:: پرمخاطب ها  
اعلام برائت از اعضا خائن و فراری پایگاه بسیج
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
یک فوریت لایحه حذف چهار صفر از پول ملی به تصویب مجلس رسید
دستورکار هفته آینده مجلس/ طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت بررسی می‌شود
ماهاتیر محمّد: پیشرفت‌های ایران شگفت‌آور و خوشحال‌کننده است
12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه‌بندی بنزین
روحانی در سازمان ملل: پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم «نه» خواهد بود
سرلشکر باقری: تلفات سنگین و انهدام تجهیزات دشمن هزینه تهاجم به ایران است
آغاز کلاس‌های دانشگاه آزاد با عبور دانشگاهیان از پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی
رهبر انقلاب: پایان درست جنگ یمن تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت
مقام معظم رهبری: نام شهید بر فراز کوی‌ها و برزن‌ها موهبتی است که باید ادامه یابد
انتقاد بسیج دانشجویی به نحوه برخورد مدیران دانشگاه امیرکبیر با تشکل‌های دانشجویی
ناکامی ائتلاف سعودی در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی
جزئیات عملیات دستگیری سرشبکه آمدنیوز به اطلاع مردم خواهد رسید

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 504 تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating)


هاشمی رفسنجانی: اجرای عاقلانه برجام منجر به اشتغالزایی می شود

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اجرای عاقلانه و با نظارت تعهدات برجام را سرانجام خوبی برای برخی مشکلات کشور دانست و گفت: از نتایج این اجرا، برگشت اشتغال است.

30a30.ir : به گزارش ایرنا از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، امروز -چهارشنبه- در دیدار جمعی از دبیران احزاب، مدیران مسئول مطبوعات، معلمان و فعالان سیاسی استان خوزستان، این مطلب را بیان کرد.

وی با تحسین آگاهی مردم در مقاطع مختلف انقلاب، حضور آنان در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 را برخاسته از هوشیاری انقلابی دانست و افزود: علیرغم القائات و تبلیغات سوء و همه جانبه عمده رسانه ها و روزنامه های فراوان، سایت ها و خبرگزاری ها، مردم تصمیم خود را گرفتند.

هاشمی رفسنجانی، حل تدریجی مشکلات کشور را خواسته مردم در آن انتخابات دانست و با یادآوری روند مذاکرات برای حل مسأله هسته ای، به مانع تراشی های صهیونیست ها، جمهوری خواهان آمریکا و عده ای محدود در کشور اشاره کرد و ادامه داد: برجام می تواند سرانجام خوبی برای بخشی از مشکلات باشد و اگر تعهدات آن عاقلانه و با نظارت اجرا شود، یکی از نتایج آن برای کشور، برگشت اشتغال است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، جوانان را سرمایه اصلی کشور و اشتغال را نیاز ضروری آنان در ابعاد فردی، خانوادگی و اجتماعی دانست و ادامه داد: رواج اشتغال، رونق تولید، از بین رفتن رکود و کم شدن تورم، ضرورت امروز کشور است و باید برای آن برنامه ریزی کرد.

هاشمی رفسنجانی با تأکید بر اهمیت انتخابات اسفند ماه و عزم جزم مردم برای خلق حماسه ای دیگر، گفت: همه مردم باید از جهت ملی در این انتخابات شرکت کنند که هم اعتبار بین المللی کشور بالا می رود و هم نشاط اجتماعی و سیاسی همه جای ایران را فرا می گیرد.

وی شور و هیجان نام نویسی برای نامزدی در دو انتخابات را نشانه آمادگی مردم و به ویژه زنان دانست و اظهار داشت:خانم ها که توانایی های خود در عرصه های علمی، سیاسی، اجتماعی و مدیریتی را ثابت کرده اند، به عنوان نیمی از افراد جامعه، نشان داده اند که ایران و انقلاب برای آنان مهم است.
عضو مجلس خبرگان رهبری با برشمردن امتیازات و ویژگی های زنان در جامعه، به رشد علمی و دانشگاهی آنها اشاره و خاطرنشان کرد: با رشد تدریجی، حضوری مداوم در جامعه خواهند داشت که اگر خوب کار کنند، با این ظرفیت ها می توانند تأثیرات مهمی در جامعه داشته باشند.


**نباید بگذاریم دشمن از نفت به عنوان حربه ای سیاسی استفاده کند
هاشمی رفسنجانی در ادامه سخنان خود به خوزستان و جایگاه آن در ایران و نقش نفت برای این استان و ایران اشاره کرد و گفت: باید برای استفاده درست از این سرمایه ملی که مربوط به همه نسلهاست، برنامه ریزی کرد و نباید بگذاریم دشمنان از نفت به عنوان حربه ای سیاسی استفاده کنند.

وی فهم مسایل سیاسی، درک امور فرهنگی، آشنایی با تاریخ انقلاب و دلسوزی برای ایران را ویژگی های مردم و نخبگان خوزستان دانست و افزود: در همه مقاطع این ویژگی ها در مردم و فرهیختگان استان محفوظ بود و هر جا لازم بود، نشان دادند و به صحنه آمدند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به سخنان یکی از نوجوانان حاضر در جلسه که نسبت به شرایط کشور دیدگاه های صریحی داشت، گفت: ویژگی های جوانان است که حرف های خود را با آمیزه ای از عقل و احساس مطرح می کنند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی، با یادآوری سفر خود در آستانه پیروزی انقلاب برای حل مشکل سوخت به خوزستان و به ویژه آبادان، به سخنرانی خویش در جمع کارگران و مدیران شرکت نفت و پالایشگاه اشاره کرد و ادامه داد: در آن سخنرانی آیه شریفه «الَّذینَ جاهَدوا فینا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنا» را خواندم و توضیح دادم که جهاد برای خدا راه های مختلفی دارد.

وی با تشریح تأثیرات اعتصابات کارکنان پالایشگاه نفت آبادان، در بعد داخلی و حتی در ابعاد خارجی برای تضعیف رژیم پهلوی، یادآور شد: این رژیم مثل همه حکومت های استبدادی حاضر بود برای دوام خود هر کاری بکند، اما حضور مردم در راهپیمایی ها و اعتصابات، به ویژه کارکنان نفت، نفس حکومت را به شماره انداخت.


**بلایی که در دولت گذشته بر سر کشور آمد
هاشمی رفسنجانی در بخش دیگری از سخنان خویش، به شرایط کشور در 8 سال دولت گذشته پرداخت و گفت:بلایی بر سر کشور آوردند که آثار آن حتی در ابعادی از خسارات جنگ بدتر و عمیق تر بود.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تمسخر اعتقادات مردم به امام زمان(عج) ، آسیب رساندن به جایگاه ولایت فقیه و تلاش برای ناکارآمد نشان دادن روحانیت را نتایج آن دوران خواند و گفت: یارانه را پول امام زمان می خواندند و متأسفانه بسیاری از رسانه های همسو هم آن حرف ها را منتشر می کردند.

هاشمی رفسنجانی، رنج های مردم استان خوزستان را به خاطر نقش آنان در دوران مبارزه و بعدها در 8 سال دفاع مقدس، ستودنی و برای مردم ایران قابل احترام دانست و گفت: دشمنان خارجی با تجهیز ارتش بعثی، خانه های مردم خوزستان در شهرهای مختلف را ویران کردند و حتی سال ها پس از جنگ هم آثار آن ویرانی ها باقی بود.

وی با بیان بعضی از امتیازات خوزستان در کشاورزی، صنعت، نفت، پتروشیمی که باعث طمع دشمنان به این استان شده، به نقشه ای از ارتش عراق اشاره کرد و افزود: در یکی از عملیات ها این نقشه را از سنگر فرماندهان عراقی گرفته بودیم که خوزستان را عربستان نامیده بودند و برای هر یک از این شهرها، اسم های عربی گذاشته بودند.

هاشمی رفسنجانی، با تأکید بر حقوق تاریخی، اسلامی و ملی مردم خوزستان در ایران، به برنامه های سازندگی برای این استان اشاره کرد و گفت: با توجه به جایگاه این استان، برای کشاورزی، صنعت و آب استان، طرح های خوبی اجرا شد که اگر ادامه می یافت، بسیاری از حقوق ضایع شده مردم خوزستان جبران می شد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح اهمیت فعالیت های سیاسی در استان خوزستان که فرقه ها و قومیت های فراوانی دارد، نسبت به برنامه ریزی های سلفی ها و وهابی ها هشدار داد و گفت: مردم خوزستان ذاتاً متدین هستند و باید ظرفیت های تولید این استان را نقد کرد و نباید گذاشت بعضی ها، شیشه در نان مردم این استان بریزند.

وی خوزستان را پشتیبان ایران در همه سطوح دانست و گفت: مردم خوزستان در همه مقاطع نشان دادند که بهترین هستند و انتخابات اسفند هم فصلی دیگر برای حضور است.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به سفرهای فراوانی که در دوران جنگ به همه نقاط استان خوزستان داشت، گفت: با همه استان و ظرفیت های آن آشنا هستم و می دانم مردم خوب و سرزنده ای دارد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این جلسه گفت: سلام مرا به مردم خوزستان برسانید و بگویید احساس من نسبت به شما همان است که در سفرهای متعدد قبل از انقلاب، دوران جنگ، دوران سازندگی و سال ها پس ازآن دیدید و شما را مردمانی خوب، قانع، فعال و حساس به مسایل دینی و ملی می دانم.

همچنین در ابتدای این دیدار کیانوش راد، نماینده اسبق خوزستان در مجلس شورای اسلامی و سید جابر موسوی، رئیس شورای هماهنگی استان خوزستان ضمن بیان دیدگاه های خویش در خصوص انتخابات، خواستار حل مشکلات این استان در زمینه رکود، اشتغال، محیط زیست، مهاجرت نخبگان و کم آبی شدند.

همچنین نظری از دانشجویان فعال این استان، دل نوشته خود را که حاوی نکات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بود، قرائت کرد.

 

 

 

*ایرنا

کد خبر:  1554013
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار و رویداد ها, استانها, انتخابات مجلس
Tags: هاشمی رفسنجانی, هاشمی, نامزد, انتخابات , مجلس , مجلس شورای اسلامی, هسته ای, آیت الله هاشمی, رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام, انتخابات مجلس, توافق هسته ای, توافق, خوزستان, انتخابات مجلس دهم, انتخابات 94, انتخابات مجلس ۹۴, مجلس ۹۴, انتخابات مجلس 94, برجام, رژیم پهلوی, اجرای برجام
22222

مطالب مرتبط :

مناظره زنده شد


 کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، از تصویب پخش زنده مناظرات خبر داد.       با تصویب کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهور...

اظهارات جدید احمدی نژاد درباره انتخابات: شرایط تغییر کرده!


 محمود احمدی نژاد در جدیدترین مصاحبه خود پس از ثبت نام و داوطلب شدن برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری، درباره دلیل این اقدام خود گفت: "شرایط به ...

حاشیه‌های آخرین روز ثبت‌نام انتخابات‌ریاست‌جمهوری


 آخرین روز ثبت نام دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تشکیل صفی از مردم برای ورود به وزارت کشور، پیش از باز شدن درهای ستاد آغاز شد.   ...

حاجی بابایی: با شعار "دولت کار آمد و مردمی" وارد عرصه انتخابات شده ام


 حمیدرضا حاجی بابایی با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کرد.   حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در...

ترامپ: مسکو و واشنگتن با هم کنار نمی آیند


 رئیس جمهوری آمریکادر نشست خبری مشترک با دبیرکل ناتو با بیان اینکه روابط آمریکا و روسیه به «پایین‌ترین حد رسیده است» گفت که ناتو «دیگر منسوخ نیست...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   
No articles match criteria.

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
يك خطا رخ داد.
خطا: آخرین اخبار در حال حاضر مقدور نمی باشد.


 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران