:: پرمخاطب ها  
اعلام برائت از اعضا خائن و فراری پایگاه بسیج
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
یک فوریت لایحه حذف چهار صفر از پول ملی به تصویب مجلس رسید
دستورکار هفته آینده مجلس/ طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت بررسی می‌شود
12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه‌بندی بنزین
سرلشکر باقری: تلفات سنگین و انهدام تجهیزات دشمن هزینه تهاجم به ایران است
روحانی در سازمان ملل: پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم «نه» خواهد بود
ماهاتیر محمّد: پیشرفت‌های ایران شگفت‌آور و خوشحال‌کننده است
آغاز کلاس‌های دانشگاه آزاد با عبور دانشگاهیان از پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی
رهبر انقلاب: پایان درست جنگ یمن تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت
مقام معظم رهبری: نام شهید بر فراز کوی‌ها و برزن‌ها موهبتی است که باید ادامه یابد
انتقاد بسیج دانشجویی به نحوه برخورد مدیران دانشگاه امیرکبیر با تشکل‌های دانشجویی
ناکامی ائتلاف سعودی در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی
جزئیات عملیات دستگیری سرشبکه آمدنیوز به اطلاع مردم خواهد رسید

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 466 تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating)


روحانی: دشمن می خواهد دین اخلاق و برادری را به دین خشونت تبدیل کند

رییس جمهوری گفت: دشمن می خواهد دین اخلاق و برادری را به دین خشونت، افراط، کشتار ، تفرقه و انشقاق تبدیل کند و ما باید در برابر این انحراف و تحریف بایستیم.

3a030.ir : حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز شنبه در ششمین اجلاس مجمع جهانی اهل بیت (ع) افزود: دیروز مقابل دین زدایی ایستادیم ، امروز باید مقابل تحریف دین بایستیم.
وی تاکید کرد: دشمن می خواهد ما را از اسلام واقعی جدا کند و دین را منشا خشونت قرار دهد.
رییس قوه مجریه تصریح کرد: درست است اسلام دین قدرت و اقتدار است اما همزمان دین صلح، سلم و سلام است، اسلام هم شمشیر دارد اما جز در ضرورت از این شمشیر استفاده نمی کند. شمشیر در نیام می ماند با منطق و استدلال با جهان و دنیا سخن می گوید.
روحانی ادامه داد: نگذاریم دشمنان از طریق گروه های تروریستی دین اسلام که دین برکت برای همه انسان ها است ، دین کشتار، خشونت و نابودی معرفی کنند.

**ما هلال شیعه نداریم،قمر و بدر اسلام داریم
رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که مکتب اهل بیت (ع) مکتب تفسیر واقعی اسلام و قرآن است، گفت: برخلاف آنها که امروز می خواهند در منطقه ما تفرقه بیندازند، ما هلال شیعی نداریم بلکه قمر و بدر اسلام داریم.
روحانی افزود: همه ما مسلمانان یکپارچه و متحد در برابر کفر و نفاق عالم هستیم. مرز اسلام نه مرز خون ،نه مرز نژاد و نه مرز افراط است، مرز اسلام مرز اعتقاد، ایمان و اخلاق است.
وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی به جهانیان اعلام کرد این بزرگ ترین قدرت اجتماعی قدرت فرهنگی و قدرت سیاسی که توان مدیریت و اداره جامعه را دارد و می تواند همزمان با استبداد، استعمار و استثمار بجنگد ومبارزه کند و بدون تکیه بر شرق علیه غرب یا بدون تکیه بر غرب علیه شرق با تکیه بر ایمان یک ملت و امت در برابر همه قدرت های شرق و غرب بایستد و پیروز شود.
وی یادآور شد: انقلاب اسلامی در اواسط قرن گذشته که در آغاز به صورت نهضت اسلامی کار خود را آغاز کرد بعد از 16 سال مبارزه به پیروزی رسید و پرچم احیای دین را در سراسر جهان بر افراشت.
رییس جمهوری با بیان این که این انقلاب اسلامی بود که روحی تازه بر جامعه ما دمید، اظهارداشت: ایستادگی ملت بزرگ افغانستان در برابر اشغال کشورشان توسط شوروی سابق ابرقدرت شرق و حرکت بزرگ احیای تفکر اسلامی در سراسر خاورمیانه سرآغاز شروع اذان در ماذنه های آسیای مرکزی و قفقاز بود.
روحانی ادامه داد: همچنین حضور مردم لبنان در صحنه مقاومت و ایستادگی در برابر صهیونیسم، حرکت اسلامی در ترکیه، حرکت اسلامی در شمال آفریقا و بالاخره حرکت مقاومت جویانه اسلامی در سراسر دنیای اسلام موجی بود که از پیروزی انقلاب اسلامی در این سرزمین به رهبری امام راحل آغاز شد و این موج همچنان ادامه دارد.
وی یادآور شد: موج انقلاب اسلامی به جهانیان اعلام کرد که مرز اسلام نه مرز خون، نه مرز نژاد، نه مرز افراط است، مرز اسلام مرز اعتقاد، ایمان و اخلاق است و لذا این الگو و این ایمان مرزهای نظامی و مرزهای جغرافیایی را نمی شناسد.
رییس دولت تدبیر و امید تصریح کرد: در اعماق اروپا و آمریکا یا در اقصی نقاط آسیا و آفریقا این ندا می تواند پیروانی مخلص داشته باشد و خواهد داشت.
روحانی با بیان این که ما صدای اسلام را از طریق صفیر گلوله به جهانیان نرساندیم، خاطرنشان کرد: ما صدای اسلام را از طریق ماذنه ها، مدرسه ها، حجره ها، منبرها و بیانات در اجتماعات و با منطق و استدلال رساندیم. ما تابع همان قرآنی هستیم که به ما می گوید فبشر عباد الذین یستمعون القول و یتبعون احسنه.
وی افزود: ما در یک دنیای آزاد که تک صدایی نیست ، صداهای مختلف را می شنویم و گوش فرا می دهیم اما قدرت گزینش بهترین ها را داریم و خواهیم داشت، اسلام دینی است که سرآغاز حکومتش بر پایه یک پیمان آغاز شد.
رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: پیمان عقبه سرآغازی بود برای استقرار اسلام به عنوان یک حکومت و حاکمیت در مدینه و ادامه این راه هم با قانون و قرارداد با قبایل و ادیان و مذاهب بود.
روحانی گفت: این دین همان دینی است در مکه با یهود و نصارا و کفار پیمان و قرارداد بست و تا زمانی که آنها پای قرارداد ماندند، پیامبر (ص) هم پای قرارداد ماند.

** دشمن مسیر انحرافی جدیدی را شروع کرده است
رییس دولت یازدهم همچنین اظهار داشت: امام راحل به ما یاد داد که چگونه پیروان اهل بیت (ع)، شیعیان و اهل سنت در کنار هم باشند و برادرانه با هم زندگی کنند، رهبر معظم انقلاب هم همواره بر اصل وحدت تاکید کرده و به ما آموخته اند که با دیگران متحد باشیم.
روحانی ادامه داد: دیروز با انقلاب اسلامی که یک تغییر گفتمانی بود و شرق و غرب می خواستند به ما بگویند که دوران دین پایان یافته است، انقلاب اسلامی ایران این واقعیت را مبرهن ساخت که اتفاقا عصر ما عصر دین است روزی است که منجی انسان ها و نسل جوان، ایمان و اخلاق است.
وی خاطرنشان کرد: اما امروز دشمن راه دیگری را آغاز کرده است اکنون که فهمیده دین زدایی به سنگ خورده، مسیر انحرافی جدیدی را شروع کرده است و آن تحریف واقعیت دین است.
روحانی یادآور شد: دشمن می خواهد دین قانون، اخلاق، برادری، عطوفت و رحمت را به دین خشونت، افراط، کشتار، تفرقه و انشقاق تبدیل کند.
وی با تاکید بر این که ما باید در برابر این انحراف و تحریف مقاومت کنیم و بایستیم، تصریح کرد: ایران اسلامی امروز یک نمونه است در این کشور همانند عصر پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) که حاکمیت و حکمت اکثریت بود اما حقوق اقلیت حفظ می شد، در این کشور مبنا اسلام و مردم سالاری است اما حقوق اقلیت محفوظ و برادری در میان شیعه و سنی برقرار است.
رییس جمهوری همچنین گفت: مردم ما عاشق اهل بیت (ع) هستند و از مسلمان، ارمنی و زرتشتی در روز عاشورا و تاسوعا به حسین بن علی (ع) و یارانش احترام می گذارند و سر فرود می آورند و تفاوتی بین شیعه و سنی، مسلمان و غیرمسلمان وجود ندارد.
روحانی خاطرنشان کرد: مکتب اهل بیت (ع) یعنی مکتب تفسیر راستین اسلام و قرآن، مگر می توان مسلمانی را یافت که نسبت به سید شباب اهل جنت (ع) احترام نگذارد. مگر می توان مسلمانی را یافت که به مولای متقیان علی (ع) اول من آمن برسول الله احترام نگذارد.
وی ادامه داد: مگر می توان مسلمانی را یافت که آینده تاریخ جهان را به مهدویت گره نزده باشد، ما یک راه و یک هدف داریم و امروز باید به دنبال کلمه سواء باشیم «الی کلمه سواءٍ بیننا و بینکم»
رییس قوه مجریه تصریح کرد: اگر قرآن دیروز نسبت به اهل کتاب و مسلمانها این فریاد را برآورد «قل یا اهل الکتاب تعالوا الی کلمه سواء» امروز هم منطق ما در برابر همه جهانیان کلمه سواء است کلمه سواء کلمه صلح، همزیستی مسالمت آمیز و در دنیای امروز وحدت و برادری همه مسلمانان است.
روحانی تاکید کرد: کلمه سواء امروز دنیای عاری از خشونت و جهان اسلام عاری از انشقاق و افتراق است که از جامعه ایران نه تنها اهل سنت با ما برادرند و از حاکمیت، رهبری قانون و قانون اساسی دفاع می کنند، حتی در بسیاری از بخش های مرزی، مرزبانان سرزمین ما هستند. در کردستان، ترکمن صحرا، بخشی از خراسان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان مرزهای این سرزمین است که برادران اهل سنت به خوبی از آن حفاظت و حراست می کنند.
وی افزود: دشمن می خواهد ما را از اسلام و دین جدا کند و دین را منشا خشونت قرار دهد در حالی که همه ادیان آسمانی در پی کرامت انسانی بودند.
وی یادآور شد: چه طور شده که امروز به نام حضرت موسی (ع) و دین یهود در فلسطین کشتار به راه می اندازند و زنان و کودکان را به ناروا به مسلخ می برند، دین موسی و یهود دین اخلاق است نه تجاوز این یک انحراف بزرگ در دین ابراهیمی است.
رییس جمهوری خاطرنشان کرد: در فلسطین به نام دین یهود و در آسیا به نام بودا انسان سوزی به راه می اندازند و در خاورمیانه عده ای نادان و ناآگاه و مزدور به نام اسلام و جهاد خشونت می کنند و مسجد، کلیسا و معبد را نابود می سازند.
روحانی ادامه داد: اسلام همان دینی است که می گوید جهاد و دفاع تنها برای حراست از مسجد نیست، «و لولا دفع الله الناس بعضهم ببعضا لهدمت صوامع و بیع و صلواه و مساجد»، اگر باید دفاع کنیم، بایستیم و مقاومت کنیم و پرچم جهاد را به اهتزاز درآوریم قبل از مسجد بنا به گفته قرآن از کلیسا، کنیسه، مسجدها و معبدها و هر آنجا که نام خدا برده می شود باید مورد دفاع باشد.
رییس جمهوری با تاکید بر این که اساس آیات جهاد قرآن مجید با کلمه دفاع شروع می شود، گفت: «ان الله یدافع عن الذین آمنوا» اولین آیه است درباره دفاع از حیثیت جان، دین، آزادی، مردم سالاری دینی در جامعه.
وی تاکید کرد: امروز این بار سنگین مسولیت بر دوش همه ما است دیروز برای احیای اسلام در برابر دین زدایی و امروز برای احیای اسلام در برابر تحریف و انحراف. نگذاریم دین اسلام که دین برکت، مدافع حقوق انسان ها و دین عدل، اعتدال و رحمت است را دشمنان اسلام از طریق گروهک های تروریستی به نام دین کشتار، خشونت و نابودی تمدن ها معرفی کنند.
ششمین اجلاس مجمع عمومی مجمع جهانی اهل بیت(ع) صبح امروز با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری با شعار «همبستگی و هم افزایی برای پیشبرد اهداف اسلام» در اجلاس سران کشورهای اسلامی آغاز به کار کرد.
در این اجلاس چهار روزه 700 میهمان خارجی از 130 کشور و برخی شخصیت های سیاسی و فرهنگی ایرانی شرکت دارند.
شیخ نعیم قاسم معاون دبیر کل حزب الله لبنان، نوری المالکی معاون رییس جمهوری عراق، سید عمار حکیم رییس مجلس اعلای اسلامی عراق، علی اکبر ولایتی رییس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری، آیت الله سید احمد خاتمی عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری، سرلشگر پاسدار سید یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا از شرکت کنندگان در این مراسم هستند.
 

 

*ایرنا

کد خبر:  1551686
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار مهم, اخبار و رویداد ها
Tags: روحانی, خاورمیانه , رئیس جمهور, رئیس جمهور ایران, خشونت, تفرقه, دین, پیامبر اسلام, دین اسلام, دین اخلاق و برادری, دین خشونت, دین اخلاق, کشتار, هلال شیعه, قمر اسلام, بدر اسلام, اجلاس مجمع جهانی اهل بیت (ع), مجمع جهانی اهل بیت (ع), اهل بیت (ع)
22222

مطالب مرتبط :

آمادگی اصلاح طلبان برای ردصلاحیت روحانی/ فریدون دردسرساز شد


 «روزنامه های اصلاح طلب علاقه عجیبی به دامن زدن به شایعه بی اساس رد صلاحیت روحانی دارند...»   پایگاه آمریکایی المانیتور (almonitor) با انت...

حذف عراق از فرمان مهاجرتی ترامپ


 نسخه جدید فرمان مهاجرتی ترامپ با تغییری معنادار امروز امضا خواهد شد.    به نقل از آسوشیتد پرس؛ بنابر اعلام مقامات دولت آمریکا؛ در فر...

نمایان شدن بی‌اعتمادی مردم به روحانی در خوزستان


 «فاصله بی‌اعتمادی میان مردم و دولت در استان خوزستان و مخصوصا اهواز به اندازه ای است که حتی رئیس جمهوری که برای حل بحران به منطقه رفته نمی تواند ...

واکنش ترامپ به روحانی؛ «بهتر است مراقب باشی»


 در حالی که حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، در راهپیمایی روز بیست و دو بهمن هشدار داده بود که هر کس ملت ایران را تهدید کند پشمان خواهد شد، ...

دردسر فرمان‌ترامپ برای شرکتهای‌آمریکایی درخاورمیانه


 با بالاگرفتن تنش بر اثر فرمان مهاجرتی ترامپ، شرکتهای آمریکایی با نگرانی روزافزون در حال سنجش تاثیرات بالقوه آن بر چشماندازهای تجاریشان در خاورمی...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
نامه ۵۹ بسیج دانشجویی به سیدحسن نصرالله | مصیبت بیروت خللی در مقابله با مستکبران ایجاد نخواهد کرد
تشکر رئیس جمهور از مقام معظم رهبری و دستور تشکیل کارگروه ویژه رفع موانع تولید
رهبر انقلاب: پیری جمعیت از همه خطرات بزرگ‌تر است/ مسئله‌ فرزندآوری در خانواده اولویت دارد
لبه فناوری روز دنیا در دستان ماست/ بنای خودروسازی نداریم، به خودروسازان کمک می‌کنیم
کارمندان بدون ماسک غیبت بخورند/ خدمات مترو و اتوبوس منوط به ماسک زدن باشد
رئیس جمهور: الزام استفاده از ماسک در مرحله جدید مقابله با شیوع کرونا اقدامی ناگزیر است
بمب خبری جدید علیه ترامپ؛ درخواست از چین برای کمک به پیروزی در انتخابات
حذف چهار صفر از پول ملی مغایر سیاست‌های کلی نظام دانسته نشد
رهبر معظم انقلاب: شعار «نفس بکشیم» مردم آمریکا، شعار همه ملت های مظلوم جهان است/ امام(ره) انسانی تحول‌خواه و تحول آفرین بود
گزینه‌های نهایی فراکسیون مردمی انقلاب اسلامی برای هیئت‌رئیسه مجلس
ابلاغ اجرای قانون اعطای تابعیت به فرزندان دارای مادر ایرانی با 8 ماه تاخیر
دولت جوان و حزب اللهی علاج مشکلات کشور است/نگذارید مطالبه گری، اعتراض به نظام اسلامی تلقی شود
رئیس‌جمهور: فروش سهام عدالت را تسهیل کنید/ منشأ فداکاری مردم ایران در مبارزه با کرونا قرآن و ائمه( ع) هستند
روحانی: کمک به اقشار آسیب پذیر، وظیفه بزرگ همگانی است
جهانگیری: فروش سهام عدالت به صورت وکالتی قانونی نیست
رهبر انقلاب: کار بزرگ معلمان شکوفاسازی استعدادها در مسیر ارزش‌های انقلابی است
رئیس‌جمهور: رفتارهای مداخله‌جویانه آمریکا مخل امنیت و صلح منطقه است
سرلشکر باقری پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره نظامی «نور ۱» را تبریک گفت
افزایش برد موشک‌های نیروی دریایی سپاه به ۷۰۰ کیلومتر
رئیس‌جمهور: وام یک میلیون تومانی به یارانه‌بگیران، قرض‌الحسنه شد/ حذف سود ۱۲ درصدی
رهبر انقلاب: ملت ایران در آزمون کرونا خوب درخشید/ مسئله کرونا ما را از توطئه استکبار غافل نکند
روحانی: سلامت مردم اولویت نخست است، امّا چرخ اقتصاد نیز باید حرکت کند
ستاد مقابله با کرونا با همه دستگاه‌ها و نهادها کاملا هماهنگی دارد
ربیعی: صد هزار میلیارد تومان برای جبران خسارت‌های اقتصادی کرونا اختصاص یافت
رهبر انقلاب: مقامات آمریکا شارلاتان و تروریست هستند/ اگر کوته‌بینی نکنیم ایران به قلّه حکومت اسلامی می‌رسد

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران