:: پرمخاطب ها  
اعلام برائت از اعضا خائن و فراری پایگاه بسیج
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
یک فوریت لایحه حذف چهار صفر از پول ملی به تصویب مجلس رسید
دستورکار هفته آینده مجلس/ طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت بررسی می‌شود
12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه‌بندی بنزین
ماهاتیر محمّد: پیشرفت‌های ایران شگفت‌آور و خوشحال‌کننده است
آغاز کلاس‌های دانشگاه آزاد با عبور دانشگاهیان از پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی
روحانی در سازمان ملل: پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم «نه» خواهد بود
انتقاد بسیج دانشجویی به نحوه برخورد مدیران دانشگاه امیرکبیر با تشکل‌های دانشجویی
رهبر انقلاب: پایان درست جنگ یمن تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت
مقام معظم رهبری: نام شهید بر فراز کوی‌ها و برزن‌ها موهبتی است که باید ادامه یابد
سرلشکر باقری: تلفات سنگین و انهدام تجهیزات دشمن هزینه تهاجم به ایران است
ناکامی ائتلاف سعودی در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی
جزئیات عملیات دستگیری سرشبکه آمدنیوز به اطلاع مردم خواهد رسید

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 341 تعداد امتیازدهی:  2   (Article Rating)


ظریف: جمهوری اسلامی ایران خواهان روابط معقول و سازنده با تمامی همسایگان بوده و هست

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران قدرت بزرگ منطقه است و خواهان روابط معقول و سازنده با تمامی همسایگان بوده و هست.

30a30.ir : «محمد جواد ظریف» عصر سه شنبه در نشست خبری مشترک با «اشتاین مایر» وزیر امور خارجه آلمان با اشاره به مذاکرات امروز دو طرف اظهار داشت: ملاقات های امشب و فردای هیات آلمانی هم در بخش خصوصی و هم دولتی در جهت گسترش روابط دو جانبه و چند جانبه جمهوری اسلامی ایران و آلمان است.
وی با اشار به روابط دیرینه سیاسی و اقتصادی دو کشور اظهار داشت: امروز درباره روابط دو جانبه، اجرای برجام و فرصتی که این مساله برای همه کشورها به ویژه برای جمهوری اسلامی ایران و آلمان دارد مذاکرات خوبی داشتیم.
وی اضافه کرد: زمینه گسترش همکاری های اقتصادی، علمی و فرهنگی دو کشور با توجه به اجرایی شدن برجام مورد بررسی قرار گرفت. علاوه براین درباره مشکلات منطقه ای مساله پناهندگان و مقابله با افراط و تروریسم و تنش هایی که متاسفانه در همسایگی ما ایجاد شده گفت و گو کردیم.
وزیر امور خارجه ایران گفت: در نشست  روز  سه شنبه نسبت به ادامه تبادل نظرها و سطوح مختلف به خصوص گفت وگو های دو کشور توافق کردیم.
ظریف خاطر نشان کرد، امروز شرایط منطقه ما نیازمند همکاری و هم فکری همه کنشگران منطقه ای و بین المللی برای مقابله با خطری است که نه تنها منطقه ما بلکه کل جهان را تهدید می کند.
وی افزود: خوشحال هستیم که گفت وگو ها در ژنو درباره فاجعه ای که در سوریه در جریان است آغاز شده گر چه این گفت وگو ها هنوز پیشرفتی نداشته است اما شروع گفت وگو ها از نظر ما تحول مثبت است.
ظریف ادامه داد: ایران و آلمان به عنوان دو عضو گروه کمک کننده به روند صلح سوریه (ای اف اف پی) همکاری ها را ادامه می دهیم همچنین در مورد افغانستان گفت وگو ها و تبادل نظر در زمینه های مختلف از جمله ترانزیت مواد مخدر و ترانزیت پناهندگان را ادامه خواهیم داد.
وی تصریح کرد: اطمینان داریم روابط مستحکم و دیرینه ایران و آلمان به رغم اختلاف دیدگاه ها در موضوعات منطقه ای و بین المللی حتما در جهت منافع دو کشور و صلح و ثبات بر منطقه و جهان خواهد بود.
ظریف در پاسخ به سووالی درباره سفر روز پنجشنبه به انگلیس و برنامه های این سفر اظهار داشت: جلسه ای در مورد کمک به مردم سوریه در لندن تشکیل می شود که ادامه یک رشته جلسات بین المللی برای کمک انسانی به سوریه است. برای جمهوری اسلامی ایران که فعالیت شدیدی در کمک رسانی به مردم سوریه انجام داده کمک های انسانی و هماهنگی آنها بسیار اهمیت دارد.
به گفته وزیر امور خارجه، این سفر برای مشارکت در این زمینه است و در کنار آن گفت وگوهایی هم در مورد سوریه و هم در مورد اجرای برجام خواهیم داشت.
ظریف ادامه داد: علاوه بر این در مورد مسایل دو جانبه با شرکت کنندگان کنفرانس گفت وگوهایی خواهیم داشت.
ظریف در پاسخ به سوال دیگری درباره تنش های ایجاد شده میان ایران و عربستان و تاثیر آن بر روند گفت وگو های صلح سوریه اظهار داشت، ما خواهان تنش در روابط با عربستان نبودیم و سیاست دولت جمهوری اسلامی ایران اولویت دادن به همسایگان بوده است و در این زمینه تلاش کرده و نشان دادیم که جمهوری اسلامی ایران همان طور که در مذاکرات هسته ای با شش قدرت جهان با عزت و سازندگی و نگاه سازنده تعامل کرد همین نگاه را نسبت به همسایگان دارد.
وی خاطر نشان کرد: پیوندهای گسترده تاریخی، فرهنگی و دینی میان کشورهای منطقه وجود دارد متاسفانه دولت عربستان سعودی از ابتدا با نگرانی نسبت به عادی شدن اوضاع تلاش کرد کارشکنی کند و اقدامات خصمانه علیه جمهوری اسلامی ایران به عمل آورد.
ظریف ادامه داد، به رغم اقداما خطرناک و غیر اخلاقی پلیس سعودی و ناکارآمدی مسوولان حج سعودی در حراست از جان حجاج و عدم جبران این کوتاهی، شاهد بودیم که جمهوری اسلامی ایران بر اساس سیاست جلوگیری از تنش تلاش و خویشتنداری کرد.
وی ادامه داد: گردن زدن عالم دینی که گناهی جز مطالبه حقوق برابر برای همه اتباع سعودی نداشت و هیچ گاه اقدامی علیه امنیت ملی هیچ کشوری انجام نداده بود اقدام غیر قابل قبولی بود که بسیاری از دولت های منطقه و اروپایی آن را محکوم کردند.
ظریف گفت: حمله به سفارت عربستان از نظر جمهوری اسلامی اقدام علیه امنیت ما بود و تمامی مقام های جمهوری اسلامی ایران این اقدام را محکوم کردند و اقدام های لازم را برای برخورد با عوامل آن و جلوگیری از تکرار چنین حرکت هایی انجام دادند.
وی خاطر نشان کرد، رژیم سعودی نه تنها به دنبال حل و فصل مشکلات نبود بلکه در پی افزایش تنش بوده و باید در این سیاست تجدید نظر کند.
ظریف اضافه کرد: حمایت از افراط گرایی و فرقه گرایی به نفع هیچ کس نیست و بیش از همه حاکمان سعودی از آن متضرر می شوند.
وی افزود: یک بار دیگر می گوییم که جمهوری اسلامی ایران قدرت بزرگ منطقه ای است که خواهان روابط معقول سازنده با کلیه همسایگان بوده و هست و دیگران باید از این سراسیمگی که نتیجه مثبت برجام بوده و دلیل آن را نمی دانیم باید دست بردارند.
ظریف همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره روابط ایران و آلمان و نیز عقب ماندن آلمان از عرصه تعامل های اقتصادی نسبت به کشورهایی مثل ایتالیا و فرانسه گفت، همان طور که با ایتالیا و فرانسه روابط خوبی داریم، با آلمان نیز روابط بسیار خوبی داریم
وی افزود: شرکت های آلمانی در ایران فعال بودند و امروز هم شاهد حضور شرکت های این کشور در ایران هستیم.
ظریف گفت: سفر رییس جمهوری به ایتالیا و فرانسه سفر خوبی بود و آثار مثبتی برای شکوفایی اقتصادی به همراه داشت .
وی تصریح کرد، امیدواریم این همکاری ها را با دولت و بخش خصوصی آلمان هم داشته باشیم.
ظریف در پاسخ به سوالی در باره آخرین وضعیت گفت وگوهای میان ایران و اتحادیه اروپا اظهار داشت: در این زمینه برنامه های مقدماتی انجام شده و در سطح معاونان گفت وگوهایی صورت خواهد گرفت و پس از آن در سطح بنده و خانم موگرینی این گفت وگو ها ادامه می یابد.
وی افزود: در آینده نزدیک به بروکسل سفر می کنیم و در آن سفر درباره این گفت و گوها بحث و تبادل نظر خواهیم کرد.
ظریف در باره گفت وگوهای صلح سوریه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در طول چهار سال گذشته به ویژه در دو سال و نیم اخیر همواره خواهان پایان درگیری و رسیدن به راه حل سیاسی در سوریه بوده است.
وزیر امور خارجه تاکید کرد: ما از ابتدا اصرار داشتیم که بحران سوریه راه حل نظامی ندارد اما متاسفانه برخی از همسایگان همچنان متوهم هستند که بحران سوریه از طریق نظامی قابل حل هست و به همین دلیل مقابل گفت وگوهای صلح کارشکنی کردند و به آن ادامه می دهند.
وی افزود: فقط مردم سوریه هستند که آینده سوریه را تعیین می کنند و آینده این کشور بر سر میز مذاکره میان سوری ها تعیین می شود و نه قبل از مذاکرات.
ظریف گفت: آنها که برای گفت وگو ها پیش شرط گذاشتند باعث ادامه خون ریزی و جنگ شدند و خوشحال هستیم که خیلی ها راه حل های بدون پیش شرط را پذیرفتند و راه را برای رسیدن به نتیجه همواره کردند.
وی خاطر نشان کرد: سیاسیت جمهوری اسلامی ایران تاکید بر کمک های انسان دوستانه و ایجاد فضای مناسب است و در این راستا از طریق دو جانبه یا چند جانبه زمینه کمک رسانی به مناطق تحت محاصره را پیدا کرده ایم و به این سیاست ادامه می دهیم.
وی افزود: امیدواریم که همه، مذاکره کننده ها را تشویق کنند و راه را برای مذاکره سوری ها باز کنند و نیز راه ورود تروریست ها و کسانی که با گروه های افراطی القاعده و داعش مرتبط هستند به میز مذاکره باز نشود.
ظریف گفت: چرا که چنین اقدامی باعث از بین رفتن حیثیت سازمان ملل و مذاکرات خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: امیدواریم با واقع بینی و تلاش مشترک همه کنشگران زمینه پذیرش راه حل صلح آمیز در این راستا فراهم شو

 

 

*ایرنا

کد خبر:  1554486
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار و رویداد ها
Tags: آلمان, سوریه, ایران, عربستان , عربستان سعودی, بحران سوریه, رئیس جمهور ایران, اتحادیه اروپا , فرانسه, انگلیس, لندن , محمدجواد ظریف, ظریف , حج, وزیر خارجه ایران , القاعده, ایتالیا, داعش, Iran , اشتاین مایر, وزیر خارجه آلمان, برجام
22222

مطالب مرتبط :

رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت


بر اساس گزارش دویچه وله در 07.04.2018، دادستان برلین موارد رشوه‌خواری در سفارت آلمان در تهران را تحت تحقیق قضایی قرار داده است. دو سال پیش بعد از افزا...

مناظره زنده شد


 کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، از تصویب پخش زنده مناظرات خبر داد.       با تصویب کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهور...

«اخبار بد» برای عربستان و امارات


 صندوق بین المللی پول اخیرا پیش بینی کرد که کاهش تولید نفت و سیاست های ریاضتی بر اقتصاد عربستان سعودی به عنوان بزرگترین اقتصاد عربی تاثیر خواهد د...

داعش بار دیگر با گاز سمی به غرب موصل حمله کرد


 سخنگوی فرماندهی مشترک عملیات عراق اعلام کرد سازمان تروریستی داعش در غرب موصل با گازهای سمی به نیروهای عراقی حمله کرده است که دومین حمله از این ن...

"عفت مرعشی" و "فاطمه هاشمی رفسنجانی" به انگلیس رفتند


 همسر و دختر مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز، کشور را به مقصد انگلیس ترک کردند.   عفت مرعشی و فاطمه هاشمی همسر و دختر ارشد آیت‌الل...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
ستاد مقابله با کرونا با همه دستگاه‌ها و نهادها کاملا هماهنگی دارد
ربیعی: صد هزار میلیارد تومان برای جبران خسارت‌های اقتصادی کرونا اختصاص یافت
رهبر انقلاب: مقامات آمریکا شارلاتان و تروریست هستند/ اگر کوته‌بینی نکنیم ایران به قلّه حکومت اسلامی می‌رسد
روحانی: سال ۹۹ سال افتتاح طرح‌های بزرگ و تحول در زندگی مردم خواهد بود
رهبر معظم انقلاب سال ۱۳۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند
گزارش روحانی از جلسه سران قوا/ تعطیلی الزامی بازارها و پاساژها و مراکز خرید
روحانی: باید با کمک مردم هر چه زودتر روند شیوع کرونا را کنترل کنیم
نشست اضطراری در کاخ سفید برای تعیین ابتلای ترامپ به کرونا
اتحادیه اروپا: رفع تحریم‌ها بخش ضروری برجام است/ ایران به اجرای کامل توافق برگردد
بیش از ۵۰ کانون دانشگاه آزاد کشتار مسلمانان در هند را محکوم کردند
سازمان جهانی بهداشت اطلاعات تازه‌ای درباره «کرونا» منتشر کرد
تأکید ایران بر آرام سازی سریع فضای متشنج موجود در ادلب
رئیس سازمان پدافند غیرعامل: رویکرد ما حمایت همه‌جانبه از وزارت بهداشت است/ فعلا نیاز به قرنطینه شهر نیست
واکنش موسوی به قرار گرفتن ایران در فهرست سیاه FATF
رهبر معظم انقلاب: روز انتخابات روز احقاق حق مدنی ملت است/ مردم در هر شهری به تعداد نامزدهای آن شهر و در تهران به 30 نفر رای بدهند
رهبر انقلاب: هر چه حضور پای صندوق‌ها بیش‌تر باشد، مجلس قوی‌تر است/ آمریکا در حال حرکت به‌ سمت فروپاشی از درون
فرازی از وصیت‌نامه سردار شهید قاسم سلیمانی خطاب به جریان‌های سیاسی کشور
راهپیمایی ۲۲ بهمن| قدرت‌نمایی لشکر میلیونی سلیمانی‌/ تشییع جنازه تروریست‌های آمریکایی
مخالفت عراق با انتقال سامانه‌های پاتریوت آمریکا به این کشور
دستور رئیس قوه قضائیه برای نظارت بر قیمت کالاها
سردار حاجی‌زاده: به تمام کدها و فرکانس‌های پهپاد MQ-4 دست پیدا کرده‌ایم/ این هواپیما دیگر در برابر ایران کارایی ندارد
بازدید فرمانده سنتکام از عین‌الاسد
کمکهای سپاه به ارتش عراق در حوزه پدافند هوایی افزایش می‌یابد
سی‌ان‌ان: ترامپ در هفته گذشته ۴۴ ادعای غلط مطرح کرد
هاآرتص: معامله قرن شکست خواهد خورد

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران