:: پرمخاطب ها  
اعلام برائت از اعضا خائن و فراری پایگاه بسیج
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
یک فوریت لایحه حذف چهار صفر از پول ملی به تصویب مجلس رسید
دستورکار هفته آینده مجلس/ طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت بررسی می‌شود
12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه‌بندی بنزین
روحانی در سازمان ملل: پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم «نه» خواهد بود
سرلشکر باقری: تلفات سنگین و انهدام تجهیزات دشمن هزینه تهاجم به ایران است
ماهاتیر محمّد: پیشرفت‌های ایران شگفت‌آور و خوشحال‌کننده است
آغاز کلاس‌های دانشگاه آزاد با عبور دانشگاهیان از پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی
رهبر انقلاب: پایان درست جنگ یمن تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت
مقام معظم رهبری: نام شهید بر فراز کوی‌ها و برزن‌ها موهبتی است که باید ادامه یابد
انتقاد بسیج دانشجویی به نحوه برخورد مدیران دانشگاه امیرکبیر با تشکل‌های دانشجویی
ناکامی ائتلاف سعودی در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی
جزئیات عملیات دستگیری سرشبکه آمدنیوز به اطلاع مردم خواهد رسید

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 402 تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating)


گزارش آمانو؛ سیاه، سفید یا خاکستری؟

زارش نهایی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی از ارزیابی مسایل باقی مانده پرونده هسته ای ایران، محور مشترک بسیاری از روزنامه های چاپ روز شنبه بود. برخی روزنامه ها این گزارش را سفید خواندند و دسته ای دیگر نیز آن را در فضایی منفی قرار دادند و دسته سوم نیز نگاهی میانه داشتند.

30a30.ir : این گزارش نگاهی به سرخط اصلی خبرها و همچنین نوشته های سرمقاله نویسان و نویسندگان روزنامه های روز شنبه 14 آذر 1394 خورشیدی انداخته و مهم ترین موضوع های مورد توجه این روزنامه ها را بررسی کرده است.

*** پایان سپید «پی. ام. دی»
روزنامه ی «آرمان» در گزارش «خداحافظ پی.ام.دی» نوشت: «آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد، هیچ نشانه ای از فعالیت هسته ای مشکوک در ایران پس از سال 2009 وجود ندارد.» این توئیتی بود که خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه منتشر کرد. «اعتراف با طعم هسته ای» این روایت این روزهای آژانس بین المللی انرژی اتمی و کشورهایی است که سال ها بر طبل فعالیت غیرصلح آمیز هسته ای ایران کوبیدند و امروز تمام آنها اظهارات خود را پس گرفته و به صلح آمیز بودن این فعالیت ها اعتراف می کنند. آژانس در یکی از مهم ترین تحولات تاریخ نظارت و راستی آزمایی برنامه هسته ای ایران روز چهارشنبه پس از هشت سال اعلام کرد که هیچ سند معتبری از انحراف مواد هسته ای در ارتباط با ابعاد نظامی احتمالی برنامه هسته ای ایران ندارد. این گزارش به معنای این است که «پی. ام. دی» فاقد ارزش است و باید هر چه زودتر از روی میز برداشته شود.
آرمان در ادامه ضمن اشاره به بسته شدن پرونده پی.ام.دی و پایان تحریم ها افزود: پس از انتشار گزارش آژانس، آمریکا که عضو ثابت متهم کردن ایران به فعالیت های غیرصلح آمیز هسته ای بود به سرعت اظهارات و ادعاهای گذشته خود را پس گرفت. دولت آمریکا اعلام کرد با توجه به گزارش مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، آماده است که پرونده ابهامات فعالیت هسته ای ایران یا پرونده «جنبه های نظامی احتمالی»این برنامه را ببندد.
این روزنامه همچنین در یادداشتی آینده ی گزارش آمانو را مورد تحلیل و بررسی قرار داد و ضمن پیش بینی درخواست بازرسی از سوی آژانس از سایت های هسته یی ایران نوشت: آژانس بین المللی انرژی اتمی به سادگی به هیچ کشوری سند برائت نخواهد داد. حداکثر تایید آژانس این خواهد بود که تا این لحظه مواردی که نشان دهد ایران از برنامه صلح آمیز تخطی کرده است، وجود ندارد و می توان پرونده گذشته را مختومه اعلام کرد. در ژاپن که خود قربانی سلاح های هسته ای بوده است، بیش از 40 درصد بازرسی های آژانس بین المللی انرژی اتمی از این کشور صورت گرفته و آنها همیشه در معرض اتهام حرکت به سوی سلاح هسته ای بوده اند و در نهایت آژانس بین المللی انرژی اتمی به سختی به ژاپنی ها سند برائت داد. این مشی در رابطه با ایران نیز صادق است.
روزنامه ی «ابتکار» نیز با اعلام این خبر که پرونده پی.ام.دی سفید بسته می شود از برداشته شدن تحریم های ایران در ژانویه خبر داد.
ابتکار تاثیر گزارش آمانو بر اجرای برجام را مورد بررسی قرار داد و نوشت: اهمیت و تاریخی بودن این گزارش بخاطر نقشی است که در اجرای برجام برعهده دارد. اگر در 24 آذر، شورای حکام به پیشنهاد 1+5 اقدام به مختومه کردن بخش PMD پرونده کند، ماشین اجرای برجام به اتوبان رسیده است؛ اما اگر به هر دلیل شورای حکام رای به بسته شدن پرونده ندهد و تحقیق بیشتری را مطالبه نماید و یا ادعاهای قبلی را تکرار کند، ماشین برجام به دره سقوط خواهد کرد. بنابراین گزارش روز چهارشنبه آمانو، گرانیگاه برجام بحساب می آید.
به نوشته ی ابتکار، انتشار گزارش و رای شورای حکام پیش از پایان مهلت برجام یکی دیگر از هوشمندی های تیم هسته ای ایران بحساب می آید. اگر گزارش و رای شورای حکام پس از مهلت زمانی اجرای برجام بود و گزارش به مختومه شدن PMD منتهی نمی شد، مشکل دوچندان می گردید. اما با این تدبیر و دستور رهبر معظم انقلاب، خروج قلب رآکتور اراک و انتقال مواد هسته ای به خارج، منوط به رای آژانس گردید. این دو قلم مهمترین تعهدات ایران را تشکیل می دهند.
«مهر پایان بر 12 سال مناقشه هسته ای» نیز عنوان نخست روزنامه ی «ایران» بود.
ایران همچنین در یادداشتی شروع مراحل اجرایی برجام، آغاز لغو تحریم های اقتصادی ناجوانمردانه علیه مردم ایران و امکان همکاری های بین المللی بین ایران و سایر کشورها در زمینه های استفاده صلح آمیز هسته ای و تبادل دانش فنی را سه نتیجه ی حاصل از عادی شدن پرونده هسته ای ایران در آژانس برشمرد.
«مهر برائت» نیز عنوان نخست «اعتماد» بود که در گزارش آن «گزارشی ١٥ صفحه ای آمانو را نه سیاه و نه سفید که خاکستری روشن خواند.
این روزنامه همچنین در یادداشتی به نتایج این گزارش پرداخت و نوشت: گزارش اخیر آمانو همچنین موید نظر آن گروه از کارشناسانی است که از ابتدا عقیده داشتند «پرونده هسته ای ایران پرونده ای است سیاسی، مختومه کردن آن نیز تنها از طریق سیاسی امکان پذیر است.» ممکن است گفته شود این امر وجه مشترک همه کسانی است که طی ١٢ سال گذشته درگیر حل و فصل عادلانه این پرونده بودند. ... مشکل در تعریف صورت مساله نبود و با وجود اشتراک نظر همه مذاکره کنندگان در اینکه «پرونده سیاسی» است، اختلاف در مسیری بود که باید برای حل این مساله انتخاب می شد. این اختلاف نیز از تفاوت در نگرش ها، ارزیابی های متفاوت از توانمندی های خود و طرف مقابل و عدم آگاهی پیشینیان از مولفه های تاثیرگذار بین المللی در تصمیمات ملی بود. ... اینکه آیا این امری اجتناب ناپذیر در حل و فصل پرونده هسته ای بود یا نه موضوع این یادداشت نیست. به طور اجمال باید اعتراف کرد که درک درست حساسیت این مسیر نزد رهبری نظام، فرصت طلایی انتخابات ٩٢ و رای مردم به روحانی و انتخاب راهبرد نرمش قهرمانانه در کنار رویکرد تعامل با جهان، قطار پرونده هسته ای را به ریل های منتج به هدف بازگرداند.
روزنامه ی «خراسان» نیز در یادداشت روز خود گزارش را اینچنین تفسیر کرد: گزارش هم دارای نقاط سفید و هم دارای نقاط سیاه است. وزن این نقاط سیاه و سفید البته در جای خود قابل تامل است اما در برآیند کلی با نگاه به این گزارش از 2 منظر می توان 2 رنگ مختلف به آن داد. اگر نگاه محتوایی به گزارش بکنیم، یعنی نگاه صرف به خود گزارش، ترکیب نقاط سیاه و سفید، برآیند خاکستری به گزارش می دهد. نه آن را باید سیاه دید و نه سفید. اما اگر از منظر سیستمی و کارکردی این گزارش به آن نگاه کنیم، از آن جایی که این گزارش باید مبنای بسته شدن پرونده «پی. ام. دی» در شورای حکام شود، می توان رنگ دانه های سفید آن را بیشتر دانست. مهم ترین وجه این نقاط سفید نیز در 2 موضع آژانس نهفته است: الف- آن جایی که آژانس صراحتا گفته مدرکی ندارد که بعد از سال 2009 برنامه هسته ای ایران به سمت تولید سلاح رفته باشد ب – آن جایی که صراحتا تاکید شده که انحرافی در مواد هسته ای ایران وجود نداشته است. البته نکات مثبت دیگری نیز در این گزارش وجود دارد که نیاز به بررسی های تخصصی فنی و حقوقی دارد و از حوصله این مقال خارج است.
برخلاف روزنامه هایی که گزارش آمانو را سفید و خاکستری روشن خواندند برخی روزنامه ها این گزارش را در فضای منفی ارزیابی کردند.
«جوان» معتقد است «گزارش آژانس استخوان لای زخم» شده است.
این روزنامه در گزارش خود مدعی شد، گزارش به شکل و شمایلی نوشته شده که سرنوشت چند مورد از ابهامات مطرح در پرونده موسوم به «PMD» را در وضعیتی مبهم قرار می دهد و اگر چیزی شبیه به «مکانیسم ماشه» در قطعنامه 24 آذر ماه پیش بینی شود، زمینه فعال شدن مجدد «ابعاد نظامی احتمالی» را فراهم می کند. در واقع آمانو استخوان PMD را لای زخم نگه داشت.
جوان با انتشار یادداشتی بر موضوع خود مبنی بر ابهام در گزارش آژانس تاکید کرد و نوشت: گزارش آمانو نتوانسته نگاهی واحد به موضوع PMD ایجاد کند. جدای از گزارش، این شخص آمانو است که نقطه شروع چنین تناقضی بوده چرا که او یک هفته قبل از انتشار گزارش خود گفته بود از بررسی ها نتوانسته به «نتیجه گیری قطعی» برسد و گزارش او «سیاه و سفید» نیست و تأکید کرده بود: «در حال حاضر می توانم بگویم که پاسخ قاطع بله یا خیر درباره احتمال فعالیت های نظامی در تأسیسات هسته ای ایران ممکن نیست.» این نوع لحن سیاسی آمانو از قبل بر گزارش او سایه انداخته و باعث شده زمینه ها برای بهانه جویی ها و تکرار اتهامات علیه فعالیت هسته ای ایران حفظ شود. این نگرانی وجود دارد که آمانو همین لحن ابهام برانگیز خود را تا جلسه شورای حکام ادامه بدهد و این شورا را به تصمیمی هدایت کند که منجر به مختومه شدن PMD نشود.
«نه سیاه نه سفید» هم تعبیر روزنامه ی «رسالت» از گزارش آمانو بود. به ادعای رسالت نیز در این گزارش دوگانگی ها و ابهامات وجود دارد.
در این میان روزنامه ی «کیهان» هم در تیتری درشت از « کف و سوت آمریکا و اسرائیل برای گزارش آژانس» گفت و همانند جوان معتقد است که گزارش آمانو استخوان لای زخم است.
به ادعای کیهان، گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی که از آن می توان به استخوان لای زخم پرونده پی.ام.دی یاد کرد با استقبال گسترده مقامات آمریکا و رژیم صهیونیستی مواجه شد. یوکیا آمانو در این گزارش مانند همیشه از عبارات دوپهلو استفاده کرده و هرچند اعتراف می کند نشانه ای از انحراف مواد هسته ای ایران وجود ندارد اما مدعی شده است ایران تا سال 2009 درگیر فعالیت هایی برای ساخت بمب اتمی بوده است!
یادداشت امروز کیهان هم به قلم «حسین شریعتمداری» مدیر مسوول این روزنامه نگاشته شد.
شریعتمداری می گوید که گزارش اخیر آژانس می تواند پی آمدهای خطرآفرینی در پی داشته باشد. وی در شمارش این خطرها نوشت: اگر «توافق» یاد شده «کتبی» بوده است، در کجای برجام به آن اشاره شده است؟! پاسخ آن است که هیچ جا! ... چنانچه توافق مورد نظر «شفاهی» بوده است، چگونه می توان «قول شفاهی» حریفی را پذیرفت که بارها نشان داده است به تعهدات «کتبی» خود نیز پایبند نبوده و نیست؟! ... گفته شده که قرار بود گزارش آژانس «خاکستری» یعنی شامل نقاط «سفید و سیاه» و «مثبت و منفی» باشد! و حال آن که گزارش یاد شده برخلاف نظر برادر عزیزمان آقای دکتر عراقچی نه فقط «بیشتر به سفید» گرایش ندارد بلکه اولا؛ بیشترین مفاد آن «سیاه» است و ثانیا؛ نقطه سفیدی که دوستان از آن یاد می کنند نیز فقط ظاهر سفید دارد و ماهیت آن «کاملا سیاه» است که به آن اشاره خواهیم کرد.
شریعتمداری در این یادداشت 11 خطر را در گزارش آژانس برای ایران برشمرد.

*** شکست داعش در مراسم اربعین
به رغم تهدیدهای تروریستی داعش در عراق، مراسم عزاداری اربعین حسینی در این کشور با حضور میلیون ها عاشق اباعبدالله الحسین (ع) در آرامش و امنیت کامل برگزار شد. نکته یی که بسیاری از روزنامه ها در گزارش های خود به آن اشاره کردند.
به گزارش روزنامه ی ایران، مقام های عراقی شمار زائران را 26 تا 27 میلیون برآورد کردند و این در حالی است که باشکوه ترین آیین اربعین در آرامش کامل برگزار شد.
همچنین به نوشته ی این روزنامه دادستان کل کشور از دولت و ملت عراق قدردانی کرد و گفت: برگزاری مراسم میلیونی اربعین با توجه به بهترین امنیت و ارائه امکانات و پذیرایی مردمی، کار بزرگ و قابل تقدیری است که دولت و ملت عراق در انجام آن موفق بوده اند. وی افزود: برقراری امنیت برای بزرگترین همایش بشری آن هم در چند روز برای بیش از 20 میلیون جمعیت کار بسیار بزرگی است و حاصل زحمت و تلاش شبانه روزی ملت و دولت عراق است.
«نفس تنگی داعش در عراق» نیز عنوان گزارش «شهروند» بود.
شهروند به ناکامی های داعش اشاره کرد و نوشت: اجتماع ٢٧ میلیون نفری در کربلای امسال نه تنها یکی از بزرگترین رخدادهای تاریخی و به عنوان بزرگترین اربعین تاریخ اعلام شد افزون بر این در حالی که داعش، امنیت جهان را نشانه رفته و اعلام کرده بود که امسال هم در اربعین اقداماتی علیه زائران پیش بینی کرده اما مجموع عملیات تروریستی آنها در عراق ناکام ماند. حمله داعش قراربود با استفاده از٥٨ خودرو بمب گذاری شده در جریان مراسم اربعین حسینی انجام شود و همچنین تعداد زیادی از عروسک های بمب گذاری شده که قرار بود در میان بچه ها توزیع شوند هم در جریان برگزاری اربعین امسال کشف شد. ارتش عراق در بیانیه ای سلسله عملیات هایی که گروه تروریستی داعش قصد داشت در روز اربعین انجام دهد و در اجرایی کردن آن ناکام ماند را اعلام کرد. در این بیانیه اعلام شده است که اصلی ترین حمله این گروه تروریستی در روز اربعین هدایت 58 خودروی بمب گذاری شده و انفجار آنها در میان زائران بود که توسط نیروهای امنیتی و ارتش خنثی شد.
«حمایت» نیز ضمن اشاره به این موضوع در سرمقاله ی خود از سکوت رسانه های غربی در برابر این واقعه ی عظیم انتقاد کرد.
به نوشته ی حمایت، برخورد رسانه های غربی و فضاهای مجازی تحت سلطه آنها با اجتماع عظیم و میلیونی اربعین حسینی، برخوردی با رویکرد سانسور و کتمان حقایق است که می توان واقعیاتی را از آن استنتاج نمود. اسلام جدای از اختلافات مذهبی و فرقه ای از چنان پتانسیل و قدرتی برخوردار است که می تواند مسلمانان را بدون هیچ حادثه ای و به صورت مسالمت آمیز در ترازی بی سابقه گردهم آورد. عشق، صمیمیت و بذل و بخشش- افزون بر بُعد ایمانی و اعتقادی- مشخصه این اجتماع منحصر به فرد است که امروزه غرب از آن رنج می برد.

*** اصولگرایان در بن بست؟!
هرچه به انتخابات مجلس شورای اسلامی نزدیک تر می شویم صف آرایی ها و حرف و حدیث نسبت به حضور طیف های گوناگون این دور از انتخابات شدت می گیرد. این بار با توجه به اظهارات تازه ی چهره های اصولگرا، برخی روزنامه ها تحلیلی مبنی بر شکاف میان اصولگرایان ارایه می دهند.
آرمان در گزارشی با تیتر «اصولگرایان در بن بست وحدت» نوشت: گویی قرار نیست اصولگرایان به شکل یکپارچه در انتخابات مجلس شرکت کنند. در حالی که کمتر از سه ماه به انتخابات فرصت باقی است، از جبهه اصولگرایان خبرهای ضد و نقیضی درباره اجماع انتخاباتی آنان به گوش می رسد. اصولگرایان که در سال های گذشته با محوریت و تصمیم سازی جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در انتخابات مختلف شرکت می کردند، این بار قصد داشتند با توجه به رحلت آیت ا... مهدوی کنی در راس جامعه روحانیت، سه روحانی متنفذ اصولگرا، یعنی آیات موحدی کرمانی، محمد یزدی و مصباح یزدی را مرکز ثقل تصمیم گیری و رسیدن به وحدت انتخاباتی قرار دهند، اما حالا غلامرضا مصباحی مقدم، سخنگوی جامعه روحانیت مبارز از به بن بست رسیدن مذاکرات سه جانبه آنها خبر داده و می گوید: جلسات سه جانبه آیات موحدی کرمانی، یزدی و مصباح بدون نتیجه مشخصی پایان یافته و این جلسات ادامه نخواهد یافت.
این روزنامه در ادامه می نویسد: اینطور که پیداست اصولگرایان که تلقی عمومی از رفتار سیاسی آنها بیشتر مبتنی بر کدخدامنشی و تصمیمات گعده ای است، تا رفتار تشکیلاتی و نظام مند، هنوز به مکانیسمی برای مشخص کردن سیاست های کلی خود برای انتخابات اسفند ماه دست نیافته اند. چه اینکه هنوز در پی یافتن سازوکاری برای حل اختلافات درونی و ائتلاف همه نیروهایشان هستند. اما با توجه به جدایی احتمالی اصولگرایان میانه رو که بیشتر تحت عنوان اعضای فراکسیون رهروان ولایت مجلس شناخته می شوند و ساز بعضا ناکوک جبهه پایداری و ائتلاف شکنی های گذشته اش و مساله موضع گیری ها و مشی- به باور برخی- تازه علی لاریجانی به عنوان یکی از ستون های پایه ای اصولگرایی، کار برای اصولگرایان سخت به نظر می رسد.
روزنامه ی ابتکار نیز همانند آرمان باور دارد که «پایان عصر زعامت اصولگرایی» فرارسیده است.
به نوشته ی این روزنامه، ایجاد انشقاق در میان اصولگرایان – اگر موضوع فقدان برخی چهره های شاخص این جریان را در نظر نگیریم – در واقع در انتخابات مجلس نهم رخ نمون شد؛ جایی که اصولگرایان در پی رد صلاحیت گسترده اصلاح طلبان و در فقدان رقیب، با خود رقابت کردند و همین باعث شد پای برخی جریان های نواصولگرا و بعضا تندرو به بهارستان و متعاقب آن فضای سیاسی کشور بیش از پیش باز شود. این موضوع در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 خود را نشان داد. در این انتخابات، جریان های نواصولگرا و تندرو که در فکر گذر از سازوکارهای سنتی اصولگرایان – و در راس آن ها جامعتین – بوده و همچنین سودای اثرگذاری بیشتر و سهم خواهی زیاده تر از جریان اصولگرایی را در سر می پروراندند، با فکر این که پایگاه اجتماعی مناسبی هم دارند، وارد گردونه انتخابات شدند و نتیجه آن وجود کاندیداهای متکثر اصولگرا بود که در کنار دو کاندیدای اصلاح طلب و اعتدالی (روحانی و عارف) و یک کاندیدای مستقل (غرضی)، باید با کاندیداهای مستقل شده با سبقه اصولگرایی نیز رقابت می کردند. نتیجه انتخابات با کناره گیری عارف به نفع روحانی به سود جریان رقیب اصولگرایان رقم خورد. همین باعث شد که اصولگرایان برای جبران این شکست، به فکر بازگرداندن وحدت و همگرایی به اردوگاه خود باشند؛ رویایی که نه تنها تاکنون محقق نشده، که با اخبار جدیدی که هر روز از این جریان به گوش می رسد، همواره از آن دورتر و دورتر می شوند.
در همین پیوند روزنامه ی «آفتاب یزد» نیز از اینکه سناریوی ائتلاف در جناح راست با شکست مواجه شده است خبر داد.
بنا به گزارش این روزنامه اصولگرایان با چند لیست در انتخابات شرکت خواهند کرد.
«روزان» نیز «شکست سه ضلعی اصولگرایی» را خبر می دهد.

*** هشدار! مراقب عروسک های عراقی باشید
در 2 روز گذشته برنامه های خبری صدا و سیما و همچنین مسوولان نسبت به وجود مواد مشکوک در برخی عروسک ها و اسباب بازی هایی که زایران اربعین از عراق به عنوان سوغات تهیه کرده اند، هشدار می دهند. در برخی از عروسک ها مواد منفجره کارگذاشته شده است.
روزنامه ی «قانون» در این باره با اشاره به اظهارات «حسین ذوالفقاری» معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور می نویسد: چند بسته مشکوک را در مرزها پیدا کرده و در حال بررسی آنها هستیم. امروز دو سه بسته مشکوک را به ویژه در اسباب بازی ها در مرزهای مهران و خوزستان کشف کردیم و در حال بررسی آنها هستیم.
به توصیه ی رئیس ستاد اربعین به زائران، اگر وسایلی از جمله اسباب بازی خریداری کرده و با خود همراه دارند قبل از دست زدن به آنها با واحدهای انتظامی مستقر در منطقه هماهنگی داشته باشند. زائران هم برای حفظ امنیت خود بهتر است قبل از ورود به کشور وسایل خود را چک کنند. همچنین سخنگوی نیروی انتظامی نیز در رابطه با ورود عروسک های مشکوک هشدار لازم را داد.

 

 

*ایرنا

کد خبر:  1553510
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار مهم, اخبار و رویداد ها, خبرنامه
Tags: انتخابات , ایران, عارف, کاندیدا, اصلاح طلب, هسته ای, اصولگرا , گروه 1+5 , سلاح هسته ای, انتخابات مجلس, انرژی اتمی, آمانو, نیروی انتظامی, توافق, آژانس, سیاه, شورای حکام, مجلس 94, Iran , سفید, PMD, اربعین, انتخابات مجلس 94, برجام, راستی آزمایی, پی ام دی, گزارش آمانو, خاکستری, سیاه و سفید
22222

مطالب مرتبط :

چرا صلاحیت احمدی نژاد احراز نشد؟


 سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد که مقوله‌ای به نام رد صلاحیت وجود ندارد، بلکه شورای نگهبان کسانی که واجد شرایط ریاست‌جمهوری هستند را معرفی می‌کند ...

مناظره زنده شد


 کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، از تصویب پخش زنده مناظرات خبر داد.       با تصویب کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهور...

توطئه جدید علیه تهران/ هواپیماهای ایران در تیررس قرار گرفتند


 "با توجه به حمایت مستقیم ماهان از سپاه که در نبردهای نیابتی منطقه حضور دارد، این شرکت را می‌‌توان با تحریم‌ مجبور به تعطیل شدن کرد، اقدامی‌که شا...

اظهارات جدید احمدی نژاد درباره انتخابات: شرایط تغییر کرده!


 محمود احمدی نژاد در جدیدترین مصاحبه خود پس از ثبت نام و داوطلب شدن برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری، درباره دلیل این اقدام خود گفت: "شرایط به ...

حاشیه‌های آخرین روز ثبت‌نام انتخابات‌ریاست‌جمهوری


 آخرین روز ثبت نام دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تشکیل صفی از مردم برای ورود به وزارت کشور، پیش از باز شدن درهای ستاد آغاز شد.   ...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
نامه ۵۹ بسیج دانشجویی به سیدحسن نصرالله | مصیبت بیروت خللی در مقابله با مستکبران ایجاد نخواهد کرد
تشکر رئیس جمهور از مقام معظم رهبری و دستور تشکیل کارگروه ویژه رفع موانع تولید
رهبر انقلاب: پیری جمعیت از همه خطرات بزرگ‌تر است/ مسئله‌ فرزندآوری در خانواده اولویت دارد
لبه فناوری روز دنیا در دستان ماست/ بنای خودروسازی نداریم، به خودروسازان کمک می‌کنیم
کارمندان بدون ماسک غیبت بخورند/ خدمات مترو و اتوبوس منوط به ماسک زدن باشد
رئیس جمهور: الزام استفاده از ماسک در مرحله جدید مقابله با شیوع کرونا اقدامی ناگزیر است
بمب خبری جدید علیه ترامپ؛ درخواست از چین برای کمک به پیروزی در انتخابات
حذف چهار صفر از پول ملی مغایر سیاست‌های کلی نظام دانسته نشد
رهبر معظم انقلاب: شعار «نفس بکشیم» مردم آمریکا، شعار همه ملت های مظلوم جهان است/ امام(ره) انسانی تحول‌خواه و تحول آفرین بود
گزینه‌های نهایی فراکسیون مردمی انقلاب اسلامی برای هیئت‌رئیسه مجلس
ابلاغ اجرای قانون اعطای تابعیت به فرزندان دارای مادر ایرانی با 8 ماه تاخیر
دولت جوان و حزب اللهی علاج مشکلات کشور است/نگذارید مطالبه گری، اعتراض به نظام اسلامی تلقی شود
رئیس‌جمهور: فروش سهام عدالت را تسهیل کنید/ منشأ فداکاری مردم ایران در مبارزه با کرونا قرآن و ائمه( ع) هستند
روحانی: کمک به اقشار آسیب پذیر، وظیفه بزرگ همگانی است
جهانگیری: فروش سهام عدالت به صورت وکالتی قانونی نیست
رهبر انقلاب: کار بزرگ معلمان شکوفاسازی استعدادها در مسیر ارزش‌های انقلابی است
رئیس‌جمهور: رفتارهای مداخله‌جویانه آمریکا مخل امنیت و صلح منطقه است
سرلشکر باقری پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره نظامی «نور ۱» را تبریک گفت
افزایش برد موشک‌های نیروی دریایی سپاه به ۷۰۰ کیلومتر
رئیس‌جمهور: وام یک میلیون تومانی به یارانه‌بگیران، قرض‌الحسنه شد/ حذف سود ۱۲ درصدی
رهبر انقلاب: ملت ایران در آزمون کرونا خوب درخشید/ مسئله کرونا ما را از توطئه استکبار غافل نکند
روحانی: سلامت مردم اولویت نخست است، امّا چرخ اقتصاد نیز باید حرکت کند
ستاد مقابله با کرونا با همه دستگاه‌ها و نهادها کاملا هماهنگی دارد
ربیعی: صد هزار میلیارد تومان برای جبران خسارت‌های اقتصادی کرونا اختصاص یافت
رهبر انقلاب: مقامات آمریکا شارلاتان و تروریست هستند/ اگر کوته‌بینی نکنیم ایران به قلّه حکومت اسلامی می‌رسد

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران