:: پرمخاطب ها  

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 414 تعداد امتیازدهی:  2   (Article Rating)


دولت هر گونه تلاش دشمنان برای سوء استفاده و نفوذ را ناکام می گذارد

رییس جمهوری در نامه ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی، با تشریح دستاوردهای یازده گانه ایران اسلامی در حوزه های هسته ای ، سیاسی، حقوقی و اقتصادی، گفت: دولت مصمم است با توجه کامل به رهنمودهای حضرتعالی، اجرای تعهدات طرف مقابل را با دقت و جدیت رصد کرده و هرگونه تلاش دشمنان برای سوء استفاده جهت نفوذ را ناکام گذارد.

30a30.ir : به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، متن کامل نامه رییس جمهوری به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح منتشر می شود:


بسم الله الرحمن الرحیم
«اِنْ یَنْصُرْکُمُ الله فَلا غالِبَ لَکُم»
محضر مبارک رهبر معظم انقلاب اسلامی
حضرت آیت الله خامنه ای (دامت برکاته)
با سلام و تحیات وافره،

حمد و سپاس بیکران به پیشگاه قادر متعال که بار دیگر با لطف و عنایت خود ملت بزرگ ایران را از امتحانی سخت و تاریخی، موفق و سرفراز بیرون آورد و دشمنان کشور و نظام را مبهوت ساخت.
درود و سلام بر پیامبر عظیم الشأن و اهل بیت مطهرش که عنایت آنان همواره شامل حال مردم عزیزمان بوده است.

سلام و تحیت به محضر ولی الله اعظم که همواره دستگیر این ملت در روزهای سخت بوده است.
درود بر امام راحل (ره) که راه عزت و سربلندی و اعتمادبه نفس را به ما آموخت.
سلام بر همه شهیدان والا مقام به ویژه شهدای گرانقدر هسته ای که با فداکاری خود راه ایستادگی و مقاومت را به ما آموختند.

اینک افتخار دارم به استحضار حضرتعالی و ملت سربلند و مقاوم ایران برسانم که در پی تکمیل اقدامات ایران و کشورهای 1+5 در اجرای تعهدات خود طبق برجام، امروز شنبه 26 دی ماه 1394، رسماً برنامه جامع اقدام مشترک وارد مرحله اجرایی گردید.

بنابراین از امروز، و در نتیجه پایمردی و استقامت 12 ساله مردم استوار ایران در مقابل تمامی تهدیدها و تحریم ها، و تحت رهبری داهیانه و شجاعانه آن رهبر فرزانه، در حوزه هسته ای، دستاوردهای زیر حاصل گردید:

1ـ خواسته راهبردی ملت ایران برای تثبیت حق مسلم در زمینه فعالیت صلح آمیز هسته ای، به تحقق رسید و برنامه هسته ای کشورمان با ابعاد تجاری و صنعتی مورد شناسایی و احترام جهانیان قرار گرفت.

2ـ غنی سازی به عنوان حساس ترین و مهم ترین بخش برنامه هسته ای کشورمان، در مسیری تکامل یافته ادامه می یابد و طی برنامه ای مدون، ایران در زمره تولیدکنندگان بین المللی سوخت هسته ای درمی آید.

3ـ راکتور تحقیقاتی آب سنگین اراک، در چارچوب یک همکاری بین المللی به یک راکتور تحقیقاتیِ مدرن و پیشرفته، و با استاندارد سطح بالای بین المللی، تبدیل خواهد گردید.

4ـ با ورود بیش از دویست تُن کیک زرد، ذخایر راهبردی اورانیوم در ایران برای اولین بار پس از انقلاب اسلامی افزایش قابل توجهی یافت.

5ـ با فروش اورانیوم غنی شده و آب سنگین تولیدی، جمهوری اسلامی ایران به جمع معدود کشورهای صادرکننده این مواد حساس وارد گردید.

6ـ باب همکاری های بین المللی با برنامه هسته ای صلح آمیز کشورمان در عرصه هایی همچون تأسیس نیروگاه های هسته ای، راکتورهای تحقیقاتی، تولید سوخت، تحقیق و توسعه پیشرفته، گداخت هسته ای، پزشکی هسته ای، ایمنی هسته ای، آب شیرین کن، محافظت از محیط زیست باز شده است.
هم زمان دستاوردهای زیر در حوزه های سیاسی، حقوقی و اقتصادی نیز محقق گردید:

7ـ شش قطعنامه فصل هفتمی شورای امنیت سازمان ملل بر ضدّ ایران لغو شد. هم اکنون تنها قطعنامه 2231 اعتبار دارد که پس از ده سال خودبه خود لغو خواهد گردید.

8ـ دوازده قطعنامه و پنج تصمیم شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی لغو گردید. هم اکنون تمامی موارد و ابهامات مربوط به گذشته برنامه هسته ای کشور خاتمه یافته و تنها قطعنامه اخیر (70/2015) اعتبار دارد که صرفاً ناظر به اجرای برجام خواهد بود.

9ـ تحریم های اقتصادی و مالی مربوط به هسته ای شورای امنیت، اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا در حوزه های گوناگون همچون نقل وانتقالات مالی، فعالیت های بانکی، سوئیفت، سرمایه گذاری، خدمات بیمه، اعتبارات صادراتی، نفت، گاز، پتروشیمی، حمل ونقل، کشتیرانی، بنادر، تجارت طلا و سایر فلزات، خودرو، هواپیما برداشته شد و به این ترتیب زمینه لازم برای حضور توانمند ایران در اقتصاد جهانی، استفاده از فرصت های بازار صادراتی و دسترسی به بازار سرمایه بین المللی فراهم گردید.

10ـ دارایی های مسدود شده مربوط به تحریم های هسته ای ایران آزاد گردید که امکان استفاده برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در کشور را در دسترس قرار می دهد.

11ـ و از همه مهم تر، تلاش چندین ساله بدخواهان اسلام و ایران که می خواستند تصویری نادرست و هراسناک از انقلاب اسلامی ترسیم کنند، شکست خورد و سیمای انسانی و صلح طلب ایران اسلامی در فضای جهانی درخشید و جامعه جهانی را به تحسین اخلاق و منش خردمندانه و عزتمندانه فرزندان انقلابی شما وا داشت.

این موفقیت بزرگ را به رهبری معظم انقلاب تبریک می گویم و از صبر و بردباری ملت غیور ایران تشکر می کنم و از خدای بزرگ برای آنان که در مسیر تحقق این توفیق ملی با تدبیر و تحمل، تلاش شبانه روزی کردند پاداش مجاهدان را مسألت می کنم.

این توفیق چشمگیر نتیجه قدرت درونی و پایدار جمهوری اسلامی ایران در سایه انقلاب اسلامی و رهبری ولیّ فقیه است که دشمنان انقلاب اسلامی را از هر گونه تهدید و تحریم مأیوس کرده و به پای میز مذاکره کشاند. این پیروزی نتیجه پایمردی و استقامت مردم قهرمان ایران در مقابل همه فشارها و کاستی هاست. و بالاخره این پیروزی نتیجه قریب به سی ماه مذاکرات طولانی و نفس گیری بود که تحت هدایت، حمایت و ادعیه حضرت مستطاب عالی صورت گرفت.

راهی که ملت ایران دوازده سال پیش انتخاب کرد تا در مقابل زورگویی و انحصارطلبی قدرت های استکباری و زیاده خواه بایستد و از حقوق خود دفاع کند، اکنون به ثمر نشسته است. سیاست استکبار در تعطیلی برنامه هسته ای ایران، جلوگیری از غنی سازی، برچیدن راکتور آب سنگین، تعطیلی فردو و توقف تحقیق و توسعه با شکست مواجه شد و اکنون سر تعظیم در برابر اراده مردم ایران فرو آورده و تمامی آنچه به اتکای قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل برای ایران و ایرانی ممنوع شده بود، مورد شناسایی و احترام واقع گردید. واقعیت این است که ملت بزرگ ایران عزتمندانه مقاومت کرد، عزتمندانه مذاکره کرد، و عزتمندانه توافق نمود.

موفقیت مردم ایران در این توافق، در کنار شادمانی دوستان انقلاب اسلامی، آشفتگی و عصبانیت دشمنان جمهوری اسلامی ایران را در منطقه و خارج آن در پی داشت. جمهوری اسلامی اکنون به پشتوانه بازوان قدرتمند خود، و با اتکاء به توانایی های دفاعی، سیاسی، اقتصادی و دیپلماتیک، بازیگری اصلی، ثبات آفرین و تضمین کننده صلح و آرامش منطقه است. حل وفصل موضوع هسته ای، و توانایی تعامل موفق با شش قدرت بزرگ جهان، اقتدار منطقه ای و بین المللی جمهوری اسلامی ایران را تثبیت کرد. جای تأسف است که آنها که با صرف میلیاردها، تمامی سعی خود را به عمل آوردند تا مذاکرات را به شکست بکشانند و یا مانع تصویب و اجرای آن شوند، اکنون نیز سراسیمه دست به هر اقدامی می زنند تا مانع فرو ریختن کامل دیوار ایران هراسی شوند.

اکنون با رفع تحریم های ظالمانه راه برای شکوفایی اقتصادی ایران از طریق اجرای جدی و مؤثر سیاست های اقتصاد مقاومتی باز شده است. دولت اعتقاد راسخ دارد که اگرچه رفع تحریم ها از باب رفع ظلم و احقاق حقوق ملت ایران کاری لازم و ضروری بود که صورت گرفت، لیکن لازمه قطعی گشایش اقتصادی و بهبود معیشت و اشتغال، پیگیری همه جانبة اقتصاد مقاومتی و حضور فعال همه مردم در صحنه سرمایه گذاری و کار و ابتکار است.

دولت مصمم است با توجه کامل به رهنمودهای حضرتعالی، اجرای تعهدات طرف مقابل را با دقت و جدیت رصد نموده و با واقع بینی هوشمندانه و به دور از هر گونه خوش بینی افراطی، در برابر هر خُلف وعده، اقدام متناسب متقابل به عمل آورده و با برنامه ریزی دقیق و اصرار بر خواسته ها، منافع و نیازهای واقعی کشور، ابتکار عمل در روابط سیاسی، فرهنگی و اقتصادی پساتحریم را در اختیار گرفته و هر گونه تلاش دشمنان برای سوء استفاده جهت نفوذ را ناکام گذارد.

بدون شک، در این مرحله جدید از تاریخ انقلاب اسلامی نیز، همچون گذشته، هدایت های رهبری، روشنگر راه ملت و دولت خواهد بود.
و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
حسن روحانی
رییس جمهوری اسلامی ایران

 

 

 

*ایرنا

کد خبر:  1554301
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار مهم, اخبار و رویداد ها
Tags: آمریکا, حسن روحانی, تحریم ها, دولت, اقتصادی, رئیس جمهور ایران, اتحادیه اروپا , هسته ای, سیاسی, رهبر معظم انقلاب, خامنه ای, قطعنامه , شورای امنیت, آیت الله خامنه ای, امام, امام خامنه ای, حقوقی, برنامه جامع اقدام مشترک, برجام, پسا تحریم, پساتحریم
22222

مطالب مرتبط :

توطئه جدید علیه تهران/ هواپیماهای ایران در تیررس قرار گرفتند


 "با توجه به حمایت مستقیم ماهان از سپاه که در نبردهای نیابتی منطقه حضور دارد، این شرکت را می‌‌توان با تحریم‌ مجبور به تعطیل شدن کرد، اقدامی‌که شا...

ترامپ: مسکو و واشنگتن با هم کنار نمی آیند


 رئیس جمهوری آمریکادر نشست خبری مشترک با دبیرکل ناتو با بیان اینکه روابط آمریکا و روسیه به «پایین‌ترین حد رسیده است» گفت که ناتو «دیگر منسوخ نیست...

اظهار نظر عجیب پسر ترامپ دربارۀ نقش ایوانکا در حمله به سوریه!


 گزارش های رسانه‌ای به نقل از پسر ترامپ، نقش ایوانکا دختر رئیس جمهور آمریکا در حمله موشکی به حمص را ثابت می کند.       اریک، پ...

کره شمالی آمریکا را به حمله هسته‌ای تهدید کرد


 رسانه‌های دولتی کره شمالی، روز سه‌شنبه، همزمان با نزدیک شدن ناوگروه تهاجمی آمریکا به شبه‌جزیره کره، این کشور را به حمله هسته‌ای تهدید کردند. &#...

کره شمالی به تهدیدات آمریکا پاسخ داد


 پس از هشدار رییس جمهور آمریکا مبنی بر اقدام یکجانبه علیه کره شمالی، پیونگ یانگ هشدار داد، اگر جامعه جهانی تحریم‌ها را تشدید کند، مقابله به مثل خ...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   
No articles match criteria.

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
گمانه زنی در مورد تغییرات مدیران خودرو سازی ها
سرپرست دانشگاه آزاد معارفه شد/ میرزاده حضور نیافت
امروز؛ برگزاری جلسه دادگاه رضا ضراب
ورود هیات ایرانی به مذاکرات صلح سوریه در آستانه
چرا صلاحیت احمدی نژاد احراز نشد؟
مناظره زنده شد
پیشنهاد رئیس جمهور وسیع‌ترین کشور مسلمان ... ممنوعیت نقاب و ریش بلند!
«اخبار بد» برای عربستان و امارات
شهادت جوان فلسطینی هنگام رانندگی
انفجاری قوی پایتخت یونان را لرزاند
اصلاحات اردوغان رأی آورد/ هوادارانش به خیابان ریختند
واکنش اتحادیه اروپا به موفقیت اردوغان در همه پرسی
داعش بار دیگر با گاز سمی به غرب موصل حمله کرد
"عفت مرعشی" و "فاطمه هاشمی رفسنجانی" به انگلیس رفتند
توطئه جدید علیه تهران/ هواپیماهای ایران در تیررس قرار گرفتند
خسارات ناشی از سیل به روستاهای جبل و باراندوز- ارومیه | تصاویر
اظهارات جدید احمدی نژاد درباره انتخابات: شرایط تغییر کرده!
حاشیه‌های آخرین روز ثبت‌نام انتخابات‌ریاست‌جمهوری
حاجی بابایی: با شعار "دولت کار آمد و مردمی" وارد عرصه انتخابات شده ام
9 کشته در پی وقوع سیل در 4 استان
جزییات درگذشت عارف لرستانی
روز سخت مهاجران در دریای مدیترانه
پایان پریشانی نرگس
اعدام فجیع چهار کرد به دست داعش در شهر رقه

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران