:: پرمخاطب ها  
اعلام برائت از اعضا خائن و فراری پایگاه بسیج
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
یک فوریت لایحه حذف چهار صفر از پول ملی به تصویب مجلس رسید
دستورکار هفته آینده مجلس/ طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت بررسی می‌شود
12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه‌بندی بنزین
روحانی در سازمان ملل: پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم «نه» خواهد بود
ماهاتیر محمّد: پیشرفت‌های ایران شگفت‌آور و خوشحال‌کننده است
سرلشکر باقری: تلفات سنگین و انهدام تجهیزات دشمن هزینه تهاجم به ایران است
آغاز کلاس‌های دانشگاه آزاد با عبور دانشگاهیان از پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی
رهبر انقلاب: پایان درست جنگ یمن تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت
مقام معظم رهبری: نام شهید بر فراز کوی‌ها و برزن‌ها موهبتی است که باید ادامه یابد
انتقاد بسیج دانشجویی به نحوه برخورد مدیران دانشگاه امیرکبیر با تشکل‌های دانشجویی
ناکامی ائتلاف سعودی در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی
جزئیات عملیات دستگیری سرشبکه آمدنیوز به اطلاع مردم خواهد رسید

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 422 تعداد امتیازدهی:  4   (Article Rating)


مخفی کاری در غنی سازی دروغی بزرگ است / در علم و فناوری جناح و موضوعات سیاسی را کنار بگذارید

رییس جمهوری، مخفی کاری ایران در غنی سازی را دروغی بزرگ عنوان کرد و گفت: دولت یازدهم تا امروز در هر عرصه ای موفق بوده است به دلیل حمایت ملت، حضور و تلاش مردم و فرهیختگان و نیز حمایت رهبرمعظم انقلاب بوده است.

30a30.ir : حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز  دوشنبه  در مراسم گرامیداشت روز ملی مهندسی افزود: زمانی به سراغ اروپایی ها برای غنی سازی رفتیم؛ این که می گویند ایران در غنی سازی مخفی کاری کرده است دروغی بزرگ است ، اگر می خواستیم مخفی کاری کنیم چرا به سراغ اروپا برویم و با یک کشور غربی مطرح کنیم.

وی ادامه داد: ما فقط می خواستیم برای اهداف صلح آمیز و تولید انرژی نوین هسته ای غنی سازی انجام دهیم البته مدتی هم در مذاکره با این کشورها وقت ما تلف شد؛ قول هایی دادند که در نهایت قبول نکردند.

رییس شورای عالی امنیت ملی همچنین اظهار داشت: مدت ها با روسیه هم صحبت کردیم برخی از فناوری ها را از آنها گرفتیم، اما حاضر نشدند در نهایت فناوری غنی سازی را به ما بدهند.

روحانی تصریح کرد: با چینی ها هم صحبت کردیم، مخفی کاری یعنی چه؟ ما که با دنیا صحبت کردیم هر کدام بهانه ای آوردند سرانجام خودمان وارد شدیم. اولین باری که با مهندس جوانی صحبت کردم و گفت می توانیم سانتریفیوژ را خودمان راه اندازی کنیم پیرمردهای این حوزه نمی پذیرفتند و می گفتند که اصلا نمی توانیم.

وی یادآور شد: آن جوان را صدا زدم و گفتم اشکالاتی مطرح است گفت ما تا دو ماه دیگر به نتیجه می رسیم و شما خواهید دید؛ راست می گفت، سه ماه بعد اولین غنی سازی توسط یک سانتریفیوژ انجام شد.

رییس جمهوری همچنین بخش بزرگی از افتخارات ایران در دستیابی به فناوری های نوین، علوم فضایی و هوا و فضا را مرهون تلاش و خدمات مهندسین کشور دانست و گفت: پرتاب ماهواره جدید گام نوین در مسیر علوم هوا و فضا بود.

روحانی ادامه داد: در پرتاب ماهواره جدید که از سال گذشته این گام طراحی شد و قبل از آن هم دنبال می شد به ثمر نشست و این کار بسیار پر افتخاری است.

وی تصریح کرد: تردید نداریم مردم بهتر از دولت در بسیاری زمینه ها کار می کنند.** مهندسان ایرانی در پروژه های عمرانی خارج از کشور سرآمد مهندسان جهان هستند

رییس جمهوری خطاب به مهندسان و متخصصان ایرانی تصریح کرد: مگر می توانیم بدون تلاش شما به رشد و توسعه کشور دست یابیم، امروز همه تلاش می کنند و ما قدردانی می کنیم.

روحانی ادامه داد: برای حل آلودگی هوا و معضل کم آبی به کمک مهندسان نیاز داریم.

وی یادآور شد: همه کشورهای خارجی اذعان دارند که مهندسان ایرانی در پروژه های عمرانی خارج از کشور سرآمد مهندسان جهان هستند.** علم و فناوری را سیاسی نکنید

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت: خواهش می کنم در موضوع علم و فناوری جناح و باند و موضوعات سیاسی را کنار بگذارید. مهندسین راست و چپ در کنار هم سانتریفیوژها را راه اندازی کردند.

روحانی افزود: اکنون ما در مسیر و راه هسته ای هستیم، دیپلمات های ما در میدان رقابتی هستند که بزرگ ترین کشورهای جهان حضور دارند و ما در مسایل فنی، حقوقی و سیاسی با آنها حرف می زنیم. تاریخ شهادت خواهد داد که دست کمی از دنیا نداریم هماورد خوبی داریم و در میدان رقابت موفق هستیم.

وی تاکید کرد: موفقیتی که تاکنون دیپلمات های ما به دست آورده اند با همه توان و تلاش در مسیر راه هستند و چه موفق شویم و چه نشویم دیپلمات های ما افتخار تاریخ ملت و کشور ما هستند همانگونه که مهندسین ما در اصفهان و فردو و همه جای دیگر افتخار ما هستند ما به همه مهندسان افتخار می کنیم و آنها جهادگران و خط مقدم امروز کشور ما هستند.

روحانی با بیان این که رتبه ما در بسیاری از رشته ها قابل قبول است، اظهارداشت: ما باید با دنیا رقابت کنیم و در صحنه رقابت پیروز باشیم و در این راه باید قدم های جدی و جدیدی را برداریم.** تورم بهمن ماه صفر است

رییس دولت تدبیر و امید با تاکید بر این که دولت یازدهم در هر جا که موفق بوده است به دلیل حمایت مردم، تلاش و حضور فرهیختگان و حمایت رهبر معظم انقلاب بوده است، گفت: آماری که روز گذشته مرکز آمار از تورم اعلام کرد برای بهمن ماه سال جاری صفر بود ما در بهمن و اسفند سال گذشته توانستیم تورم را به 5.5 درصد برسانیم اما هیچ کس پیش بینی نمی کرد که در سال جاری تورم بهمن ماه صفر باشد و این اولین باری است که دیروز مرکز آمار اعلام کرد که تورم ماه بهمن صفر است.

روحانی تاکید کرد: این کار بزرگی است و مگر دولت بدون حمایت، تلاش و حضور شما می تواند به توسعه برسد امروز همه تلاش می کنند و ما از همه قدردانی می کنیم.

وی خطاب به مهندسان اظهارداشت: دولت به فکر، تلاش، کار و خدمات شما به ملت هم نیازمند است هم متقاضی و هم می خواهد که هر کاری که از دستش برمی آید به انجمن های مختلف واگذار کند چرا که تردید نداریم مردم بهتر از دولت در بسیاری از زمینه ها کار می کنند.

رییس جمهوری تصریح کرد: در شرایطی هستیم که دولت برنامه های مهمی پیش رو دارد و مشکلات زیادی هم با آن مواجه است که در هر دو مورد باید مهندسین وارد شوند.

روحانی با اشاره به مشکل آب در کشور یادآور شد: استفاده از آب را با مصرف و بهره وری قابل قبول باید ادامه دهیم. دولت کار بزرگی را در خوزستان، استان های غربی و سیستان و بلوچستان شروع کرده است صدها هزار هکتار را به زیر شبکه آبیاری مدرن می برد و در یکی دو سال آینده خواهید دید که خوزستان کاملا متحول خواهد شد.** پیش بینی ها از ادامه خشکسالی حکایت می کند

وی با بیان این که امروز هزاران مهندس و هزاران ماشین آلات در خوزستان کار می کنند و در سیستان و استان های غربی هم همین طور است یادآور شد: ما در کشور کمبود آب و خشکسالی داریم و پیش بینی ها از ادامه خشکسالی حکایت می کند اولین قدم آن است که از آب موجود درست استفاده کنیم آبیاری غرقابی اصراف است.

رییس جمهوری ادامه داد: اگر مجتهدی فتوا دهد که غرقابی جایز نیست و باید به آبیاری مدرن تبدیل شود حق است.

روحانی با بیان این که در زمینه محیط زیست هم مشکل داریم، افزود: از هوای تهران تا اهواز مشکل داریم و روزهایی با هوای ناسالم در کشور وجود دارد مگر نمی شود مبارزه کنیم اگر ابولا باشد باید مبارزه کنیم و هوای ناسالم هم همین طور البته برخی طرح ها بلندمدت است و ما باید در موضوع سوخت، خودرو ، وسایل گرمازا و کارخانه ها کار کنیم.

وی به موضوع ریزگردها هم اشاره کرد و گفت: درباره ریزگردها چه کار کنیم شاید مهندسین نکاتی به دست آورند که بتوانیم مشکلات زندگی مردم را کمتر کنیم اولین گام مهار خاک است که به زمان نیاز دارد و یکی از مباحث اصلی ما با عراق همین ریزگردها است.

روحانی ادامه داد: البته برخی از مهندسین در کشوری دیگر با ایجاد سد بر روی رودخانه ها برای عراق و ایران مشکل ایجاد کرده اند که مهندسی باید با منافع ملت ها گره بخورد به محیط زیست، فرهنگ دینی و ملی توجه کند.

رییس جمهوری به ساخت بمب اتم توسط آمریکایی ها اشاره کرد و گفت: البته دسترسی به شکاف هسته ای و یافتن علوم مربوط به آن کار بزرگی بود اما چون این کار بزرگ پیوست فرهنگی و اخلاقی نداشت آن همه کشتار و جنایت بزرگ را ایجاد کردند علم و فناوری باید به اخلاق و هنر هم ضمیمه شود.

وی خطاب به مهندسین حاضر در جلسه اظهارداشت: به کمک شما در محیط زیست، آب و توسعه کشور در زمینه راه و راه آهن نیازمندیم، توسعه راه آهن از اهداف این دولت است و ما در حال ورود به صنعت جدیدی هستیم که راه آهن سریع السیر با سرعت بالای 300 کیلومتر در ساعت را راه اندازی کنیم.

رییس دولت یازدهم خاطرنشان کرد: همه منابع مالی این خط آهن نهایی شده و ان شاء الله قطار تهران ـ اصفهان کار خود را به سرعت شروع می کند و با حضور و تلاش شما به نتیجه می رسد.

روحانی بار دیگر تاکید کرد: دولت دست تقاضا به سوی شما دراز می کند و از شما می خواهد با همه توان وارد عمل شوید البته باید از منافع زودگذر به خاطر منافع ملی، نظام و آینده کشور بگذریم.

وی با یادآوری این که در جامعه ما مرسوم شده است که آیا این ساختمان، شخصی ساز است یا نه؟، گفت: تعجب آور است، معنی آن این است که باید اخلاق حرفه ای به میدان بیاید چرا که مردم می گویند ساختمان شخصی ساز براساس اصول ساخته شده و ساختمانی که اصطلاحا بساز و بفروش است این اصول در نظر گرفته نشده است.

رییس جمهوری ادامه داد: شما باید در معماری و طراحی کاری کنید که انرژی کمتری مصرف شود و شما باید طراحی کنید تا مردم بتوانند حتی در شرایط گرد و خاک نیز بدون مشکلی در منزل خود به سر ببرند. شما می توانید خدمت کنید، صرفه جویی کنید و زندگی مردم را بهتر کنید.

وی به برنامه دولت در الکترونیکی شدن و همچنین ارسال ماهواره به 36 هزار کیلومتری مدار زمین اشاره کرد و اظهارداشت: در بخش سلامت هم کارهای بزرگی صورت گرفته است چراکه مهندسین هستند که تجهیزات پزشکی، ساختمان ها و تجهیزات دیگر را می سازند.

رییس جمهوری با تاکید بر این که مهندسین نقش قابل توجهی در اقتصاد مقاومتی دارند به گزارش عملکرد دولت در اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: این گزارش پرافتخار به زودی در اختیار عموم قرار می گیرد.

روحانی ادامه داد: اولین نقش مهندسین در اقتصاد مقاومتی افزایش صادرات غیرنفتی بوده است که در این 10 ماهه نزدیک به 25 درصد افزایش داشته ایم.

وی با بیان این که رهبران برخی کشورها که ایرانی ها در آنجا پروژه اجرا می کنند گفته اند ایرانی ها از همه کشورها بهتر کار کرده اند و درخشیده اند، افزود: نباید به فکر بنگاه اقتصادی امروز باشیم بلکه باید به فکر ایران امروز و فردا باشیم وقتی اخلاق در رقابت نباشد شکست می خوریم.

روحانی اظهار امیدواری کرد: با همت و تلاش مهندسان و متخصصان ایرانی آینده بسیار بهتری را پیش رو داشته باشیم، بسیاری از عزیزانی که دیروز در دفاع مقدس جان خود را فدا کردند امروز در خدمات مهندسی ایثارگری و فداکاری می کنند.

همایش ملی روز مهندسین صبح امروز (دوشنبه) در سالن همایش های برج میلاد با حضور رییس جمهوری برگزار شد که در پایان آن تمبر یادبود روز مهندسین رونمایی شد.

همایش روز ملی مهندسی امروز با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، اکبر ترکان دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد، محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری و جمعی از مهندسان در سالن اجتماعات برج میلاد برگزار شد.

 

*ایرنا

کد خبر:  1546540
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار مهم, اخبار و رویداد ها
Tags: برج میلاد, روحانی, حسن روحانی, رئیس جمهور, رئیس جمهور ایران, هسته ای, سیاسی, خامنه ای, محمد نهاوندیان, بیژن نامدار زنگنه, رهبرمعظم انقلاب, وزیر نفت, غنی سازی, عباس آخوندی, بزرگداشت روز ملى مهندس, روز ملى مهندس, روز مهندس, همایش ملی روز مهندسین, روز مهندسین
22222

مطالب مرتبط :

کره شمالی آمریکا را به حمله هسته‌ای تهدید کرد


 رسانه‌های دولتی کره شمالی، روز سه‌شنبه، همزمان با نزدیک شدن ناوگروه تهاجمی آمریکا به شبه‌جزیره کره، این کشور را به حمله هسته‌ای تهدید کردند. &#...

پیام کتبی رئیس جمهوری ایران به امیر کویت


  پیام کتبی دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران خطاب به شیخ صباح الاحمد امیر کویت امروز /دوشنبه/ تسلیم وزیر امور خارجه این کشور شد .  ...

آمادگی اصلاح طلبان برای ردصلاحیت روحانی/ فریدون دردسرساز شد


 «روزنامه های اصلاح طلب علاقه عجیبی به دامن زدن به شایعه بی اساس رد صلاحیت روحانی دارند...»   پایگاه آمریکایی المانیتور (almonitor) با انت...

حذف عراق از فرمان مهاجرتی ترامپ


 نسخه جدید فرمان مهاجرتی ترامپ با تغییری معنادار امروز امضا خواهد شد.    به نقل از آسوشیتد پرس؛ بنابر اعلام مقامات دولت آمریکا؛ در فر...

نمایان شدن بی‌اعتمادی مردم به روحانی در خوزستان


 «فاصله بی‌اعتمادی میان مردم و دولت در استان خوزستان و مخصوصا اهواز به اندازه ای است که حتی رئیس جمهوری که برای حل بحران به منطقه رفته نمی تواند ...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   
No articles match criteria.

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
تشکر رئیس جمهور از مقام معظم رهبری و دستور تشکیل کارگروه ویژه رفع موانع تولید
رهبر انقلاب: پیری جمعیت از همه خطرات بزرگ‌تر است/ مسئله‌ فرزندآوری در خانواده اولویت دارد
لبه فناوری روز دنیا در دستان ماست/ بنای خودروسازی نداریم، به خودروسازان کمک می‌کنیم
کارمندان بدون ماسک غیبت بخورند/ خدمات مترو و اتوبوس منوط به ماسک زدن باشد
رئیس جمهور: الزام استفاده از ماسک در مرحله جدید مقابله با شیوع کرونا اقدامی ناگزیر است
بمب خبری جدید علیه ترامپ؛ درخواست از چین برای کمک به پیروزی در انتخابات
حذف چهار صفر از پول ملی مغایر سیاست‌های کلی نظام دانسته نشد
رهبر معظم انقلاب: شعار «نفس بکشیم» مردم آمریکا، شعار همه ملت های مظلوم جهان است/ امام(ره) انسانی تحول‌خواه و تحول آفرین بود
گزینه‌های نهایی فراکسیون مردمی انقلاب اسلامی برای هیئت‌رئیسه مجلس
ابلاغ اجرای قانون اعطای تابعیت به فرزندان دارای مادر ایرانی با 8 ماه تاخیر
دولت جوان و حزب اللهی علاج مشکلات کشور است/نگذارید مطالبه گری، اعتراض به نظام اسلامی تلقی شود
رئیس‌جمهور: فروش سهام عدالت را تسهیل کنید/ منشأ فداکاری مردم ایران در مبارزه با کرونا قرآن و ائمه( ع) هستند
روحانی: کمک به اقشار آسیب پذیر، وظیفه بزرگ همگانی است
جهانگیری: فروش سهام عدالت به صورت وکالتی قانونی نیست
رهبر انقلاب: کار بزرگ معلمان شکوفاسازی استعدادها در مسیر ارزش‌های انقلابی است
رئیس‌جمهور: رفتارهای مداخله‌جویانه آمریکا مخل امنیت و صلح منطقه است
سرلشکر باقری پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره نظامی «نور ۱» را تبریک گفت
افزایش برد موشک‌های نیروی دریایی سپاه به ۷۰۰ کیلومتر
رئیس‌جمهور: وام یک میلیون تومانی به یارانه‌بگیران، قرض‌الحسنه شد/ حذف سود ۱۲ درصدی
رهبر انقلاب: ملت ایران در آزمون کرونا خوب درخشید/ مسئله کرونا ما را از توطئه استکبار غافل نکند
روحانی: سلامت مردم اولویت نخست است، امّا چرخ اقتصاد نیز باید حرکت کند
ستاد مقابله با کرونا با همه دستگاه‌ها و نهادها کاملا هماهنگی دارد
ربیعی: صد هزار میلیارد تومان برای جبران خسارت‌های اقتصادی کرونا اختصاص یافت
رهبر انقلاب: مقامات آمریکا شارلاتان و تروریست هستند/ اگر کوته‌بینی نکنیم ایران به قلّه حکومت اسلامی می‌رسد
روحانی: سال ۹۹ سال افتتاح طرح‌های بزرگ و تحول در زندگی مردم خواهد بود

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران