:: پرمخاطب ها  

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 344 تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating)


عده ای افراطی سعی می کنند تابلویی از بهم ریختگی کشور را برای دشمن ترسیم کنند

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به برنامه افراد تندرو برای بهم زدن نشست های سیاسی و فرهنگی، گفت: یک عده محدود افراطی با سفرهای استان به استان خویش سعی می کنند با بهم زدن مجالس و برنامه ها، تابلویی از بهم ریختگی کشور برای دشمنان ترسیم کنند.

30a30.ir : به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی روز یکشنبه در دیدار اعضای شورای مرکزی خانه احزاب ایران، با تبریک هفته بسیج به خیل بسیجیان کشور، گفت: این نهاد با تدبیر امام(ره) برای حفظ انقلاب شکل گرفت که اولین نتیجه آن را در مقاطع مختلف دوران دفاع مقدس دیدیم.
وی با تأکید بر این نکته که «خودم بارها در طول هشت سال دفاع مقدس شاهد خط شکنی های بسیجیان بودم»، بر نقش مؤثر تاریخی آنان در انقلاب و جنگ تأکید کرد.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: این شجره طیبه نقش ماندگار خود را در تاریخ ایران ایفا و نزد مردم تقدس پیدا کرد و نباید بگذاریم این نهاد ملی و حتی اسلامی، دستمایه سوء استفاده های جریان های سیاسی کشور شود.
هاشمی رفسنجانی، امام خمینی را بنیانگذار و اولین فرمانده بسیج در کشور توصیف کرد و با تحسین تدبیر ایشان در سال 58 که هنوز جنگ تحمیلی شروع نشده بود، گفت: باید این میراث امام(ره) برای همیشه در کشور باقی بماند.
وی اضافه کرد: نگذاریم عده ای این نهاد مقدس را در چشم و دل مردم، جناحی جلوه دهند و از آن برای اغراض باندی و غیر ملی بهره بگیرند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به رهبری منحصر به فرد آیت الله خامنه ای، سابقه مبارزاتی، دیانت و تجربه و آشنایی با افکار و سوابق همه نیروهای داخلی را از ویژگی های ایشان دانست و گفت: مشکل اینجاست که متأسفانه کسانی خودشان را به دروغ به رهبری وصل می کنند تا افکار قبل از انقلاب خودشان را در جامعه پیاده نمایند که ضدّیّت با امام، مبارزه و برپایی حکومت در زمان غیبت بود.
هاشمی رفسنجانی، در بخش دیگری از سخنان خویش به راهپیمایی سراسری شیعیان جهان برای حضور در مراسم اربعین در کربلا اشاره کرد و گفت: حضور میلیونی شیعیان از اکثر کشورهای اسلامی در عراق و استقبال مردم این کشور از عزاداران حسینی، بسیار زیبا و قابل تأمل است و نشان می دهد که مسلمانان چگونه با هم اتحاد و همدلی دارند.
وی امام حسین(ع) را خورشید درخشان اسلام و تشیع در همه اعصار و قرون خواند و گفت: بهترین تعریف برای خورشید، انوار مقدسی است که می تاباند تا تاریکی ظلم و جهل و فساد از جوامع اسلامی برکنده شود.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با ابراز تأسف از ترویج فرهنگ شیعه ستیزی در جوامع اسلامی و تشریح اختلافات مسلمانان در اقصی نقاط گیتی، گفت: این دسیسه دشمنان اسلام است که مسلمانان، برادران دینی خود را در عراق، سوریه، افغانستان و دیگر کشورهای اسلامی بکشند و غمناک تر اینکه به کشتن خود افتخار کنند.
هاشمی رفسنجانی با یادآوری درس های آیت الله العظمی بروجردی و تأکیدات ایشان بر اهمیت حفظ وحدت میان مسلمانان، گفت: آن مرجع بزرگوار همیشه تأکید می کرد که دامن زدن به اختلافات تاریخی بر سر خلیفه اول هیچ دردی از مسلمانان دوا نمی کند، بلکه اختلافات را بیشتر می کند.
وی افزود: آن چه برای مسلمانان در این زمان مهم است، حجّیّت اقوال است که می توان با فقه مقارن، درباره اختلافات شیعه و سنی بحث کرد و عاقلانه به نتیجه رسید که باید در کنار روایت های معصومین، آن چه را که قرآن کریم و عقل می پسندند، ملاک قرار دهند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام عقل را رسول و حجت باطنی و پیامبر را حجت ظاهری انسان دانست و گفت: در حالی که مسلمانان، قرآن، قبله و پیامبر مشترک دارند، بعضی ها با ادعای مسلمانی و با آرزوی رسیدن به بهشت! خود را تکه تکه می کنند تا چند نفر را بکشند.
هاشمی رفسنجانی تفکرات افراطی شیعه ستیزی را برخاسته از تعالیم مسموم وهابی ها دانست و گفت: اولین کار آنان تخریب آرامگاه های ائمه معصوم در بقیع بود و امروز با ابزار جدید به مبارزه ی با تشیّع برخاسته اند که با مکتب اهل بیت(ع) عصاره ناب اسلام است.
وی در بخش دیگری از سخنان خویش، به تشریح ضرورت وجود احزاب در جوامع مدعی دموکراسی پرداخت و گفت: اگر کشوری بخواهد با دموکراسی واقعی اداره شود، بدون تحزّب موفق نخواهد شد.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز تأسف از تفکرات کسانی که رأی مردم را زینتی می دانند، گفت: این تفکر کشور را به پرتگاه می برد، وقتی هرج و مرج بر جامعه ای حاکم شود، نظامی ها مانند مصر به خود حق می دهند که انقلاب یک مردم را مصادره کنند و بر سر کار بیایند.
هاشمی رفسنجانی با تحلیل اتفاقاتی که طی چند سال اخیر در مصر و لیبی افتاده است، گفت: مردم این دو کشور پس از سال ها تحمل استبداد با قیام مدبرانه خویش، دیکتاتوری های شدید را شکستند، ولی بعدها تروریست ها و تندروها، به جان مردم افتادند و نتیجه اش یا برگشت مجدد نظامی هاست و یا اینکه کشورشان منبع و محل اجتماع تروریست های خطرناک از سراسر جهان می شود.
وی با اشاره به برگزاری مرحله دوم انتخابات در مصر که ناظران بین المللی می گویند، در مرحله اول هشت درصد مردم شرکت کرده اند، گفت: این نتیجه یأس و نا امیدی مردم و عدم اطمینان آنان از سلامت انتخابات است و اگر کشوری بنا دارد که بماند، عدالت داشته باشد و رأی مردم ملاک انتخاب مسؤولین باشد، بدون دموکراسی و حضور گسترده مردم در همه عرصه ها نمی شود.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تأکید بر این نکته که دوره خان و خان بازی گذشته که اقوام و قبیله ها در هر گوشه ای از کشور حکومت محلی داشته باشند، گفت: الان عصر حضور یکپارچه مردم است که بهترین راه برای این حضور یکپارچه، تحزب واقعی است.
هاشمی رفسنجانی، حضور مردم را یکی از ویژگی های کم نظیر انقلاب اسلامی در همه دوره های مبارزه ، تثبیت، مقابله با شورش های کور و توطئه های گوناگون، دفاع مقدس، دوران سازندگی و تثبیت و تداوم دانست.
وی ادامه داد: در زمان مبارزه هم، هر وقت مردم حضور یکپارچه پیدا می کردند، رژیم می ترسید و در بقیه مقاطع اگر چه مبارزه شخصیت ها و احزاب تأثیر داشت، اما باعث می شد که ساواک خود را تقویت کند و به بهانه مهار مبارزه تسمه از گُرده مردم بکشد.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری این جمله شهید رجایی که با اطلاعات 36 میلیونی انقلاب را حفظ کردیم، گفت: امروز هم اگر مردم در صحنه باشند، هیچ تهدید داخلی و خارجی نمی تواند برای انقلاب خطرناک باشد و تحزّب یکی از راه های تجربه شده دنیا برای تشویق حضور مردم است.
هاشمی رفسنجانی با بیان دلایل مخالفت امام(ره) با تحزّب در سال های مبارزه و سپس تأیید، حمایت و حتی کمک مالی امام به تشکیل حزب جمهوری به اثرات سیاسی این حزب در کشور، برنامه های منافقین برای مصادره انقلاب از طریق تسلط بر مجلس و دولت اشاره کرد.
وی ادامه داد: حزب جمهوری اسلامی با تکیه بر آرای مردم، مجلس اول را در انقلاب تشکیل داد که کارهای فراوانی برای تقویت و تحکیم نظام از خود به یادگار گذاشت.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این جمله که از تحزّب خوب، مجلس خوب و از مجلس مردم پسند، دولتی موفق بیرون می آید، جمله امام را که مجلس در رأس امور است، بسیار اساسی و مدبّرانه توصیف کرد.
هاشمی رفسنجانی افزود: همه دلسوزان و احزابی که دل در گروی انقلاب، تشیّع و ایران دارند، باید تلاش کنند تا قانون اساسی به عنوان بهترین سند جمهوری اسلامی در کشور اجرا شود تا امنیت و حرّیت انقلاب، الگویی برای ملت های مسلمان و ستمدیده گردد.
وی با ابراز امیدواری از برگزاری انتخاباتی پرشور در اسفندماه، به تأکیدات رهبری نظام درباره حق الناس بودن رأی مردم، اشاره کرد و گفت: یکی از مهم ترین مسائل برای رعایت این حق الناس، این است که کاری نکنیم تا زمینه های حضور میلیونی مردم در انتخابات محدود و مسدود شود.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، ملت ایران را ملتی آگاه، دولت را دولتی معتدل، برگزاری انتخابات پرشور را ضرورت زمانه و حضور میلیونی مردم را موجب تغییر نگاه ملت ها به انقلاب اسلامی و ایران دانست.
هاشمی رفسنجانی اضافه کرد: هیچ کس با هیچ بهانه ای داخلی و خارجی نمی تواند در مسیر آگاهی مردم سنگ اندازی کند و همه باید برای اعتلای کشور بکوشیم و از ناهمواری ها، دست اندازها، تریبون های مأیوس کننده و تهدیدهای سیاسی نهراسیم.
وی خصومت های حزبی را به ضرر انقلاب دانست و با اشاره به برنامه افراد تندرو برای بهم زدن نشست های سیاسی و فرهنگی، گفت: یک عده محدود افراطی با سفرهای استان به استان خویش سعی می کنند با بهم زدن مجالس و برنامه ها، تابلویی از بهم ریختگی کشور برای دشمنان ترسیم کنند، در صورتی که امنیت داخلی ایران در این منطقه نا امن نشان از اقتدار نظام است.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه رشد علمی و تحصیلی زنان در انقلاب اسلامی را ستود و گفت: زنان به عنوان نیمی از جامعه می توانند مکمل بحث های دموکراسی و حتی عمل به آن، با حضور همه جانبه در انتخابات باشند.
هاشمی رفسنجانی، در بخش دیگری از سخنان خویش به اهمیت تأسیس و فعالیت خانه احزاب اشاره کرد و با تقدیر از کسانی که برای نهادینه شدن تحزب در کشور تلاش می کنند، گفت: با همدلی و همکاری، فضایی ترسیم کنیم تا دنیا بتواند از تجربه موفق ایران به عنوان یک درس اسلامی و انقلابی استفاده نماید.
در آغاز این دیدار حسن غفوری فرد، کاشفی، حجت الاسلام مرتضوی، کنعانی مقدم، کواکبیان، حق شناس، ولی زاده و خانم محمدی از احزاب اصولگرا، اصلاح طلب، مستقل ها و اعتدالیون، ضمن ارایه گزارشی از اوضاع سیاسی کشور و جناح های متبوع خویش، به بیان دیدگاه ها درباره ضرورت توجه به خانه احزاب، جایگاه احزاب در ایران، آسیا و جهان، ضرورت حفظ وحدت ملی، مهاجرت نیروهای انسانی کارآمد و فرار مغزها، توهین و تهمت به استوانه های نظام، اهمیت توجه به افکار اعتدالی اسلام و قرآن، ضرورت توجه دولت به بودجه احزاب، فلسفه ی شکل گیری خانه احزاب، روند آغاز منازعات سیاسی در انقلاب، پیوند قانون احزاب و قانون انتخابات، تدوین قانون جامع فعالیت های سیاسی، اقدامات صنفی کمیته بانوان، حضور جدی بانوان در صحنه های اجتماعی، عدم مانع تراشی برای حضور زنان و موارد دیگر پرداختند.

 

 

 

*ایرنا

کد خبر:  1553251
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار مهم, اخبار و رویداد ها
Tags: هاشمی رفسنجانی, هاشمی, انتخابات , مجلس , آیت الله هاشمی, رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام, انتخابات مجلس, دفاع مقدس, امام, انقلاب, امام حسین, هفته بسیج, اربعین, شورای مرکزی خانه احزاب ایران
22222

مطالب مرتبط :

مناظره زنده شد


 کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، از تصویب پخش زنده مناظرات خبر داد.       با تصویب کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهور...

اظهارات جدید احمدی نژاد درباره انتخابات: شرایط تغییر کرده!


 محمود احمدی نژاد در جدیدترین مصاحبه خود پس از ثبت نام و داوطلب شدن برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری، درباره دلیل این اقدام خود گفت: "شرایط به ...

حاشیه‌های آخرین روز ثبت‌نام انتخابات‌ریاست‌جمهوری


 آخرین روز ثبت نام دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تشکیل صفی از مردم برای ورود به وزارت کشور، پیش از باز شدن درهای ستاد آغاز شد.   ...

حاجی بابایی: با شعار "دولت کار آمد و مردمی" وارد عرصه انتخابات شده ام


 حمیدرضا حاجی بابایی با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کرد.   حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در...

آغاز سومین روز ثبت‌ نام انتخابات ریاست‌ جمهوری


 سومین روز ثبت‌نام از داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری آغاز شد.     ثبت‌نام از داوطلبان این انتخابات صرفا در ستاد انتخا...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   
No articles match criteria.

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
گمانه زنی در مورد تغییرات مدیران خودرو سازی ها
سرپرست دانشگاه آزاد معارفه شد/ میرزاده حضور نیافت
امروز؛ برگزاری جلسه دادگاه رضا ضراب
ورود هیات ایرانی به مذاکرات صلح سوریه در آستانه
چرا صلاحیت احمدی نژاد احراز نشد؟
مناظره زنده شد
پیشنهاد رئیس جمهور وسیع‌ترین کشور مسلمان ... ممنوعیت نقاب و ریش بلند!
«اخبار بد» برای عربستان و امارات
شهادت جوان فلسطینی هنگام رانندگی
انفجاری قوی پایتخت یونان را لرزاند
اصلاحات اردوغان رأی آورد/ هوادارانش به خیابان ریختند
واکنش اتحادیه اروپا به موفقیت اردوغان در همه پرسی
داعش بار دیگر با گاز سمی به غرب موصل حمله کرد
"عفت مرعشی" و "فاطمه هاشمی رفسنجانی" به انگلیس رفتند
توطئه جدید علیه تهران/ هواپیماهای ایران در تیررس قرار گرفتند
خسارات ناشی از سیل به روستاهای جبل و باراندوز- ارومیه | تصاویر
اظهارات جدید احمدی نژاد درباره انتخابات: شرایط تغییر کرده!
حاشیه‌های آخرین روز ثبت‌نام انتخابات‌ریاست‌جمهوری
حاجی بابایی: با شعار "دولت کار آمد و مردمی" وارد عرصه انتخابات شده ام
9 کشته در پی وقوع سیل در 4 استان
جزییات درگذشت عارف لرستانی
روز سخت مهاجران در دریای مدیترانه
پایان پریشانی نرگس
اعدام فجیع چهار کرد به دست داعش در شهر رقه

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران