوبخت شامگاه شنبه در نخستین نشست شورای اداری استان خوزستان در محل سالن شهید علی هاشمی استانداری خوزستان، افزود: در خوزستان به آب به عنوان یک موضوع ملی در برنامه ششم توسعه باید تمرکز شود که اعتبارات خاصی برای این بخش برای پنج سال آینده در نظر گرفته شده است.
وی عنوان کرد: خوزستان در بخش آب و کشاورزی از امتیازات ویژه ای برخوردار است که مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری خواستار اجرای طرح 550 هزار هکتاری در این استان شده اند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی افزود: برای اجرای طرح 550 هزار هکتاری سالانه دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی در اختیار دولت قرار می گیرد و در ابتدای سال 95 بالغ بر 60 هزار میلیارد ریال در حساب های مرتبط با وزارت نیرو و جهاد کشاورزی برای احیای طرح 550 هزار هکتاری واریز شده است.
وی عنوان کرد: مبلغ 60 هزار میلیارد ریال اعتبار این طرح بدون انتظار برای تخصیص پرداخت می شود و استان می تواند از این اعتبار برای رونق و پیشبرد این طرح استفاده کند.
نوبخت گفت: همچنین یک ردیف بودجه برای توسعه پایدار استان غیر از ردیف های تملک دارایی و جاده به ردیف های بودجه ای استان اضافه شده که برای طرح توسعه پایدار استان بالغ بر یک هزار میلیارد ریال برای شروع این طرح در نظر گرفته شده است.
سخنگوی دولت یازدهم عنوان کرد:برای احیای رودخانه کارون یک هزار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است، همچنین 500 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه خرمشهر اختصاص یافته است ضمن اینکه در بودجه سال 95 رقمی معادل 500 میلیارد ریال برای اتصال راه آهن خرمشهر به بصره اختصاص یافته است و 300 میلیارد ریال نیز برای خروج شناورهای غرق شده از رودخانه اروند در نظر گرفته شده است.
سخنگوی دولت بیان کرد: از دیگر موضوعاتی که دولت به آن توجه خاص دارد توجه به پیشران های توسعه از جمله بحث گردشگری است که در برنامه ششم توسعه مورد توجه قرار گرفته و خوزستان از این طرح ملی سهم می برد.
نوبخت گفت: خوزستان با داشتن ظرفیت های تاریخی و طبیعی گردشگری و مسافران راهیان نور و زائران عتبات عالیات شرایط بسیار مناسبی در زمینه رونق بخش گردشگری دارد.
سخنگوی دولت اظهار کرد: موضوع خاص اشتغال و تولید داخلی از دیگر موضوعات بسیار مهمی است که دولت برای تولید اشتغال و تولید سرمایه از بخش خصوصی و تولید استفاده خواهد کرد.
وی افزود: به دلایل مختلف از همه ظرفیت های خالی واحدهای تولیدی موجود استفاده نمی شود که می توان با سرمایه گذاری تولید و اشتغال را از قبل این واحدهای تولیدی ایجاد کرد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور عنوان کرد: داشتن شناسنامه از تک تک واحدهای تولیدی امر مهم دیگری است که باید انجام شود ضمن اینکه با یک سرمایه گذاری در گردش می توان واحدهای تولیدی نیمه فعال را فعال کرد و برای فعالسازی این واحد ها می توان از تسهیلات ارزان قیمت استفاده کرد.
نوبخت گفت: 50 هزار میلیارد ریال به عنوان یارانه و کمک به واحد های تولیدی نیمه فعال پرداخت می شود تا بتوانند به تولید خود رونق بخشند چرا که اکثر واحدهای تولیدی به دلیل نداشتن سرمایه در گردش امکان فعالیت ندارند.
سخنگوی دولت افزود: در حال حاضر واحدهای تولیدی در بازار تقاضای مورد نیاز خود را ندارند که برای حل این مشکل می توان راه را برای صادرات تولیدات این واحدها فراهم کرد.
وی گفت: به همین منظور در بودجه امسال 10 هزار میلیارد ریال برای کمک به صادرات غیر نفتی در نظر گرفته شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور بیان کرد: دولت این آمادگی را دارد که سیاست فعال سازی واحدهای تولیدی نیمه فعال را در تمامی استان های کشور اجرا کند و خوزستان به عنوان پایلوت نخستین استان کشور خواهد بود که این سیاست در آن اجرا می شود.
نوبخت اظهار کرد: واحدهای تولیدی اگر بدهی دارند و شرایط اقتصادی آن ها دچار مشکل شده است با پایلوت قرار دادن استان در فعال سازی واحدهای تولیدی نیمه فعال می توان از این فرصت استفاده کرد و دولت به واحدهای تولیدی نیمه فعال تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می کند.
سخنگوی دولت افزود: به واحدهای مسکونی فرسوده و افرادی که در بحث ساخت و ساز واحدهای مسکونی فعالیت دارند وام کم بهره با حداکثر 10 درصد سود بانکی پرداخت می شود.
وی گفت: امروز نیاز زیادی به عرصه ساخت و ساز مسکن در کشور احساس می شود که بسیاری از بخش ها در کنار ساخت و ساز فعال می شود.
نوبخت بیان کرد: برنامه دیگر دولت پرداخت تسهیلات خاص به پرورش ماهی در قفس و کشت محصولات گلخانه ای است.
سخنگوی دولت اظهار کرد: همچنین امسال مقرر شده است 90 هزار خودروی حمل و نقل عمومی فرسوده در کشور از دور خارج شوند و تسهیلات ویژه ای به این بخش پرداخت می شود.
وی با بیان اینکه امروز نیاز به اقدام داریم که اقدامات هدفمند می تواند نتایج بسیار ارزشمندی را به دنبال داشته باشد، گفت: رئیس جمهوری هم اکنون در سفر به پاکستان برای توسعه مناسبات هستند و بعد از پایان یافتن این سفر به کشورهای اروپایی و اتریش سفر خواهند کرد.
محمدباقر نوبخت جمعه شب در ششمین روز نوروز 95 وارد خوزستان شد و سپس به همراه عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان از طرح های در دست اجرا در زمینه گردشگری در بهمنشیر اهواز دیدن کرد.
وی روز شنبه به همراه جمعی از مسئولان استان از یادمان شهدای شلمچه و هویزه دیدن کرد و بعد از حضور در نخستین نشست شورای اداری استان خوزستان را به مقصد تهران ترک کرد.

 

 

 

 

*ایرنا

کد خبر:  1554835
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار و رویداد ها, استانها
Tags: یارانه, دولت یازدهم, محمدباقر نوبخت, محیط زیست, نوبخت, گردشگری, بودجه, سخنگوی دولت, صندوق بازنشستگی, خوزستان, آب, صندوق توسعه ملی, کشاورزی, احیای رودخانه کارون, بودجه سال 95, بودجه 95, رودخانه اروند
22222

مطالب مرتبط :

وعده چند برابر کردن یارانه نقدی، واقعیت یا سراب


  اگر کسانی که وعده افزایش چندبرابری یارانه نقدی را به مردم می‌دهند، درصورت پیروزی در انتخابات بخواهند وعده خود را محقق کنند دو راه پیش رو دارند...

نمایان شدن بی‌اعتمادی مردم به روحانی در خوزستان


 «فاصله بی‌اعتمادی میان مردم و دولت در استان خوزستان و مخصوصا اهواز به اندازه ای است که حتی رئیس جمهوری که برای حل بحران به منطقه رفته نمی تواند ...

لغو ۴ پرواز فرودگاه آبادان به علت گردو غبار


 بدی هوای مسیر پروازی و لزوم افزایش ایمنی سفر مسافران، لغو چهار پرواز فرودگاه بین المللی آبادان را به همراه داشت.   پروازهای اصفهان - آباد...

دستور جدید روحانی برای پرداخت حقوق کارمندان


 رئیس سازمان برنامه و بودجه از تصمیم رئیس جمهور برای پرداخت حقوق کارمندان دولت تا قبل از اتمام هر ماه خبر داد و گفت: نتایج اولیه سرشماری تا اول ب...

سخنگوی دولت: نرخ ارز به زودی کاهش می یابد


 سخنگوی دولت افزایش نرخ ارز طی روزهای اخیر را ناشی از عوامل روانی دانست و گفت: در روزهای آینده شاهد کاهش نرخ ارز خواهیم بود.   سخنگوی دولت...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   
No articles match criteria.

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
گمانه زنی در مورد تغییرات مدیران خودرو سازی ها
سرپرست دانشگاه آزاد معارفه شد/ میرزاده حضور نیافت
امروز؛ برگزاری جلسه دادگاه رضا ضراب
ورود هیات ایرانی به مذاکرات صلح سوریه در آستانه
چرا صلاحیت احمدی نژاد احراز نشد؟
مناظره زنده شد
پیشنهاد رئیس جمهور وسیع‌ترین کشور مسلمان ... ممنوعیت نقاب و ریش بلند!
«اخبار بد» برای عربستان و امارات
شهادت جوان فلسطینی هنگام رانندگی
انفجاری قوی پایتخت یونان را لرزاند
اصلاحات اردوغان رأی آورد/ هوادارانش به خیابان ریختند
واکنش اتحادیه اروپا به موفقیت اردوغان در همه پرسی
داعش بار دیگر با گاز سمی به غرب موصل حمله کرد
"عفت مرعشی" و "فاطمه هاشمی رفسنجانی" به انگلیس رفتند
توطئه جدید علیه تهران/ هواپیماهای ایران در تیررس قرار گرفتند
خسارات ناشی از سیل به روستاهای جبل و باراندوز- ارومیه | تصاویر
اظهارات جدید احمدی نژاد درباره انتخابات: شرایط تغییر کرده!
حاشیه‌های آخرین روز ثبت‌نام انتخابات‌ریاست‌جمهوری
حاجی بابایی: با شعار "دولت کار آمد و مردمی" وارد عرصه انتخابات شده ام
9 کشته در پی وقوع سیل در 4 استان
جزییات درگذشت عارف لرستانی
روز سخت مهاجران در دریای مدیترانه
پایان پریشانی نرگس
اعدام فجیع چهار کرد به دست داعش در شهر رقه

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران